Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 20 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 25, 2008 6:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Εικόνα

Ας μοιραστούμε εδώ κάποιες παράξενες εμπειρίες που συναντήσαμε ή ακούσαμε στη ζωή μας!

Θα σας διηγηθώ δύο δικές μου παράξενες εμπειρίες, που μοιάζουν πολύ μεταξύ τους!

Βρισκόμουν στο περίπτερο της γειτονιάς μου και βλέπω να εμφανίζεται από το «πουθενά» ένας γεροντάκος με πυτζάμες! Με πλησιάζει και μου λέει: «Παλικάρι μου, μπορείς να πετάξεις με το αυτοκίνητό σου λίγο πιο κάτω;» Φαντάστηκα ότι θα είχε φύγει από το σπίτι του (για να φοράει πυτζάμες, μάλλον θα είχε γεροντική άνοια). Προσφέρθηκα να τον εξυπηρετήσω, μια και οι δικοί του μπορεί να ανησυχούσαν. Τον αφήνω στο σημείο που μου υπέδειξε και μέχρι να γυρίσω να κοιτάξω είχε εξαφανιστεί (αφού φεύγοντας μου έδωσε πολλές ευχές)!!!!!!!!

Στη δεύτερη περίπτωση, βρίσκομαι πάλι στο αυτοκίνητο και βλέπω μια μαυροφορεμένη γριούλα να μου κάνει νόημα. Σταματάω, ανοίγω το παράθυρο και μου λέει: «Παλικάρι μου, μπορείς να πετάξεις λίγο πιο πάνω;» Πράγματι, τη βάζω στο αυτοκίνητο και την αφήνω στο σημείο που μου υπέδειξε. Πάλι, μέχρι να γυρίσω να κοιτάξω, είχε εξαφανιστεί (αφού φεύγοντας μου έδωσε πολλές ευχές)!!!!!!!!

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 4:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Θα σας διηγηθώ, με τη σειρά μου, μία παράξενη ιστορία που μας τη διηγήθηκε ένας φίλος στην παρέα, την οποία, συμπτωματικά, την άκουσα και σε μία εκπομπή του κ. Χαρδαβέλα!

Ο φίλος μας, λοιπόν, υπηρετούσε στρατιώτης στην Κύπρο. Μέσα στο θάλαμο της μονάδας του, υπήρχε ένα παλικάρι με το οποίο άρχισε να κάνει παρέα. Η ιστορία έχει να κάνει με αυτό το παλικάρι...

Ένα βράδυ, το παλικάρι αυτό γυρνώντας στη μονάδα του (από άδεια), βλέπει μία κοπέλα στο δρόμο να του κάνει ωτοστόπ, στην "άκρη του πουθενά"! Σταματάει και τη ρωτάει που πάει. Εκείνη του λέει, "πηγαίνω σπίτι μου, είναι λίγο πιο κάτω". Μπαίνει στ' αυτοκίνητο, χαρούμενη, ευδιάθετη και αρχίζει να δημιουργείται μία ρομαντική ατμόσφαιρα ανάμεσά τους. Απ' ότι μας διηγήθηκε ο φίλος μας, δεν την πήγε αμέσως σπίτι. Πήγανε μία βόλτα, νομίζω και σε κάποιο κέντρο, χορέψανε και γενικά περάσανε μια όμορφη βραδιά. Στο τέλος την άφησε σπίτι της και εκείνη του υποσχέθηκε ότι θα ξαναβρεθούνε. "Ξέρεις", του λέει "που μένω, όποτε θέλεις έλα να με βρεις". Το παλικάρι, γυρνώντας στη μονάδα του, ανέφερε το γεγονός στο φίλο μας και έδειχνε πολύ ενθουσιασμένος!

Στην επόμενη άδειά του, το παλικάρι έτρεξε αμέσως στο σπίτι της κοπέλας! Χτυπάει το κουδούνι και του ανοίγει μία μαυροφορεμένη γυναίκα. Της εξηγεί ότι ψάχνει την "τάδε", ότι συναντήθηκαν πριν λίγες μέρες, ότι την άφησε εκεί κ.λ.π. Η γυναίκα μένει άφωνη! "Μα δεν το ξέρεις, παιδί μου, ότι η "τάδε" έχει πρόσφατα πεθάνει" του λέει κλαίγοντας... "Δεν το πιστεύω", της απαντάει, "θέλω να δω μία φωτογραφία της"! Η γυναίκα μπαίνει στο σπίτι και γυρνάει με ένα άλμπουμ. "Εδώ είναι οι τελευταίες της φωτογραφίες" του λέει. Εκείνος ανοίγει το άλμπουμ και μένει με τη σειρά του άφωνος! Ήταν η κοπέλα που συνάντησε εκείνο το βράδυ...

Η ιστορία αυτή είναι πέρα για πέρα αληθινή! Ο φίλος μας είναι αξιόπιστος, μάλιστα δεν πολυ-πιστεύει σε τέτοια φαινόμενα. Μας είπε ότι το παλικάρι, μετά από αυτή την εμπειρία, μπαινόβγαινε χρόνια σε ψυχιατρικές κλινικές...

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 12:21 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Έχω βιώσει ανάλογα γεγονότα... θα σας διηγηθώ ένα από αυτά...

Πριν μερικά χρόνια, ήμουν στο σπίτι μου το πατρικό. Η μαμά μου έλλειπε σε επίσκεψη, ο μπαμπάς μου διάβαζε εφημερίδα στο καθιστικό και εγώ καθόμουν στο δωμάτιό μου. Κάποια στιγμή, ακούγονται στην πόρτα κλειδιά, ακούω την πόρτα να ανοίγει, να κλείνει μετά και βήματα στο διάδρομο. Ρωτάει ο μπαμπάς μου, "ήρθες;", νομίζοντας ότι η μαμά μου επέστρεψε. Σιωπή... ξαναρωτάει... σιωπή...

Σηκώνομαι, και ψάχνω όλο το σπίτι... κανείς... Μετά από μία ώρα γύρισε η μητέρα μου....

Το περιστατικό συνέβη και τις τρεις φορές με τη μητέρα μου. Αυτό που είναι άξιο λόγου να συζητηθεί είναι, πως μία από αυτές τις φορές, λίγο μετά το γεγονός, ακούσαμε ένα δυνατό θόρυβο από το σαλόνι. Τρέξαμε ο πατέρας μου και εγώ και είδαμε το σώμα του καλοριφέρ πεσμένο κάτω και να έχει γεμίσει ο χώρος με νερό... τα καλοριφέρ, μόλις τα είχαμε αλλάξει και ήταν αδύνατον να πέσει από μόνο του (ο μάστορας που ήρθε μετά δεν μπορούσε να το εξηγήσει)!

Στο σπίτι μας είχαμε και άλλα φαινόμενα (βλέπαμε παρουσίες και μερικές φορές δημιουργούσαν και θόρυβο). Αν και τις έβλεπαν και οι γονείς μου, δεν έδιναν σημασία!

Δεν ξέρω τι συνέβαινε, ίσως το σπίτι ήταν χτισμένο επάνω σε κάποια "πύλη". Συνήθως, οι παρουσίες αυτές περνούσαν, χωρίς να μας δίνουν καμία σημασία. Άλλες φορές μας παρατηρούσαν... και άλλες φορές δήλωναν δυναμικά την παρουσία τους (π.χ. όταν πηγαίναμε να ανοίξουμε έναν διακόπτη, έπεφτε ο γενικός, γυρνούσαν το ρολό του χαρτιού στο μπάνιο κ.α.).

Αργότερα, βίωσα και άλλα παρόμοια φαινόμενα και σε άλλα σπίτια που έμενα (τα σπίτια αυτά ήταν παλιές μονοκατοικίες).

Τώρα που μένω σε νεόκτιστο σπίτι έχω πια ησυχάσει.... :D :D :D

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 12:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Χαίρομαι πάρα που υπάρχει αυτό το θέμα!!!! :P :P :P

...χωρίς να ήθελα να κάνω κατάχρηση, θα ήθελα να σας πω μερικά περιστατικά και θα ήθελα ειλικρινά κάποια γνώμη...
θα σας πω καταρχήν ένα περιστατικό που με είχε ταράξει πολύ όταν έγινε...

Καθώς επέστρεφα από την δουλειά μου και μπήκα στο σπίτι είδα τον αδελφό μου να μιλάει στο τηλέφωνο που είναι στο δωμάτιο του, με την πλάτη του προς εμενα....

...του έκανα θόρυβο να κοιτάξει προς την πλευρά μου για να του πω κάτι αλλά τίποτα...

....πάω 5 βήματα πιο μέσα και είδα ότι σαν φιγούρα ήταν του αδελφού μου αλλά όσο πλησίαζα καταλάβαινα ότι υπήρχε κάτι στην στάση του σώματος που ήταν διαφορετικό. δεν μπορώ να πω ξεκάθαρα αλλά όσο πήγαινα πιο κοντά αισθανόμουν ότι δεν πρέπει να ήταν αυτός...
ακούω την πόρτα να ανοίγει... πάω να δω και ήταν ο αδελφός μου...

Κοιτάω προς το τηλέφωνο και δεν ήταν κανείς...

Μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά είναι αλήθεια...

Έπαθα σοκ και χρειάστηκε ώρα για να μπορέσω να συνέλθω...

Τι πιστεύετε ότι έγινε εκείνη την στιγμή;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 29, 2008 3:16 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Όλες οι ιστορίες σας φίλοι μου είναι απίστευτες!!!!

Αλλά πόσο αληθινές!!!!!

Ίσως ο νους μας δεν συλλαμβάνει τα πάντα...

Ίσως ζούμε σε παράλληλες διαστάσεις...

Αυτή είναι η μόνη λογική εξήγηση που θα μπορούσα να δώσω...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 03, 2008 9:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Καλοί μου φίλοι

Θα σας διηγηθώ μία δική μου παράξενη εμπειρία.

Βρισκόμουν στην κουζίνα του σπιτιού μου, με την πλάτη γυρισμένη προς την πόρτα και έκανα διάφορες δουλειές.

Κάποια στιγμή ένιωσα μία έντονη παρουσία πίσω μου... γυρίζω και βλέπω έναν άντρα ψηλό, γεροδεμένο, με μούσι (κάπως κατσαρό), να με κοιτάει... Το μέγεθός του κάλυπτε σχεδόν όλη την πόρτα!

Ακόμα τον θυμάμαι και ας πέρασαν κάποια χρόνια...

Αργότερα, τον έβλεπα να βγαίνει από την πόρτα του μπάνιου και να κατευθύνεται προς το διάδρομο (ακολουθούσε πάντα την ίδια διαδρομή).

Όταν έφυγα από εκείνο το σπίτι, δεν τον είδα ξανά...

Ας μας πουν και οι υπόλοιποι φίλοι μας τη γνώμη τους και το συζητάμε και πάλι!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 11, 2008 8:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

αν πιστευεις στην υπαρξη των αρχειων του συμπαντος, στα ακασικα
αρχεια.. αν γνωριζεις πως η βασικη ιδιοτητα στο συμπαν ειναι η μεταδοση
ακαριαια της πληροφοριας σε οποιοδηποτε σημειο του.. για την θεωρια
του ο Αινσταιν ειχε καπου πει, πως την γνωστοποιησα, αλλα και αν
δεν το ειχα κανει, καποιος αλλος θα την παρουσιαζε στον κοσμο, γιατι
ηδη υπηρχε η ιδεα, η σκεψη, πλανιοταν στον αερα.. λοιπον πολλα
στελεχη πολυεθνικων το εχουν βιωσει αυτο, και οταν σκεφτουν κατι,
βιαζονται να το εφαρμοσουν, γιατι ξερουν πως απο την στιγμη της
συλληψης μιας ιδεας, αυτη γρηγορα γινεται ιδεα και σε αλλους..
τι εχω να σου πω λοιπον παιδι θαυμα? να σκεφτεσαι θετικες λυσεις
για τα προβληματα των ανθρωπων, οσο μεγαλο και να ειναι το
προβλημα, οσους ανθρωπους και να αφορα η λυση του.. περνα
την σκεψη σου με δικα σου λογια, ακομα και αν οι περισσοτεροι
δεν θα καταλαβουν τι θελεις να πεις, σε καποιο χωρο, απο εμπειρια
μου στο λεω αυτο, του δικτυου για να περασει πιο γρηγορα στο
συμπαν.. και μετα μετρησε τα αποτελεσματα.. θα δεις εσυ που ξερεις
πως η σκεψη σου θα γινει πραξη γρηγορα.. περιμενω νεα σου!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 11, 2008 9:42 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

θα σας πω για ενα παραξενο φαινομενο,αλλοκοτο θα ελεγα..
ενα πρωινο προσφατα, και περιπου 7,30 παρατηρησα στον ουρανο
να υπαρχουν συνεφα, θα ελεγα τα περισσοτερα σχηματισμενα με
τεχνητο τροπο, με τα γνωστα αεροπλανα.. ειχε δυνατο αερα, και
συνεβαινε το εξης.. ενω τα συνεφα τα οποια σας περιγραφω ηταν
σταθερα, θα ελεγα ακλονητα και ανεπηρεαστα απο τον δυνατο
αερα, υπηρχαν και αλλα χαμηλοτερα, μαυρου κυριως χρωματισμου,
τα οποια ο αερας μετακινουσε αρκετα γρηγορα.. και εβλεπα λοιπον
εκει ενα "ταβανι" τεραστιων διαστασεων ζωγραφισμενο με συνεφα,
και κατω να περνα "καπνος" [συνεφα] μαυρος και πυκνος γρηγορα και
χωρις να εχει τελος, οση ωρα παρεμεινα και παρατηρουσα.. ηταν
αλλοκοτο σαν θεαμα.. πηρα φωτογραφιες με το κινητο, οπως αυτη που
βλεπετε η οποια ξεχωρισε γιατι επιασε και το αντικειμενο που βλεπετε..

Εικόνα

σκεφτειτε πως οσα ηταν πανω απο τα μαυρα που βλεπετε χαμηλα
ηταν ακλονητα σαν πετρα, και τα χαμηλοτερα οπως και αυτα που
φαινονται στο βαθος περνουσαν ταχυτατα.. τωρα ισως να μην
γινεται κατανοητο, αλλα ακομα και το σημειο κοντα στα σπιτια
που φαινεται γαλαζιο, δεν ηταν, υπηρχαν συνεφα το ιδιο ακλονητα..
θα σας πω την σκεψη μου.. ενιωσα τα παντα γυρω μου, ψευτικα
εικονικα, κατασκευασμενα, απλως τρισδιαστατα, και πως αν "σπασω"
αυτη την εικονικη κατασταση, υπαρχει κατι αλλο!! ελπιζω να γινεται
κατανοητο!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 13, 2008 9:48 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

εδω μια αλλη διασταση του θεματος.. μια βουτια στα
βαθια νερα, μια ηλιολουστη ημερα! :roll:

Εικόνα
Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Δεκ 14, 2008 10:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

:roll: :roll: υπαρχει κι' αλλο ανεξηγητο αντικειμενο!
ειναι αναμεσα στα συνεφα, μολις που διακρινεται στην
φωτογρφια, αν την μεταφερεις και την μεγενθυνεις θα δεις,
πως μεγενθυνοντας σιγα σιγα μοιαζει με πτηνο, αλλα οταν
φτασεις πολυ κοντα βλεπεις "τελειες" γωνιες..
θα το μεγενθυνω και θα το μεταφερω εδω!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 20, 2008 12:27 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σε όλους. Συγγνώμη που χάθηκα, είχα προβλήματα με την σύνδεση μου.

Των τελευταίο μήνα έχω την αίσθηση πως ζω σε δυο μέρη ταυτόχρονα. Βλέπω εικόνες από μια άλλη πόλη με ψηλά κτήρια και κάνω συζητήσεις με πόλους ανθρώπους, νιώθω πως είμαι ευτυχισμένη με τη ζωή μου εκεί, μάλιστα σήμερα με είδα και σε μια βιτρίνα και μου άρεσα αρκετά, τα ρούχα που φορούσα ήταν ένα τζιν και ένα πουκάμισο άσπρο. Αυτές οι εικόνες περάνανε πολύ γρήγορα από το μυαλό μου νιώθω ακόμα και τα συναισθήματα αυτής της κοπέλας.
Αυτό μου συμβαίνει καθημερινά όπου και να είμαι ακόμα και στο αυτοκίνητο με αποτέλεσμα να μη ξέρω πως έφτασα στο σπίτι μου, έχω αρχίσει και φοβάμαι.

Υπάρχει περίπτωση να ζούμε ταυτόχρονα και σε κάποια άλλη διάσταση ;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 20, 2008 12:57 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

μια και αποφάσισα να γίνω μέλος της παρέας σας και βλέπω οτι υπάρχει ανοχή, σε κάπως ακραίες εμπειρίες, θα σας εμπιστευτώ κάποια πράγματα που μου έχουν συμβεί..

το κείμενο που ακολουθεί το κάνω copy paste απο κάποιους άλλους χώρους που είμαι μέλος, αλλά λόγω διαφόρων αιτιών, όπως και η ΙΝΤΙΓΚΟ και για τα προαναφερθέντα, προτιμώ να αναπτύξω εδώ..

εχω να σας διηγηθω μια ιστορια..
καποτε επισκεφθηκα ενα χωριο της πελλοπονησου οπου υπηρχε ενας πλατανος διαμορφωμενος σε ναο..
οταν μπηκα στην κουφαλα του δενδρου ειδα οτι υπηρχε και δευτερος θαλαμος..
εσκυψα και προχωρησα στον δευτερο.. ηταν στρωμενος με πλακακια και ειχε καποια καθισματα..
ξαναπερασα στον μπροστινο θαλαμο και μου δημιουργηθηκε η επιθυμια να αγκαλιασω τον πλατανο..
ενιωσα εντονα συναισθηματα πονο αγωνια θλιψη και μου ηρθαν δακρυα στα ματια.. ηρθαν εικονες του παρελθοντος απο τις στιγμες που διαμορφωναν το εσωτερικο του δενδρου με τσεκουρια και πριονια.. αισθανθηκα ολο τον πονο του και την αγωνια που ενιωσε..
μετα αρχισα να ακουω μια φωνη μεσα στο μυαλο μου..
ηταν ΕΚΕΙΝΟ..
μου μιλουσε.. σαστισα..

επικοινωνουσα με ενα δενδρο???
δακρυζα..
μου ειπε οτι ημουν ο μονος που το επισκεφθηκα για εκεινο και οχι για τον ναο..
και ηταν η αληθεια..
και μου ειπε ακομη οτι ποναει.. το ρωτησα γιατι?
και μου ειπε επειδη του εχουν καρφωσει καρφια εξω πανω στον κορμο του.. το αφησα..

ημουν αναυδος.. προσπαθουσα να καταλαβω αν ηταν πραγματικοτητα η κατι αλλο..
θυμηθηκα τα τελευταια ''λογια'' του και βγηκα εξω και ειδα κατι μεγαλα καρφια και αλυσιδες να ειναι πανω στο κορμι του..

και παλι τρεχουν δακρυα και ζητω συγνωμη..
ομως ειμαι συνδεδεμενος με αυτο το δενδρο κι αυτο ποτε δεν θα αλλαξει.. μην ρωτατε τι νιωθουν τα δενδρα..
ειναι σαν κι εμας.. σκεφτονται.. μιλανε.. πονανε..αγωνιουν..
αγαπηστε οτι σας περιβαλλει και σεβαστειτε το..
ειναι οι συγκατοικοι μας στο σπιτι μας που λεγετε ΓΗ.

σας ευχαριστώ..

στο μέλλον θα σας διηγηθώ και άλλες "ακραίες" εμπειρίες μου..

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 20, 2008 1:05 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

onar έγραψε:
Των τελευταίο μήνα έχω την αίσθηση πως ζω σε δυο μέρη ταυτόχρονα. Βλέπω εικόνες από μια άλλη πόλη με ψηλά κτήρια και κάνω συζητήσεις με πόλους ανθρώπους, νιώθω πως είμαι ευτυχισμένη με τη ζωή μου εκεί, μάλιστα σήμερα με είδα και σε μια βιτρίνα και μου άρεσα αρκετά, τα ρούχα που φορούσα ήταν ένα τζιν και ένα πουκάμισο άσπρο. Αυτές οι εικόνες περάνανε πολύ γρήγορα από το μυαλό μου νιώθω ακόμα και τα συναισθήματα αυτής της κοπέλας.
Αυτό μου συμβαίνει καθημερινά όπου και να είμαι ακόμα και στο αυτοκίνητο με αποτέλεσμα να μη ξέρω πως έφτασα στο σπίτι μου, έχω αρχίσει και φοβάμαι.

Υπάρχει περίπτωση να ζούμε ταυτόχρονα και σε κάποια άλλη διάσταση ;

Αγαπητή φίλη onar

Το γεγονός αυτό που περιγράφεις, μπορεί να εξηγηθεί από την εξής θεωρία:

Λέγεται ότι, πολλές φορές, μία ψυχή επιλέγει να ενσαρκωθεί σε παραπάνω από ένα σώματα, με σκοπό να λάβει γρηγορότερα τα μαθήματά της.

Αυτό μπορεί να συμβεί στον ίδιο ή σε άλλο πλανήτη, στην ίδια ή σε άλλη χώρα κ.λ.π., αλλά σε τακτή χρονική στιγμή (παράλληλη).

Είναι πολύ πιθανό, λοιπόν, να συμβαίνει κάτι παρόμοιο και στη δική σου περίπτωση!

Τα άτομα που είναι τμήματα της ίδιας ψυχής, ασυνείδητα επικοινωνούν με τα έτερα και μπορεί να έχουν εικόνες από τη ζωή του ενός ή του άλλου!

Επίσης, κάτι παρόμοιο ίσως συμβαίνει και σε μία άλλη διάσταση!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 20, 2008 1:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Δεν ήξερα πως η ψυχή μπορεί να ενσαρκωθεί ταυτόχρονα και σε άλλα σώματα. Γιατί πρέπει να πάρω τα μαθήματα μου τόσο γρήγορα ; Τι πρόκειται να συμβεί στο μέλλον και ποιος θα είναι ο ρόλος μου ; Μάλλον θα είναι σημαντικός για να βιάζομαι τόσο πολύ. Ελπίζω να τα καταφέρω.

Ευρυνοος όλα σε αυτή τη γη μας μιλούν ακόμα και τα δέντρα. Δεν είσαι ο μόνος που τα ακούει, όλοι τα ακούμε, απλά εσύ δεν το άκουσες απλώς αλλά το ένιωσες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 20, 2008 2:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

θα ήθελα να συμπληρώσω, οτι σε ένα πείραμα που διεξήχθει, είχαν συνδέσει σε ένα φυτό, ηλεκτρόδια, όπως αυτά για εγκεφαλογράφημα, για να παρατηρήσουν τις πιθανές αντιδράσεις σε εξωτερικά ερεθίσματα..

ήταν συνδεδεμένο με εγκεφαλογράφο νομίζω, και όταν κάποια στιγμή ο ιατρός-ερευνητής ΣΚΕΦΤΗΚΕ και μόνο, να σηκωθεί να κόψει κάποιο φύλλο, ή κλαράκι απο το φυτό, οι ενδείξεις "τρελάθηκαν"..

δηλαδή, επιβεβαιώθηκε, οτι όχι μόνο καταλαβαίνουν τί συμβαίνει γύρω τους τα φυτά, αλλά οτι ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ..

αυτό, νομίζω είναι σημαντικό, και εξηγεί την προσωπική εμπειρία που σας παρέθεσα πιό πάνω..

ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 3:35 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

να σας διηγηθώ άλλη μία παράξενη εμπειρία που μου είχε συμβεί,
στο Κορωπί, σε δύο αρχαίους ναούς, τους οποίους ψάχναμε με ένα φίλο..

φίλοι συνταξιδιώτες..

οι ναοί είναι του Ομβρίου Διός και του Προοψίου Απόλλωνος στο Κορωπί

εκεί λοιπόν μου συνέβη ένα περιστατικό..
ήμουν μαζί με έναν φίλο και όταν ανεβήκαμε στον λόφο, εκείνος απομακρύνθηκε λίγο πηγαίνοντας προς το εκκλησάκι..
έμεινα μόνος χαζεύοντας τριγύρω, και, μένω με το στόμα ανοιχτό..
οι γύρω λόφοι είχαν γεμίσει κόσμο..
κόσμο ντυμένο με αισθήτες και περίτεχνες κομμώσεις με κορδέλες στα μαλλιά..
οι περισσότεροι κρατούσαν δώρα στα χέρια..
άλλοι αμφορείς, άλλοι κάποια περίεργα ξύλινα κουτιά, και άλλοι διάφορα κεραμικά δοχεία..
πανέμορφοι άνθρωποι, που πήγαιναν να αποθέσουν δώρα και λουλούδια στον ναό..
έμεινα όπως καταλαβαίνει κανείς άφωνος..
γύρισα να δω που είναι ο φίλος μου.. πουθενά..

τελικά μετά απο κάποια λεπτά άκουσα τα βήματα του φίλου μου και όταν τον ρώτησα αν είδε κι εκείνος κάτι περίεργο μου απάντησε οχι..

όταν γύρισα ξανά πρός τους λόφους δεν υπήρχε τίποτα..
ταξίδι στον χρόνο ήταν που με έκανε να τα χάσω..

ευχαριστώ την ζωή, που μου έχει χαρίσει πολλά τέτοια περιστατικά, και με έχει κάνει να έχω εικόνες που μου χαρίστηκαν για κάποιο λόγο..

για να εξηγήσω στον φίλο μου τι είδα πέρασε αρκετή ώρα προσπαθώντας να συνέλθω απο την δύναμη του γεγονότος..

Εικόνα

περιττό να πώ, οτι το μέρος είναι υπέροχο, και περπατάς σε μονοπάτι για περίπου 40 λεπτά για να φτάσεις..

ελπίζω αυτά τα ωραία να συνεχιστούν μέχρι την δύση της ζωής μου και να μην με εγκαταλείψουν..

ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 03, 2009 2:04 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

γεια και απο μενα

θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει νιωσει 'παγωμα' σε εναν χωρο. Να εξηγησω τι εννοω. Η αγαπημενη μου γιαγια (η μητερα της μητερας μου την οποια θεωρω και φυλακα αγγελο μου) ζουσε σενα σπιτι το οποιο ηταν χωρισμενο στα 2. Δηλ. ειχε καπως ανηφορικη αυλη και ηταν σε σχημα γαμα. Στο ενα μερος του σπιτιου (οπου και ζουσε η γιαγια με τον παππου) ηταν μια κουζινουλα με κρεββατια ενα μπανιο και αποθηκη. περνουσες την αυλη και πηγαινες στο αλλο σπιτι που ηταν τα υπολοιπα δωματια. Ενα σαλονι ενα χωλ μια κρεββατοκαμαρα και μια αποθηκουλα.

Η γιαγια μου πεθανε οταν ημουν 23 αρκετα μεγαλη δηλαδη. Πολλες φορες μου ζητουσε να παω να της φερω κατι απο το αλλο σπιτι. Λοιπον ειτε ημουν 10 ειτε 23 ειτε ηταν χειμωνας ειτε καλοκαιρι ειτε μερα ειτε νυχτα ΠΑΝΤΑ ενιωθα να παγωνω σενα συγκεκριμενο δωματιο. Το απεφευγα οσο μπορουσα. Με φοβιζε και με απωθουσε. Αρχισα να ρωταω την μητερα μου αν ειχε συμβει ποτε κατι κακο εκει. Αν ειχε γινει κατι κακο εκει, η αν ειχα τρομαξει πολυ μικρη με κατι και μου χει μεινει αυτος ο αρνητισμος. Αργοτερα πριν λιγα χρονια εμαθα απο καποιον που ειχα σχεση (θα σας αναφερω σε αλλο ποστ τι παταφυσικες καταστασεις περασα μαζι του) οτι πολυ πολυ παλια (πριν καν αυτος ο χωρος γινει σπιτι) ειχε γινει φονος σαυτο το σημειο.

Τι πιστευετε εσεις? Ακομα και σημερα που ειμαι 31 αν παω σαυτον τον χωρο και 10 ατομα να ναι μαζι μου νιωθω τρομο και σαν να παγωνω οχι απο κρυο σαν εσωτερικο παγωμα θα το λεγα αν καταλαβαινετε τι εννοω. Θα με βοηθουσε νακουσω τις αποψεις σας. :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 02, 2009 7:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα!

Πριν λιγα χρονια οταν ημουν στην κατασκηνωση κυκλοφορουσε μια φημη οτι ηταν λεει το 1997 ενα κοριτσακι, το οποιο εκανε κουνια, και πισω ηταν κατι συρματα. Το κοριτσακι επεσε πισω στα συρματα και πεθανε (εκει βρηκαν να βαλουν τα συρματα?! :?). Τωρα λενε οτι το βραδυ στις 12 το βραδυ γυρναει πισω και κανει κουνια. Ε, στις 23.55, με πονεσε λιγο ο λαιμος μου και πηγαμε στο ιατρειο με μια φιλη μου. Ειχε ηδη παει 12 και περασαμε απο την παιδικη χαρα... και η κουνια κουνιοταν! (Ενω δεν φυσουσε το παραμικρο αερακι). Απο το φοβο μας τρεξαμε κατευθειαν πισω στο σπιτακι.

Το μελλον σου εξαρταται απο τα ονειρα σου... μην χασομερας λοιπον πηγαινε για υπνο!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 02, 2009 7:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

ευρυνοος έγραψε:
θα ήθελα να συμπληρώσω, οτι σε ένα πείραμα που διεξήχθει, είχαν συνδέσει σε ένα φυτό, ηλεκτρόδια, όπως αυτά για εγκεφαλογράφημα, για να παρατηρήσουν τις πιθανές αντιδράσεις σε εξωτερικά ερεθίσματα..

ήταν συνδεδεμένο με εγκεφαλογράφο νομίζω, και όταν κάποια στιγμή ο ιατρός-ερευνητής ΣΚΕΦΤΗΚΕ και μόνο, να σηκωθεί να κόψει κάποιο φύλλο, ή κλαράκι απο το φυτό, οι ενδείξεις "τρελάθηκαν"..

δηλαδή, επιβεβαιώθηκε, οτι όχι μόνο καταλαβαίνουν τί συμβαίνει γύρω τους τα φυτά, αλλά οτι ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ..

αυτό, νομίζω είναι σημαντικό, και εξηγεί την προσωπική εμπειρία που σας παρέθεσα πιό πάνω..

ευχαριστώ.

συμφωνω απολυτα!
Ευρυνοοε αυτο που βισες ηταν τρομερο!

Και μιας που μιλαμε γεια πειραματα........................

Ειχα ακουσει, οτι ειχαν βαλει 2 λουλουδια σε ενα δωματιο, και τα συνεδεσαν με εναν καρδιογραφο. Υστερα απο λιγο μπηκε ενας <<δολοφονος>> και σκοτωσε το 1 λουλουδι. Μετα εφυγε.

Την επομενη μερα, μπηκε παλι σε τουτο το δωματιο, και οταν πλησιασε, στο αλλο λουλουδι, στον καρδιογραφο οι ενδειξεις τρελαθηκαν!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

Ακουω γνωμες! :lolol:

Το μελλον σου εξαρταται απο τα ονειρα σου... μην χασομερας λοιπον πηγαινε για υπνο!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 02, 2009 11:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγω το χω ακουσει αλλιως αυτο. Οτι σ' ενα χωρο εγινε ενας φονος ανθρωπου. Η αστυνομια δεν ειχε κανεναν αυτοπτη μαρτυρα η αποδειξες. Εβαλαν καρδιογραφο στο φυτο και ζητησαν απο διαφορους υποπτους να μπουν μεσα στο δωματιο μεταξυ των οποιων και ο αληθινος δολοφονος. Οταν λοιπον μπηκε αυτος οι ενδειξεις παλλονταν σαν τρελες. Παραξενο οντως.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 20 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: