Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 87 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 11:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

μμμμ... τώρα κατάλαβα πώς εννοούσες το ανέκδοτο :oops: ...και δεν σου κρύβω ότι και γω πολλές φορές, πιάνω τον εαυτό μου να εκνευρίζεται κιόλας με ανάλογες απορίες...

Γιατί να μην μπορούν όλοι; και τι το ιδιαίτερο συμβαίνει στο μυαλό εκείνων που μπορούν; έχει να κάνει με τις συχνότητες του εγκεφάλου; ή είναι κάτι καθαρά πνευματικό;

Σίγουρα πολλά πράγματα απομυθοποιούνται με την πάροδο του χρόνου, απλά είναι θέμα τύχης την στιγμή του χρόνου που θα γεννηθείς... και αν αυτή η περίοδος είναι "έτοιμη" για εσένα...

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να γράψεις για το πως νοιώθεις και γενικά την διαδικασία που βιώνεις μέχρι την οριστική κατάληξη του συμπεράσματος σου...

Θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο, ίσως λίγο λεπτό σαν θέμα; όσοι θεωρούν ότι προβλέπουν το μέλλον ή και γενικά όσοι ξέρουν, έχουν διαβάσει ή έχουν ακούσει....

Κάποιος που προβλέπει το μέλλον, έχει κάποιες άλλες παραφυσικές εμπειρίες;... γιατί εγώ σε μικρότερη ηλικία, είχα και ήταν καθόλου ευχάριστες και θα ήθελα να μάθω αν έχει παρατηρηθεί και σε άλλες περιπτώσεις....

......και τέλος (γιατί πολλές ερωτήσεις έκανα...) στην περιπτώσεις εκείνων που βλέπουν το παρελθόν, τι νομίζετε πως αλλάζει;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 11:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

aurongr έγραψε:
Γεια σε όλους
Λοιπόν θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τρία όνειρα. Όπως είχα πει σε κάποια φάση δεν τη πάλευα με αυτά τα θέματα και «απομακρύνθηκα» για να ηρεμίσω, αλλά τώρα «επέστρεψα». Ο βασικότερος λόγος που έγινε αυτό ήταν αυτά τα όνειρα!!!

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το τι μπορεί να σημαίνουν. Εσάς σας περνάει καμια ιδέα ή είναι απλά όνειρα? (αλλά τόσο ζωντανά???????)

Αγαπητέ φίλε aurongr

Από τη διήγησή σου ένα και μόνο συμπέρασμα βγαίνει.... ότι ενδιαφέρεις κατά πολύ τις οντότητες των χαμηλότερων δονήσεων - επιπέδων!

Τι σημαίνει αυτό;;;

Σημαίνει, ότι το ενεργειακό σου δυναμικό βρίσκεται σε μία καλή συχνότητα!!!!

Η φίλη karma έχει γράψει σε άλλα θέματα, ένα ενδιαφέρον "παραμύθι", περί... τροφής των οντοτήτων αυτών...

Για να μπορέσουμε να απαλλαγούμε από αυτές τις ενοχλήσεις στον ύπνο μας ή από ανάλογα όνειρα, θα πρέπει να φροντίσουμε να αυξήσουμε το ενεργειακό μου δυναμικό όσο γίνεται περισσότερο, ώστε οι οντότητες αυτές να μην έχουν καν πρόσβαση σε εμάς λόγω τις διαφορετικής συχνότητας!

Αυτό μπορεί να επιτευχθεί μέσα από τη θετική σκέψη, την αισιοδοξία, την αυτο-αποδοχή, την Αγάπη, την έλλειψη αγωνίας, την ηρεμία και τη μη προσκόλληση σε καταστάσεις που μας ταράζουν!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 11:35 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Θα μπορούσες να μας πεις για τις οντότητες αυτές κάποιες πληροφορίες;

...δεν είχε τύχει να ακούσω κάτι τέτοιο....

Χωρίζονται σε κατηγορές;

Πόσες είναι;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 11:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
Θα μπορούσες να μας πεις για τις οντότητες αυτές κάποιες πληροφορίες;

...δεν είχε τύχει να ακούσω κάτι τέτοιο....

Χωρίζονται σε κατηγορές;

Πόσες είναι;

Αγαπητέ φίλε ΠΕΤΡΟΣ

Οι οντότητες αυτές ανήκουν στα χαμηλότερα δονητικά στρώματα.

Αν υποθέσουμε ότι τα στρώματα αυτά είναι εννέα ή εφτά, τότε οι οντότητες αυτές βρίσκονται στα πρώτα χαμηλά στρώματα.

Δεν είναι αυτόνομες και "τρέφονται" από την ενέργεια άλλων όντων που βρίσκονται σε ανώτερα επίπεδα.

Ας κάνουμε μία διευκρίνηση: Για να μπορέσουν να "τραφούν" από τα άλλα όντα, θα πρέπει να τα όντα αυτά να είναι διαθέσιμα. Να τους το επιτρέπουν, δηλαδή, εν τη αγνοία τους.. μέσα από τους φόβους τους, τις αγωνίες τους, το θυμό και άλλα παρόμοια συναισθήματα.

Όπως γράφει και η φίλη karma, η γη, σαν ένας πλανήτης της τρίτης βαθμίδας, βρέθηκε σαν ένα πρόσφορο έδαφος για τα όντα αυτά...

Περισσότερες λεπτομέρειες στην ίδια τη δημοσίευση...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 11, 2008 12:04 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

....θα ήθελα να μάθω, χωρίς να έχω σκοπό να "βγάλω" από το θέμα, αν είναι γνωστό ό,τι μαζί με την ενόραση, το άτομο βιώνει και άλλα γεγόνοτα...

ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, σχετικά με τις οντότητες...
που μπορώ να διαβάσω το κείμενο που μου λες;
και αν ξέρεις να μου πεις, που μπορώ να μάθω για τις οντότητες αυτές και τις διαφορές τους...

ευχαριστώ θερμα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 11, 2008 12:14 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
....θα ήθελα να μάθω, χωρίς να έχω σκοπό να "βγάλω" από το θέμα, αν είναι γνωστό ό,τι μαζί με την ενόραση, το άτομο βιώνει και άλλα γεγόνοτα...

Τι εννοείς ακριβώς λέγοντας "άλλα γεγονότα";

Νομίζω ότι δε βγαίνεις από το θέμα και θα ήταν ενδιαφέρον να συζητήσουμε κάτι σχετικό.

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, σχετικά με τις οντότητες...
που μπορώ να διαβάσω το κείμενο που μου λες;
και αν ξέρεις να μου πεις, που μπορώ να μάθω για τις οντότητες αυτές και τις διαφορές τους...

Το κείμενο βρίσκεται εδώ:

http://nebesnyel.getforum.org/forum/viewtopic.php?t=323

Για τις οντότητες που λες υπάρχουν διάφορες...

Αυτές των χαμηλών διαστάσεων, όπως και της τέταρτης διάστασης κ.λ.π.

Διάβασε πρώτα τη δημοσίευση της φίλης karma και τα λέμε και πάλι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 11, 2008 11:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα... ή μάλλον, καλημέρα...

Θα ήθελα να σας πω ένα πολύ μικρό περιστατικό που έγινε τον Απρίλιο για να μας δείξω πως όταν κάποιος είναι ξεροκέφαλος την πληρώνει στο τέλος....

...το προηγούμενο βράδυ εκείνης της ημέρας άκουσα στον ύπνο μου μια φωνή να μου λέει ότι, άμα πας στον Αγ. Δημήτριο, να πας με το μετρό....

αν γελάτε, σας δικαιολογώ γιατί και εμένα όταν ξύπνησα μου φάνηκε πολύ αστείο και σκέφτηκα πως θα είδα κάτι στην τηλεόραση ή κάτι θα άκουσα που θα μου έμεινε...

....εγώ μένω πολύ μακρυά από τον Αγ. Δημήτριο και είναι ελάχιστες φορές που έχω πάει....

...το πρωί λοιπόν, έπεσα τυχαία σε ένα αφιέρωμα στον Αγ. Δημήτριο...

....μου έπεσε το μεσημέρι ένα διαφημιστικό για ένα μαγαζί στον Αγ. Δημήτριο (να σημειωθεί ότι εγώ μένω προς Πειραιά, οπότε καμία σχέση)

.....το απόγευμα ήμουν με κάποιους φίλους και θέλαμε να κάνουμε κάποιες αγορές... με αμάξι, γυρίσαμε την μισή Αττική, σε μια φάση ρωτάω που έιμαστε και μου απαντάνε στον Αγ. Δημήτριο...

Τρόμαξα τόσο πολύ όταν θυμήθηκα το όνειρο (το είχα ξεχάσει κιόλας)

....στην επόμενη στροφή, τρακάραμε.... :lol:

Πάλι καλά που δεν ήταν τίποτα σοβαρό....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 12, 2008 12:15 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Πολύ ενδιαφέρουσα η διήγησή σου καλέ μου Πέτρο!

Τα μηνύματα από τους οδηγούς μας, έρχονται με κάθε τρόπο...

Είτε στον ύπνο μας, είτε με σημάδια, είτε με κάποιον άλλον τρόπο...

Αυτό που χρειάζεται να κάνουμε εμείς είναι να τους δίνουμε προσοχή και να μην τα προσπερνάμε...

Το μάθημα που έλαβες από αυτή την εμπειρία ήταν να εμπιστεύεσαι τα όνειρά σου και τα σημάδια που λαμβάνεις!

Γιατί, όπως λέει και φίλη karma... όλα γίνονται για το καλό μας!!!!

Να είσαι καλά και να... προσέχεις!!!!!
:wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 12, 2008 12:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Σ' ευχαριστώ space heart...

...να σας ρωτήσω κάτι;;;

Είναι δυνατόν ένας συνδιασμός χαρτιών ή τα σχέδια του καφέ, να βγάζουν το τι θα γίνει στον μέλλον;

...μήπως όλα αυτά είναι ένα μέσο για το άτομο;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 12, 2008 12:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
...να σας ρωτήσω κάτι;;;

Eίναι δυνατόν ένας συνδιασμός χαρτιών ή τα σχέδια του καφέ, να βγάζουν το τι θα γίνει στον μέλλον;

...μήπως όλα αυτά είναι ένα μέσο για το άτομο;

Φίλε μου Πέτρο

Εύστοχη η ερώτησή σου γι' αυτό και σου απαντώ!

Ούτε καφέ γνωρίζω, αλλά ούτε και χαρτιά. Μελετώ μόνο τις κάρτες του Osho. Γνωρίζω, όμως, τις δονήσεις που εκλύονται από το εκάστοτε άτομο!

Τον καφέ, κάποιος τον πίνει πρώτα, πριν του τον πουν. Έτσι και με τα χαρτιά, το ενδιαφερόμενο πρόσωπο τα πιάνει στα χέρια του ή τα ανακατεύει. Και στις δύο περιπτώσεις, οι "φορείς" αυτοί έχουν τις δονήσεις των ατόμων που επιθυμούν μία πρόβλεψη.

Επίσης, είναι σημαντικό και το άτομο που διαβάζει τον καφέ ή τα χαρτιά ή κάτι ανάλογο, να διαθέτει διαίσθηση και ενόραση. Σε αυτή την περίπτωση, οι "φορείς" αυτοί είναι το μέσον για να μπορέσει να "δει" το μέλλον.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 12, 2008 12:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Πως γίνεται όμως οι συνδιασμοι και τα σχεδια να φανερώνουν το μέλλον;

Εκεί είναι που απορώ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 12, 2008 12:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
Πως γίνεται όμως οι συνδιασμοι και τα σχεδια να φανερώνουν το μέλλον;

Εκεί είναι που απορώ...

Πιστεύω πως οι συνδυασμοι και τα σχέδια σχηματίζονται από τις δονήσεις των εκάστοτε ατόμων...

Η ενέργειά τους είναι, δηλαδή, αυτή που τα σχηματίζει!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 12, 2008 1:08 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Μέλλον...

...ίσως είναι η μόνη λέξη που γεννά τόσα συναισθήματα... ελπίδα, φόβος, προσδοκία, λύπη...
....ίσως είναι το μόνο μέρος που ο άνθρωπος δεν έχει καταφέρει ακόμα να ερευνήσει.... και αυτό είναι μια ανάγκη τόσο παλιά, όσο και η ύπαρξη της νόησης...
....άπειρες αναφορές ανά τα χρόνια,για προφήτες, μάντες και αστρολόγους άπειρες μέθοδοι... με μόνον και ένα σκοπό, να μπορέσει ο άνθρωπος να νικήσει αυτό που δεν τον κάνει θεό... να νικήσει αυτό που τον κάνει να φαίνεται τόσο λίγος, να νικήσει αυτό που μπορεί να ακυρώσει όλη του την ιστορία και όλα του τα αποκτήματα...
το μέλλον σε μένα φαντάζει εξέλιξη... πάντα θα υπάρχει εξέλιξη... αυτό όμως δεν πάει να πει ότι πάντα θα είναι ευνοική προς εμάς...
...ίσως ο άνθρωπος θέλει να γνωρίζει το τι θα συμβεί επειδή αναμένει τόσο
"άχαρα" τα αποτελέσματα των πράξεων του...
...ή ίσως θέλει να δει για πόσο ακόμα έχει χρόνο για να καταστρέφει....
.....το μέλλον είναι εξέλιξη και η εξέλιξη γνώση... μήπως το κυνήγι αυτής της γνώσης μας έχει φέρει σε αυτά τα σημεία;
...διαβάζοντας για τον Μεσαίωνα που ουσιαστικά απο κει και πέρα η ΑΡΡΩΣΤΗ πλευρά του Χριστιανισμού κατέστρεψε κάθε ψυχικό χάρισμα....
....καταλαβαίνω ότι το "σύστημα" του τότε αλλά και του τώρα θέλει να σωπάσει τους ενορατικούς οχι γιατί δεν τους πιστεύει... αλλά γιατί φοβάται το γεγονός ότι η γνώση που προβλέπεται θα βγει...

Διαβάζω για τον Μεσαίωνα και κοιτάω το σήμερα....

...βλέπω ότι δεν έχει περάσει και τόσος καιρός από τον Μεσαίωνα....
τελικά σε έναν πιο πολιτισμένο Μεσαίωνα ζούμε, μόνο που καίγονται οι άνθρωποι με άλλον τρόπο...

Και όσοι "βλέπουν" δεν ξέρω αν πιστεύουν πως θα αυτό θα αλλάξει γρήγορα.... γιατί και αυτοί που "βλέπουν" συμβάλουν σε αυτό....

Φιλικά...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 12, 2008 1:22 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Κάθομαι και διαβάζω για διάφορες φυλές και που γεννάται η εξής απορία...

Σκέφτομαι ότι πιο πιθανό είναι να υπάρχουν περισσότεροι ενορασικοί σε μια πόλη.. σαν την Αθηνά π.χ. που έχει μεγάλο αριθμό κατοίκων, παρά σε ένα χωριό στην Αφρική...

Γιατί όμως συμβαίνει αυτό; σίγουρα μια απάντηση θα αφορά την σχέση φύσης και ανθρώπου...

Και πάλι όμως, πως λειτουργεί άραγε αυτή η σχέση;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 03, 2008 10:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεια σας ειμαι καινουρια εδω κ δεν ξερω που αλλου να το γραψω.

Εμενα μου ετυχε το εξης για πρωτη κ κ τελευταια φορα μεχρι τωρα. ειχα δει σαν εικονα μπροστα μ οτι θα χτυπουσα ενα παιδακι μολις επιασα το αντεικεμενο με το οποιο θα χτυπουσα το παιδακι ηταν μια μασκα θαλασσης ετσι οπως πεταξα την μασκα χτυπησα το παιδακι ακριβως οπως το ειχα δει πριν λιγα λεπτα οσο κρατησε το οραμα ειχε νεκρικη ησυχια λες κ ειχαν εξαφανιστει ολλοι απο τη παραλια.

Πρωτη φορα το λεω κ θα θελα να μου εξηγησει καποιος αυτο εγινε πριν χρονια.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 10:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Για σας και απο εμενα. Προχθες ειδα σε ονειρο πως ημουν πανω απο τη Δηλο και μια φωνη μου ειπε τα εξης, εκει που γεννηθηκε 3 ηλιοι συναντιωνται οταν ολη η αλλη χωρα εκλειψη, ο παλιος συναντα τον καινουργιο, το παρελθον, το παρον και το μελλον γινονται ενα. Θα ηθελα την δικη σας ερμηνεια.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 15, 2008 10:36 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Γνωριζετε καποιο συγκεκριμενο σημειο για εστω μια εκ των πυλων :?: Οσο για αγαπη γνωριζω πολυ καλα την αξια της προσφορας και πιστευω οτι ο πλανητης δεν μας ανηκει, εμεις ειμαστε μερος του και οφειλουμε να σεβομαστε τα παντα. :oops:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 15, 2008 10:42 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Μηπως συνδυαζεται αυτη η εμπειρια με καποιο παγκοσμιο γεγονος και γιατι να ενεργοποιηθει τωρα αυτη η δυναμη, μηπως εχει σχεση με το πειραμα του cern.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 12:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

onar έγραψε:
Μηπως συνδυαζεται αυτη η εμπειρια με καποιο παγκοσμιο γεγονος και γιατι να ενεργοποιηθει τωρα αυτη η δυναμη, μηπως εχει σχεση με το πειραμα του cern.

Φίλε/η μου onar

Πιστεύω πως έχεις δίκιο!

Ήθελα να γράψω κάτι επάνω σε αυτό, αλλά μόλις είδα τη δημοσίευσή σου, απαντώ εδώ.

Από την πρώτη στιγμή δεν είδα με καλό μάτι αυτό το πείραμα... δεν ξέρω που αποσκοπεί, αλλά η αλήθεια δε λέγεται... ως συνήθως...

Κατά τη γνώμη μου είμαστε σε αναμονή γεγονότων...

Νιώθω, γενικά, έναν αναβρασμό, δεν μπορώ να το εξηγήσω...

Το σίγουρο είναι ότι παίζονται πολλά παιχνίδια πίσω από την πλάτη μας...!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 8:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Φίλε Παιδί από τ' αστέρια σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Νομίζω πως βρήκα τις απαντήσεις από το όνειρο στα 2 τελευταία σκέλη του. Αυτό που μου λείπει είναι το πρώτο σκέλος δηλαδή οι 3 ήλιοι. Μήπως εννοεί κάποιο αστρολογικό φαινόμενο που πρόκειται να συμβεί;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 07, 2008 5:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Δεν ξέρω αν σας συμβαίνει και εσάς αλλά εμένα το τελευταίο διάστημα έχω μερικές έντονες ''αισθήσεις'', αν μπορώ να το πω έτσι.
Σε ανύποπτο χρόνο και χώρο έχω μια έντονη ''αίσθηση''.

Πριν από λίγο διάστημα αυτές οι ''αισθήσεις'' είχαν πολύ έντονα συναισθήματα αρνητικής φύσης.
Το θέμα είναι ότι το νιώθω αυτό σε ''φυσικές'' καταστροφές. Έχω δηλαδή αυτή την αίσθηση πριν από σεισμό, πριν από πλημμύρες.

Αυτό που με προβληματίζει αυτό το διάστημα είναι ότι οι ''αισθήσεις'' που νιώθω τώρα είναι ακριβώς το αντίθετο.

Και είμαι βέβαιη ότι κάτι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ μας περιμένει όλους εδώ.

Δεν γνωρίζω τι θα είναι αυτό, αλλά εδώ θα είμαστε και θα δούμε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 14, 2008 7:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς εδώ μέσα είχε διαισθανθεί έστω και κάτι για τον χθεσινό σεισμό;

Το οτιδήποτε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 14, 2008 7:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Και πως θα το αντιμετώπιζε ο καθένας μας αν του έλεγε κάποιος με βεβαιώτητα ότι εκείνη την ημέρα ή έστω εκείνες τις ημέρες '' ξέρει'' με κάποιο τρόπο ότι θα γίνει σεισμός;

Και το καταλάβατε σε ώρα ύπνου ή είχατε ξυπνήσει λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα και τον βιώσατε ξύπνιοι;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 14, 2008 11:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

agelina έγραψε:
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς εδώ μέσα είχε διαισθανθεί έστω και κάτι για τον χθεσινό σεισμό;

Το οτιδήποτε.

ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μάλιστα, το έχω αναφέρει και σε οικεία μου πρόσωπα...

Δεν πιστεύω, πάντως, ότι αυτός ο σεισμός που έγινε σχετίζεται με αυτόν που διαισθάνομαι...

Ίσως γίνει κάτι μεγαλύτερο... :scratch:

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 15, 2008 12:31 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγώ το μόνο που αισθάνθηκα είναι νευράκια, επειδή ο σεισμός με ξύπνησε βραδυάτικο και σηκωνόμουν πρωί :P :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 15, 2008 5:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλή μου Κάρμα θα συμφωνήσω μαζί σου. Είχα μια έντονη διαίσθηση για τον σεισμό και εγώ, θα έλεγα για τον συγκεκριμένο, αλλά κάτι μου λέει ότι θα αργήσει λιγάκι αλλά θα μας συμβεί, ένας μεγαλύτερος.

Μακάρι να πέσω έξω.

Έχω κάτι έχω ακούσει για το εκκρεμές - σταυρό και με συγκεκριμένη ερώτηση αλλά δεν ξέρω ακριβώς πως το κάνουν αυτό.
Μήπως θα μπορούσε να μας ενημερώσει κάποιος για το θέμα αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 16, 2008 8:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σας. Angelina εγώ κουνιόμουν από την Κυριακή, το βράδι του σεισμού δεν κατάφερα να κοιμηθώ παρόλα αυτά το πρωί στην δουλειά μου είχα μια ανεξήγητη ενέργεια.

Από τα 15 μου έως 22 μου χρόνια έβλεπα την αύρα των γύρων μου, θυμάμαι έναν φίλο μου όπου η αύρα του ήταν μπλε σκούρο προς το μαύρο, πριν μερικά χρόνια είχε γλιτώσει από ένα σοβαρό ατύχημα, εγώ τότε δεν μπορούσα να καταλάβω τη ακριβώς γινόταν το μόνο που του έλεγα ήταν να προσέχει. Εκείνο τον καιρό εγώ έκανα πρακτική σε ένα από τα μεγάλα νοσοκομεία της Αθήνας, ένα βράδυ σε γενική εφημερία μας έφτασαν 4 άγνωστοι ασθενείς (δεν είχαν ταυτότητα επάνω τους) και οι 4 πέρασαν από τον δικό μου θάλαμο.

Μετά από 5 ημέρες πήρα τηλέφωνο την αδελφή του φίλου μου για χρόνια πολλά και μου είπε πώς ο αδελφός της έπεσε θύμα τροχαίου ακριβώς όπως και πριν μερικά χρόνια, ήταν αγνοούμενο 4 ημέρες στο νεκροτομείο του νοσοκομείου. Φαντάσου ήταν ένας από τους 4 αγνώστους και εγώ δεν μπόρεσα να των αναγνωρίσω. Από τότε σταμάτησα να βλέπω την αύρα των ανθρώπων μέχρι το 2002 οπού στην κηδεία ενός θειου μου είδα τον αδελφό του ήταν μαύρη η αύρα του και μάλιστα είχε απλωθεί και στο σπίτι του, μετά από ένα χρόνο πέθανε. Οι μητέρα μου είχε φρικάρει όταν την είχα ενημερώσει. Τώρα δεν μπορώ να δω την αύρα ίσως γιατί το διέκοψα.

Τώρα σχετικά με τις προβλέψεις και τα αντικείμενα αυτών θα συμφωνήσω με την Angelina είναι απλά βοηθήματα, μετά από καιρό δεν τα χρειάζεσαι σου έρχονται όλα μόνα τους. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε εμένα.
Δεν πιστεύω πως μπορούμε να αλλάξουμε την μοίρα των ανθρώπων απλά μπορούμε να τους προετοιμάσουμε.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 16, 2008 9:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση με τις αύρες, υπάρχει και το ανάλογο θέμα εδώ:

http://nebesnyel.getforum.org/forum/viewtopic.php?t=356

Μπορούμε να συνεχίσουμε τη συζήτησή μας και εκεί.

Όταν είμαι ήρεμη και ξεκούραστη έχω την ικανότητα να βλέπω τις αύρες, μάλιστα, βλέπω και τα χρώματα.

Έχω φωτογραφίσει τη δική μου αύρα στο Κέντρο Ερευνών Αύρας και Βιοενέργειας.

Δεν έχει τύχει μέχρι τώρα να δω την αύρα ενός ανθρώπου που θα φύγει σύντομα από τη ζωή, αλλά έχω δεις αύρες με σκούρα χρώματα. Αυτό δείχνει ότι τα άτομα αυτά διαθέτουν χαμηλή ενέργεια, είτε από ποιότητα ψυχής, είτε από άλλες συνθήκες.

Αυτό με βοηθάει, πολλές φορές, να γνωρίζω με τι άτομα έχω να κάνω και να παίρνω τις ανάλογες προφυλάξεις...

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 16, 2008 9:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Για το... το εκκρεμές, θυμήθηκα ότι διαθέτω ένα εκκρεμές, κάπου ξεχασμένο...

Το βρήκα και είπα να κάνω το πείραμά μου, σύμφωνα με τα λεγόμενα του Richard Webster.

Το ακινητοποίησα, λοιπόν και ρώτησα ποια κίνηση σημαίνει ναι. Τότε άρχισε να κινείται προς τα δεξιά. Συνέχισα για το όχι και άρχισε να κινείται αριστερά. Στις δύο επόμενες ερωτήσεις έκανε τις ανάλογες κινήσεις.

Επειδή, συνήθως, κάνω πνευματική εργασία, ρώτησα για αρχή αν είναι οι οδηγοί μου εδώ. Τότε εκείνο άρχισε να κινείται προς το όχι.

Και είχε δίκιο... είχε περάσει αρκετή ώρα που δεν είχα ακούσει τους οδηγούς μου να μιλούν (ε, δεν πρέπει και αυτοί να ξεκουράζονται λίγο;;;;)!

Ρώτησα μετά, υπάρχει κάποιος άλλος εδώ και κινήθηκε προς το όχι.

Στο επόμενο πείραμα θα σας ενημερώσω!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Όταν κάποιος είναι συναισθηματικά φορτισμένος, ανήσυχος κ.λ.π. δεν έλκει κοντά του θετικές οντότητες, αντίθετα έλκει οντότητες οι οποίες θα τραφούν από τα άγχη του και τις αγωνίες του.

Πιστεύω, πως για να δουλέψεις σωστά με το εκκρεμές, για να κάνεις διαλογισμό ή οτιδήποτε σχετικό, θα πρέπει να είσαι ήρεμος, χαλαρός και απαλλαγμένος από κάθε είδους αρνητικά συναισθήματα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 87 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: