Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΟΡΑΤΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 12:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Χαίρομαι πολύ που είμαι ο πρώτος που θα γράψει... χεχε

Η μοναξιά είναι ένα συναίσθημα που δεν το συναντάς μόνο στους ενήλικες αλλά και στις ηλικίες όπου η ανάγκη για επικοινωνία αρχίζει να κάνει την εμφάνισή της....

....στην προσπάθεια του το άτομο να ικανοποιήσει την ανάγκη αυτή, πλάθει ένα φίλο, έναν "τέλειο" φίλο, που θα του μιλάει όποτε θέλει, που θα πάιζει μαζί του όποτε είναι μόνο του, που θα του λέει ότι δεν μπορεί να πει...
...κάτι ανάλογο είναι και το ημερολόγιο...

....ο άνθρωπος είναι κοινωνικό ον, ζει σε ομάδες - κοινωνίες και αυτοπροσδιορίζετε μέσα από αυτές...

Κάθε απόκλιση του ατόμο από το σύνολο, δημιουργεί τέτοιες αντιδράσεις για μπορέσει καλύψει αυτό το κενό...
...στις παιδικές ηλικίες αυτό είναι κάτι "φυσιολογικό" όμως -ΕΚΤΟΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ- το φαινόμενο αυτό λαμβάνει άλλες διαστάσεις όταν μιλάμε για ενήλικες, είναι πάθηση και έχει και όνομα... είναι η γνωστή σε όλους μας ως σχιζοφρένεια (μια συμπεριφορά της ασθένειας αυτής)....

...κάπου εδώ θα ήθελα να κάνω ένα ερώτημα...

...ένας ενήλικας άνθρωπος... πως μπορεί να ξέρει αν βιώνει παραψυχολογικά φαινόμενα ή είναι σχιζοφρενής;

Πως θα πάρει την απαραίτητη βοήθεια όταν δεν ξέρει το πρόβλημά του;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 12:56 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και από εμένα!

Χαίρομαι... που θα είμαι η δεύτερη που θα γράψω, μετά τον φίλο Πέτρο, για να μπορέσω να απαντήσω στα ερωτήματά του...

Υπάρχει μία σημαντική διαφορά μεταξύ των πνευματικά υγιών ανθρώπων και των μη υγιών (εντός εισαγωγικών)...

Ένας πνευματικά υγιής άνθρωπος είναι αυτός που έχει δημιουργήσει στη ζωή του αντιστάσεις. Γνωρίζει τι επιθυμεί, διεκδικεί τα δικαιώματά του και χειρίζεται με ψυχραιμία τις δυσκολίες της ζωής.

Ένας μη πνευματικά υγιής άνθρωπος είναι αυτός που είναι έρμαιο των καταστάσεων, των βιωμάτων του, των φόβων του κ.λ.π. Ο άνθρωπος αυτός δεν έχει δημιουργήσει στη ζωή του αντιστάσεις.

Η διαφορά μεταξύ του πνευματικά υγιούς ανθρώπου με τον μη υγιή είναι ότι μπορεί να διαχωρίσει το συνειδητό του κόσμο με τον ασυνείδητο. Ένας άνθρωπος με αντιστάσεις, συνειδητά ή ασυνείδητα δεν επιτρέπει να εισχωρήσουν στη ζωή του οντότητες από τα χαμηλά επίπεδα - διαστάσεις.

Εάν ασχολείται με τον εσωτερισμό, τη μεταφυσική κ.α. είναι σε θέση να ξεχωρίσει τους αόρατους συντρόφους - οδηγούς από τα ενεργειακά βαμπίρ, παντός τύπου.

Ο άνθρωπος που δεν έχει αντιστάσεις, δεν είσαι σε θέση να το κάνει αυτό, με αποτέλεσμα να αφήνει να εισχωρούν στη ζωή του οντότητες οι οποίες λειτουργούν αρνητικά απέναντί του, τον καθοδηγούν και τον βαμπιρίζουν. Είναι η κλασική περίπτωση των ψυχασθενών, που τους ακούμε να ομιλούν μόνοι και να δρουν μη φυσιολογικά...

Κάθε ψυχή που ενσαρκώνεται στη γη έχει και τον οδηγό - οδηγούς της, ανάλογα το επίπεδο εξέλιξής της.

Τα παιδιά, σαν ψυχές που έχουν ενσαρκωθεί πρόσφατα στη γη, νιώθουν ή "βλέπουν" τους οδηγούς τους πολύ πιο εύκολα από κάποιον ενήλικα.

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 1:01 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

karma ...

....οι πνευματικές παθήσεις είναι ακούσιες... δεν παίζει ρόλο το τι άνθρωπος είναι αυτός που πάσχει... ούτε τι αντιστάσεις έχει δημιουργήσει....

...κάποιος που πάσχει από αλτσχαϊμερ π.χ. τι πάει να πει;

...κάποιος που πάσχει από καρκίνο;

...και η σχιζοφρένεια είναι πάθηση... υπάρχει και ανάλογη ταινία... αυτός που την έχει μάλιστα στα πρώτα στάδια μπορεί να είναι καθόλα υγιής, με την δουλειά του και την οικογένειά του....

.....είχα παρακολουθήσει ένα σεμινάριο σχετικά με τη σχιζοφρένεια και την μεταφυσική που είχε γίνει από κάποιον εκδοτικό οίκο και τα στατιστικά που είχαν λάβει χώρα εκεί ήταν ως και τρομακτικά....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 1:06 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
karma ...

....οι πνευματικές παθήσεις είναι ακούσιες... δεν παίζει ρόλο το τι άνθρωπος είναι αυτός που πάσχει... ούτε τι αντιστάσεις έχει δημιουργήσει....

...κάποιος που πάσχει από αλτσχαϊμερ π.χ. τι πάει να πει;

...κάποιος που πάσχει από καρκίνο;

...και η σχιζοφρένεια είναι πάθηση... υπάρχει και ανάλογη ταινία... αυτός που την έχει μάλιστα στα πρώτα στάδια μπορεί να είναι καθόλα υγιής, με την δουλειά του και την οικογένειά του....

.....είχα παρακολουθήσει ένα σεμινάριο σχετικά με τη σχιζοφρένεια και την μεταφυσική που είχε γίνει από κάποιον εκδοτικό οίκο και τα στατιστικά που είχαν λάβει χώρα εκεί ήταν ως και τρομακτικά....

Αγαπητέ ΠΕΤΡΟ

Κάθε άποψη είναι σεβαστή!!!!

Υπάρχουν και οι περιπτώσεις της δυσλειτουργίας του εγκεφάλου...

Γενικά, δεν απαντάω σε ένα θέμα ή δεν εκθέτω μία άποψη αν δεν την έχω ψάξει και ερευνήσει εκ βαθέων...

Έχει τύχει να συναντήσω στη ζωή μου τέτοιους ανθρώπους και τους έχω μελετήσει προσεκτικά... φαινομενικά υγιείς... από τους γιατρούς... ψυχασθενείς.... αλλά συνέβαιναν στη ζωή τους πολλά παραφυσικά φαινόμενα....

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 1:11 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Για το λόγο αυτό είπα εκτός εξαιρέσεων στην αρχή....

...αν και απάντησες ...όπως νομίζεις... σεβαστό...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 1:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Θα διηγηθώ, με τη σειρά μου και μία προσωπική μου εμπειρία...

Πριν λίγα χρόνια, οδηγούσα σε κεντρική λεωφόρο της Αθήνας, με κατεύθυνση προς το σπίτι μου. Σαν λάτρης της ταχύτητας και βλέποντας να μην έχει ιδιαίτερη κίνηση, πάτησα το γκάζι.... Βρισκόμουν στην αριστερή λωρίδα του δρόμου...

Ξαφνικά, ακούω μία δυνατή, εσωτερική, φωνή στο αυτί μου να μου λέει "πιάσε δεξιά λωρίδα, τώρα"!

Από ένστικτο... υπάκουσα αμέσως....

Εκείνη τη στιγμή, μόλις άλλαξα τη λωρίδα, κλατάρει το δεξί μπροστινό λάστιχο και το αυτοκίνητο άρχισε ανεξέλεγκτα να πηγαίνει προς τα δεξιά... δεν μπορούσα να το ορίσω με τίποτα... χτύπησε επάνω σε ένα φανάρι και σύρθηκε επάνω στο κράσπεδο για αρκετή ώρα...

Η ζημιά ήταν μεγάλη... ειδικά στο σασί... εγώ, όμως, ήμουν σώα και ασφαλής...

Φανταστείτε τώρα τι θα συνέβαινε αν παρέμενα στην αριστερή λωρίδα....

Το λιγότερο που θα είχε συμβεί θα ήταν ένα γερό τρακάρισμα με διερχόμενα αυτοκίνητα και με την ταχύτητα που είχα αναπτύξει δεν ξέρω τώρα αν θα ζούσα ή αν θα είχα πάρει και άλλους στο λαιμό μου...

Ευχαριστώ από καρδιάς τους οδηγούς μου για την προστασία τους και την καθοδήγησή τους...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 1:25 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Αν δεν ήξερα τι είναι η επιστήμη... θα νόμιζα ότι είναι μια κακιά γυναίκα που σκοπό έχει να μπερδέψει τον κόσμο.... :lol:

Ας βάλω λίγο τα πράγματα από την πλευρά μου σε μια σειρά για να γίνω πιο σαφής...

Υπάρχουν πολλές "κατηγορίες" ανθρώπων...

Υπάρχουν οι άνθρωποι που βιώνουν παραψυχολογικές, καταστάσεις και οι επιστήμονες το έχουν παραδεχτεί και μελετούν κιόλας με την βοήθεια τους...

Απλά η επιστήμη είναι αυστηρή με τα κριτήριά της και έτσι νομίζω πως πρέπει να κάνει...
αυτοί οι άνθρωποι έχουν ρωτήσει, διαβάσει, ακούσει όχι μόνο την μια πλευρά... και ο ΧΡΟΝΟΣ έχει δείξει τι τους συμβαίνει....

Υπάρχουν οι άνθρωποι που ΝΟΜΙΖΟΥΝ πως ζουν παραψυχολογικές καταστάσεις... και αυτό οφείλεται στην τάση τους, στο να θέλουν να ξεχωρίζουν με κάποιον τρόπο, είτε γιατί έχουν επηρεαστεί πολύ έντονα...
και για πολλούς άλλους λόγους....

Υπάρχουν όμως και οι άρρωστοι άνθρωποι... εκείνοι που χρειάζονται βοήθεια και ενημέρωση... ενημερωτικά σας λέω αν και θα το ξέρετε ότι οι πολύνεκρες αυτοκτονίες ή οι πιο αιματηρές δολοφονίες έχουν γίνει από ανθρώπους που "ακούν" κάποιο πνεύμα...

Έστω και στην ιδέα ότι μπορεί κάποιος πάσχων να μπει εδώ και το κείμενό μου να τον βάλει στην διαδικασία, του να ψάξει και να ρωτήσει αντικειμενικούς ανθρώπους και πηγές, με κάνει και αισθάνομαι πολύ όμορφα...

Υ.Γ. Φιλικά!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 1:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Άρα η επιστήμη έχει παραδεχτεί ότι έπρεπε να είχε κάνει δεκτό...
εγώ απλώς δεν συμφωνώ σ' αυτην την αντίθεση επιστήμης - μεταφυσικής...

Όπως επίσης δεν συμφωνώ, στο γεγονός ότι η τηλεκίνηση και φαινόμενα όπως ο Γκέλερ είχαν χαρακτηριστεί κάποτε ως σχιζοφρενικά...

...λέω λοιπόν, ευγενικά να απέχω... :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 1:54 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Συγγνώμη που θα καταχραστώ τον χρόνο και θα γράψω κάτι καθάρα προσωπικό....

...το γεγονός -όπως είπα και πιο πάνω- οτι θα απέχω ευγενικά, δεν συνάδει σε καμία περίπτωση με την σκέψη ότι θεωρώ το θέμα μη αξιόλογο... όλα τα θέματα έχουν πολύ μεγάλη αξία, αφού κάποιοι άνθρωποι έδωσαν έστω και πέντε λεπτά για να γράψουν κάτι ή απλά και να διαβάσουν...

...άρα δεν μπορώ και ούτε είχα την πρόθεση να υποβιβάσω το θέμα....

Ίσα - ίσα, μου αρέσει πολύ να βλέπω απόψεις και καταστάσεις που δεν θα λέγονταν εύκολα σε άλλες περιπτώσεις....

Επίσης, όταν ανάφερα τον όρο σχιζοφρένεια - αν και ήλπιζα ότι θα ήταν κατανοήτο - το είπα σαν μια περίπτωση, που υπάρχει, δεν είναι ψέμματα...
όχι σαν μια πάγια άποψη, που χαρακτηρίζει ένα σύνολο καταστάσεων...

Ζητώ συγγνώμη ειλικρίνα που ερμηνεύτηκαν λάθος τα λέγομένα μου - εγώ δεν ξέρω να εκφράζομαι σωστά...

Δεν με θεωρώ κάτι σημαντικό για την τόση ανάλυση και αισθάνομαι άσχημα όμως η "ευγενικη" αποχή μου, δεν θα ήθελα να να υπολογιστεί με αρνητικό τρόπο για το θέμα και για εκείνους που συμμετέχουν σ' αυτό... άλλωστε άμα δω κάτι που έμενα προσωπικά μου κάνει κλικ ή μου δώσει βοήθεια, το οφείλω και θα το πω...

Δεν προσέβαλα κανέναν και δεν είπα κανέναν σχιζοφρενή... το ανάφερα σαν μια περίπτωση....
αυτό είναι όλο....

Ευχαριστω...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 11:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
...το γεγονός -όπως είπα και πιο πάνω- οτι θα απέχω ευγενικά, δεν συνάδει σε καμία περίπτωση με την σκέψη ότι θεωρώ το θέμα μη αξιόλογο... όλα τα θέματα έχουν πολύ μεγάλη αξία, αφού κάποιοι άνθρωποι έδωσαν έστω και πέντε λεπτά για να γράψουν κάτι ή απλά και να διαβάσουν...

...άρα δεν μπορώ και ούτε είχα την πρόθεση να υποβιβάσω το θέμα....

Ίσα - ίσα, μου αρέσει πολύ να βλέπω απόψεις και καταστάσεις που δεν θα λέγονταν εύκολα σε άλλες περιπτώσεις....

Επίσης, όταν ανάφερα τον όρο σχιζοφρένεια - αν και ήλπιζα ότι θα ήταν κατανοήτο - το είπα σαν μια περίπτωση, που υπάρχει, δεν είναι ψέμματα...
όχι σαν μια πάγια άποψη, που χαρακτηρίζει ένα σύνολο καταστάσεων...

Ζητώ συγγνώμη ειλικρίνα που ερμηνεύτηκαν λάθος τα λέγομένα μου - εγώ δεν ξέρω να εκφράζομαι σωστά...

Δεν με θεωρώ κάτι σημαντικό για την τόση ανάλυση και αισθάνομαι άσχημα όμως η "ευγενικη" αποχή μου, δεν θα ήθελα να να υπολογιστεί με αρνητικό τρόπο για το θέμα και για εκείνους που συμμετέχουν σ' αυτό... άλλωστε άμα δω κάτι που έμενα προσωπικά μου κάνει κλικ ή μου δώσει βοήθεια, το οφείλω και θα το πω...

Δεν προσέβαλα κανέναν και δεν είπα κανέναν σχιζοφρενή... το ανάφερα σαν μια περίπτωση....
αυτό είναι όλο....

Καλέ μου φίλε Πέτρο

Υπάρχουν και... διαταραγμένες προσωπικότητες, πως να το κάνουμε!!!!

Το θέμα είναι να μπορείς να τις ξεχωρίζεις! Τον άνθρωπο, δηλαδή, με τα πνευματικά χαρίσματα από τον άρρωστο (ψυχικά ή σωματικά) άνθρωπο!
Πάντως... μία δόση τρέλας... λίγο - πολύ όλοι την κουβαλάμε!!!!
:horse:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 11:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και από εμένα!

Πολύ ενδιαφέρον θέμα!!!

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προσωπική εμπειρία σε σχέση με αόρατους συντρόφους, αλλά πιστεύω πως έχω έναν Άγιο Προστάτη.

Μάλλον το ίδιο δεν είναι;

Έχει παρουσιαστεί πολλές φορές στον ύπνο μου, σε κρίσιμα γεγονότα της ζωής μου για να μου συμπαρασταθεί και για να με καθοδηγήσει...

Προσεύχομαι σε εκείνον όποτε υπάρχει ανάγκη και νιώθω ότι εισακούονται οι προσευχές μου!

Πολλές φορές, μάλιστα, με έχει προφυλάξει και από διάφορες κακοτοπιές!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 3:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Πολύ όμορφο θέμα!

Τα συγχαρητήριά μου στη δημιουργό!!!!

Διάβασα προσεκτικά τις απόψεις και τις εμπειρίες όλων των φίλων.

ΠΕΤΡΟ, πιστεύω ότι είναι δύσκολο να διαχωρίσουμε τον άνθρωπο που "ακούει" ή "βλέπει" πραγματικά, από τον ψυχικά διαταραγμένο.

Θα συμφωνήσω, πάντως, με τη θεωρία της karma, μου φαίνεται οικεία και μου ταιριάζει.

Αόρατους συντρόφους δεν είχα στη ζωή μου, αν και όταν ήμουν μικρό παιδί, πάντα έκανα χώρο στο κρεβάτι μου για το φύλακα Άγγελό μου. "Ακούω", όμως, όπως η ΙΝΤΙΓΚΟ. Όχι συχνά, αλλά πολλές φορές έρχεται η απάντηση στο αφτί μου σε θέματα που με απασχολούν και μετά επαληθεύεται...

ΑΘΗΝΑΪΣ, πιστεύω πως και ο Άγιος Προστάτης είναι ένας Αόρατος σύντροφος, που μας προφυλάσσει και μας προστατεύει.

Ελπίζω σιγά - σιγά να μπορέσω να καλλιεργήσω και άλλα χαρίσματα!!! :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 17, 2009 3:46 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Πολύ όμορφο θεματάκι και πιστεύω ότι μπορούμε να το αναπτύξουμε ακόμα περισσότερο!

Υπάρχουν διάφοροι τύποι αόρατων συντρόφων, αυτοί μπορεί να είναι: Οι φύλακες Άγγελοί μας, οι Άγιοι Προστάτες μας, οι Οδηγοί μας εκ των Άνωθεν, εκλιπόντες συγγενείς μας κ.λ.π. Τα παιδιά μπορούν να τους αντιληφθούν καλύτερα μια και είναι νεόφερτες ψυχές, έτσι βρίσκονται ακόμα μεταξύ του ορατού και του αόρατου.

Κατά τον Κάρλος Καστανέντα, υπάρχουν και οι Σύμμαχοι. Οι Σύμμαχοι είναι μία άλλη κατηγορία αόρατων συντρόφων που μπορεί να γίνουν και ορατοί αν το θελήσουν. Ο Σύμμαχος είναι μία μυστηριώδης δύναμη που ο "μάγος" μαθαίνει να αντιλαμβάνεται σαν Ολότητα.

Τα άτομα με ανεπτυγμένη διαίσθηση και ενόραση, έχουν το χάρισμα να έρχονται σε επαφή με τους αόρατους συντρόφους τους και να ακούν την καθοδήγησή τους και τις συμβουλές τους. Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τους Συμμάχους, οι οποίοι συχνά εμφανίζονται σε δύσκολες καταστάσεις. Και αυτοί συμβουλεύουν και καθοδηγούν.

Δεν φοβάμαι τίποτα, έτσι μπορώ να θυμηθώ τον εαυτό μου...
Είμαι... ελεύθερος!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: