Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 87 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΦΗΤΙΚΑ ΒΙΩΜΑΤΑ - ΜΑΝΤΙΚΗ - ΕΝΟΡΑΣΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 12:17 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....!!!

ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ....

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΑΣ ΒΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΡΤΥΡΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ....

ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΟΜΩΣ ΘΑ ΧΑΡΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΟΟΟ,ΤΙ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ....

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ~ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ~ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΟΡΑΣΗ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ Ή ΕΧΟΥΝ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΤΙ.... ΟΣΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΙ!!!!!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ... ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 12:29 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας καλοί μου φίλοι!

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα!

Πιστεύω, πως η διαίσθηση και ενόραση είναι χαρίσματα.

Η ψυχή, σαν τμήμα της Θεϊκής Ενέργειας, διαθέτει τα χαρίσματα αυτά από τη φύση της. Απλά, σε άλλους ανθρώπους είναι περισσότερο ανεπτυγμένα και σε άλλους όχι, ανάλογα το επίπεδο εξέλιξης στο οποίο βρίσκονται.

Για τα άτομα που έχεις τη δυνατότητα να "δεις" ότι θα φύγουν, θεωρώ πως αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα... Βλέπεις, δηλαδή, τη δική τους απόφαση να εγκαταλείψουν τη γη (αυτό στην περίπτωση που επιλέγουν να φύγουν πριν τα βαθιά τους γεράματα). Στην περίπτωση που έχουν κλείσει τον κύκλο τους, τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Η ψυχή είναι πάντα χαρούμενη που τελείωσε τη μαθητεία της και επιστρέφει στην Εστία. Δεν υπάρχει λόγος να λυπόμαστε, αντίθετα να χαιρόμαστε και να την αποχαιρετούμε με Αγάπη.

Υ.Γ. Ας γράφουμε καλύτερα με πεζά γράμματα, μια και είναι περισσότερο αρμονικά! :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 7:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Κακά τα ψέμματα, δεν μπορούμε να ξέρουμε τι αισθάνεται μια ψυχή όταν φεύγει... σίγουρα πιστεύω ότι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ο τρόπος που πεθαίνει ο άνθρωπος... δεν υπάρχουν μόνο ήρεμοι θάνατοι άλλωστε.....

Όταν ήμουν πιο μικρός θεωρούσα ότι το ένστικτο ή ενόραση ή όπως θέλει να το λέει ο καθένας μας είναι πολύ μεγάλο δώρο... και ένοιωθα τύχη όταν έβλεπα ότι ήξερα τι θα γίνει.... μετά από καιρό έλεγα ότι δεν πειράζει να ξέρω (ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ) τι θα συμβεί... προετοιμάζομαι...
αλλά πλέον το θεωρώ πολύ μεγάλο φορτίο.... το να ξέρεις δεν είναι πάντα καλό...

Κάποια στιγμή είχα γνωρίσει έναν άνθρωπο που (η μοίρα τα φέρνει έτσι που βλέπω τέτοιους ανθρώπους) που μου είχε πει κάτι πολύ σημαντικό..
μου είχε πει ότι είχε να βγει 17 χρόνια, να πάει για ένα καφέ... γιατί είναι πολυ σκληρό να ξέρεις ότι αυτός που κάθεται δίπλα σου και αυτή την στιγμή γελάει.... σε 4 μήνες θα πεθάνει.... και πιστεύω ότι είχε δίκιο...
αλήθεια όμως...

Όποιος θέλει... ας πει κάτι σχετικό που το έχει μείνει στο νου....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 7:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Επίσης μου κάνει εντύπωση που η ενόραση δεν εκδηλώνεται σε όλους το ίδιο....

Έχω μιλήσει με ανθρώπους π.χ. που λένε ότι όταν μυρίζουν μια συγκεκριμένη οσμή.... ξέρουν πως κάποιος θα πεθάνει.... και όσο πιο έντονη γίνεται.. τόσο πλησιάζει το γεγονός....

Έχω μιλήσει με άλλους που λένε ότι βλέπουν σκηνές απο το μέλλον ~ το οποίο το θεωρώ κάτι μοναδικά σπάνιο ~
άλλοι ~ και εγώ ~ νοιώθουν τις καταστάσεις που θα γίνουν ή ακόμα ακούν κάτι σαν εσωτερική φωνή...

Γιατί η ενόραση.... πρέπει να εκδηλώνεται με άλλες μορφές;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 7:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Εάν ο άνθρωπος είχε κατορθώσει να φτάσει σε μία ανώτερη νοητική και συνειδησιακή κατάσταση, τότε θα μπορούσε να αντιλαμβάνεται εντελώς διαφορετικά τον κόσμο του. Ως τώρα διαθέτει την αντίληψη της πραγματικότητας 'από κάτω προς τα επάνω', δηλαδή χρειάζεται να ανέβει από τη θέση που βρίσκεται σε μία άλλη, ώστε να αντιληφθεί αυτά που ήταν πριν, γύρω του. Εάν όμως λειτουργούσε εντελώς αντίστροφα, θα συνειδητοποιούσε ότι η πραγματικότητα του στηρίζεται σε ένα σκελετό από νοητικές έννοιες, μαγικά σύμβολα και μαθηματικές εξισώσεις. Μέσα σε αυτήν την άπειρη θάλασσα από χαοτικές συναρτήσεις, ο καθένας θα μπορούσε να αντιληφθεί και κάποιες εξισώσεις που αφορούν την ίδια την ύπαρξη! Δεν είναι άλλωστε λίγες οι φορές που αναρωτιόμαστε για το ρόλο μας ή για το σκοπό της ύπαρξης μας.

Μία απάντηση που είναι ήδη γνωστή σε αρκετούς από εσάς, είναι το 'γνώθοις εαυτών'. Πώς μπορείς όμως να γνωρίσεις τον ανώτερο σου εαυτό? Ίσως αποκτώντας περισσότερη γνώση, η οποία ισούται με την εξέλιξη ενός ατόμου σε κάτι άλλο από αυτό που είναι. Τώρα, όποιος γνωρίζει περισσότερα απο χθες είναι κάτι ποιο ανώτερο αύριο. Αυτόματα σαν αποτέλεσμα της γνώσης ή της εξέλιξης, έχουμε την περίσσια δύναμη και εδώ είναι ίσως ένας από τους σημαντικούς παράγοντες της ύπαρξης. Θα 'λεγα, πως ο κανόνας του παιχνιδιού που λέγεται ζωή, είναι η αναζήτηση περισσότερης γνώσης ώστε να εξελιχθούμε και να αποκτήσουμε περισσότερη δύναμη. Βλέπετε το σύμπαν λειτουργεί σαν αρπακτικό, γιατί κάθε αδύναμο είδος φροντίζει η φύση του ίδιου του σύμπαντος, να το αφανίσει.

Πολλά είδη ζωής γεννήθηκαν μέσα σε αυτό, αλλά ακόμα περισσότερα αφανίστηκαν χάριν της αδυναμίας τους. Ο άνθρωπος απέναντι σ' αυτή τη στάση, έχει επιλέξει δύο δρόμους. Ο ένας αφορά την ύλη και διεκπεραιώνεται μέσα από την επιστήμη και την τεχνολογία, ενώ ο δεύτερος αποτελείται από την αναζήτηση του ανθρώπου για περισσότερη δύναμη στο πνεύμα του. Ποιός από τους δύο δρόμους είναι ο σωστότερος? Αυτό είναι κάτι που θα απαντηθεί στο μέλλον και η απάντηση θα εξαρτάται από τη συλλογική εξέλιξη του ανθρώπινου είδους. Άλλωστε και στους δύο δρόμους υπάρχουν οδοιπόροι. Όμως σ αυτό το κείμενο, θα ακολουθήσουμε κάποιους από αυτούς που αναζητούν τη δύναμη στον πνευματικό δρόμο. Μερικοί από αυτούς ήδη έχουν αγγίξει ορισμένα από τα διαμάντια που βρίσκονται σε τούτο το μονοπάτι. Κάποιοι άλλοι αυτά τα διαμάντια, τα ονομάζουν ικανότητες.

Προσωπικά τα θεωρώ ως ένα θησαυρό δύναμης που ο άνθρωπος έχει την τύχη ή την ατυχία να κρύβει μέσα του. Ένας θησαυρός που μπορεί να βρεθεί στα χέρια του καθενός εάν αποκτήσει το κατάλληλο κλειδί που θα ανοίξει την κρύπτη για τον εσωτερικό του εαυτό. Πόρτες άλλωστε , υπάρχουν πολλές . Το κακό ίσως είναι, ότι ο άνθρωπος δεν έχει τα μάτια να τις δει . Εάν μπορούσε για παράδειγμα ν' ανοίξει την κλειδαριά του εγκεφάλου του , τότε ίσως να μην ήταν το πλάσμα που γνωρίζουμε σήμερα. Το ίδιο ισχύει άλλωστε και για τη σεξουαλική δύναμη που ο άνθρωπος χάριν της άγνοιας του, την χρησιμοποιεί μόνο για λόγους αναπαραγωγής και ευχαρίστησης.

ΠΡΟΓΝΩΣΗ Η ΑΟΡΑΤΗ ΟΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΕΙΔΟΥΣ !!!!

Μία από τις πιο αρχέγονες ικανότητες ορισμένων ανθρώπων, είναι η τάση να μπορούν να αγγίξουν το πέπλο του μέλλοντος. Θα 'λεγα πως είναι η πιο γνωστή δύναμη που μπορεί να αποκτήσει ένας άνθρωπος. Άπειροι ήταν εκείνοι που βαπτίσθηκαν προφήτες σε όλη την ιστορία του ανθρώπου, αλλά ελάχιστοι ήταν εκείνοι που μίλησαν στον κόσμο για το πως επιδρά ή πως λειτουργεί η συγκεκριμένη δύναμη. Ο γάλλος ψυχιστής Ζαλέτ Λουκίτα, υποστηρίζει ότι η πρόγνωση οφείλεται χάριν των ζωώδη ενστίκτων. Μάλιστα φέρει ως παράδειγμα, ότι τα ζώα λόγω του ενστίκτου τους μπορούν να προβλέψουν σεισμούς και καταστροφές.

Ο ίδιος πάλι υποστηρίζει ότι ένας τρόπος να βλέπεις μελλοντικές καταστάσεις, είναι η άρνηση του αιτιακού κόσμου και η συνειδησιακή επικέντρωση προς ένα ανώτερο σκοπό. Αυτόματα η συνείδηση μπορεί να κινείται από πάνω προς τα κάτω και να βλέπει την πραγματικότητα σαν σκακιέρα με απώτερο αποτέλεσμα, να προβλέπει καταστάσεις και γεγονότα. Ο DENNING & PHILLIPS -γνωστός δάσκαλος ανάπτυξης ψυχικών ικανοτήτων-αναφέρει ότι πολλοί άνθρωποι έχουν την ικανότητα της πρόγνωσης λόγω ότι μπορούν να κατανοήσουν το φυσικό αποτέλεσμα μίας εξίσωσης περιστάσεων. Αυτή η πρόγνωση θα μπορούσε να ονομασθεί 'προφητεία νοοτροπίας ή τάσεων και είναι κάτι που σχεδόν ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπων, την έχει εν λειτουργία. Για παράδειγμα, πολλοί είναι εκείνοι που μπορούν να προβλέψουν το αποτέλεσμα ενός ανθρώπου, χάριν των νοητικών ή αισθηματικών τάσεων που έχει. Οι ίδιοι υποστηρίζουν ότι ο άνθρωπος έχει αυτή την ικανότητα αλλά μπλοκάρεται από την ψυχολογική φόρτιση. Ο υπνωτιστής Θέλμανς Μος που υποστηρίζει την ίδια θεωρία, έχει υπνωτίσει αρκετά από τα υποκείμενα του ώστε να τους ξεμπλοκάρει από την ψυχολογική φόρτιση και να μπορέσει να λειτουργήσει η ικανότητα της πρόγνωσης. Εάν πάμε λίγο πιο πίσω θα συναντήσουμε αρκετές παραδόσεις που μας παραπέμπουν στην ικανότητα της προφητείας.

Βέβαια, σε 'κείνες τις αρχές του χρόνου, εάν κάποιος είχε προφητικές ικανότητες, αυτόματα θεωρούνταν ότι ήταν 'εκλεκτός 'απο τους θεούς. Στο Ισραήλ, οι προφήτες ήταν γνωστοί ως 'κεκλιμένοι', που σημαίνει πως είναι αυτοί που έχουν τη χάρη του αγίου πνεύματος. Ωστόσο, υπάρχουν και αντίθετες απόψεις, που υποστηρίζουν ότι η ικανότητα γεννιόταν μέσα από κάποιες απόκρυφες τεχνικές που τους έδιναν τη δύναμη να γνωρίζουν το μέλλον. Ο συγγραφέας Ευάγγελος Τρίγκας, υποστηρίζει ότι η αδελφότητα των Εσσαίων γνώριζε τεχνικές που μπορούσαν να δώσουν σ' έναν άνθρωπο την ικανότητα της πρόγνωσης. Ο πατέρας της ιστορίας Ηρόδοτος, θεωρούσε ότι το Μαντείο των Δελφών και η Πυθία, προφήτευαν κάτω από την επιρροή των αερίων και αναθυμιάσεων που έβγαιναν από τους βράχους της περιοχής. Παρόμοια άποψη έχει εκδηλωθεί από πολλούς ψυχιστές για τον προφήτη της Παλαιάς Διαθήκης Σαούλ, όπου θεωρούν ότι όταν διδασκόταν από τον ιερέα Ηλεί, εκπαιδεύτηκε ώστε να αφυπνίσει τις προγνωστικές του ικανότητες με μια τεχνική που συμπεριελάμβανε τον ήχο του τυμπάνου και τον ρυθμό των ψαλμών.

Για να γίνω ίσως πιο κατανοητός, θυμηθείτε τους εκστασιακούς χορούς των 'ντερβίσηδων'. Εκτός από όλα τα παραπάνω, η ίδια η μαγεία έχει προσφερθεί ως μέσον πρόγνωσης. Πολλοί μύστες έχουν χρησιμοποιήσει επικλήσεις σε αγγέλους όπως ο Ουρήλ, αλλά και δαίμονες όπως ο madax και ο marbas, ώστε να μπορούν να προβλέπουν τα μελλούμενα. Άδω θα μπορούσαμε να ονομάσουμε την παραπάνω κατάσταση ως 'πρόγνωση των μέσων'. Παρόμοια θα μπορούσαν να είναι και τα διάφορα τάλισμαν (φυλαχτά), που χρησιμοποιούνται ως μέσα ή κλειδιά για την απόκτηση ικανότητας ενός ατόμου να προβλέπει το μέλλον. Τέτοια τάλισμαν συναντούμε στα αιγυπτιακά ιερογλυφικά (Νεκρονομικό), στα μαγικά τετράγωνα και στις σφραγίδες του Μωυσή, ενώ επίσης πρόγνωση των μέσων θα μπορούσε να θεωρηθεί η χαρτομαντεία, η καφεμαντεία κ. λ. π.

Αφήνοντας πίσω μας τα μέσα, ας δούμε διάφορες τεχνικές που υπόσχονται ότι μπορούν να προσδώσουν στον άνθρωπο το χάρισμα της πρόγνωσης. Ο Ιπποκράτης ήταν ο πρώτος που υπέδειξε, ότι μέσα από τα όνειρα μπορούμε να προβλέψουμε τον ερχομό μίας ασθένειας. Μάλιστα, χώρισε τα όνειρα σε θεϊκά και βιολογικά, λέγοντας ότι όποιος κατανοούσε τα σημάδια των ονείρων, είχε γνωρίσει και ένα μεγάλο μέρος της σοφίας. Την ίδια άποψη με τον Ιπποκράτη, εκφράζει και η ψυχολόγος Πατρίσια Γκάρφιλντ στο βιβλίο της 'Οι θεραπευτικές δυνάμεις των ονείρων'. Μάλιστα η ίδια επικρίνει την ιατρική που αγνοεί τα όνειρα των ασθενών, καθώς μπορεί να προβλεφθεί η εξέλιξη μίας ασθένειας. Ο Ρόμπερτ Σμιθ καθηγητής ιατρικής του πανεπιστημίου του Μίσιγκαν το 1950, πειραματίσθηκε σε ασθενείς του ώστε να διαπιστώσει την κατάληξη μιας ασθένειας. Ο ψυχολόγος Ρόμπερτς Στόουν, μιλά για την τεχνική των ναυτικών. Ο ίδιος είχε παρατηρήσει ότι πολλοί από τους ασθενείς του-που είχαν το επάγγελμα του ναυτικού-είχαν αναπτύξει κατά 40% την ικανότητα της πρόγνωσης. Ένα μεγάλο μέρος από αυτούς, δέχονταν εικόνες από καταστάσεις που πρόκειται να γίνουν, όταν αγνάντευαν τη θάλασσα. Ο Ρόμπερτς Στόουν, πειραματίσθηκε στην απεραντοσύνη της θάλασσας και διαπίστωσε ότι αυξήθηκαν οι νοητικές του ικανότητες, αλλά και ότι μπορούσε να προβλέπει καταστάσεις οικείων προσώπων του. Έτσι ονόμασε αυτή την τεχνική 'τέχνη των ναυτών'.

Ο παραψυχολόγος Alan Vaughan, στο βιβλίο του 'Στο χείλος του αύριο', μας αναφέρει, ότι αν διαλογιστούμε πρώτα κάποιες κινήσεις και μετά τις πράξουμε επακριβώς -για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα-, τότε σιγά σιγά θα μπορούμε να αφυπνίσουμε την ικανότητα της πρόγνωσης. Ας δούμε όμως ένα τεχνικό παράδειγμα: Καθίστε αναπαυτικά σε μια πολυθρόνα και σκεφτείτε λεπτομερώς τις κινήσεις που θέλετε να κάνετε. Π. χ. (ότι σηκώνεστε , κάνετε πέντε βήματα μέσα στο δωμάτιο, κοιτάτε αριστερά και παίρνετε ένα συγκεκριμένο αντικείμενο). Ύστερα ακολουθείστε τις κινήσεις που σκεφτήκατε επακριβώς. Ακολουθείστε αυτό το παράδειγμα για μία βδομάδα και επεκτείνετε την άσκηση με περισσότερες κινήσεις. Θα παρατηρήσετε ότι μετά από αρκετές βδομάδες-σύμφωνα πάντα με τον Alan Vaughan-, θα έχετε αυξήσει τις προγνωστικές σας ικανότητες. Σίγουρα κάποιοι, όλα αυτά θα τα αρνούνται στο όνομα της λογικής και της επιστήμης. Ίσως γιατί ακολούθησαν το δρόμο της ύλης. Δεν είναι όμως καθόλου τυχαίο ότι η τέχνη της πρόγνωσης, έχει ακολουθήσει τον άνθρωπο ως ιδέα αλλά και δύναμη από την εποχή που ζούσε στα σπήλαια και περίμενε να ακούσει τα μελλούμενα και τις προγνώσεις του μάγου της φυλής, έως σήμερα που ζει στα υπερπολυτελή του σπίτια και η τεχνολογία έχει θριαμβεύσει.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 8:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα και πάλι σε όλους...

Θα ήθελα να ρωτήσω (απο προσωπικές εμπιερίες ή απλά γνώσεις)
μου έτυχε την προηγούμενη εβδομάδα...
ήμουν στον ηλεκτρικό, για τρεις περίπου στάσεις έβλεπα, μια πολύ πολυ λεπτή σκούρα (σχεδόν ορατή) γραμμή να ξεκινάει από την πόλη και σε κάποιο σημείο να κάνει μια απότομη γωνία και να αλλάζει κατεύθυνση.

Δεν ήταν καπνός σίγουρα γιατί ήταν απόλυτα ευθεια και η γωνία που έκανε ήταν λες και έγινε με χάρακα...

Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό....

Ευχαριστώ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 8:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ, ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΑΦΟΡΑ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ. ΑΥΤΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΟΝΕΙΡΩΝ.

ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 8:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...

ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΓΙ ΑΥΤΟ....

ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΟΛΕΜΙΣΕΙΣ... Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ.... ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....

ΠΟΣΟ ΕΤΩΝ ΕΙΣΑΙ;

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 8:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 21... ΕΣΥ ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ? ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΕΝΤΟΝΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΜΙΚΡΗ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΚΟ, ΓΥΡΩ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 7 ΜΟΥ ΙΣΩΣ... ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ...

ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ,Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΟΝ Π.Χ ΣΕ ΕΝΑ ΖΩΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΤΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ...

ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 8:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 23 ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ, ΠΕΡΙΠΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΧΟΛΕΙΟ....
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ "ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑ" ~ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΑ ΚΑΙ ΤΙ ΗΤΑΝ Laughing ~
ΕΒΛΕΠΑ ΟΜΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΑ....
ΑΠΟ ΤΑ 5 ΕΩΣ ΤΑ 23 ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΓΡΑΨΩ;
ΣΙΓΑ - ΣΙΓΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ... ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ...
ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ...
ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΣΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΤΕΝΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ....
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΖΙ...
ΣΤΑ 17 ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ....
ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΟΙ... ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΙΣΜΑ... ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ...
ΤΟ "ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ" ~Α Ν ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΜΟΥ ~ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΙ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ... ΤΙ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΕΧΕΙ... ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΒΙΩΣΕΙ (ΟΧΙ ΣΑΝ ΣΚΗΝΕΣ..ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΣΚΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ)
ΣΤΑ 19 ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΑ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΜΕΝ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ... ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΩ (ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ) ΑΠΛΑ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ...
ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ....
ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ
...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΛΑ "ΚΛΕΒΩ" ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ (ΚΑΙ Η ΚΛΕΨΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΙΜΩΡΕΙΤΟ)
...ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΖΩΟ; ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ...ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ....
....ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ... ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ; ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ; ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ.... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΥΡΩ ΤΟΥ....

ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΒΡΑΔΙΑ ΞΥΠΝΙΟΣ ΑΠΟ ΦΟΒΟ
ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΒΡΑΔΙΑ ΞΥΠΝΙΟΣ ΑΠΟ ΕΝΟΧΕΣ
ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΒΡΑΔΙΑ ΞΥΠΝΙΟΣ ΑΠΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ...
ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ....
ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΞ' ΑΡΧΗΣ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 9:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΜΑΝΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ...

ΕΠΙΣΗΣ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΤΑ ΖΩΑ... ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΑ... ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΕΤΡΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ, ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ... ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΟΛΛΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ...

ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΩΣ ΕΞΗΣ <<DEATH>>...

....ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΕΔΙΔΑ ΣΕ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ... ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΟΤΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΚΕΙΝΟ Τ ΠΑΛΙΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΜΑ... ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ, ΠΕΡΑΣΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΤΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...

ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΙΛΗΣΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΚΑΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΞΟΥΝ ΚΑΠΟΥ, Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΥΣΠΙΣΤΗ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΠΡΙΝ ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.. ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ....

ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΑΣΕ, Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΩΣ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΓΙΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΕΧΑΣΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ......

........ΞΑΠΛΩΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ 3 ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΕΤΡΕΜΕ ΕΙΧΕ ΑΣΠΡΙΣΕΙ ΣΑΝ ΠΑΝΙ ΚΑΙ ΚΡΥΩΝΕ, ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΣΠΡΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΧΑΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ,ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΛΑΤΡΕΥΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΚΑΘΟΤΑΝ ΑΚΙΝΗΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΒΛΕΜΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΟΜΑ...

ΚΑΛΕΣΑΜΕ ΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ, ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΡΕΧΑΜΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΑΝ... ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ, ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΛΑ... ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΣΥΨΑΙΜΙΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ, ΑΠΟ ΚΑΛΑΖΡ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑΜΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ.....

ΤΟΤΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΥΤΗΝ Η ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ? ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΥΤΗΝ, ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ.... ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΧΙ ΕΚΛΑΨΑ ΧΤΥΠΗΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ... ΑΝΕΒΗΚΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΤΟ ΤΖΙΜΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΤΗΝΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΙΡΜΑ ΜΟΥ, ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΕ, ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑ...

ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΥΝΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΜΟΥ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΕΓΙΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ.... ΚΑΙΡΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΧΑΜΗΛΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ... ΩΣΤΟΣΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ... ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΟΧΙ, ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ, ΚΑΙ ΕΖΗΣΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ. ΑΥΤΑ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 9:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΚΑΙ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΠΕΤΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΝΑΩ, ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΠΟΝΟΥΣΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΕΘΗΚΕ...

ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ... ΩΣΤΟΣΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΠΑΝΤΑ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΣΩΣΑ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ ΠΟΥ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΧΑΡΗ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 9:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή μου φίλη ΕΙΡΗΝΗ

Καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας!

Πραγματικά πολύ συγκινητική η ιστορία σου!

Δε χρειάζεται να έχεις τύψεις, ούτε να σε βαραίνει το γεγονός αυτό της επιλογής...

Ξέρεις, για τα παιδιά, τα ζώα είναι μοναδική συντροφιά... δένονται μαζί τους και γίνονται οι καλύτεροί τους φίλοι... Στα δικά σου παιδικά ματάκια, η απώλεια αυτή φάνταζε πιο σημαντική!

Γενικά, τα χαρίσματα αυτά τα έχει κερδίσει κάθε ψυχή, μέσα από την ατομική της εργασία στο διάβα των ενσαρκώσεών της... όταν έρχονται στην επιφάνεια υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος... γιατί στο Σύμπαν τίποτα δε γίνεται τυχαία...

Όταν θα φθάσεις σε ένα σημείο προσωπικής αυτογνωσίας και εξέλιξης θα μπορέσεις να καταλάβεις το λόγο αυτό και να αξιοποιήσεις το χάρισμά σου για την προστασία και την εξέλιξη των πλησίον σου και γιατί όχι και για όλο το κοινωνικό σύνολο!

Υ.Γ. Ας γράφουμε καλύτερα με πεζά γράμματα, μια και δείχνουν πιο αρμονικά!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 9:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Ειρηνη μου καλησπερα....

Αν και δεν καταλαβα απολυτως την καταληξη.... ειλικρινα λυπαμαι πολυ...
σε καποιο μηνυμα σου λιγο πριν μου ειπες οτι μπορουμε να αλλαξουμε αυτα που θα συμβουν....

Απο την ιστορια σου - το βιωμα σου βλεπω οτι ηξερες οτι κατι θα γινοταν αλλα δεν μπορεσες να το αλλαξεις....
αυτο που ηταν να γινει, με τον εναν ή με τον αλλον τροπο εγινε...
και εσυ ησουν απλα θεατης.... ενας θεατης που ειχε δει και λιγο απο το τελος....

Στο λεω επειδη, το εχω ζησει.... μην μπεις στην διαδικασια να νομιζεις οτι μπορεις να αλλαξεις αυτα που θα γινουν... μπορει να ακουγεται μοιρολατρικο αλλα ετσι ειναι.... το μονο που θα καταφερεις ειναι να κανεις κακο στην ψυχολογια σου...
οπως και να χει.... ευχαριστω που ειπες κατι προσωπικο σου, εδω....

Θα περιμενω νεο μηνυμα σου.... :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 9:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Δεν ξέρω αν έχει σταλλεί η αρχική μου απάντηση....

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ που είπες κάτι τόσο δικό σου...

Θέλω να είσαι σίγουρη ότι όπως όλοι έτσι και εγώ δεν θα γελάσουμε με αυτά που γράφεις....

Θα ήθελα την άποψη σου σε κάτι (όλων μάλλον )....
Λες ότι βλέπεις το μέλλον,
Άρα το μέλλον έχει ήδη γίνει;

Γιατί το βλέπεις; τι πιστεύεις ότι συμβαίνει γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 10:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι!

Άσχετα με το πως θα χειριστούμε την ενόρασή μας, σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται να επεμβαίνουμε ή να παρεμβαίνουμε στο κάρμα των άλλων!

Μας επιτρέπεται μόνο όταν μας έχει δοθεί οδηγία ή άδεια γι' αυτό, π.χ. για να προειδοποιήσουμε κάποιον να προφυλαχθεί από κάτι... σαν μεσάζοντες των οδηγών του ή των Αγγέλων του.

Η ενόραση μπορεί να εκφραστεί με πολλούς τρόπους. Ένας είναι τα όνειρα, τα λεγόμενα προφητικά, ένας άλλος είναι το "βλέπειν και ακούειν", η διαίσθηση κ.α.

Θα σας διηγηθώ μία δική μου εμπειρία, λίγους μήνες πριν συμβούν οι μεγάλες φωτιές στην Ελλάδα, που χάθηκαν τόσοι άνθρωποι...

Καθόμουν στο σαλόνι μου και χάζευα έξω από το παράθυρο το δρόμο... Ξαφνικά, από το πουθενά, "βλέπω" να κατεβαίνει στην οδό μου μία μεγάλη σειρά από νεκροφόρες... Ήταν πολύ ζωντανό... Σκέφθηκα τότε, κάτι θα γίνει που θα χαθούν μαζικά άνθρωποι... ίσως κάποιος σεισμός... δεν μπορούσα να το προσδιορίσω τότε, πάντως, ήμουν πεπεισμένη ότι το γεγονός αυτό θα συμβεί στην Ελλάδα....

Τα γεγονότα επιβεβαίωσαν την ενόρασή μου... τα οποία έλαβαν χώρα λίγες μέρες μετά...

Σε αυτή την περίπτωση, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα... απλά περιμένεις να δεις...

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 6:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σε όλους...

Θα ήθελα μετά από το πολύ ωραίο κείμενο να σου πω και την δική μου άποψη που είναι εκ διαμέτρου αντίθετη με την δική σου (περιμένω να μου πεις μετά την γνώμη σου, ε!!!)

Γιατί ζητάς συγχώρεση από τον θεό για τις απόψεις που έχεις;
Το καλό και το κακό είναι θέσεις ανθρώπων εντελώς υποκειμενικές καταρχήν και δύσκολα μερικές φορές μπορούμε να τις διακρίνουν γιατί ο καθένας μας έχει δικές του ηθικές αξίες... και πιστεύω ο Θεός, ο χριστιανισμός (στον οποίον εγώ δεν πιστεύω) έχει τους προφήτες σαν τα μόνα πρόσωπα που μπορούν να οραματιστούν με ημερομηνίες το τι θα γίνει.... και οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό είναι διαβολικό... δεν λες πουθενά ότι είσαι προφήτης άρα αυτομάτως η θρησκεία που πιστεύεις σε κατατάσσει σε αρνητικό υπόβαθρο γιαυτό που βιώνεις.

Δεν ξέρω πόσο ετών είσαι (παίζει σπουδαίο ρόλο γιαυτό και το επισημαίνω) όμως εγώ δεν πιστεύω ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση ότι εκείνοι που "κλέβουν" το μέλλον μπορούν να αλλάξουν γεγονότα και καταστάσεις.... όπως π.χ. ατυχήματα γιατί δεν μπορούμε να ξέρουμε πότε ακριβώς θα γίνουν... όπως το παράδειγμα της karma που ήξερε ότι κάτι θα γίνει αλλά δεν ήξερε το πότε....

Νόμιζα ότι ήμουν κάτι το ιδιαίτερο, κάτι το ξεχωριστό επειδή μπορούσα να αισθανθώ το τι θα γίνει... όμως μετά από πολλά χρόνια κατάλαβα ότι δεν είμαι....
Κάποια στιγμή γνώρισα μια γυναίκα που είχε την ίδια κατάρα... είχε να βγει από το σπίτι της 20 χρόνια γιατί "μύριζε" τον θάνατο του άλλου και της είχα πει τις απόψεις μου τότε (ότι μπορώ να αλλάξω και να αποτρέψω, να βελτιώσω και να προετοιμάσω) και με μια πολύ ήρεμη έκφραση μου είπε:
- ποιος νομίζεις οτι είσαι; τίποτα από αυτά δεν μπορείς να κάνεις απλά βλέπεις το τρειλερ μιας ταινίας...
Τότε έλεγα ότι λέει αηδίες και σαχλαμάρες και είχα μια προσωποποιημένη ματιά για μένα... με τον καιρό όμως κατάλαβα ότι είχε απόλυτα δίκιο... μου έλειπε λίγη ταπεινότητα και λίγο λογική

Μετά από 10 χρόνια κατάλαβα ότι:

Αυτά που είναι να συμβούν θα συμβούν... εγώ απλά χαλάω μια ισορροπία πραγμάτων και έτσι αισθάνομαι το τι θα γίνει.... και ειλικρινά όσες φορές πήγαινα να "φτιάξω" κάτι εγώ προσωπικά την "πλήρωνα".
Ο άνθρωπος ΔΕΝ είναι Θεός... και αυτό πρέπει να το βάλουμε καλά στο μυαλό μας σε όλους τους τομείς (γιατί όλους τους έχουμε καταστρέψει)
σαν δική μου γνώμη.... μάθε να ζεις με αυτό που έχεις (να ξέρεις ότι κάποτε θα το μισείς) και να ζεις την ζωή σου χωρίς μπεις στην διαδικασία να προετοιμάζεις και να φτιάχνεις για τους άλλους, γιατί δεν θα σου μείνει χρόνος για σένα... εγωιστικό αλλά έτσι είναι ο κόσμος δεν είναι έτοιμος για ανθρώπους σαν εμάς...

Μην νομίζεις πως είμαι απαισιόδοξος αλλά.... ξέρω πολύ πολύ πως είναι να βλέπεις.. και όχι απαραίτητα ευχάριστα....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 6:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

karma, σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Να σας πω ένα δικό μου παράδειγμα....

Περνούσα κάθε μέρα από ένα σημείο για να πάω στην δουλεία μου....
εκεί ήταν ένα εργοστάσιο... όποτε το έβλεπα με έπιανε μια θλίψη πολύ έντονη... σαν να πενθώ, δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά... αφού έκλεινα και το ράδιο στο αμάξι και για λίγο δεν μίλαγα... σταδιακά ένοιωθα και πιο άσχημα όταν σχολούσα.... μερικές φορές κατέβαινα από το αμάξι και περπατούσα γύρω του θέλοντας να μάθω το γιατί... έψαχνα μήπως είχε κανένα "εκκλησάκι" από κάποιον που μπορεί να πέθανε εκεί αλλά τίποτα
μέσα σε 6 μήνες το εργοστάσιο γκρεμίστηκε και άρχισε να χτίζεται ένα σχολείο (περιοχή Νίκαια) κάθε μέρα γινόμουν όλο και χειρότερα... πονούσε το στήθος μου από την στεναχώρια... και πλέον σταμάτησα να περνάω από κει...

Ένα βράδυ μετά από διασκέδαση, στο γυρισμό πήγα ξανά εκεί σταμάτησα και άρχισα να κλαίω (δεν είχα πιει, δεν πίνω γενικά) πλέον ήξερα ότι κάτι κακό θα γίνει εκεί πάνω κάτω ήξερα τι.... ήταν Κυριακή βράδυ τότε... Τρίτη πρωί, ο τελευταίος όροφος του σχολείου που ήταν σε λειτουργία είχε πέσει.... το είπαν και οι ειδήσεις τότε...

Ποιος είναι ο προορισμός που μου έδωσε ο Θεός σε αυτήν την περίπτωση;
Κανένας.....

Ευχαριστώ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 7:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καταρχήν να πω, πριν πω ότιδήποτε άλλο ότι επείδη δεν πιστεύω, δεν θα σχολιάσω το λόγο του Θεού που παραθέτεις απλά θα κάνω μερικά ερωτήματα...

Άμα ο θεός δεν ήθελε να πέσει το κτίριο... απλά δεν θα γινότανε... στο δικό μου μυαλό έχω την εικόνα του θεού σαν παντοδύναμο, που αποφασίζει και παραδειγματίζει..... όποτε γιατί να χρειαστεί η δική μου βοήθεια, για το πόσους ορόφους θα πέσουν;
....Μετά (δεν θα αναλύσω το κείμενο σου, ανάλογα με το τι είπες αλλα με το τι μου άφησε) το θέμα με τα λόγια του Θεού είναι ότι δεν μπορούμε να ζητήσουμε αποδείξεις και έτσι να βάλουμε διαχωρισμό στο τι έχει πει ο Θεός και τι είναι προσθέσεις της εκκλησίας ανά τα χρόνια....
Η θρησκεία όμως διαφοροποιεί τον όρο προφήτη και οραματιστή.... όπως και τον όρο προφήτη και όσιου ή άγιου...
Η μαρτυρική ζωή και ο γενικότερος βίος του είναι εκείνος που κατατάσσει ένα άνθρωπο σε άγιο ή όσιο....
...Το να ζητάς συγχώρεση για το Θεό για τις απόψεις σου που μπορεί να παρεξηγηθούν, δεν το καταλάβαινω πολύ.... αλλά το σέβομαι.... είναι απόψεις... με την ίδια λογική τι θα μπορούσε να γίνει με μια πρόβλεψή σου;

Δεν θέλω να αναφερθώ σε θρησκευτικές άντιφάσεις (άλλωστε δεν είναι το κατάλληλο room) ούτε σε διδάσκαλους και γρήγορούς τρόπους όποτε αυτό το αφήνω αναγκαστικά ασχολίαστο... όπως και να χει όμως, το τι θεωρεί κάποιος καλό ή κακό ~εκτός βέβαια των νομικών και των χρηστών ηθών~ είναι υποικειμενικά από την στιγμή που ο άνθρωπος έχει ελεύθερη βούληση και σκέψη....

....Η ηλικία στις απόψεις ενός ατόμου παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο, ένας άνθρωπος στα 15 δεν έχει την ίδια κρίση όπως στα 25 (χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ)!!! κάποια πράγματα που στην εφηβεία μας τα βλέπουμε κάπως, μεγαλώνοντας τα βλέπουμε ίσως κάπως αλλιώς....
... Είχες μνήμες πριν την ηλικία των 3 ετών;

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω για ανθρώπους που έχουν προειδοποιήσει ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ για καποια καταστροφή και να ακούστηκαν στην εποχή τους.

.....Εδώ θα το κάνω λίγο προσωπικό και θα σε ρωτήσω κάτι ευθέως
ο Θεός είναι τα πάντα, εκείνος που πράττει... άμα θέλει μια ψυχούλα να πάει κοντά το, ασχέτως τον λόγο γιατί εγώ να το αποτρέψω;

Εμένα δεν νοιώθω ότι μου χαρίζεται κάτι... άρα έχεις την χαρά να μιλάς με κάποιον που χρησιμοποιεί τις σκοτεινές δυνάμεις :wink: :wink: :wink:
δεν έχω τέτοια στοιχεία που να μου δείχνουν ότι μου έδωσε κάποιος αυτό που έχω.... αν είχα.... θα τον παρακαλούσα να το πάρει πίσω....

....Ίσως δεν έθεσα σωστά κάποια από τα λεγόμενα μου....
Ζήσε την ζωή σου χωρίς να μπεις στην διαδικασία να φτιάχνεις και να διορθώνεις ~ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ~ να τονίσω κάπου εδώ ότι σαφώς και θα πρέπει κάποιος να είναι ενεργός πολίτης και να βοηθάει στο πρόβλημα του άλλου.... όμως θα αφήσω αυτό που ο Θεός θέλησε να γίνει να γίνει.... είμαι πολύ ταπεινός άλλωστε για να πιστέψω ότι μπορώ να κάνω αλλιώς..... όλα δεν λένε άλλωστε πως είναι θελήματα του; αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, το αν βλέπει το μέλλον ή όχι είναι άχρηστο εντελώς... αν κάποιος θέλει να βοηθήσει παίζει ρόλο αν έχει ανθρωπιά....

Ευχαριστώ πολύ και λυπάμαι αν σας κούρασα... :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 8:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Λυπάμαι αν φανεί κάπως αυτό που θα πω ....θα ήθελα επειδή το θέμα είναι συγκεκριμένο να μείνει έτσι....

Δεν είναι σωστό να κάνουμε τόσο ιδιαίτερο λόγο σε μια μορφή θρησκείας επειδή κάποιος μπορεί να αποπροσανατολιστεί ή μπορεί να μην θελήσει να συμμετάσχει.....
.....Θα απαντήσω όμως στο κείμενο σου (που είναι πολύ δομημένο) και θα σου πω

1) η εκδοχή με το κτίστη και το κτίριο είναι μια καθαρά υποκειμενική εκδοχή... ο καθένας μπορεί να την ερμηνεύσει όπως θέλει...

2) η ελεύθερη βούληση δεν ήταν και τόσο ελεύθερη

3) οι δρόμοι δεν πείθουν...

......Δεν επικαλούμαι πλέον κάτι για να μάθω το τι θα συμβεί.... δεν θέλω να ξέρω... στεναχωριέμαι... πονάω και το καλό που είναι να συμβεί, δεν με εκπλήσσει...

...Και πίστεψε με είναι παααααρα πολλοί εκείνοι που αισθάνονται το ίδιο....
δεν είναι χάρισμα.... για μένα... δεν λειτουργεί έτσι....

Εσύ ίσως είσαι ξεχωριστή (όχι με την φιλοσοφική έννοια του "όλοι είμαστε ξεχωριστοί") ίσως μέσα στην θρησκεία που πιστεύεις, έχεις πλάσει απαντήσεις ή έχεις προσαρμόσει - ερμηνεύσει πράγματα ούτως ώστε να είσαι εντάξει μέσα σου... και δεν έχω σκοπό να φέρω ενστάσεις σε αυτό.....

Μην επιμένεις όμως τόσο πολύ στο θεικό και στο πονηρό.... γιατί ακόμα και συ δεν ξέρεις ουσιαστικό ποιος σε παρακίνει.... εμένα π.χ τα λόγια σου μπορεί να με φέρνουν σε αντίθεση με τον Θεό, με να εκνευρίζουν,... άμα το πάμε έτσι.... μήπως το πονηρό σε κάνει να τα λες (χωρίς να το ξέρεις γιατί είναι ύπουλο) για να με απομακρύνεις από τον λόγο του Θεόυ;

....Σαφώς και δεν ισχύει το παραπάνω... αλλά τελικά θέλω να σου δείξω πως όλα είναι υποκειμενικά.. ΟΛΑ!!!!!

Πως ξέρεις ότι η δική μου παρουσία δεν έκανε να πέσει ο όροφος;

Ούτε αυτό ίσχυει... ούτε αυτό που λες εσύ.... δεν με έβαλε κανείς να περάσω από κει... είναι κάθε μέρα, για τόοοοοσα χρόνια ο δρόμος μου...

Αν είχα τόσο κακή αύρα (γιατί παιδεύτηκα με αυτήν την ιδέα) θα έπεφτε πριν το εργοστάσιο.... που ήταν και από τον καιρό του Νώε....

Δεν ξέρω αν είμαι καλός (άλλωστε δεν είναι το θέμα αυτό και ήδη μίλησα πολύ για μένα και ζητώ συγγνώμη) αλλά σίγουρα δεν θέλω το κακό κανενός και δεν έχω πειράξει από πρόθεση κανέναν....

...Έχεις πολύ όμορφο λόγο.... θέλω πάρα πολύ να συνεχίζεις να γράφεις εδώ... βιώματα σου και απόψεις σου.... ειλικρινά στο λέω και όχι τυπικά

....Αλλά επειδή έχεις πολύ έντονα τις θρησκευτικές αξίες μέσα σου και καλά κάνεις.... θα ήθελα να μην τις αναφέρεις τόσο έντονα και στο λόγο σου γιά λόγους που είπα και στην αρχή... σκέψου π.χ. κάποιος μπορεί να μην πιστεύει.... θέλω εδώ να είναι για όλους ένας χώρος αρεστός... ανεξαρτήτως θρησκείας....

Πες μας για τα βιώματα σου.... για το τι κατάφερες με αυτά αλλά και τι μπορεί όχι.... εγώ είχα κάποιον παλιά να μου μιλήσει (η οικογένεια μου) άλλοι ίσως όχι.... ίσως και μόνο τα βιώματα κάποιου να είναι ο πιο ασφαλής τρόπος για να βοηθήσουμε....

Υ.Γ. Δεν σου λέω ρατσιατικά να μην μιλάς για θέματα.... δεν θα το έκανα ποτέ.... ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το λέω... :cry:

....Άμα θες μπορείς να μου στείλεις και προσωπικό μήνυμα και να συνεχίζουμε απο κεί την κουβέντα ή ακόμα γιατί όχι, να φτιάξεις ένα room με θέμα π.χ. την συμβολή του θεού στην καθημερινότητά μας.... θα 'μαι απο τους πρώτους που θα σου στείλουν... :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 09, 2008 7:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Πάρα πολύ ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες Πέτρο...

Έχω βιώσει πολλές καταστάσεις μέσω της ενόρασης και θα ήθελα να τονίσω πως έχεις απόλυτο δίκιο...

Είναι ένα φορτίο!!!

Δεν παύω όμως να θεωρώ πως είναι και χάρισμα, καθώς δημιουργεί μια καταπληκτική ένωση με το κομμάτι του εαυτού μας που πάντα παραμερίζουμε...

Μας παρασύρει να θέλουμε να την χρησιμοποιήσουμε ενώ δεν είναι δυνατόν... Η ενόραση είναι ένα τεράστιο "παιχνίδι" του μυαλού και όποιος ζει με αυτήν εθίζεται...

Δεν ξέρω αν συμφωνείς μαζί μου, θα ήθελα να μάθω την γνώμη σου...

Τα μονοπάτια τα ανεβαίνουμε πάντα ξέροντας τη διαδρομή και τα κατεβαίνουμε βαδίζοντας στο άγνωστο...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 9:42 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα....

Κατ' αρχήν, Ylenthia.... έχεις απόλυτα δίκιο σε αυτό πού λες.... αν και πλέον εμένα με "προβληματίζει" όχι τόσο η ενόραση σαν ιδιότητα (το πως λειτουργεί σε εμένα το έχω υπερ αναλύσει) αλλά το γιατί η ενόραση είναι κάτι που το βλέπουμε σε ορισμένους ανθρώπους και όχι σε όλους;

Τι διαφορά υπάρχει;
Ισχύει η κληρονομικότητα;
Μήπως τελικά... η ενόραση δεν είναι σημείο των καιρων;
Τα μαντεία στην αρχαία Ελλάδα.... μήπως τελικά δεν ήταν και τόσο φτιαχτά;
Τι βιώματα έχεις εσύ; πες μας κάτι δικό σου που θα ήθελες να μοιραστείς..... :) :) :) :)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 9:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Επίσης μου κάνει εντύπωση που η ενόραση δεν εκδηλώνεται σε όλους το ίδιο....

Έχω μιλήσει με ανθρώπους π.χ. που λένε ότι όταν μυρίζουν μια συγκεκριμένη οσμή.... ξέρουν πως κάποιος θα πεθάνει.... και όσο πιο έντονη γίνεται.. τόσο πλησιάζει το γεγονός....

Έχω μιλήσει με άλλους που λένε ότι βλέπουν σκηνές απο το μέλλον ~ το οποίο το θεωρώ κάτι μοναδικά σπάνιο ~
άλλοι ~ και εγώ ~ νοιώθουν τις καταστάσεις που θα γίνουν ή ακόμα ακούν κάτι σαν εσωτερική φωνή...

Γιατί η ενόραση.... πρέπει να εκδηλώνεται με άλλες μορφές;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 9:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Πέτρο, πιστεύω πως μπορώ να σε καταλάβω! Συνοπτικά απ’ ότι κατάλαβα έχουμε πάνω κάτω το ίδιο παρελθόν! Με τη διαφορά ότι εγώ δεν είχα κάποιο γνωστό που να γνωρίζει έστω και λίγο από αυτά τα θέματα.

Δεν ξέρω αν είναι χάρισμα ή κατάρα, πάντως εγώ το βλέπω σαν μια ικανότητα. Από μικρός έπιασα πάρα πολλές φορές τον εαυτό μου να έχει απότομη αλλαγή συμπεριφοράς. Π.χ. όταν με πλησίαζε κάποιος και δεν ήταν καλά, εκεί που ήμουνα μέσα στη τρελή χαρά ξαφνικά ήμουνα έτοιμος να βάλω τα κλάματα, ή εκεί που ήμουνα αφοσιωμένος στο παιχνίδι (ηλεκτρονικό) περνούσαν από το μυαλό μου διάφοροι, άσχετοι με εμένα, προβληματισμοί. Εκεί που κοιμόμουνα μια χαρά έβλεπα στα όνειρά μου ότι βρίσκομαι σε ένα άγνωστο μέρος αλλά με γνωστά άτομα, όπου μετά κάποιο διάστημα όντος βρισκόμουνα σε αυτό το μέρος με τα ίδια άτομα κτλ.

Προσπάθησα να το συζητήσω αλλά όπως είπα δεν είχα κάποιον γνωστό για να με βοηθήσει και το μόνο που άκουγα ήταν κυρίως για θέματα «ψυχολογικά» (άσχετα δηλαδή). Σαν κλασικός πεισματάρης λοιπόν έκανα τη δική μου έρευνα, και σαν πιτσιρικάς με τεράστιο ενθουσιασμό, όταν έμαθα ότι είναι «χαρίσματα» τα οποία αναπτύσσονται και ότι μπορείς να τα ελέγξεις, έπεσα με τα μούτρα για να το επιτύχω και μάλλον τα κατάφερα αρκετά καλά σε κάποια φάση. Μπορούσα να νιώσω κάποιον που ήταν δίπλα μου και προσπαθούσα να του συμπαρασταθώ όσο μπορούσα για να μην νιώθει μόνος του, όπως ένιωθα εγώ σε μια άσχημη περίοδο της ζωής μου. Αν ονειρευόμουνα κάτι άσχημο για κάποιον δικό μου του το ανέφερα για να μην κάνει τις ίδιες επιλογές που θα κατέληγαν με άσχημες συνέπειες. Το κακό είναι όμως ότι δεν ήξερα να το ελέγχω. Με συνέπεια όταν βρισκόμουνα σε μια παρέα που όλοι ήταν ας το πούμε χαρούμενοι εγώ ήμουν με το κεφάλι σκυμένο κι αυτό επειδή όλοι είχαν τα δικά τους προβλήματα, ο καθένας ξεχωριστά, κι εγώ τα ένιωθα όλα μέσα μου μαζεμένα. Τα όνειρα είχαν ξεφύγει πλέων. Δεν μπορούσα να ξεχωρίσω έναν απλό εφιάλτη με ένα «όραμα». Είχα φτάσει σε σημείο (και αυτό είναι το χειρότερό μου) να νιώθω ότι κάτι κακό έρχεται αλλά να μην μπορώ να το προσδιορίσω.

Βράδια; Βδομάδες ολόκληρες έκανα να κλείσω μάτι, σε σημείο που οι δικοί μου νόμιζαν ότι είχα μπλέξει με ναρκωτικά, με την εικόνα που έδειχνα! Είχα φτάσει πλέον στο κατώφλι της αυτοκαταστροφής. Ας είναι καλά τα φιλαράκια μου που κατάφεραν να μου κάνουν «πλύση εγκεφάλου» και να μου δώσουν να καταλάβω ότι δεν είμαι εγώ αυτός που «θα σώσει το κόσμο». Έτσι σταμάτησα με τον καιρό να δίνω προσοχή σε αυτά τα θέματα, σαν να τους γύρισα τη πλάτη μου με λίγα λόγια. Ήταν ο μόνος τρόπος για να ορθοποδήσω και πάλη και να μη χάσω τα λογικά μου.
Τώρα όμως που είμαι και πάλι καλά και βλέπω κάποια πράγματα με καθαρό μάτι, ας πούμε ότι δεν μου αρέσει (καθόλου) το τι γίνεται τριγύρω μου.
Ξέρω ότι δεν είμαι εγώ αυτός που θα σώσει τον κόσμο, αλλά σίγουρα μπορώ να βάλω το χεράκι μου όπου είναι δυνατόν για «ένα καλύτερο αύριο»!

ΙΝΤΙΓΚΟ, αν ήθελα να εκφράσω κάποιες σκέψεις μου, το έκανες εσύ μέσα από τα κείμενά σου (και ακόμα καλύτερα μπορώ να πω)!!!
Θεός...

Η άποψή μου είναι ότι σίγουρα υπάρχει μια κατά πολύ ανώτερη δύναμη, δεν ξέρω αν είναι Θειική ή εν τέλει πηγάζει από εμάς τους ίδιους ή ποιος ξέρει από που, απλά σαν παιδί από Ορθόδοξη οικογένεια κι ας πηγαίνω πολύ σπάνια σε εκκλησία, αλλά και σαν απλός άνθρωπος που έχει την ανάγκη να πιστεύει σε κάτι ανώτερο για να παίρνει κατά βάση κουράγιο και ψυχική δύναμη, αυτή τη δύναμη την ονομάζω Θεό, Χρηστό κτλ.
Αλώστε αν το καλοσκεφτείτε όλες οι θρησκείες (Χριστιανισμός, Μουσουλμανισμός, Βουδισμός κ.ο.κ.) πάνω κάτω μιλάν για τα ίδια πράγματα, απλά η κάθε θρησκεία τα ερμηνεύει διαφορετικά.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 10:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

..Καλώς ήρθες :P :P :P

..ο κάθε άνθρωπος βιώνει κάποια πράγματα διαφορετικά, αυτό είναι το μόνο σίγουρο....

εσύ π.χ. δεν είχες κάποιον, εμένα πολλά μέλη της οικογένειας μου έχουν σχέση με αυτές τις καταστάσεις άρα όσο να ναι, σωστό ή λάθος δεν μεταφέρω μόνο δικές μου απόψεις....
....σε καταλαβαίνω σε πολλά σημεία του κειμένου σου.... δεν θα σου πω αν έχεις δίκιο ή όχι γιατί δεν είμαι δικαστής ούτε αλάνθαστος, απλά σε "νοιώθω"....

....από μια περίοδο και μετά (σου μιλάω ειλικρινά) έβλεπα στον ύπνο ακόμα και το στυλό που θα μου έπεφτε από τα χέρια την επόμενη μέρα... χωρίς να το ελέγχω.... σκέψου τόσο άσχημη μπορεί να γίνει η ζωή έτσι...
σίγουρα άμα δω ένα άσχημο όνειρο για κάποιον, θα του πω να έχει το νου.. όμως μέχρι εκεί... γιατί να τρομάξω έναν άνθρωπο στην πιθανότητα του δικό μου λάθους; και μπορεί η δική μου προτροπή να συμβάλλει στο άσχημο γεγονός που είναι να συμβεί... είναι λεπτά θέματα για μένα αυτά....

...το να αισθάνομαι το τι θα γίνει είναι ίσως το πιο ελαφρύ από αυτά που μου έχουν συμβεί....
.....και ίσως πολλές φορές δείχνω "έντονος" σε αυτά που λέω όμως λόγω συνθηκών έχω γίνει πολύ καχύποπτος και κλειστός....

Θα ήθελα να μου πεις βιώματα σου όμως...
σε τι ηλικία κατάλαβες ότι συμβαίνει και πως;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 10:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Και μιας που μου απάντησες να συμπληρώσω ότι.....
...μπορεί να υπάρχουν μέλη που να έχουν άλλα θρησκευτικά πιστεύω από τα δικά σου για τον λόγο αυτό δεν θα ήθελα να υπάρχει τόσο έντονος συσχετισμός του θέματος με την θρησκεία.... αυτό δεν πάει να πει ότι σέβομαι πάρα πολύ την πίστη σου, την εκτιμώ, εκτιμώ και τα κείμενα σου....
ούτε πάει να πει ότι θέλω να φύγεις (και απορώ κιόλας αν από τα λεγόμενα μου κατάλαβες κάτι τέτοιο)

αλλά... δεν θέλω να αισθανθεί κανείς αποκομμένος επειδή μπορεί να μην καταλαβαίνει το μήνυμα της ορθοδοξίας το οποίο θες να αφήσεις....
...δεν ξέρω αν το θέμα είναι και το κατάλληλο κιόλας... δεν θέλω να αισθανθεί κανείς ότι είναι χώρος για συγκεκριμένο "τύπο" ανθρώπων....

...αν κάποιος είχε τόσο έντονη αναφορά στον Μωάμεθ (σε συγκεκριμένο θέμα του forum) θα του έλεγα το ίδιο....

.....πριν το τέλος να σου πω ότι θεωρώ την πρότασή σου για να αποφασίσουν αν θα μείνεις ή όχι "άτοπη".... δεν σε έδιωξα και ούτε είχα πρόθεση να νοιώσεις έτσι.... ίσα - ίσα που από την αρχή έκανα λόγο για τα κείμενά σου....

ο καθένας έχει το δικαίωμα της έκφρασης.... δεν σου στερώ το δικαίωμα αυτό (δεν μπορώ άλλωστε). θεωρώ ότι είναι ξεκάθαρη η θέση μου...

Επίσης ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής... αν κάποιος επιλέξει να μην συμμετέχει στην κουβέντα... δεν θα ήθελα να το κάνει για λόγους θρησκείας, εθνικότητας ή προτιμήσεων....

Η θέση μου είναι αυτή... λυπάμαι αν δεν μπορώ να την κάνω πιο κατανοητή... και δεν θα συζητάω άλλο τα αυτονόητα....
......το θέμα είναι συγκεκριμένο και δεν θα ήθελα να χάσει την ταυτότητά του.....
..................όποιος έχει κάποιο προσωπικό βιώμα (δικό του ή γνωστών του) ή θέλει βοήθεια πάνω στο συγκεκριμένο θέμα ή θέλει να βοηθήσει ή έχει μπερδευτεί και θέλει να εξωτερικεύσει τους προβληματισμούς του... είμαι σίγουρος ότι πάρα πάρα πολλά μέλη που είναι εδώ, είναι γνώστες και έχουν την τάση να πουν "φιλικά" την απόψη τους (και είμαι σίγουρος γιατί το έχω δει σε πολλά κείμενα πολλών)

...τέλος, να σου πω ότι έχεις πολύ ωραία φωνή... :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 10:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεια σε όλους!
Τι ένταση είναι αυτή ρε παιδιά??? Chill out. 8)
Μια εβδομάδα έλειψα και κοίτα αποτελέσματα!!!! (Πλάκα κάνω :P)
Ελπίζω να έκλεισε το «θέμα» και να επιστρέψουμε στο θέμα!
Λοιπόν θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τρία όνειρα. Όπως είχα πει σε κάποια φάση δεν τη πάλευα με αυτά τα θέματα και «απομακρύνθηκα» για να ηρεμίσω, αλλά τώρα «επέστρεψα». Ο βασικότερος λόγος που έγινε αυτό ήταν αυτά τα όνειρα!!!

1ο Όνειρο:
Έβλεπα ότι μπαίνω μέσα σε ένα video club για να επιστρέψω κάτι ταινίες, καθώς πήγαινα προς το ταμείο εκεί βρισκόταν μια γυναίκα. Με το που πλησίασα, γύρισε με κοίταξε και αισθάνθηκα κάπως περίεργα. Ήταν κάτι σαν, πώς να το πω, «έρωτας με τη πρώτη ματιά», κάπως έτσι. Τέλος πάντων, πιάσαμε κουβέντα και τα συναφή. Ένιωθα ότι την αγαπάω (με λίγα λόγια) και ήξερα ότι τα αισθήματα ήταν αμοιβαία. Το θέμα όμως είναι ότι δεν μπορούσαμε να είμαστε μαζί, επειδή τη διεκδικούσε παράλληλα ένας άλλος άντρας, ο οποίος ήταν πολύ ισχυρός. Δεν τον αγαπούσε, αλλά έπρεπε να πάει μαζί του επειδή δεν είχε άλλη επιλογή. Αυτό φυσικά δεν το δέχτηκα και αποφάσισα να τον αντιμετωπίσω και να τη πάρω μακριά του. Η γυναίκα αρνήθεικε και προσπαθούσε να με μεταπείσει γιατί αλλιώς ο άλλος θα με σκότωνε! Εκεί που μιλούσαμε, εμφανίζεται ο άλλος για να πάρει τη γυναίκα. Δεν τον άφησα όμως, και από τα πολλά στα λίγα, πιαστήκαμε στα χέρια. Τελικά αποδείχτηκε ότι ο τύπος ήταν πάρα πολύ δυνατός και όχι μόνο αυτό. Δεν ήταν καν άνθρωπος αλλά ο Διάβολος ο ίδιος!!! Ως φυσικό επακόλουθο μάζεψα το ξύλο της ζωής μου... και εκεί που πλέον είμαι στη κυριολεξία μέσα στα αίματα και καταλαβαίνω πλέων ότι δεν έχω καμία ελπίδα απέναντι του μόνος μου, μάζεψα ότι δύναμη μου είχε απομείνει για να καλέσω βοήθεια. Έτσι άρχισα να προσεύχομαι στο Θεό και αμέσως ένιωσα μια πρωτόγνωρη ενέργεια να περνάει από το σώμα μου. Τα αίματα είχαν εξαφανιστεί, αισθανόμουν πιο δυνατός από ποτέ κι αυτή τη φορά εμφανίστηκα εγώ μπροστά του, σαν ίσος προς ίσο...

Λίγο μελοδραματικό ε? Αυτό ήταν το πρώτο όνειρο, αλλά ήταν τόσο ζωντανό... που σχεδόν ένιωθα τα πάντα. Τόσο ζωντανό όνειρο δεν θυμάμαι ποτέ να είχα ξανά, εκτός από τα επόμενα δύο, που δεν είμαι και τόσο σίγουρος αν ήταν όνειρα! Πέρασαν κάμποσες μέρες που ήμουν σκαλωμένος για το τι μπορεί να σημαίνει αλλά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη.

2ο όνειρο:
Καθώς κοιμάμαι, ξαφνικά νιώθω ότι κάποιος είναι από πάνω μου και αρχίζει να μου πιέζει το μαξιλάρι στα μούτρα. Πνιγόμουνα, δεν μπορούσα να πάρω ανάσα. Ξέροντας ότι κανείς δεν είναι στο σπίτι (μένω μόνος μου), μου πέρασε η ιδέα ότι είναι «σκιά» και ότι έπρεπε να προσευχηθώ αλλιώς δεν είχα καμία ελπίδα. Ότι και να ήταν, ήταν πάρα πολύ δυνατό. Δεν μπορούσα να μιλήσω με το μαξιλάρι στο πρόσωπο, οπότε προσευχήθηκα από μέσα μου και σιγά σιγά κατάφερα και το έδιωξα από πάνω μου. Πετάχτηκα επάνω ιδρωμένος, λαχανιασμένος και με το μαξιλάρι στα χέρια μου!

Έτσι λοιπόν ενέδωσα στην «πλύση εγκεφάλου» που ανέφερα στην προηγούμενη ανακοίνωση μου. Αυτά είχαν γίνει πριν από 2 χρόνια περίπου.
Πριν από λίγο διάστημα όμως, καθώς έβλεπα τηλεόραση, με πείρε ο ύπνος στον καναπέ και...

3ο όνειρο:
Πάνω κάτω ήταν όπως στο 2ο όνειρο, με τη διαφορά ότι αυτή τη φορά όχι μόνο δεν μπορούσα να μιλήσω αλλά ήταν σαν να μου φίμωνε και το μυαλό, δεν μπορούσα να σκεφτώ. Μετά από πολύ προσπάθεια και εκεί που λέω ότι τώρα τέλος, τα κατάφερα...

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το τι μπορεί να σημαίνουν. Εσάς σας περνάει καμια ιδέα ή είναι απλά όνειρα? (αλλά τόσο ζωντανά???????)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 10:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα.... :P :P :P

Σε κάποια άλλη κουβέντα είχα και γω ζητήσει βοήθεια για το θέμα της σκιάς...

Ας μιλήσουμε λίγο πρώτα όμως για το όνειρο....
(θα σου πω τι ξέρω εγώ, δεν πάει να πει ότι είναι και σωστό :wink:)
υπάρχουν διάφοροι τρόποι να για ερμηνεύσει κανείς ένα όνεριο.
είτε το λαμβάνουμε έτσι όπως είναι και το μεταφέρουμε στην πραγματικότητα, είτε το ερμηνεύουμε π.χ. το ψάρι είναι λαχτάρα είτε μένουμε στο συναίσθημα και στην διάθεση που μας άφησε...

Πριν όμως θα πρέπει να σκεφτείς, σε τι φάση ήσουν εκείνη την περίοδο...
μήπως υπήρχε κανένας χωρισμός και άλλα τέτοια...

Λένε, ό Διάολος δεν εμφανίζεται στα όνειρο με την "ταυτότητά" του...
συνήθως χρησιμοποιεί την εμφάνιση ρασσοφόρου κυρίως καλόγερου...
δεν μπορώ να δώσω μία ξεκάθαρη εικόνα για το όνειρο αυτό, ίσως όμως μπορώ να δώσω μία είκονα γιαυτόν που το είδε...
...μερικές φορές το όνειρο κάποιου βοήθαει στο να μάθεις γιαυτό που το βλέπει.....

..από την στιγμή που πέρασαν και δύο χρόνια..κανονικά, αν συμβόλιζαν κάτι άσχημο...αυτό το άσχημο θα είχε γίνει..... θυμάσαι να έγινε κάτι;

Όσον αφορά την σκιά... όταν είχε τύχει σε μένα είχα φοβηθεί τόσο πολύ γιατί το όλο συμβάν ήταν αρκετά βίαιο και απότομο και ήμουν σε μικρή ηλικία...
όταν λοιπόν πήρα την απόφαση να ρωτήσω γιαυτό, πήγα πρώτα σε άτομα της οικογένειας μου.
η θεία μου που ξέρει πολλά, με σχετικά θέματα μου είχε πει κάτι που δεν το έχω διαβάσει ή ακούσει πουθενά αλλού με αυτό το ενδεχόμενο.

(δεν ξέρω αν είναι σωστό)

όταν μου έτυχε εμένα, ήταν η περίοδος που είχα πρωτοπάει στην σχολή.
εκεί γνωρίστηκα με αρκετά παιδια (πολλοί φαντάροι έχουν αναφέρει ότι τους έτυχε το ίδιο περιστατικό).
μου είπε λοιπόν, ότι η Μόρα (μία άλλη ονομασία της Σκιάς) τρέφεται με τον φόβο ή την ενέργεια των ατόμων που επισκέπτεται... είναι σημαντικό να θυμάσαι την περίοδο που ήρθε γιατί τότε θα καταλάβεις και τους ανθρώπους που είναι γύρω σου.
ο άνθρωπος είναι μια κινούμενη μπαταρία, εκτός της δικής του ενέργειας φέρει και του περιβάλλοντός του.
μου έιπε να "αισθανθώ" τους "φίλους" στην σχολή....
πολύ έντονα, επικεντρώθηκα σε ένα άτομο και της το είπα...
με διαβεβαίωσε ότι κάτι δεν πήγαινα "καλά" με την αύρα του παιδιού αυτού...
το κράτησα αυτό και με τον καιρό που ανοιχτήκαμε μου είπε ότι μπορεί να βλέπει πολύ έντονα όνειρα... μέρες μετά μου είπε ότι την πρώτη μέρα που ήρθαμε σε μια πίο φιλική επαφή του έτυχε το ίδιο συμβάν, την ίδια ακριβώς νύκτα.
θέλω να πω με αυτό, ότι μπορεί να μην φταις ουσιαστικά σε κάτι εσύ...
ίσως είσαι κοντά σε ανθρώπους που έχουν μια "ανάλογη" αύρα.
ίσως είσαι κοντά σε ανθρώπους που σε "φορτίζουν" είτε αρνητικά είτε θετικά.
η Μόρα έρχεται στα άτομα που είναι "ενεργειακά" πολύ ζωντανά... η μόνη ώρα που μπορεί να το κάνει, είναι όταν το άτομο αυτό χαλαρώνει.. άρα την ώρα του πρώιμου ύπνου...

....όλοι το ξέρουν... ότι η προσευχή είναι το μόνο που σε βοηθά εκείνη την ώρα...
άρα άπό την στιγμή που το ξέρεις και εσύ... δεν έχεις λόγο να σκας για τίποτα...

Ελπίζω να βοήθησα.... :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 10:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

...υπάρχουν πολλές αναφορές και περιπτώσεις ανθρώπων που μπορούν να δουν το μέλλον με διαφορετικό τρόπο.... αλλά και ανθρώπων που μπορούν να δουν το παρελθον....

Ένας από τους τρόπους αυτούς, που δεν είναι και ιδιαίτερα γνωστός καθώς η αναφορά του είναι σπάνια είναι η ψυχομετρία..... μια κατάσταση που λίγο ή πολύ έχουμε έρθει όλοι και ας μην το γνωρίζουμε ενδόμυχα....

Η ψυχομετρία ουσιαστικά είναι η "ανίχνευση" του τι΄"αφήνει" ένας άνθρωπος σε κάποιο στενό του αντικείμενο (π.χ. αναπτήρας)
σιγά - σίγα η ψυχομετρία γίνεται αποδεκτή ~ ως ένα βαθμό βέβαια ~ και από την επιστημονική κοινότητα, με αίτιο αναφορά της, ότι η ενέργεια που έχει κάθε ζωντανός οργανισμός μπορεί να μεταφερθεί για λίγα δεύτερα μετά την επαφή του ατόμου αυτού με το αντικείμενο...
υπάρχουν όμως πράγματι συγκλονιστικές έρευνες που έχουν γίνει με θέμα την ψυχομετρία....

Η Τζένι Μπραίτ είναι γνωστή τηλεπαθητικός (νομίζω ότι έχει πεθάνει, δεν είμαι σίγουρος) η οποία έχει βοηθήσει σε πολλές αστυνομικές έρευνες.
Κάτι ΣΑΝ αντίστοιχο τηλεοπτικό πρόγραμμα της εκπομπής του Κου Χαρδαβέλα το magic and mystery show, την είχε καλεσμένη του και της έδωσαν να ψυχομετρήσει μια στρατιωτική ταυτότητα.

..Ένιωσε σαν να βυθίζεται στο νερό, τρόμαξε και ταράχτηκε τόσο πολύ, μέχρι που νόμισε ότι ήταν κάποια δική της εμπειρία αλλά τελικά αποδείχτηκε πως επρόκειτο για την εμπειρία του στρατιώτη που φορούσε την ταυτότητα και είχε πνιγεί κατά την διάρκεια του πολέμου.
όπως μετά είπε η ίδια, το συναίσθημα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο, τόσο πολύ που μερικές φορές όταν αγγίζει αντικείμενα ατόμων, μπορεί να νιώσει και πράγματα που σκέφτεται πρόσφατα ο κάτοχος του.

Το 1993 η ίδια κυρία έλαβε μέρος σε ένα πείραμα του καθηγ. Άρθουρ Λόουγκμπορο Έλισον (περιδικο PSI RESEARVH 1993)...
ψυχομέτρησε αντικείμενα απο 160 άγνωστους ανθρώπους και είχε ποσοστό επιτυχίας σε 125 από αυτούς.

......οι "ψυχομέτρες" έχουν μεγάλη επιτυχία και σε περιπτώσεις δολοφονιών παιδιών καθώς λένε ότι τα παιδιά έχουν μια τρομερή ικανότητα να φορτίζουν συναισθηματικά τα πράγματα γύρω τους....
....κάποιοι "συνεργάζονται" με τους ψυχομέτρες ακόμα και στην αρχαιολογική επιστήμη...

Για προσωπική έρευνα:
Μερικοί σύγχρονοι ψ. είναι ο Ζεράρ Κρούσε, ο Πήτερ Χάρκος, η Σούζαν Πάνφιλντ, ο Τζορτζ Μίλλερ (λίγο διαφορετική περίπτωση)
επιστήμονες που έχουν ασχοληθεί:

Νηλ Γιακομπσον (συγγραφέας)
Λάιλ Γουατσον
Νόρμαν Έμερσον (αρχαιολόγος - διευθυντής στο τμήμα αρχαιολογίας του Τορόντο)
Δρ. Γιουτζην Όστυ (διευθυντής Ινστιτούτο μεταφυσικής στο Παρίσι)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 11:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα και πάλι σε όλους!!!!!

...η έννοια της λέξης πρόβλεψη ανά τους αιώνες έχει περάσει από πάρα πάρα πολλές φάσεις και σημασίες.....

...είτε οι προβλέψεις αυτές προέρχονταν από το "διάβασμα" των εντόσθιων οργάνων των ζώων...

....είτε από σημάδια τις φύσης που οι άνθρωποι τους έδιναν δική τους ερμηνεία....

....είτε απλά άνθρωποι είχαν την ικανότητα αυτή... από μόνοι ή με εξωγενείς παράγοντες σαν βοήθεια... π.χ. ο Νοστράδαμος νομίζω έβλεπε το μέλλον μέσα στο νερό....

....οι άνθρωποι λοιπόν που "μπορούσαν" ήταν εξέχουσα άτομα της εποχής... και έπαιζαν πολύ μεγάλο ρόλο ακόμα και στην πολιτική ζωή του κράτους.

...όλα αυτά ίσχυαν παλιά!!!

....η μαύρη εποχή όμως της Ευρώπη (ο Μεσαίωνας) άφησε πολύ μεγάλο στίγμα και απόψεις που είτε λίγο είτε πολύ υποβόσκουν ακόμα και τώρα....

από τότε και ύστερα, τα άτομα με τέτοιου είδους ικανότητες αντιμετωπίζονται με δυσπιστία (τουλάχιστον)
η τηλεόραση έχει γεμίσει με "Μελλοντολόγους" ...που όλοι μας ξέρουμε οι ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ (ίσως όχι όλοι) τι ακριβώς κάνουν.

αυτήν την αναφορά την κάνω για να τονιστεί ότι οι άνθρωποι δεν είχαν την σημερινή αντιμετώπιση ανέκαθεν!!!! θα μου πείτε ότι το τώρα κοιτάμε και όχι τι υπήρχε παλιά.... και είναι σωστό...
...όμως εν καιρώ, τα πράγματα πάνε αρκετά καλύτερα και απόδειξη είναι και η σελίδα αυτή, που πιστοποιεί το ενδιαφέρον... νομίζω πως αυτό λέει πολλά....

....να συμπληρώσω και κάτι ακόμα! μην περιμένετε από τους άλλους να μας πάρουν στα σοβαρά, οι δικές μας επιλογές και οι δικές μας πράξεις είναι αυτές που μας χαρακτηρίζουν σαν ανθρώπους!!!

..άλλωστε μην ξεχνάμε ότι όλα στην ζωή κάνουν κύκλο!!!!

.....στο ανέκδοτο νομίζω ότι περιγράφεις μία νέα μορφή μαντείας, που θα ήθελα κάποια στιγμή να αναφερθεί... την στατιστική... και την φυσική

...η γιαγιά μέσα στο νου της έκανε μια προσθαφαίρεση πραγμάτων... και έβγαλε το συμπέρασμα ότι αφού το κλαδί θα έσπαγε (ήταν έτοιμο), η φυσική λέει ότι το κλαδί θα έπεφτε στη γη μαζί με τα κορίτσια... και η στατιστική λέει ότι κατά πάσα πιθανότητα, από αυτό το ύψος, τουλάχιστον ένα από τα τρία κορίτσια μπορεί να χτυπούσε....

...εγώ θεωρώ ότι η αυτούσια έννοια της μαντείας - πρόβλεψης είναι αν η γιαγιά να έλεγε στα κορίτσια τι θα γινόταν πριν ακόμα ανέβουν στο δέντρο (σαν τα παραδείγματα που αναφέρονται και εδώ... όπως λες και στις δικές σου αναφορές).

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 87 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: