Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 22 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΤΙΚΗ ΧΑΡΙΣΜΑ;;;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ....

ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.... ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ...

ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ "ΚΛΕΒΕΙ" ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΙΑΤΑΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΡΑ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ Ή ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:11 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.

Αγαπητέ ΠΕΤΡΟΣ

Σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!

Για τις προσωπικές καταστάσεις... και βέβαια θα σε πιστέψουμε! Άλλωστε, γι' αυτό,είμαστε εμείς εδώ, για να καταρρίψουμε τα όρια της λογικής και για να ταξιδέψουμε σε άλλες διαστάσεις! Μπορείς να δημοσιεύσεις τις εμπειρίες σου στο θέμα "ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ".

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.... ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ...
ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ "ΚΛΕΒΕΙ" ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΙΑΤΑΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΡΑ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ Ή ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.....

Το μέλλον δεν μπορεί να το δει κανείς... γιατί το μέλλον μας το φτιάχνουμε εμείς! Αυτό που μπορεί να δει ένας ψυχικός, μέντιουμ, Αστρολόγος κ.λ.π. είναι τα πρόσωπα και οι ευκαιρίες που συναντούμε στη ζωή μας. Αυτά τα θεωρώ σαν "γραμμένα".

Δεν πιστεύω, λοιπόν, ότι αυτοί οι άνθρωποι τιμωρούνται, ούτε διαταράσσουν, ούτε "κλέβουν" κανένα μέλλον! Αυτό, βέβαια, στην περίπτωση που οι προθέσεις τους είναι αγνές και ανιδιοτελείς.

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στο θέμα μου "ΚΑΡΜΑ, ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ", στον ιστό 'ΨΥΧΗ" για να πάρεις μία ιδέα!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:

......ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ......

Αγαπητέ φίλε ΠΕΤΡΟΣ

Καλώς ήρθες στη σελίδα μας!

Με ενδιαφέρουν οι προσωπικές σου καταστάσεις και θα ήθελα να μας τις διηγηθείς, γιατί και εγώ έχω βιώσει στη ζωή μου παράξενα πράγματα και καταστάσεις...

Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω, μια και έχετε οικογενειακή παράδοση στη μαντική... για το 2012 ή και γι' αργότερα έχετε "δει" κάτι;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙ' ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ...

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΜΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ.....

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΑΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕΣ ΤΟΣΟ ΤΗΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΥΝ.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΔΕΝ ΠΛΑΘΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΕΛΛΟΝ;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΔΕΝ ΠΛΑΘΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΕΛΛΟΝ;

Αγαπητέ ΠΕΤΡΟΣ

Και βέβαια πλάθουν το δικό μας μέλλον!

Με ποιο τρόπο, όμως;;;

Ανάλογα τα πρόσωπα και τις ευκαιρίες που θα επιλέξουμε πλάθουμε το μέλλον μας. Για να παράδειγμα, αν είναι να επιλέξουμε ανάμεσα σε δύο ανθρώπους, για να ζήσουμε μαζί τους, το μέλλον μας θα σχηματιστεί διαφορετικά με τον καθένα από αυτούς!

Το ίδιο ισχύει αν είναι να επιλέξουμε ανάμεσα σε κάποιες επαγγελματικές προτάσεις κ.ο.κ.

Θα σου διηγηθώ μία ιστορία. Κάποτε μία φίλη μου είχε επισκεφθεί έναν Ινδό ψυχικό που διάβαζε το μέτωπο. Της είχε πει τα εξής: "Στην τάδε ηλικία θα γνωρίσεις κάποιον... αν τον παντρευτείς, η ζωή σου θα είναι έτσι... και έτσι, αν δεν τον παντρευτείς, αργότερα θα γνωρίσεις έναν άλλον... αν τον παντρευτείς, η ζωή σου θα είναι έτσι... και έτσι..." και συνέχισε με αυτή την πρόβλεψη. Ο ψυχικός αυτός, διάβαζε αυτό ακριβώς που συζητάμε! Και αυτό πιστεύω ότι είναι το πιο σωστό σε μία πρόβλεψη!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Συγγνώμη αν γίνομαι ενοχλητικός καταρχήν....

Αυτό είναι μια μορφή πρόβλεψης για πράγματα που κατά ένα ποσοστό είναι στις επιλογές μας. Μην ξεχνάμε όμως ότι πολλά πράγματα δεν είναι... όπως ο θάνατος π.χ. (μπορεί να σας ακουστεί κάπως αλλά είναι μια φυσική κατάληξη) το να σου πει κάποιος ότι την τάδε περίοδο θα κοιμηθεί αυτό το άτομο, είναι μια πρόβλεψη που δεν μπορείς να την αλλάξεις. Παρόλα αυτά είναι μια πρόβλεψη.

Δεν ξέρω κατά πόσο ο άνθρωπος φτιάχνει τις επιλογές του.... χωρίς να μοιρολατρώ.... ή ακόμα και η επιλογές της φίλης σου είναι "γραφτό" να συμβούν, όπως και να έχει θεωρώ πως το μέλλον είναι σε κάποιο βαθμό προγεγραμμένο. απλά δεν ξέρω τον λόγο και την αιτία που μερικοί άνθρωποι μπορούν να το γνωρίζουν.... και αν πρέπει....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 11:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
συγγνώμη αν γίνομαι ενοχλητικός καταρχήν....

Αγαπητέ ΠΕΤΡΟΣ

Δε γίνεσαι καθόλου ενοχλητικός! Γι' αυτό, άλλωστε είμαστε εδώ, για να ανταλλάσσουμε απόψεις!

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
Αυτό είναι μια μορφή πρόβλεψης για πράγματα που κατά ένα ποσοστό είναι στις επιλογές μας. Μην ξεχνάμε όμως ότι πολλά πράγματα δεν είναι... όπως ο θάνατος π.χ. (μπορεί να σας ακουστεί κάπως αλλά είναι μια φυσική κατάληξη) το να σου πει κάποιος ότι την τάδε περίοδο θα κοιμηθεί αυτό το άτομο, είναι μια πρόβλεψη που δεν μπορείς να την αλλάξεις. Παρόλα αυτά είναι μια πρόβλεψη.

Δεν ξέρω κατά πόσο ο άνθρωπος φτιάχνει τις επιλογές του.... χωρίς να μοιρολατρώ.... ή ακόμα και η επιλογές της φίλης σου είναι "γραφτό" να συμβούν, όπως και να έχει θεωρώ πως το μέλλον είναι σε κάποιο βαθμό προγεγραμμένο. απλά δεν ξέρω τον λόγο και την αιτία που μερικοί άνθρωποι μπορούν να το γνωρίζουν.... και αν πρέπει....

Ο Θάνατος είναι μία φυσική κατάληξη.... σε πληροφορώ, όμως, ότι ούτε ακόμα και αυτός δεν μπορεί να προβλεφθεί, γιατί μία ψυχή είναι ελεύθερη να επιλέξει αν θέλει να παραμείνει εδώ ή να φύγει! Αυτό, βέβαια, στην περίπτωση που το φυσικό σώμα δεν έχει κλείσει τον κύκλο του.

Πιστεύω, πως κάποια πράγματα είναι προγεγραμμένα. Υπάρχει, δηλαδή, ένα βασικό σχέδιο, ένα πλάνο θα λέγαμε, για κάθε ψυχή. Από εκεί και πέρα υπάρχει και η ελεύθερη βούληση!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 11:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΑ ΑΙΤΙΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΛΕΙΝΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΑΣ.

ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΩ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΠΟΙΟΥ.

ΜΕΤΑ ΧΑΡΑΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΟΟΟΟΣΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΣ. ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗΣ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 11:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΑ ΑΙΤΙΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΛΕΙΝΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΑΣ.

ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΩ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΠΟΙΟΥ.

Αγαπητέ ΠΕΤΡΟΣ

Συνειδητά κανένας δεν θέλει να πεθάνει!

Υποσυνείδητα, όμως;;;;;;

Στο συνειδητό υπάρχει ο φόβος του θανάτου και κατ' επέκταση του άγνωστου... Στο ασυνείδητο, στην ψυχή, δηλαδή η οποία γνωρίζει τα μυστήρια του Σύμπαντος αυτό δεν υφίσταται.

Άρα μπορούν συμβούν διεργασίες, οι οποίες να δώσουν γεγονότα!

Ένας άνθρωπος, ο οποίος πάσχει από μία ανίατη ασθένεια, κατά βάθος θέλει να φύγει από τη ζωή. Και αυτό εκδηλώνεται έτσι! Ένας άνθρωπος που αγαπάει τη ζωή, με αυτοπεποίθηση και γερό ψυχισμό (εσωτερικό και εξωτερικό) σπάνια αρρωσταίνει και αυτό έχει αποδειχθεί!

Χμ... νομίζω ότι το πήγαμε τώρα αλλού!!! :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 11:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ.... ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ... ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ....!!! Η ΑΥΤΟΙΑΣΗ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ (ΟΠΩΣ ΘΑΥΜΑ). ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΑΠΡΟΣΜΕΝΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ (Π.Χ ΚΑΡΔΙΑΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ) Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ). ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΛΕΨΗΣ ΣΕ ΨΥΧΟΠΛΑΚΩΣΑ) ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΗ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ.....

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΣΕΛΙΔΑ... ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΦΕΥΓΩ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΣ, ΕΤΣΙ;;;;

ΑΝ ΘΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΘΕΜΑ.....!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 11:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ.... ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ... ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ....!!! Η ΑΥΤΟΙΑΣΗ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ (ΟΠΩΣ ΘΑΥΜΑ). ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΑΠΡΟΣΜΕΝΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ (Π.Χ ΚΑΡΔΙΑΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ) Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ). ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΛΕΨΗΣ ΣΕ ΨΥΧΟΠΛΑΚΩΣΑ) ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΗ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ.....

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΣΕΛΙΔΑ... ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΦΕΥΓΩ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΣ, ΕΤΣΙ;;;;

ΑΝ ΘΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΘΕΜΑ.....!!!!!!

Αγαπητέ ΠΕΤΡΟΣ

Επάνω σε αυτό που συζητάμε, μόλις βρω χρόνο θα φωτοτυπήσω μία ενδιαφέρουσα αναφορά από ένα βιβλίο που μιλά για τη δύναμη του υποσυνειδήτου και θα το δημοσιεύσω.

Μπορούμε, μετά, να ανταλλάξουμε απόψεις!

Όσο για τη σελίδα... θα τα μάθεις σιγά - σιγά... που θα πάει;;;; :idea:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 11:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΠΟΛΥ; :cry:

ΧΕΧΕ!!!! ΟΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ Η "ΔΥΝΑΜΗ" ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ....

ΓΕΝΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ.....

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΣΕΛΙΔΑ.... (ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΓΡΗΓΟΡΑ)

ΧΑΡΗΚΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 10:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Και για μένα η μαντική είναι χάρισμα!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 17, 2008 11:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

καλησπέρα...
μετά από πολύ καιρό έχω την χαρά να ξαναγράφω εδώ...

σέβομαι την κάθε άποψη... ακόμα και την πιο ακραία, όμως ας μην μένουμε μόνο στην θεωρία...
ας βάλουμε τον εαυτό μας να σκεφτεί και άλλα πράγματα εκτός από τα γνωστά αισιόδοξα και εντελώς αβάσιμα που λένε οι πιο πολύ που αναφέρονται στην παραψυχολογία ή την μεταφυσικη...

νομίζεις ότι οι άνθρωποι έίναι τόσο δεκτικοί για να τους "ξεδιπλώσεις" κάποιος;;

μίλησες περί θανάτου ενός ανθρώπου ...
σκέψου λοιπόν να ξέρει κάποιος ότι θα πεθάνει ή μάνα του ή ο πατέρας του, ο συντροφός του ή τα παιδιά του... όμως αυτές είναι καταστάσεις που κανείς δεν τις βάζει στο νου του και όλοι νομίζουν ότι η μαντική είναι επιλεκτική...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

με όλη την καλή διάθεση που έχω ....

έχω ζήσει τέτοιες καταστάσεις και εύχομαι σε κανέναν να μην έρθει στην θέση μου... άς μην προετοιμαστώ καλύτερα σε κάποια πράγματα.. ούτως ή άλλως ζω την κάθε στιγμή σαν να ειναι η τελευταία... γιατί θα πρέπει να θρηνώ για έναν άνθρωπο που είναι ακόμα ζωντανός;
τι συμβουλή να δώσεις; και τι είμαι;
και τι συμβουλή να δώσεις στα 12 π.χ.;
ότι είναι να γίνει θα γίνει αυτό που έχει γραφτεί δεν ξεγράφεται...
εμείς απλά ακολουθούμε την ροή των πραγμάτων... την σειρά που υπάρχει ακόμα και στον σύμπαν...
γελάει ο "θεός" με εκείνον που πιστεύει ότι μπορεί να αλλάξει αυτό που έχει ορίσει να κάνει...

δεν με ρώτησε κανείς ... ότι έχω θέλω να το πάρουν πίσω...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας καλοί μου φίλοι!

Ενδιαφέρουσες και εύλογες οι απόψεις σας!

Να επισημάνω πρώτα, ότι η ενόραση είναι ένα χάρισμα της εξελιγμένης ψυχής.

Έχετε σκεφθεί ποτέ ότι το χάρισμα αυτό μπορεί να το έχετε επιλέξει εσείς πριν έρθετε στη γη;

Και αν όχι, είναι ένα χάρισμα που εσείς οι ίδιοι έχετε κερδίσει;;;

Θα μου πείτε τώρα... γιατί οι άλλες ψυχές, οι ανώριμες, δεν έχουν αυτό το χάρισμα;

Όλες οι ψυχές, έχουν τα Θεϊκά χαρίσματα, μόνο που οι καινούργιες ψυχές δένονται περισσότερο με την ύλη και έτσι εύκολα ξεχνούν τις ικανότητές τους.

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι μια εξελιγμένη ψυχή διαθέτει αυτό το χάρισμα χωρίς τη συγκατάθεσή της...!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 19, 2008 8:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Το "χάρισμα" και το "κατάρα" δεν είναι παρά λέξεις που ο ανθρώπινος νους δημιούργησε για να περιγράψει καταστάσεις. Το γεγονός είναι ένα, ότι κάποιος μπορεί να δει το μέλλον ή κάποια πιθανή πτυχή του. Το πως θα το χρησιμοποιήσει κανείς, είναι καθαρά δικό του θέμα, καθώς οι άνθρωποι έχουν ελεύθερη βούληση.

Αυτό βέβαια έρχεται με μία μεγάλη ευθύνη, καθώς τέτοιες πληροφορίες μπορεί να επηρεάσουν σημαντικά τη ζωή ενός ανθρώπου. Ένας τέτοιος χαρισματικός άνθρωπος δεν θα μπορούσε επ ουδενί να πάει σε κάποιον και να πει "ξέρεις, είδα ότι αύριο θα γράψετε διαγώνισμα στη φυσική, κάτσε και διάβασε." Θα πρέπει με έμμεσο τρόπο να του μεταφέρει τη γνώση του. Τέτοιοι άνθρωποι, πρέπει να βοηθάνε όχι να επιβάλλουν. Γιατι ακριβώς επειδή ο άνθρωπος έχει ελεύθερη θέληση, πρέπει να δίνει το δικαίωμα της επιλογής σε αυτό το παιδί που γράφει φυσική. Εκείνο θα κρίνει αν θα διαβάσει ή όχι.

Λίγο φτωχό το παράδειγμά μου, αλλά δεν ήθελα να ασχοληθώ με το θάνατο γιατί είναι λίγο μακάβριο μερικές φορές και τα λόγια μπορεί να παρεξηγηθούν.

Όσο για το μέλλον.... έχω μία θεωρία. Υπάρχουν καταστάσεις στη ζωή οι οποίες θα έρθουν είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο. Οι επιλογές όμως είναι αποκλειστικά στην ευχέρεια του ανθρώπου. Οι δρόμοι, τα σταυροδρόμια υπάρχουν, αλλά το τι ακολουθεί ο καθένας είναι καθαρά στην κρίση του. Και το μέλλον που μπορεί να δει κάποιος είναι κάτι το οποίο αλλάζει. Όπως λέει και ο Hawking (άρα και η επιστήμη καλύπτει αυτήν τη θεωρία) κάθε φορά που παίρνεις μία απόφαση, δημιουργείται ένα άλλο σύμπαν όπου πήρες άλλη απόφαση.

Οπότε αν κανείς έχασε κάποιον δικό του ενώ το είχε προβλέψει, η μόνη θετική σκέψη που ίσως να μπορούσε να κάνει είναι ότι... κάπου αλλού σώθηκε. Κάπου το μέλλον άλλαξε...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 5:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Μου ρθε τώρα στο μυαλό μια από τις πολύ καλές Ιαπωνικές ταινίες τρόμου, στα ελληνικά "Μήνυμα Θανάτου" (αν θυμάμαι καλά), όπου ερχόταν από το πουθενά προφητείες καταστροφής με μορφή κομμένων αποκομμάτων εφημερίδας από το μέλλον, και υπήρχε σκληρή τιμωρία για όποιον πήγαινε να διορθώσει το κακό.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 6:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Πολύ ενδιαφέρον θέμα!

Διάβασα τις απόψεις των φίλων μας, που όλες έχουν κάτι να μας πουν...

Αναρωτιέμαι, όμως, το εξής...

Σε τι οφελεί το χάρισμα αυτό;

Αν ένα γεγονός είναι "γραμμένο" πως μπορούμε να το αλλάξουμε;

Επιτρέπεται να το αλλάξουμε με κάποια παρέμβαση;

Σκέφτομαι, για να δίδεται αυτό το χάρισμα... θα υπάρχει λόγος...

Πολλά τα ερωτήματα, για το φλέγον αυτό θέμα...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 8:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω φίλους.
Είναι σαν να περνάς έξω από ένα μαγαζί με ρούχα και να βλέπεις μία μπλούζα που σου αρέσει. Η μπλούζα είναι εκεί, το αν θα την αγοράσεις ή αν θα την αφήσεις για κάποιον άλλο είναι στην κρίση σου.

Εγώ πιστεύω στη ισορροπία. Για να υπάρχει, πρέπει το χάρισμα αυτό να κατανέμεται ίσα. Με αυτό εννοώ, ότι όπως πρέπει να υπάρχουν αυτοί που θα το χρησιμοποιήσουν για καλό, για να συνεχιστεί η φυσική ροή του κόσμου όπως είπε η μαιμουδίτσα, έτσι πρέπει να υπάρχουν και αυτοί που θα το χρησιμοποιήσουν για προσωπικό όφελος.
Και πάλι υπάρχει ισορροπία, καθώς ο "κακός" θα αντιμετωπίσει κάποιου είδους τιμωρία στο μέλλον, ενώ ο "καλός" ναι μεν θα κουραστεί, αλλά τα οφέλη της καλοσύνης του θα είναι πολλά.

Οπότε στη ερώτηση που έθεσε το Παιδί από τ' αστέρια, η απάντηση ίσως να ήταν ότι υπάρχουν πολλές χρήσεις αυτού του χαρίσματος. Όπως ανέφερα και σε άλλο post, το μέλλον έχει πολλές πτυχές και ο καθένας διακρύνει μία πιθανή. Αρά με κατάλληλες κινήσεις το μέλλον μπορεί να αλλάξει.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Χρόνια Πολλά.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 19, 2009 4:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

πέρασε αρκετός καιρός.....

ευχαριστώ όσους θέλησαν να γράψουν κάτι σε κάποιο θέμα μου κατατχήν...
πριν πω οτιδήποτε να ξεκαθαρίσω ότι κάνεις, ούτε και γω δεν είναι για λύπηση.... άντε μην τα πάρω αρχή αρχή :P (πλάκα κάνω)
σχετικά με το χάρισμα και χάρισμα και χάρισμα....
ας μην μιλάω θεωρητικά.... γιατί στην θεωρία όλα εύκολα είναι....
θέλω να πάω την κουβέντα ένα βήμα παρακάτω πρακτικά....

έχω όλη την καλή διάθεση να "σώσω" τον κόσμο... να αλλάξω το μέλλον... να γίνω υπερήρωας... μην σας πω και ο Γούλβεριν που μου αρέσει κιόλας....
λίγες μέρες πριν τον σεισμό στην Ιταλία πίστευα πολύ βαθιά μέσα μου ότι θα συμβεί κάτι άσχημο... νόμιζα πως θα γίνει εδώ σεισμός, φωτιά κάτι.... φοβόμουν και είχα πανικοβληθεί γιατί στην αρχή δεν μπορείς να καταλάβεις αν αυτό θα βρει το σπίτι σου ή όχι.... 1 μέρα πριν.... στον ύπνο μου κάποια πράγματα έγιναν πιο συγκεκριμένα...

άντε και γω ξέρω τι θα γίνει στην Ιταλία.... πείτε ένα τρόπο που θα μπορούσα να κάνω κάτι....

δεν υπάρχει..... και είναι λογικό να μην υπάρχει...

αν ο "Θεός" κάτι δεν ήθελε να συμβεί δεν θα το έκανε...
αυτό που λέτε όλοι χάρισμα είναι μια "πνευματική" ιδιορρυθμία που χαλάει ένα απεριόριστο σύνολο πραγμάτων...

και το λέω και επιμένω έτσι.... γιατί δεν πρέπει να δίνονται λάθος έννοιες και εντυπώσεις.... είναι πολύ ωραίο να μιλάμε οχι μόνο θεωρητικά...

δεν θυμάμαι ποιος ήταν εκείνος που έγραψε το τελευταίο κείμενο στην πρώτη σελιδά.... αλλά έχει τον θαυμασμό μου...
απλή γραφή και καθημερινά και ώριμα ερωτήματα... χαρά μου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 22 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: