Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 21 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΛΟΧΙΜ - ΝΕΦΕΛΙΜ, ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ Η ΕΝΑ ΚΟΣΜΙΚΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 31, 2008 12:23 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Καλησπερα σας.

Θα σας παραθεσω ενα θεμα υπο μορφη ερωτησης ελοχιμ - νεφελιμ προκειται για γεγονος η ενα κοσμικο παραμυθι;

Tι λετε, ξεκιναμε την συζητηση μα ς πανω σε αυτο το θεμα; Tι γνωμη εχετε πανω σε αυτη την θεωρια;

Περιμενω τις δικες σας γνωμες.

απολων 2011

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 31, 2008 12:48 am 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Πολύ ενδιαφέρον θέμα!

Μπράβο apolon2011 που το ανέβασες!

Ας δούμε το βίντεο αυτό... και συζητάμε και πάλι...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 31, 2008 12:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Ένα ακόμα βίντεο που θα σας ενδιαφέρει!

ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ.

ΤΟΥΡΚΑΛΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΝΕΦΕΛΙΜ.

ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙΔΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΤΟΙΧΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΩΝ ΑΙΓΥΠΤΙΩΝ.

http://www.greektube.org/content/view/15734/2/

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 31, 2008 1:24 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΣΤΡΑ.

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩΝΤΑΝΕΨΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 31, 2008 2:07 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας καλοί μου φίλοι!

Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον θέμα και μια που τώρα τελευταία βρίσκεται συχνά στην επικαιρότητα, ωραία θα ήταν να πούμε τη γνώμη μας.

Είμαι της άποψης ότι όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά...

Το σίγουρο είναι ότι, στην ουσία, τίποτα δεν γνωρίζουμε για το πραγματικό παρελθόν της γης και για τα τεκταινόμενα που έχουν λάβει χώρα...

Πολλά λέγονται...

Κατά τη γνώμη μου, η γη έχει αποικιστεί πολλές φορές από διάφορες οντότητες ή εξωγήινες φυλές...

Το βρίσκω απόλυτα λογικό...

Η φίλη μας karma έχει γράψει ένα "παραμύθι" για το τι συμβαίνει αυτή τη στιγμή στη γη, νομίζω ότι σχετίζεται κατά ένα τρόπο με το θέμα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 31, 2008 2:33 am 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Παιδιά, με πιάνετε αδιάβαστη! :roll: :roll: :roll:

Ευκαιρία, λοιπόν, να κατατοπιστώ!

Έχω ακούσει γι' αυτούς, κυρίως από την τηλεόραση...

Είναι αυτό που λένε ότι "κυκλοφορούν ανάμεσά μας";

Παιδί από τ' αστέρια, κουφά αυτά τα βίντεο... να είσαι καλά που μας ενημερώνεις, ψάχνοντας στο διαδίκτυο!

Φίλη μας karma, δεν δημοσιεύεις ξανά αυτό το παραμύθι;;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 31, 2008 2:49 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και από εμένα!

Πολύ ωραίο θέμα apolon2011!

Κατ' αρχήν θα ήθελα να πω, πως μία πολύ ωραία αναφορά για τους Νεφελίμ μπορείτε να διαβάσετε εδώ:

http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4177

Για τους γίγαντες, οι δικές μου πηγές αναφέρουν πως ήσαν ένα αποτυχημένο γενετικό πείραμα, γι' αυτό και αποφασίστηκε η εξαφάνισή τους....

Θα σας διηγηθώ ξανά το "παραμύθι" για να πάρετε μία ιδέα για το τι συμβαίνει αυτή τη στιγμή στη γη (πιστεύω ότι είναι σχετικό με το θέμα)...

Όταν κάποτε... κάποιες μεγάλες ομάδες ψυχών αποσκίρτησαν από τη Θεϊκή, Συμπαντική ενέργεια κα αποφάσισαν να γίνουν αυτόνομες, μη δυνάμενες να συντηρηθούν από την Πηγή... το πρώτο τους μέλημα ήταν να βρουν τρόπους για τραφούν και για να επιβιώσουν...

Έτσι, ξεχύθηκαν στο Σύμπαν και άρχισαν ψάχνουν τόπους για τροφή...

Μέσα, λοιπόν, σε αυτή την αναζήτηση... συνάντησαν και τη γη...

Ήταν γι’ αυτούς ένας βολικός χώρος για να εγκατασταθούν, μια και οι άγουρες ψυχές που την κατοικούσαν, δεν έδειχναν να διαθέτουν ιδιαίτερες αντιστάσεις....

Οι μέρες, τα χρόνια, οι αιώνες πέρασαν και αυτές εδραιώθηκαν για τα καλά, που μέσα από τις καταστάσεις που δημιούργησαν, απολάμβαναν ένα πλούσιο γεύμα...

Και φθάνουμε στις μέρες μας.... με μία γη να παραπαίει...

Η ανέχεια, η αγωνία, η κοινωνική ανισότητα, οι δανεισμοί, η πορνεία, η ασυδοσία και άλλα τόσα ιδιώματα της εποχή μας, έχουν δημιουργήσει ανθρώπους ζόμπι, χωρίς αντιστάσεις, μία έτοιμη και πολύ νόστιμη τροφή...

Ο περιορισμός του σεξ από Αγάπη και η αφθονία του σεξ, σαν τρόπος απόλαυσης, ήταν ακόμη ένα μέσον για να αφαιρέσουν από τους ανθρώπους τη μοναδική πηγή δύναμής τους, μέσα από το τσάκρας της βάσης.

Ο πλανήτης γη άρχισε να χτυπάει κόκκινο!!!! Η καταστροφή του, μέσα από τη χαμηλή δόνηση που δημιουργήθηκε, οδήγησε το συμβούλιο των Σοφών του Σύμπαντος, να αναλάβει ενεργό δράση...

Το πρώτο, μεγάλο, μέλημά τους ήταν να βοηθήσουν τους κατοίκους του πλανήτη, όσο εξουθενωμένοι και αν ήσαν από εκείνα τα ενεργειακά βαμπίρ, να αποκτήσουν αντιστάσεις...

Κατέβηκε ένα μεγάλο κύμα εξελιγμένων ψυχών – διδασκάλων, που μέσα από την προσωπική τους εργασία, θα βοηθούσαν ενεργά σε αυτό το σκοπό... και παράλληλα, μέσα από τη δική τους δόνηση, θα ανέβαζαν και τη δόνηση του πλανήτη...

Το Σχέδιο επιθυμεί να εκδιώξει με κάθε τρόπο και μέσον αυτούς τους εισβολείς...

Ανεβαίνοντας η γη από την τρίτη στην πέμπτη βαθμίδα, θα πάψει να είναι πια ένας πρόσφορος τόπος για τροφή...

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ.. ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ... ΗΡΘΕ, ΟΜΩΣ, Η ΩΡΑ, ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ ΟΛΟΙ... ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ, ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑ ΘΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΗ ΓΗ ΣΤΗ ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ....

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 31, 2008 5:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Μ' αρεσει που το θεμα που ανεβασα πηρε φωτια. Θελω και αλλες γνωμες θαλω και αλλες γνωσεις περιμενω.

Φιλικα απολλων 2011

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 1:09 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΙ ΕΛΟΧΙΜ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΦΕΛΙΙΜ ΥΠΗΡΧΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΩΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΤΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥΣ ΣΚΕΛΕΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΤΕΡΑΤΟΓΕΝΝΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΔΥΑΣΑΝ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΝ ΕΠΑΝΑΠΑΥΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΟΣΜΙΚΟ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΡΟΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΟΦΕΛΟΣ {ΒΛΕΠΕ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ} ΕΣΠΕΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΑ ΑΚΑΛΥΠΤΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΟΧΙΜ ΝΕΦΕΛΙΜ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΙΣΤΟΡΙΑ.

ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΦΕΡΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ - ΠΛΑΣΙΕ ΤΩΝ ΠΑΠΑΔΩΝ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΑΚΟΜΑ ΤΑΜΠΕΛΑΣ ΦΥΣΙΚΟΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΟΧΙ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΚΔΟΧΗ ΑΛΛΑ ΕΚΔΟΧΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΤΟΥ ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΩΝ ΚΑΙ ΕΘΝΟΠΑΤΕΡΩΝ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛ ΗΤΑΝ ΝΕΦΕΛΙΜ ΟΠΟΥ ΕΝΑΝΤΙΩΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΝΕΦΕΛΙΜ ΠΟΥ ΤΡΩΓΑΝΕ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΕΛ ΗΤΑΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ Ο ΕΒΡΑΙΚΟΣ ΘΕΟΣ ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΠΑΙΣΙΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΗΡ ΣΑΒΒΑΣ, ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΚΟΛΗΤΟΙ ΤΟΥ.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΤΙΦΑΣΗ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ. Η.... ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΠΛΑΣΑΝ ΕΝΑ ΚΟΣΜΙΚΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΟΥΣ ΕΛ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΟΥΣ ΕΛ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΣ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ, ΤΟΥΣ ΑΦΟΡΙΖΑΝ ΤΟΥΣ ΧΛΕΥΑΖΑΝ ΤΟΥΣ ΤΑΠΕΙΝΩΝΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΙΓΑΝ ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ.

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΝΕ ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝΕ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΟΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑΟΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΝΑΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ΕΛ. ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΙΝΔΟΙ ΠΡΟΣ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΤΟΥΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΑΧΑΜΠΑΡΑΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΣΤΟ ΑΠΟΚΡΥΦΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΕΝΩΧ.

ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΟΝΟΜΑΣΤΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΩΝ ΒΟΥΔΙΣΤΩΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΡΑΝΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΑΛΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ. ΟΛΟΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΛΟΧΙΜ ΚΑΙ ΝΕΦΕΛΙΜ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΛΕΥΑΖΑΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΕΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΕ ΝΑ ΔΙΗΓΗΘΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.

ΓΙΑΤΙ; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΜΟΝΗΣ. ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΣΙΜΠΑΤΕ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ ΔΕΝ ΣΑΣ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΝΑ ΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ.

ΘΑ ΑΡΚΕΣΤΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗ, ΕΡΕΥΝΑ ΤΑΣ ΓΡΑΦΑΣ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΑΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΥΑΛΩΝ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΙΡΕΤΙΚΩΝ ΓΙ' ΑΥΤΟΥΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ ΓΙ' ΑΥΤΟΥΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.

ΦΙΛΙΚΑ ΑΠΟΛΛΩΝ2011

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 1:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας φίλοι μου!

Με εντυπωσίασε το θέμα, ειδικά τα βίντεο που παρέθεσες Παιδί από τ' αστέρια!

Για να πω την αλήθεια δεν είχα ασχοληθεί με το αντικείμενο, επειδή, όμως, μου αρέσει να τα... ψάχνω, θα δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια στο συγγραφέα!

Αυτά που διάβασα δεν με ξενίζουν, το αντίθετο μάλιστα, μου φαίνονται οικεία, ειδικά οι παραθέσεις του φίλου apolon2011 και της φίλης karma.

Ας συνεχίσουμε τη συζήτηση, να δούμε που θα μας βγάλει!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 2:36 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Star knight Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΡΕΥΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ... ΠΛΑΣΙΕ ΚΑΙ ΦΕΡΕΦΩΝΑ ΓΡΑΨΑΝ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΑ.

ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΗΜΟΝΕΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΟΗΜΩΝΕΣ ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΕΤΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΑΣ ΩΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΑΠΟΛΛΩΝ2011

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 10:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δυσκολα πραγματα ολα αυτα φιλοι μου, αξιζει ομως να προσπαθησουμε να βγαλουμε ακρη. Πραγματικα φαινεται οτι ολα οσα ξερουμε απο μικροι ειναι τα περισσοτερα λαθος. Μας ειπαν π.χ. οτι καταγομαστε απο ενα ειδος πιθηκοειδους. Προσφατα ομως οι επιστημονες ανακαλυψαν και αλλα ειδη ανθρωποειδων σκελετων με διαφορετικα μεγεθοι συμπερενοντας οτι υπηρχαν πολλες φυλλες και υπηρξε τελικα μαχη των φυλων για το πια θα επικρατησει.

Ηταν ομως αυτοι οι σκελετοι ανθρωποι; Μηπως ηταν απλα προγονοι των σημερινων πιθηκων; Στην τελικη ρε παιδια πως υπαρχουν και σημερα πιθηκοι;

Δεν λεω εξυπνα ζωα αλλα οτι extreme κανουν και αξιοθαυμαστο το κανουν επειδη τους το μαθαμε εμεις. Δεν εχουν ουσιαστικη εξελιξη.
Ο Τιμαιος, στο ομωνυμο βιβλιο του Πλατων, αναφερει πως ο δημιουργος εφτιαξε τα παντα, το συμπαν, τους πλανητες και αφου δημιουργησε την ψυχη του κοσμου (πριν βεβαια του υλικου κοσμου αφου στην ουσια η ψυχη προυπαρχει του πρωτου), δημιουργησε τους αθανατους θεους και ανεθεσε σε αυτους την κατασκευη του σωματος του ανθρωπου, ενω την ψυχη την κατασκευασε ο ιδιος ο δημιουργος γι' αυτο και παραμενει αθανατη. Το θεμα ειναι ομως πια ηταν τα οντα αυτα που μας δημιουργησαν; Πιστευω πως αν ο ιδιος ο δημιουργος αναλαμβανε την κατασκευη και του σωματος μας, τοτε θα ηταν αδυνατο οσο και εμεις να θελαμε, οσο και να ξεφευγαμε της χαριτος Του, εχοντας αιωνια ελευθερη βουληση, να καταστρεψουμε ή να φθιρουμε τα σωματα μας. Μηπως λοιπον τα οντα που μας δημιουργησαν μας αφησαν στη γη και μας επισκεπτονται ανα περιοδους για να παρατηρουν την εξελιξη μας; Ας παρουμε για παραδειγμα τη μυθολογια των Σουμεριων που αναφερουν οτι τον πολιτισμο τους των εδωσαν καποια πλασματα που βγηκαν απτην θαλασσα που ειχαν ερπετοειδη χαρακτηριστικα. Μια παρομοια αναφορα διηγουνται οι Ντογκον που ζουν και σημερα στο Μαλι της Αφρικης. Αυτοι λοιπον υποστηριζουν οτι καποια πλασματα που ηταν μισοι ανθρωποι μισοι ψαρια τους εδωσαν πολιτισμο. (δειτε και το σχετικο thread στο forum). Επισης οι Κινεζοι υποστηριζουν οτι τον πολιτισμο τους, τους των εδωσε ο Φου Χι μισος ανθρωπος μισος φιδι.

Για θυμηθειτε ομως και τον πρωτο βασιλεα της Αθηνας τον Κεκρωπα (ναι παλι μισος ανθρωπος μισος φιδι). Και ο Ερεχθεας επισης. Ειναι τυχαιο λοιπον; Αν βεβαια δουμε και τα υπολοιπα πλασματα π.χ. Κενταυρους, Σειρηνες, Γοργονες, Γιγαντες, Κυκλωπες κλπ τοτε θα δουμε οτι υπηρχε μεγαλη ποικιλια οντων πριν χιλιαδες χρονια. Εκτος βεβαια αν ηταν ολα αυτα φανταστικα οντα. Αλλα πως ειναι δυνατον να προηλθε ο πολιτισμος απο φανταστικα οντα; Μηπως ειναι λοιπον συμβολικα ολα αυτα;

Το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν στο συμπαν απειροι ηλιοι απειροι πλανητες και σιγουρα θα υπαρχουν και πλανητες σαν τη γη με παρομοια ισως οντα σαν και εμας οι και ανωτερα. Και οταν λεω σαν και εμας εννοω οντα που εχουν σαν βαση τον ανθρακα. Γιατι ομως να μην υπαρχουν και αλλα οντα που εχουν ας πουμε για βαση το πυριτιο; ή επισης να υπαρχουν οντα που ζουν σε ακραιες συνθηκες θερμοκρασιας; Αν σκεφτουμε επισης οτι το συμπαν αποτελειται απο 4% μονο της γνωστης μας υλης και το 96% απο αγνωστη σκοτεινη υλη και ενεργεια τοτε μπορουμε να υποθεσουμε οτι και εκει θα ζουν οντα αορατα απο εμας και βαση αναλογιας πολλα εως απειρος περισσοτερα! Ισως εκει ζουν πνευματα αν δεν ζουν σε αλλες διαστασεις. :shock:

Χαος δηλαδη. Επισης οι θεοι των Αρχαιων Αιγυπτιων και συμφωνα με τον Ηροδοτο, τον Πλουταρχο και αλλους Αρχαιους Ελληνες συγγραφεις συνδεονται με τους θεους των Ελληνων, ειναι δηλαδη τα ιδια προσωπα, ο Ωρος για παραδειγμα ειναι ο Απολλων, η Ισις ειναι η Αθηνα κλπ. Δεν σημαινει δηλαδη οτι ολοι ειναι νεφελιμ, αν νεφελιμ ειναι κατι το κακο.
Το θεμα με τους νεφελιμ ειναι και γενικα με το πραγματικο παρελθον μας ειναι πολυ σημαντικο και με απασχολει πολυ. Ελπιζω μεσα απο το thread αυτο να βγαλουμε κατι. Περιμενω επιπλεον αποψεις περι το θεματος.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 02, 2008 1:42 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΦΙΛΕ ΦΕΙΔΙΑΣ ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΑΠΟΛΛΩΝ2011

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 02, 2008 2:04 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Πολύ ενδιαφέρουσες οι νέες δημοσιεύσεις και οι φωτογραφίες!

Για τους γίγαντες ανέφερα στην παραπάνω δημοσίευσή μου.

Αγαπητέ ΦΕΙΔΙΑΣ, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Άλλωστε, ποτέ μου δεν πίστεψα ότι προερχόμαστε από τους πιθήκους (αν είναι δυνατόν)!

Μάλιστα, πολλές φορές διαφωνούσα σε συζητήσεις με άτομα που υποστήριζαν τη θεωρία του Δαρβίνου. Η ψυχή μας, που είναι σοφή και γνωρίζει, μπορεί να μας δείξει αν της φαίνονται ή όχι οικείες οι πληροφορίες που δέχεται...

Όσο για τους Κένταυρους... θα σας διηγηθώ μία μαρτυρία μίας φίλης μου, πέρα για πέρα αληθινή... όταν ήταν μικρή, στην αυλή του σπιτιού του χωριού της, που είχε πάει για διακοπές, είδε έναν Κένταυρο!!!!!!

Μου το εξομολογήθηκε κάποτε γιατί γνώριζε ότι ασχολούμαι με τα παράξενα φαινόμενα και δεν θα την παρεξηγούσα!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 02, 2008 10:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Θα ελεγα ομως να μη βασιζομαστε 100% στις φωτογραφιες. Ηδη ειναι γνωστο οτι καποιες απο αυτες ειναι φτιαγμενες απο καλλιτεχνες, οι υπολοιπες μπορει να ειναι οντως αλληθινες. Ομως επειδη ασχολουμαι επαγγελματικα με τα γραφικα, σας βεβαιωνω οτι τα γραφικα εχουν φτασει σε τετοια επιπεδα ωστε πολλες φορες να μην μπορεις να τα ξεχωρισεις απο την πραγματικοτητα. Εγω προσωπικα ειμαι επιφυλακτικος γενικα με περιεργες φωτογραφιες και βιντεο.

Δειτε παρακατω το link για να καταβετε τι εννοω.

http://www.virtualcinematography.org/

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 02, 2008 8:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Πολύ δυνατό θέμα!

Έχω μείνει άφωνη!

Και ας μην είναι όλα αληθινά, κάπου υπάρχει η αλήθεια κρυμμένη....

Τελικά, τίποτα δεν γνωρίζουμε...

Η ίδια η ζωή, η ίδια η κοινωνία φωνάζει... κάτι δεν πάει καλά...!

Είναι προφανές πως άλλοι κινούν τα ηνία, πίσω από τους υποτιθέμενους ηγέτες...

Αλλά η παροιμία λέει: "Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον"...

Είμαι σίγουρη πως θα έρθει η μέρα που θα αποκαλυφθούν τα πάντα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 02, 2008 9:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Ωραίο θέμα παιδιά!

Διάβασα προσεκτικά όλες τις δημοσιεύσεις, είδα και τα βίντεο. Να σας πω την αλήθεια, δεν είχα ιδέα για το θέμα... είχα ακούσει, βέβαια, γι' αυτούς (σαν αναφορά κυρίως, από την Παλαιά Διαθήκη), αλλά μέχρι εκεί.

Δεν ξέρω αν οι φωτογραφίες αυτές είναι μοντάζ, πάντως είναι εντυπωσιακές (αν και έχω ακούσει ότι έχουν βρεθεί γιγαντιαία οστά).

Κοιτάξτε τι βρήκα! Ποιοί ήταν οι Νεφιλίμ;

Τον τελευταίο καιρό πολλά ακούγονται για τα Νεφιλίμ αν και η ιστορία τους είναι αρχαία. Την φυλή των έκπτωτων. Για πολλά χρόνια οι σοφοί πρώτα και αργότερα οι Πατέρες της Εκκλησίας προσπαθούσαν να δώσουν μια εξήγηση για αυτούς.
Τι ήταν όμως;

Οι Νεφιλίμ ήταν μια προκατακλυσμιαία φυλή, που στη Βίβλο αναφέρονται ως γίγαντες. Ήταν, όπως λέγεται, τα παιδιά που γεννήθηκαν από τις «κόρες των ανθρώπων», και τους «Υιούς του Θεού». Είναι υψίστης σημασίας να σημειωθεί ότι αναφέρονται σχεδόν ταυτόχρονα με τη δήλωση του Θεού ότι θα κατάστρεφε τη γη με πλημμύρα και φαίνεται απ’ αυτή τη σχέση ότι η επίδρασή τους στο ανθρώπινο γένος ήταν μια απ’ τις βασικές αιτίες που προκάλεσαν την καταστροφή.
Διαβάζουμε στο βιβλίο της Γένεσις 6:1-7
Όταν οι άνθρωποι άρχισαν να αυξάνονται αριθμητικά πάνω στη γη και γεννούσαν κόρες,
Οι γιοι του Θεού είδαν ότι οι κόρες των ανθρώπων ήταν όμορφες και παντρεύτηκαν όσες απ’ αυτές διάλεξαν.
Τότε ο ΚΥΡΙΟΣ είπε, «Το Πνεύμα Μου δε θα μείνει με τον άνθρωπο για πάντα, καθώς αυτός είναι θνητός. Οι μέρες του θα είναι εκατόν είκοσι χρόνια.»
Οι Νεφιλίμ ήταν στη γη εκείνες τις μέρες - καθώς και μετά - όταν οι γιοι του Θεού πήγαν στις κόρες των ανθρώπων και έκαναν μαζί τους παιδιά. Ήταν οι ήρωες απ’ τα αρχαία χρόνια, άντρες ξακουστοί.
Ο ΚΥΡΙΟΣ είδε πόσο μεγάλη είχε γίνει η κακία του ανθρώπου στη γη, και ότι κάθε διάθεση των σκέψεων της καρδιάς του ήταν πάντα μόνο πονηρή.
Οι Νεφιλίμ ήταν μια φυλή γιγάντων που προέκυψε απ’ τη σεξουαλική ένωση των υιών του Θεού (ενδεχομένως έκπτωτων αγγέλων) με τις κόρες των ανθρώπων. Μεταφρασμένο απ’ τα Εβραϊκά κείμενα, το «Nephilim» σημαίνει «έκπτωτοι». Ήταν ξακουστοί για τη δύναμή τους, την ανδρεία τους, καθώς και μια μεγάλη ικανότητα για αμαρτίες. Όπως φαίνεται σε διάφορα βιβλία

Η προέλευση των Νεφιλίμ ξεκινά με μια ιστορία των έκπτωτων αγγέλων. Ο Shemhazai (Σεμχαζάι), ένας υψηλόβαθμος άγγελος, ηγήθηκε μιας σχισματικής ομάδας αγγέλων που κατέβηκε στη γη για να καθοδηγήσει τους ανθρώπους στο δίκαιο δρόμο. Η καθοδήγηση αυτή συνεχίστηκε για μερικούς αιώνες, αλλά σύντομα οι άγγελοι άρχισαν να αποζητούν τις γήινες γυναίκες. Μέσα στη λαχτάρα τους, οι έκπτωτοι άγγελοι οδήγησαν τις γυναίκες στη μαγεία και τα ξόρκια, ζευγάρωσαν μαζί τους και δημιούργησαν υβριδικούς απογόνους. Η δύναμή τους ήταν αξιοθαύμαστη και οι ορέξεις τους τεράστιες. Αφού καταβρόχθισαν όλα τα αποθέματα του ανθρώπινου γένους, άρχισαν να καταναλώνουν και τους ίδιους τους ανθρώπους. Οι Νεφιλίμ επιτίθονταν στους ανθρώπους και τους καταπίεζαν και ήταν η αιτία που προκάλεσε μαζική καταστροφή στη γη.

Κείμενα ουσιαστικής σημασίας για την ιστορία των Νεφιλίμ, η Βίβλος και οι Πάπυροι της Νεκράς Θάλασσας,το απόκρυφό βιβλίο του Ενώχ, αναφέρουν διάφορα ονόματα γι’ αυτούς. Σε διάφορα κομμάτια παραθέτονται τα διαφορετικά είδη αυτών των γιγάντων. Αναφέρονται με πολλούς τρόπους, ως Enim, ή «Τρόμοι» (Γέν.14:5, Δευτ.2:1Ο), Rephaim, ή «Αυτοί που Προκαλούν Εξασθένιση» ή «Οι Νεκροί» (2 Σαμ.23:13, 1 Χρον.1Ι:15), Gibborim, ή «Γιγάντιοι Ήρωες» (Ιώβ 16:4), Zamzummim, ή «Επιτυχόντες» (Δευτ.2: 10), Anakim, ή «Μακρυλαίμηδες» (Δευτ.2:1Ο, Ιώβ 11:22, 14:15) και Awwim ή «Καταστροφείς» και «Φίδια».

Στα κείμενα αυτά αναφέρονται επίσης και άλλοι γίγαντες, όπως ο Γολιάθ (2 Σαμ.21: 19), ένας γίγαντας με δώδεκα δάχτυλα στα χέρια και δώδεκα στα πόδια, που αναφέρεται ως ένας απ’ τους Rephaim (2 Σαμ.21 :20), κι ένας ψηλός Αιγύπτιος (1 Χρον.11 :23). Το κείμενο των Αριθμών 13:26-33 περιγράφει τους Νεφιλιίμ της Χαναάν που είδε ο Ιησούς του Ναυί και αργότερα άλλοι Εβραίοι κατάσκοποι. Επιπλέον, σύμφωνα με τις Ιουδαϊκές λαϊκές παραδόσεις, κάποιος απ’ τους Νεφιλίμ, ο Arba, έχτισε μια πόλη, τη Kiriath Arba, που ονομάστηκε έτσι απ’ τον ιδρυτή της και σήμερα είναι γνωστή ως Χεβρώνα.

Η κακοήθεια των Νεφιλείμ έφερε μαζί της κι ένα βαρύ φόρο αίματος. Το Γένεσις 6:5 αναφέρεται στη διαφθορά που είχαν επιφέρει οι Νεφιλίμ ανάμεσα στους ανθρώπους και στους εαυτούς τους: «ο Κύριος είδε πόσο μεγάλη είχε γίνει η κακοήθεια του ανθρώπου στη γη … » Η σατανική τους ανταρσία είχε ξεσηκώσει τη λύπη του Θεού. Έτσι ο Θεός έστειλε τον αρχάγγελο Γαβριήλ να ανάψει έναν εμφύλιο πόλεμο ανάμεσα στους Νεφιλίμ.

Επέλεξε, επίσης, τον Ενώχ, έναν δίκαιο άνθρωπο, για να ενημερώσει τους έκπτωτους αγγέλους για την απόφαση που είχε πάρει γι’ αυτούς και τα παιδιά τους. Ο Θεός δεν άφηνε καθόλου ήσυχους τους έκπτωτους αγγέλους, καθώς δεν μπορούσαν να σηκώσουν τα μάτια τους στον ουρανό και αργότερα επρόκειτο να αλυσοδεθούν. Το τέλος των Νεφελείμ ήρθε με τον πόλεμο που πυροδότησε ο Γαβριήλ, στον οποίο οι γίγαντες τελικά αφάνισαν ο ένας τον άλλο.

Σε διάφορα βιβλία σχετικά με αυτό το θέμα, λέγετε πως η έδρα των Νεφιλίμ βρίσκεται στην έρημο Τακλα Μακαν, στην επαρχία Ξιν Γιανγκ, στην Βόρεια Κίνα. Το όνομα Τακλα Μακαν στην τοπική γλώσσα σημαίνει ‘μπαίνεις μέσα αλλά δεν βγαίνεις έξω’. Εκεί λοιπόν υπάρχει μια πανάρχαια και τεραστίων διαστάσεων πυραμίδα που στην κορυφή της κάποτε υπήρχε ο ναός του Βααλ. Κάτω λοιπόν από την αρχαία αυτή πυραμίδα η οποία ονομάζεται Λευκή Πυραμίδα, υπάρχει μια υπόγεια πολιτεία που ονομάζεται Μαχ-Τανε που στην γλώσσα των Ναχρμπεν σημαίνει Λευκή Πολιτεία. Το Λευκό Αδελφάτο για το οποίο και οι γέροντες του Αγίου Ορούς γνωρίζουν. Είναι ουσιαστικά ένα 12μελες συμβούλιο το οποίο αποτελείται από Νεφελιμ και άλλους αρχέγονες δαίμονες οι οποίο είναι ο Αζαζελ, ο Αζαζελον, ο Αζαραντελ και ο Αζαελ. Στους τέσσερις αυτούς δαίμονες-αγγέλους, θα δοθεί εξουσία να κάνουν μεγάλες καταστροφές πάνω στην γη στα έσχατα χρονιά.

Σε συνδυασμό με την ιστορία και την προφητεία του Αγίου Ανδρέα
ο Μέγας Αλέξανδρος έκλεισε τους Νεφιλίμ, τα ρυπαρά έθνη δηλαδή, κάτω από πύλες (δηλαδή κάτω από την Λευκή Πυραμίδα) το 326π.χ. καθώς και πύλες που βρίσκονται στην Ινδία. Να τονίσω ότι πύλες υπάρχουν και σε αλλά μέρη της γης, όπως και στο Βόρειο Πόλο. Για την ακρίβεια έκλεισε 72 βασιλείς όπως μας λέει ο Άγιος Ανδρέας. Αυτοί λοιπόν οι Βασιλείς είναι που θα βγουν έξω στα έσχατα χρονιά μαζί με τους ακολούθους τους και θα βασανίζουν το κόσμο. Δεν θα τον σκοτώνουν αλλά θα τον βασανίζουν μέχρι να δεχτούν το σφράγισμα. Ο Άγιος Ανδρέας μιλάει ότι η εξουσία τους πάνω στην γη θα κρατήσει για 660 ημέρες ενώ στο χωρίο που ακολουθεί από την Αποκάλυψη γίνεται λόγος για 5 μήνες μονό, δηλαδή για 150 ημέρες, γιατί ο κόσμος δεν θα αντέχει περισσότερο. Φανταστείτε τι έχουμε να τραβήξουμε δηλαδή.
[Αποκάλυψη Κεφ. Θ΄10 : και έχουσιν ουράς ομοίας σκορπίοις και κέντρα, και εν ταίς ουραίς αυτών εξουσίαν έχουσι του αδικήσαι τους ανθρώπους μήνας πέντε]
Αν διαβάσετε στην προφητεία του Αγίου Ανδρέα, λέει πως θα τρώνε ζωντανούς τούς ανθρώπους και θα πίνουν το αίμα τους. Θα καταβροχθίζουν επίσης με μεγάλη ηδονή μύγες, βατράχους, σκυλιά και κάθε ακαθαρσία. Αλλοίμονο στις περιοχές, απ’ όπου θα περάσουν!

Πάνω σε αυτό έχω να σας πω ότι σύμφωνα με λεγόμενα διαφόρων πηγών, οι Νεφιλίμ έχουν εκτροφεία κλωνοποιημενων ανθρωπων(ή κάτι σαν αυτό) που τους χρησιμοποιουν σαν δούλους και σαν τροφή. Ξαφνιάζεστε ε; Για τους Νεφιλίμ οι άνθρωποι δεν είναι τίποτα άλλο από εκτρεφόμενα ζώα και στην γλώσσα τους, μας λένε Γκοϊμ, που σημαίνει καταναλώσιμος.
Οι Νεφιλ’ιμ, δεν μπορούν να βγουν από τις πύλες, παρά μόνο οι πολύ πνευματικά ισχυροί από αυτούς, όταν κάποιος τους καλέσει όπως γίνεται και με το κάλεσμα δαιμόνων. Την επάνοδο τους στη γη την ονομάζουν Μεγάλη Επιστροφή. Τις πύλες αυτές θα ανοίξει ο αντίχριστος στα έσχατα χρόνια. Δεν είναι τυχαίο που έχει ειπωθεί ότι οι μάρτυρες αυτών των χρόνων θα είναι οι μεγαλύτεροι όλων των εποχών...

Τα ονόματα των 72 Βασιλειάδων είναι τα ακόλουθα: Βάαλ, Αγάρης, Βασσαγός, Μαρμπάς, Σαμιγκινά, Βαλεφόρ, Βαρβάτος, Αμούν, Μπουέρος, Παίμων, Γουσίων, Μπέλεθ, Σίτρι, Λεράζ, Μπάλαμ, Καμίων, Ελιγών, Βότις, Ζεπάρ, Βαθήν, Σάλλος, Μάραξ, Πούρσων, Ίπος, Ναβήριος, Αίημ, Γκλάσια Λαμπολάς, Μπιούν,Μπερίθ, Ρονοβέ, Φορνέας, Άσταρωθ, Φόρας, Ασμουδαίος, Γκεάπ, Φορφούρ, Μαρχωσιάς, Στόλας, Φοίνιξ, Χάλφας, Μάλφας, Ραούμ, Φωκαλόρ, Βεπάρ, Σαξ, Σαμπνόκ-Ρα, Βινέ, Μπιφρόνς, Βουάλ, Χααγκεντί, Κροσσέλ, Φουρκάς, Μουρμούρ, Ορομπάς, Γκρεμορύ, Οσέ, Αλλόκες, Οριάς, Βαπουλά, Ζαγκάν, Βαλάκ, Αντράλ, Χαουρές, Ανδρέαλφος, Κιμεγές, Αμδουσιάς, Βελιάλ, Ντεκαράμπια, Αμύ, Σήρε, Δανταλίων και Ανδρομάλιος.

Κάθε ένας από αυτούς διευθύνει και ένα συγκεκριμένο τομέα πάνω στην γη, από τις θετικές επιστήμες μέχρι τις βιομηχανίες καλλυντικών και ρούχων. Ελέγχουν την show biz, την πορνεία, τα ναρκωτικά μέχρι τις παιδικές τροφές. Τίποτα δεν διοικείται από τις κυβερνήσεις μας. Οι πολιτικοί που τις αποτελούν είναι απλά μαριονέτες και εκτελούν τις εντολές τους.
Θέλετε τώρα να δείτε πως οι Νεφιλίμ ζουν ανάμεσα μας; Ορίστε λοιπόν…
Οι Νεφιλίμ καταλαμβάνουν σώματα ανθρώπων. Οι Νεφελείμ που «ζουν ανάμεσά μας» είναι χωρισμένοι σε δύο κλάδους. Στους διοικητικούς και στους παρατηρητές. Οι «διοικητικοί» προωθούν τα νομοσχέδια και τα διατάγματά τους στους δήθεν τόπους λήψης αποφάσεων, στα ελεγχόμενα κοινοβούλια και τον ΟΗΕ και τους άλλους διεθνείς οργανισμούς. Λέω ελεγχόμενα κοινοβούλια, επειδή υπάρχουν και εκείνα στα οποία ο έλεγχος δεν είναι απόλυτος.

Οι παρατηρητές, που είναι και οι περισσότεροι, συμμετέχουν στα κέντρα αποφάσεων σε όλο τον κόσμο και κυρίως ζουν σαν απλοί πολίτες σε όλη την υφήλιο για να αφουγκράζονται τον πραγματικό παλμό των λαϊκών μαζών. Μπορεί να είναι ο γείτονας της διπλανής πόρτας, ο φούρναρης της γωνίας, ο ταξιτζής που περνά από μπροστά μας, ο γιατρός που εμπιστευόμαστε και ούτω καθ’ εξής.
Η επιρροή των Νεφιλίμ
Οι εργασιακοί νόμοι εξασφαλίζουν τους χαμηλούς μισθούς και το κλείσιμο των μικρών επιχειρήσεων, αφού τα πραγματικά έξοδα μιας επιχείρησης για έναν μισθό 600 ευρώ είναι τουλάχιστον 1100 ευρώ. Πού πάνε τα 500 ευρώ που παίρνει το «κράτος» και δεν παίρνει ο εργαζόμενος;
Καμία κυβέρνηση δεν γνωρίζει τις μακροπρόθεσμες συνέπειες έστω και μετά από δέκα μόνο χρόνια, των νόμων που ψηφίζει και της έρχονται έτοιμοι πακέτο δήθεν από το διεθνές νομισματικό ταμείο για την καλύτερη αξιοποίηση των δανείων που εγκρίνονται για να χορηγηθούν από την παγκόσμια τράπεζα. Όλοι, μα όλοι οι νόμοι, ετοιμάζονται και εγκρίνονται από τις νομοπαρασκευαστικές επιτροπές των Νεφιλίμ στη Μαχ-Τανέ. Οι όποιες αλλαγές που τυχόν θα γίνουν τοπικά είναι ανούσιες και εξυπηρετούν ατομικά συμφέροντα.

Η σύνθεση της ατμόσφαιρας αλλάζει σταδιακά, αφενός μεν για να εξασφαλίσει την θνησιμότητα των ανθρώπων, αφετέρου δε για να βολεύει τους Νεφιλίμ όταν επιστρέψουν στην επιφάνεια.

Πηγή: http://pneymatiko.wordpress.com/2007/11/05/

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 03, 2008 1:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΙ ΝΕΟ ΚΟΥΙΖ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΣΕΣ ΦΥΛΕΣ ΝΕΦΕΛΙΜ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΑΠΟΛΛΩΝ2011

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 31, 2008 7:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Ενδιαφερον βιντεο σχετικα με την Ελληνικη μυθολογια και τους γιγαντες.

http://www.conspiracy-channel.gr/

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 12:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Τόσα χρόνια ήξερα κάπου μέσα μου πως η ιστορία μας δεν είναι αυτή που μας διδάσκουν, τώρα που σιγά σιγά βγαίνουν όλα στην επιφάνια χαίρομε γιατί δεν είμαι τρελή. Οι πληροφορίες είναι τόσες πολλές που επικρατεί ένα χάος στο μυαλό μου. Γιατί δεν βγαίνει η γαλαξιακή συνομοσπονδία (αν υπάρχει) να μας πει την καθαρή αλήθεια; θα ήθελα να μάθω από πού βγαίνουν αυτές οι πληροφορίες περί γαλαξιακής συνομοσπονδίας και γιατί τώρα;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΤΙ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 02, 2009 5:06 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Και συγνωμη για το υφος, ξερω εχω καιρο να εμφανιστω αλλα ποιος σας ειπε οτι οι οποιεσδηποτε θρησκειες πρεπει να εχουν και εθνικοτητα ντε και καλα και ρατσισμο αλλα θα μου πειτε απο την αλλη γι' αυτο δημιουργηθηκανε να φερουν διχονοια στον κοσμο και εν συνεχεια πολεμους και εγκληματα. Φιλοι μου καλο ειναι τα μυαλα και τα αλεξιπτωτα να ειναι ανοιχτα γιατι αν ειναι σκουριασμενα και κλειστα τοτε μονο αιμα και μισος φερνουν που καποιοι μεσα απο αυτο επωφελουνται.

ΤΕΛΟΣ χαριτολογοντας παντα σας θυμιζω οτι το θεμα μας σ' αυτην την ενοτητα ειναι οι ελοχιμ και οι νεφελιμ και κατα ποσσο αληθεια ειναι η αλλο ενα απλος κοσμικο παραμυθι; ευχαριστω

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 21 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: