Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 27 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 3:23 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ...

Πόσες φορές έχουμε βρεθεί σε κάποιο χώρο και έχουμε αισθανθεί ότι δεν είμαστε μόνοι;

Πόσες φορές δεν έχουμε νιώσει ένα αόρατο μάτι να μας παρακολουθεί;

Πόσες φορές δεν έχουμε ακούσει παράξενους θορύβους από το πουθενά;

Πόσες φορές δεν έχουμε "δει" κάτι άυλο να κινείται στα καλά καθούμενα;

Πόσες άραγε φορές... δεν έχουμε νιώσει παρουσίες;;;;;

Ανοίγω αυτό το θέμα μια και δεν πραγματεύεται μόνο τα φαντάσματα ή τους αόρατους συντρόφους, αλλά όλες αυτές τις άγνωστες και μυστηριώδεις για μας παρουσίες που πολλές φορές δηλώνουν... την παρουσία τους!

Υπάρχουν πολλές εκδοχές και θεωρίες για τις "παρουσίες" σε ένα χώρο.

Παρακάτω θα αναφέρω τις συνηθέστερες:

- Πιθανό το οικόπεδο που χτίστηκε το σπίτι να είχε πηγάδι (λέγεται πως το πηγάδι λειτουργεί σαν ένα είδος "πύλης")

- Στην οικοδόμηση του κτίσματος να χρησιμοποιήθηκαν υλικά από μάντρες (εκεί τα βρίσκουν φθηνότερα, μια και αυτά προέρχονται από παλιά σπίτια που έχουν γκρεμιστεί)

- Να προσέλκυσε την "παρουσία" αυτή κάποιο άτομο με επιβαρυμένο παρελθόν

- Να διείσδυσε η "παρουσία" αυτή, από μία άλλη διάσταση

- Να είναι ένα εκλιπόν πνεύμα που χρειάζεται βοήθεια

Πιστεύω πως έχουμε να πούμε πολλά....

Περιμένω και τις δικές σας απόψεις...!!!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 8:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Θα ηθελα να καταθεσω καποια περιστατικα που μαλλον δηλωνουν παρουσια. Πριν μερικα χρονια εντοπιζα μεσα σε ενα συγκεκριμενο μερος του σπιτιου μου μια μυρωδια πολυ ασχημη σαν κλουβιο αυγο καποιες φορες και συγκεκριμενα μεσα στο σαλονι. Τοτε ειχαμε και πολλα προβληματα στις σχεσεις μας.. επισης η κορη μου εβλεπε την ωρα που την επερνε ο υπνος η και αργοτερα μεσα στο δωματιο αλλοτε προσωπα αλλοτε ζωα και τρομαζε..

Τωρα μερικες φορες ακουω στη ταρατσα σαν να πεφτει μια πετρα και να κυλαει στο τσιμεντο (το σπιτι ειναι διοροφο). Επισης καποες φορες εχουν ακουσει η μητερα μου και ο αδερφος μου ταυτοχρονα την φωνη μου να φωναζω τη μητερα μου ενω εγω βρισκομαι σε αλλη πολη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 8:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Dragina έγραψε:
Θα ηθελα να καταθεσω καποια περιστατικα που μαλλον δηλωνουν παρουσια. Πριν μερικα χρονια εντοπιζα μεσα σε ενα συγκεκριμενο μερος του σπιτιου μου μια μυρωδια πολυ ασχημη σαν κλουβιο αυγο καποιες φορες και συγκεκριμενα μεσα στο σαλονι. Τοτε ειχαμε και πολλα προβληματα στις σχεσεις μας.. επισης η κορη μου εβλεπε την ωρα που την επερνε ο υπνος η και αργοτερα μεσα στο δωματιο αλλοτε προσωπα αλλοτε ζωα και τρομαζε..

Τωρα μερικες φορες ακουω στη ταρατσα σαν να πεφτει μια πετρα και να κυλαει στο τσιμεντο (το σπιτι ειναι διοροφο). Επισης καποες φορες εχουν ακουσει η μητερα μου και ο αδερφος μου ταυτοχρονα την φωνη μου να φωναζω τη μητερα μου ενω εγω βρισκομαι σε αλλη πολη.

Καλή μου φίλη

Η διήγησή σου είναι πολύ ενδιαφέρουσα!

Απ' ότι γράφεις, φαίνεται ότι υπάρχουν παρουσίες στο σπίτι σου.

Έχω ακούσει, ότι όταν βγαίνει άσχημη μυρωδιά στο σπίτι ή σε ένα μέρος του σπιτιού, αυτή προέρχεται από χαμηλές οντότητες και τον αντίθετο, όταν υπάρχει μυρωδιά αρώματος ή μύρου, αυτή προέρχεται από θετικές οντότητες ή Αγίους.

Έχεις να μας πεις κάτι παραπάνω γι' αυτό το σπίτι; Εσείς το χτίσατε ή συμβαίνει κάτι από όσα ανέφερε παραπάνω η καλή μας karma;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 10:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Και εγώ έχω πολλές ιστορίες με παρουσίες πνευμάτων. Μια για παράδειγμα ήταν η γιαγιά μου, την είδα δυο φορές στο αυτοκίνητο μου να κάθετε στο σημείο όπου μετά από ώρες είχα ατύχημα. Επίσης έχω ακούσει πολλές φορές βήματα στο σπίτι μου και μια φορά είδα και μια γκρίζα οντότητα. Τώρα αν η παρουσία μου προξενεί φόβο καταλαβαίνω πως έχει έρθει για κακό και το αντίθετο αν νιώθω ήρεμη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 11:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

onar έγραψε:
Και εγώ έχω πολλές ιστορίες με παρουσίες πνευμάτων. Μια για παράδειγμα ήταν η γιαγιά μου, την είδα δυο φορές στο αυτοκίνητο μου να κάθετε στο σημείο όπου μετά από ώρες είχα ατύχημα. Επίσης έχω ακούσει πολλές φορές βήματα στο σπίτι μου και μια φορά είδα και μια γκρίζα οντότητα. Τώρα αν η παρουσία μου προξενεί φόβο καταλαβαίνω πως έχει έρθει για κακό και το αντίθετο αν νιώθω ήρεμη.

Συμφωνώ με τη φίλη μας την onar!

Αυτό που θα ήθελα να προσθέσω είναι πως κανείς δεν είναι σίγουρος. Έχει παρατηρηθεί, πάντως, πως άτομα που πάσχουν από διάφορες ψυχικές ασθένειες, είναι πιο "ευαίσθητα" σε αυτά τα ζητήματα και πολλές φορές διαθέτουν το χάρισμα του "βλέπειν".

Υπάρχει μία λεπτή γραμμή που χωρίζει αυτούς τους δύο κόσμους, του ορατού και του αόρατου. Και σίγουρα υπάρχουν άτομα που κάποιο τρόπο έχουν "σπάσει" αυτή τη λεπτή γραμμή και έχουν εισέλθει εις άλλα πεδία...!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 11:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Ακριβώς karma αυτά τα άτομα είναι ποιο δεκτικά στο να έρθουν σε επαφή με διάφορες οντότητες, επίσης έχω προσωπικά παρατηρήσει την εμφάνιση νεκρών σε υποψήφιους θανόντες. Το θέμα είναι ο γιατρός να έχει ανοιχτό μυαλό και να μην βγάλει τον ασθενή τρελό πριν να είναι σίγουρος. Σε ηλικία 15 ετών νοσηλεύτικα στο παίδων για ένα βραδύ λόγο μιας εξετάσεις που έπρεπε να κάνω (εξέταση που είχε συστήσει ένας ηλίθιος ψυχολόγος στους γονείς μου) εκεί γνώρισα ένα κορίτσι 10 ετών με μυαλό 20αρη, το κοριτσάκι είχε τάσεις αυτοκτονίας γιατί έβλεπε ένα μωρό να κλαίει και να την παρακαλεί να πάει κοντά του γιατί αισθανόταν μόνο του, φυσικά οι γιατροί το είχαν τρελάνει στα φάρμακα.

Ρώτησα τη μαμά της τη είναι αυτό το μωρό και από την απάντηση που πήρα μου ήρθε να την χαστουκίσω. Αυτή η μάνα είχε δίδυμη κύηση όταν ήταν 8 μηνών έπεσε με αποτέλεσμα το ένα έμβρυο να πεθάνει και να επιζήσει το άλλο. Αυτό το κοριτσάκι έβλεπε την αδελφή του και κανένας δεν του είχε πει την αλήθεια. Τραγικό δυστυχώς δεν κατάφερα να μάθω την διεύθυνση της μικρής για να την βοηθήσω και πραγματικά το έχω μεγάλο βάρος.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 17, 2008 1:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Για μένα το σημαντικότερο είναι να μην δείχνεις ότι φοβάσαι. Θα μου πεις εύκολο είναι? Όχι αλλά οι αρνητικές οντότητες θρέφονται από το φόβο. Δεν έχουν δυνάμεις να μας πειράξουν αλλά έχουν απλά τον τρόπο να ταϊστούν ενέργεια.

Κάποτε σε ένα σπίτι φίλων ενώ είμαστε και συζητούσαμε χαλαρά, βλέπουμε ξαφνικά το γάτο τους να σηκώνεται στα πίσω ποδιά και με δύναμη να προσπαθεί να ανοίξει την πόρτα του σαλονιού. Χειμώνας και το σπίτι ζεστό. Ξαφνικά νιώθω κάτι κρύο να βγαίνει κάτω από την πόρτα. Σηκώνομαι ανοίγω την πόρτα στο ζώο και τότε ένα ορμητικό κύμα παγωνιάς πλημμύρισε το σαλόνι. Τα παιδιά φοβήθηκαν, τους καθησύχασα είπαμε έναν ύμνο και όλα επέστρεψαν στα συνηθισμένα. Τα σύνορα ανάμεσα στο ορατό και το αόρατο είναι διάφανα. Απλά προσέχουμε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 18, 2008 12:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Όταν συμβαίνει σε έμενα, κάνω την προσευχή μου και αν έχει έρθει για κακό του ζητώ να φύγει γιατί δεν είναι ευπρόσδεκτο. Μη ξεχνάς την ασπίδα προστασίας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 19, 2008 10:38 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Πιστεύω πως όλοι μπορούμε να αλληλοβοηθηθούμε. Τώρα αν είναι φιλικές οι περισσότερες παρουσίες δε νομίζω, είναι 50-50. Αυτό που έχω καταλάβει και διορθώστε με αν κάνω λάθος, τα τελευταία χρόνια η μάχη στο πνευματικό επίπεδο βρίσκετε στην κορύφωση, πρέπει να επιλέξουμε στρατόπεδο. Οι μη φιλικές οντότητες έρχονται για να μας παραπλανήσουν μέσω του φόβου, «Έρχομαι, σε τρομοκρατώ, ο θεός σου δεν μπορεί να σε βοηθήσει γιατί δεν υπάρχει ή δεν είναι τόσο ισχυρός όσο εγώ» μη πέσετε στη παγίδα του.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 12:00 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Πριν 1 μήνα ήμουν στο εξοχικό τις κολλητής μου στη Σαλαμίνα (σε ένα αρκετά ενεργειακό σημείο της Σαλαμίνας) το βράδυ τα σκυλιά άρχισαν να κλαίνε, βγήκαμε έξω να δούμε τη συμβαίνει και επικρατούσε ένα απόκοσμο σκοτάδι (παρόλο που υπήρχε ο δημόσιος φωτισμός) το σπίτι της κολλητής μου ήταν λουσμένο από φως, το φως όχι του ηλεκτρισμού, η κολλητή μου αντιλήφθηκε μια περίεργη κίνηση ποιο κάτω από το σπίτι αλλά δεν μίλησε για να μη τρομάξω . Ξαφνικά αντίκρισα στη γωνία του σπιτιού μια μαύρη φιγούρα με κουκούλα, άσπρο πρόσωπο, δυο μαύρα μεγάλα μάτια τρομακτικά και το στόμα ήταν τερατώδες, της είπα αυτό που βλέπω και μου απάντησε πως τον έχει αντιληφθεί από ώρα να μας παρακολουθεί.

Το μόνο που είπαμε και οι δυο ήταν η προσευχή μας και πως είμαστε έτυμες να των ξεσκίσουμε αν πλησιάσει περισσότερο γιατί είχαμε εξοργιστεί με το θράσος του να πλησιάσει τόσο κοντά. Από τότε ήρθε αρκετές φορές όμως από απόσταση. Αυτό που μας έκανε εντύπωση ήταν το θάρρος που είχαμε και την αποφασιστικότητα να του αλλάξουμε τα φώτα, δεν είχαμε νιώσει έτσι ποτέ στο παρελθόν, είχαμε μια περίεργη αίσθηση δύναμης χωρίς καμία αίσθηση φόβου και οι δυο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 11:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

onar έγραψε:
Πριν 1 μήνα ήμουν στο εξοχικό τις κολλητής μου στη Σαλαμίνα (σε ένα αρκετά ενεργειακό σημείο της Σαλαμίνας) το βράδυ τα σκυλιά άρχισαν να κλαίνε, βγήκαμε έξω να δούμε τη συμβαίνει και επικρατούσε ένα απόκοσμο σκοτάδι (παρόλο που υπήρχε ο δημόσιος φωτισμός) το σπίτι της κολλητής μου ήταν λουσμένο από φως, το φως όχι του ηλεκτρισμού, η κολλητή μου αντιλήφθηκε μια περίεργη κίνηση ποιο κάτω από το σπίτι αλλά δεν μίλησε για να μη τρομάξω . Ξαφνικά αντίκρισα στη γωνία του σπιτιού μια μαύρη φιγούρα με κουκούλα, άσπρο πρόσωπο, δυο μαύρα μεγάλα μάτια τρομακτικά και το στόμα ήταν τερατώδες, της είπα αυτό που βλέπω και μου απάντησε πως τον έχει αντιληφθεί από ώρα να μας παρακολουθεί.

Το μόνο που είπαμε και οι δυο ήταν η προσευχή μας και πως είμαστε έτυμες να των ξεσκίσουμε αν πλησιάσει περισσότερο γιατί είχαμε εξοργιστεί με το θράσος του να πλησιάσει τόσο κοντά. Από τότε ήρθε αρκετές φορές όμως από απόσταση. Αυτό που μας έκανε εντύπωση ήταν το θάρρος που είχαμε και την αποφασιστικότητα να του αλλάξουμε τα φώτα, δεν είχαμε νιώσει έτσι ποτέ στο παρελθόν, είχαμε μια περίεργη αίσθηση δύναμης χωρίς καμία αίσθηση φόβου και οι δυο.

Αυτόν τον υπέροχο κύριο :P μέχρι σήμερα τον έχω συνάντησει 3 φορές. Προσευχή και μακρυά του. Επιχείρησε να με σκοτώσει συγκεκριμένα την τρίτη φορά να με πνίξει, από την πρώτη φορά αποκόμισα ένα σημάδι στα χέρια από τα νύχια του αλλά κι αυτός απέκτησε μια δαγκωνιά όσο για τη δεύτερη μου κουβάλησε άλλους δυο μαζί του και στη δουλειά έχει πετάξει ένα κομματάκι τσιμέντο επάνω. Το θάρρος σας σας γλύτωσε από την επίθεση το. Την τρίτη φορά που μου επιτέθηκε και πήγε να με πνίξει με το πάπλωμα παρέλυσα ολόκληρη. Δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Μόνο το μυαλό μου δούλευε κι αυτό όμως σε σύγχυση. Μόλις είπα: Πιστευω εις Εναν Θεο Πατέρα μου Βοήθεια...... Χαθηκε.
Είχε ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 20, 2008 10:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλή μου lianna δυστυχώς η κολλητή μου δέχεται πολύ συχνά τέτοιου είδους επιθέσεις. Εγώ ευτυχώς την έχω γλιτώσει. Αναρτιέμαι μήπως επιτίθενται σε άτομα με αρκετά εξελιγμένες τις δυνάμεις τους; Και αυτό το λέω γιατί η κολλητή μου είναι αρκετά εξελιγμένη όπως την αστρική προβολή ακόμα και ξύπνια, μάλιστα πριν 1 χρόνο ο άντρας μου υποβλήθηκε σε ένα σοβαρό χειρουργείο και εγώ είχα on line σύνδεση στο χειρουργείο μέσω της κολλητής μου φυσικά. Όταν τελείωσε η επέμβαση ο γιατρός με φώναξε για να με ενημερώσει και μου είπε ότι είχε δει η κολλητή μου, που να ήξερε πως εγώ είχα την big sister. Φυσικά μετά από όλα αυτά ήμασταν και οι δυο πτώματα, η κολλητή μου για την όλη επιχείρηση και εγώ γιατί της έδινα την ανεργία μου για να αντέξει τόσες ώρες (4 ώρες).
Asterion η περιοχή λέγετε κολόνες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 21, 2008 12:05 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Οι διαστάσεις δεν ανοίγουν έτσι αυθαίρετα. Υπάρχουν ειδικοί τόποι που προκαλούν αυτό το φαινόμενο. Ο μόνος τρόπος να διαχειριστείς μια τέτοια κατάσταση είναι να μην δείξεις φόβο για να μην τους επιτρέψεις να τραφούν γιατί γιαυτό το λόγο έρχονται. Προσωπικά και στις 3 φορές ήμουν σε ένα τέτοιο τόπο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 21, 2008 12:16 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Όταν με πλησίασε και όρμηξε να με αρπάξει από το χέρι και έχωσε τα νύχια του στη παλάμη μου και μου άφησε σημάδι και εγώ έχωσα τα δόντια μου στο δικό του δεν ήταν όνειρο ήμουν εκεί και ήταν εκεί, άρα είχε υλοποιηθεί.

Η προσευχή είναι υποβολή δύναμης σε σένα. Απλά το θάρρος και η γνώση με το τι έχεις απέναντι σου σε βοηθάει. Όταν νιώσουν ότι φοβάσαι τότε χάνεις το παιγνίδι γιατί τρέφονται με την ενέργεια σου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 23, 2008 1:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Δυνάμεις, παρουσίες, οντότητες, όπως και να τις ονομάσουμε υπάρχουν πάντα...

Είτε είναι ψυχές, οι οποίες έχουν χάσει το δρόμο τους, είτε είναι όντα από άλλες διαστάσεις, είτε είναι οδηγοί - προστάτες, είτε είναι οτιδήποτε άλλο...

Το θέμα, σε αυτή την περίπτωση, είναι ότι κάποιοι άνθρωποι "βλέπουν".

Ο μέσος άνθρωπος, από τη φυσιολογία του, δεν έχει ανεπτυγμένο το "τρίτο του μάτι", πράγμα που του επιτρέπει να διακρίνει κάποια "λεπτά" σημεία στο χώρο.

Τα άτομα που διαθέτουν την ικανότητα αυτή, συνειδητά ή ασυνείδητα, βιώνουν τις παραπάνω εμπειρίες που μας διηγήθηκαν οι φίλοι.

Μεγάλωσα σε ένα σπίτι, το οποίο θα μπορούσα να χαρακτηρίσω ως "κέντρο διερχομένων"! Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, έβλεπα παρουσίες, άλλοτε αδιάφορες, άλλοτε εχθρικές, άλλοτε ενοχλητικές. Το θέμα είναι ότι τις παρουσίες αυτές τις έβλεπαν και οι γονείς μου!

Καλό θα ήταν να μη δίνουμε σημασία στις παρουσίες αυτές. Συνήθως, ο φόβος τις προσελκύει περισσότερο...

Το καλύτερο φάρμακο είναι να αφήνουμε τα πράγματα στο Σύμπαν, στη Θεϊκή Βούληση και να λέμε συνέχεια: "Είμαι απόλυτα ασφαλής και προστατευμένος από τα πάντα (από κάθε είδους αρνητική ενέργεια, κατάσταση κ.λ.π.)"!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 05, 2008 10:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπερα ! θα ηθελα να ρωτήσω αν ξέρετε σχετικα με την ασημενια χορδη και της ψυχη που περιφερεται πανω απο το ταφο της και προσπαθει να συνδεθει. Τι σημαινει αυτο ? τι θα γινει αν γινει η συνδεση ? η το αντιθετο. και τελος τι μπορει να συμβαινει με την ψυχη κατα την καυση του σωματος ? ευχαριστω

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 05, 2008 10:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Επισης θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με την ληθη.. καποιο ιδιαιτερο ατομο που ειχα καποτε γνωρισει μου ειχε πεταξει σε ανυποπτο χρονο εκτος ολων των αλλων.. οτι αυτο με κρατα απο τη ληθη... !!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 08, 2008 12:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Έχω ακούσει και εγώ τη φωνή της μητέρας μου ολοκάθαρα να με φωνάζει. Έπλενα πιάτα στη κουζίνα και όπως ήμουν προσηλωμένη σε αυτό που έκανα την άκουσα και μάλιστα της απάντησα, αλλά εκείνη ήταν 550 χιλιομετρα μακρυά.

Και μια άλλη φορά από τους αγαπημένους μας μαύρους, κάνοντας νυχτερινή βάρδια στην αυλή του σχολείου, καλοκαίρι ξαφνικά έξω από ένα μέρος που το χρησιμοποιούσαν σαν πύλη άκουσα κάποιον να με φωνάζει με το πνευματικό μου όνομα που δεν το ξέρει σχεδόν κανένας. Η αλήθεια είναι ότι αυτό με βρήκε απροετοίμαστη και θυμάμαι από την τρομάρα μου άρχισα να τρέχω ολόγυρα στην αυλή.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 08, 2008 12:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Όλοι μας έχουμε ένα δεύτερο πνευματικό όνομα που κάποια στιγμή και κάτω από ειδικές συνθήκες του αποκαλύπτεται και καλό είναι να μην το λέει σε κανέναν για λόγους ασφαλείας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 08, 2008 1:00 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

lianna έγραψε:
Όλοι μας έχουμε ένα δεύτερο πνευματικό όνομα που κάποια στιγμή και κάτω από ειδικές συνθήκες του αποκαλύπτεται και καλό είναι να μην το λέει σε κανέναν για λόγους ασφαλείας.

Στην περίπτωση που έχουν αποκαλυφθεί παραπάνω από ένα ονόματα... πως μπορούμε να το εκλάβουμε;;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 08, 2008 7:14 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Ειναι πραγματι περιεργο να σε φωναζουν. Εμενα η μητερα μου εχεις ακουσει 4-5 φορες τη φωνη μου να την φωναζω .. Τη μια φορα μαλιστα ηταν με τον αδερφο μου και την ακουσαν και οι δυο .. φωναζα απο τη σκαλα ΜΑΜΑ ΜΑΜΑ δυο φορες ενω εγω ημουν 100 χιλ μακρια. Μαλιστα ο αδερφος μου βγηκε να δει τι θελω ..... !

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 09, 2008 6:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

karma έγραψε:
Στην περίπτωση που έχουν αποκαλυφθεί παραπάνω από ένα ονόματα... πως μπορούμε να το εκλάβουμε;;;;

Λυπάμαι που προσωπικά δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί για μένα δεν υπάρχει άλλο όσο και αν το έψαξα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Ηταν Γενναρης του '92 οταν πεθανε ο νονος μου και αδερφος του πατερα μου ξαφνικα απο καρδια στα 46 του χρονια. Η μικρη του κορη (18 ετων τοτε) ελεγε οτι πανω απ το σπιτι ακουγε βηματα τα βραδια. Το ιδιο ελεγε και η γιαγια της για τον κηπο. Να τονισω εδω οτι ο νονος μου ηταν αλουμινας και οτι ειχε κηπο με εξωτερικη πορτα και μεγαλο μαντροτοιχο. Οταν λοιπον η εξω πορτα (του κηπου) ηταν κλειδωμενη επρεπε να πανε να την ανοιξουν για να μπει καποιος σπιτι.

Ενα βραδυ (οπως και καθε βραδυ) πηγαμε για επισκεψη εγω η μητερα μου και ο πατερας μου. Εκει ηταν η θεια μου η μητερα της η μεγαλυτερη μου ξαδερφη και μια οικογενειακη τους φιλη. Μαλιστα οταν φτασαμε κατεβηκε η θεια μου και κλειδωσε την πορτα του κηπου γιατι δεν ειχε διαθεση να πανε αλλα ατομα περα απο μας ειχε πει εκεινο το βραδυ.

Τελος παντων καποια στιγμη φτιαχνει καφεδες και του βαζει πανω στον δισκο. Περνοντας διπλα απο την κυρια ειδοδο του σπιτιου με τον δισκο στο χερι ακουμε ολοι καποιος να χτυπαει την πορτα. Ανοιγει μιας και ηταν διπλα και φυσικα δεν υπηρχε κανεις. Τα παραδοξα εδω ηταν 2.

1. Οπως ειπα ο νονος μου ηταν αλουμινας και ειχε φτιαξει ο ιδιος αλουμινενια πορτα ομως ακουσαμε ολοι ξεκαθαρα να ακουγεται χτυπος ξυλινης πορτας

2. η πορτα του κηπου ηταν κλειδωμενη και ο μαντροτοιχος ηταν καπου 2 μετρα.

Με το που ανοιξε την πορτα και φυσικα δεν ηταν κανεις παγωσαμε ολοι.

Η θεια μου υπεθεσε οτι ηταν ο νονος μου και ηθελε να μας πει οτι μας εβλεπε και μας ακουγε. Εσεις τι λετε?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 10, 2009 10:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι

Μεγάλωσα σε ένα σπίτι, όπου λειτουργούσε σαν ένα είδος "πύλης", με ασυνήθιστα φαινόμενα και συχνές παρουσίες, το έχω αναφέρει και σε άλλες μου δημοσιεύσεις.

Για τις παρουσίες, έχω αναφέρει στην αρχική δημοσίευση του θέματος.

Προσωπικά, αν θα "δω" μία παρουσία, δεν της δίνω ιδιαίτερη σημασία. Αν θελήσει να επικοινωνήσει μαζί μου, το κάνει η ίδια. Συνήθως, οι θετικές παρουσίες ξεχωρίζουν από τη μυρωδιά που εκπέμπουν, που μοιάζει με μύρο. Στην αντίθετη περίπτωση, οι αρνητικές παρουσίες συνοδεύονται με άσχημη μυρωδιά. Αν δεν υπάρχει μυρωδιά, μπορεί να είναι ουδέτερες, π.χ. ψυχές που έχουν χάσει το δρόμο τους ή που έχουν έρθει να μας μεταφέρουν κάποιο μήνυμα.

Στην περίπτωσή σου τώρα Mat11, προτείνω φίλη μου να επικοινωνήσεις μαζί της και να τη ρωτήσεις ποια είναι και τι ζητάει. Πολλές φορές, οι χαμένες ψυχές ή άλλες ψυχές, εντοπίζουν ανθρώπους με ενόραση και τους πλησιάζουν ή για βοήθεια ή για να τους μεταδώσουν ένα μήνυμα.

Αυτό πιστεύω ότι είναι το καλύτερο!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 17, 2009 6:22 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ας πούμε και για τους βολαδόρες αναφέρονται στα βιβλία του Κάρλος Καστανέντα.

Για τους βολαδόρες πιστεύω πως έχουν να κάνουν με το παραμύθι που έχω δημοσιεύσει. Με απλά λόγια, είναι εκείνα τα βαμπίρ που τρέφονται με την ενέργειά μας και που στις μέρες μας έχουν πλέον καταλάβει εξ ολοκλήρου τη γη.

Ανέφερε ο Δον Χουάν στις διηγήσεις του, πως αυτοί αντιμετωπίζουν τους ανθρώπους σαν ένα κοτέτσι, για τροφή. Μέσα από τα δικά του μάτια και τη δική του φιλοσοφία, έτσι έβλεπε τα πράγματα, που δεν απέχουν όμως και πολύ, από την πραγματικότητα. Γι' αυτό και στηριζόταν τόσο πολύ στην Προσωπική Δύναμη, στις αντιστάσεις δηλαδή, που πρέπει να έχουμε. Όταν τον ρωτούσαν, "πως μπορούμε να φθάσουμε στην εξήγηση των μάγων", τότε απαντούσε, "συσσωρεύοντας Προσωπική Δύναμη".

Δεν έχει και τόση σημασία, αν πρέπει να αγγίξεις ή όχι τις οντότητες που παρουσιάζονται (άλλωστε βρίσκονται σε άλλη συχνότητα), όσο το να μην τις προσελκύεις!

Εκεί βρίσκεται όλο το μυστικό!!!

Έχω αναφέρει και σε άλλες μου δημοσιεύσεις, ότι μπορεί να προσελκύσουμε τις οντότητες αυτές μέσα από τις αγωνίες μας, τις ανασφάλειές μας, τις φοβίες μας, ακόμα και από τη λύπη και τη διατήρηση ακατάλληλων ατόμων κοντά μας.

Επίσης, τις προσελκύουν οι διάφοροι τρόποι μαντείας (π.χ. χαρτιά), οι αρνητικές σκέψεις και συναισθήματα, ο θυμός και η άσκοπη σπατάλη προσωπικής ενέργειας (το να πάμε π.χ. κάπου για να περάσουμε την ώρα μας, λες και έχουμε χρόνο για να σπαταλάμε, μας εξασθενεί. Ο πολεμιστής, λοιπόν, θα πήγαινε κάπου ΜΟΝΟ αν το απαιτούσε η στρατηγική του! Θα είχε απόλυτο έλεγχο των ενεργειών το και θα έκανε μονάχα εκείνες που θα θεωρούσε αναγκαίες)..

Ας μη ξεχνάμε πως τα ακατάλληλα άτομα που βρίσκονται κοντά μας είναι πιθανό να τις προσελκύουν και εκεί χρειάζεται προσοχή.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 27, 2014 1:03 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και από εμένα! Τις προάλλες βρέθηκα σε μία παρέα που είχε αναπτύξει ακριβώς αυτό το θέμα! Για τις παρουσίες...

Λέχθηκαν πολλά και ενδιαφέροντα και κάποια στιγμή αναφέρθηκε το πηγάδι! Οι φίλοι μου διηγήθηκαν διάφορες ιστορίες για στοιχειωμένα σπίτια που είχαν πηγάδι!!!!

Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό; Παίζει ρόλο, τελικά, το πηγάδι σε ένα σπίτι, επιχωματωμένο ή μη;;;; :shock: :? :o :roll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 27, 2014 1:08 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή μου φίλη Ιέρεια

Το πηγάδι παίζει μεγάλο ρόλο!

Μεγάλωσα σε σπίτι με πηγάδι... Όταν οι δικοί μου αγόρασαν το οικόπεδο, το πηγάδι υπήρχε ήδη εκεί... Ο αρχιτέκτονας που έχτισε το σπίτι το άφησε, με την προοπτική να ποτίζεται, σε κάποιες περιπτώσεις και ο κήπος.

Οι "παρουσίες" στο σπίτι άρχισαν να εμφανίζονται αμέσως όταν κατοικήσαμε εκεί και έβγαιναν, συνήθως, από τη πόρτα του μπάνιου, όπου στο πίσω μέρος του υπήρχε το πηγάδι (δες τις ανάλογες δημοσιεύσεις μου στο θέμα με τα φαντάσματα και τις παράξενες ιστορίες).

Τις παρουσίες αυτές τις βλέπαμε όλοι, οι γονείς μου μάλιστα, πολλές φορές μου διηγούνταν θεάσεις όταν δεν ήμουν εκεί, γνωρίζοντας ότι ασχολούμαι με την εσωτερική αναζήτηση και τη μεταφυσική.

Προσωπικά, είχα δει διάφορες φιγούρες, μάλιστα πρόσωπα και από άλλες εποχές! Στη δική μου περίπτωση δεν ήσαν όλες φιλικές... άλλες ήσαν αδιάφορες (δεν μας κοιτούσαν καν).

Αργότερα, έμαθα, αφού το έψαξα, ότι το πηγάδι λειτουργεί σαν πύλη.

Επίσης, δε γνωρίζω αν το επιχωματωμένο λειτουργεί το ίδιο...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 27 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: