Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΣΕΙΣΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 12:38 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Μέσω της Αστρολογίας μπορούμε να εντοπίσουμε τον κίνδυνο ενός γεωλογικού φαινομένου. Είναι εντυπωσιακό αν μελετήσουμε το χάρτη ενός σεισμού, πως φαίνονται οι ανάλογες όψεις!

Αυτή είναι μία εξήγηση, πιο... λογική...

Θα μοιραστώ μαζί σας κάποιες δικές μου εμπειρίες...

Έχω παρατηρήσει ότι πριν από κάθε σεισμό, ιδιαίτερα αν είναι μεγάλος, οι γάτες μου είναι εξαφανισμένες!!! Σε άλλους σεισμούς, μικρότερης έντασης, τις βλέπω δευτερόλεπτα πριν το σεισμό να κρύβονται κάτω από τα έπιπλα, σα να τις ωθεί ένας αόρατος εσωτερικός μηχανισμός!

Προσωπικά, αισθάνομαι τους περισσότερους σεισμούς... λίγες μέρες πριν συμβεί το γεγονός νιώθω τη γη κάτω από τα πόδια μου να πάλλεται, πολλές φορές!!!! Και τότε λέω: "Μάλλον θα γίνει κάποιος σεισμός"! Και επαληθεύομαι!!!!

Ειδικά, πριν το μεγάλο σεισμό του 1999 την αίσθηση αυτή την είχα έντονη πολύ καιρό πριν και το είχα εξομολογηθεί και στους δικούς μου ανθρώπους!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 7:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Λοιπον παιδες, θα σας το εξομολογηθω. Πριν απο κανα εξαμηνο, ειδα τεσσερα ονειρα, που με εκαναν να τρομαξω, πεταχτηκα απο τον υπνο μου, και στα τεσσερα.

1ο ονειρο.
Βλεπω οτι βρισκομαι σε ενα ξυλινο σπιτι σε καποιο βουνο, και μαζι μου εχει πολυ κοσμο μεσα στο σπιτι, αλλοι τρωνε, αλλοι συζητουν, και ξαφνικα γινεται ενας σεισμος, πως να το περγραψω, ανοιγει η γη και καταπινει το σπιτι, και γινεται χαμος, πανζουρλισμος, πανικος και εγω κοιταω πως να τη γλυτωσω. Καταφερνω να πηδηξω εξω απο το παραθυρο, το σπιτι χανεται μεσα στη γη και προς εκπληξη μου, με τρομο βλεπω ολοκληρα βουνα να διαλυονται και να καταρεουν, να μην μπορω να σταθω σε ενα μερος, ενας χαμος, και εδω ξυπναω.

2ο ονειρο.
Βλεπω οτι ειμαι με τον αδερφο μου στο σπιτι του και ξαφνικα.. σεισμος!! Ολα αρχιζουν να διαλυονται, τα παντα να πεφτουν γυρω μας, και οπως κοιταω εξω απο το παραθυρο, βλεπω τις απεναντι πολυκατοικιες να χορευουν σαν ακορντεον μια απο δω μια απο κει, χαμος μιλαμε για 12 ριχτερ για να καταλαβετε την ενταση του σεισμου. Καποτε σταματαει ο σεισμος και τρεχουμε να βγουμε εξω ενω παντου ακουγονται ουρλιαχτα εξω στο δρομο. Τα παντα εχουν πεσει, και καποιος μου ζηταει να βοηθησω για να απεγκλωβησουμε καποιον και τρεχω να βοηθησω.. εδω ξυπναω.

3ο ονειρο
βλεπω οτι ειμαι στην ακρη ενος καμπου, ειναι καλοκαιρι, εχει ζεστη, και ξαφνικα αρχιζει να φυσαει ενας μανιασμενος λιβας τι να πω 15 μποφορ.. και βλεπω ολα τα δεντρα μεσα στον καμπο να λυγιζουν απο την ενταση του ανεμου και να ακουμπανε στη γη, τρομερο θεαμα και μετα απο λιγο ξυπναω.

4ο ονειρο
βλεπω οτι ειμαι στη παραλια της Θεσσαλονικης και κοιταζω τη θαλασσα και τα καραβια που ειναι αγκυροβολημενα στο λιμανι, ξαφνικα γινεται σεισμος, και βλεπω να στο βαθος να σηκωνεται ενα τσουναμι, καραβια αναποδογυριζουν και το τσουναμι ερχεται προς την παραλια, δεν εχω χρονο να τρεξω το κυμα ειναι θεορατο και πλησιαζει οποτε αυτοσχεδιαζω, πιανομαι γερα απο ενα stop sign παιρνω βαθια αναπνοη, και το κυμα περναει απο πανω μου και ξαφνικα ειμαι μεσα στο νερο και κρατιεμαι με το ζορι, χαμος μεσα στο νερο ενα σωρο συντριμια και αντικειμενα, τελικα το κυμα υποχωρει και γλυτωνω μουσκεμα και τρομαγμενος.. και καπου εδω παλι ξυπναω.

Ειμαι πεπεισμενος οτι κατι κακο θα συμβει συντομα, κατι μεγαλο, και το κοβω μαλλον για καλοκαιρι να γινεται. Δεν ξερω αν ειναι αυτο το καλοκαιρι αλλα πιστευω οτι ειναι κοντα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 7:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

...η γη είναι ένας μεγάλος μαγνήτης...

....τα ζώα επειδή έχουν πιο αναπτυγμένες τις αισθήσεις από μας π.χ. όραση ή ακοή αντιλαμβάνονται πολύ πιο γρήγορα τις μεταβολές του "μαγνήτη" αυτού... γιατί τα ζώα λειτουργούν με βάση τα ηλεκτρομαγηντικά κύματα της γης, είναι κάτι σαν πυξίδα γι' αυτά....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 7:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Κάποια στιγμή νόμιζα ότι είχα αισθανθεί και γω τον σεισμό... αλλά μέσα στην ταραχή, πέρασα στα χαμηλά...

..ήμουν σε ένα σπίτι... και για πολύ λίγο πριν το γεγονός είπα σεισμό γιατί νόμιζα ότι γινόταν... αλλά το αισθάνθηκα πολύ ζωντανό...
οι άλλοι με κοίταξαν περιέργα... και πριν προλάβουν να πουν κάτι έγινε....

...τώρα... ή πάνω στην φασαρία της κουβέντας, δεν κατάλαβαν τον σεισμό...
ή όντως αισθάνθηκα τον σεισμό...

και τώρα μια ερώτηση προς την κάρμα...

είναι αλήθεια ότι τα ζωόμορφα ζώδια, καταλαβαίνουν τον σεισμό;
μύθος ή πραγματικότητα;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 7:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγώ θα έλεγα ότι δεν έχω προμηνύματα πριν τον σεισμό. Δεν νιώθω κάτι συγκεκριμένο λίγο πριν να γίνει αλλά έχω πολύ νωρίτερα μια έντονη αίσθηση ότι θα γίνει. Δεν μου έχει προσδιοριστεί ακόμα η χρονική στιγμή του συμβάντος αλλά μετά από λίγες ημέρες ακούω ότι έχει γίνει.
Το θέμα είναι ότι μπορεί να είναι και χιλιόμετρα μακριά μου.

Αυτό που δεν έχω κάνει είναι να καθίσω να καταγράψω την ημέρα που το νιώθω και να σημειώσω την ημέρα του γεγονότος.

Ίσως θα πρέπει να το κάνω κάποια στιγμή.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 7:48 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....
...έχουν γίνει πολλές αναφορές για προμηνύματα πριν από σεισμό τόσο από ενορασικούς όσο και από άτομα που δεν είχαν μέχρι τότε ανάλογο συμβάν με "μεταφυσικό" υπόβαθρο...

...και κάπου εδώ μπαίνει και η ερώτησή μου...

Μήπως ο άνθρωπος λειτουργεί όπως και τα άλλα όντα πάνω στον πλανήτη;
δηλαδή... ουσιαστικά χρησιμοποιεί τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα της γης τόσο σε τέτοιες περιπτώσεις όσο και σε θέματα προσανατολισμού;

Γιατί π.χ. υπάρχουν άνθρωποι που προσανατολίζονται καλύτερα ακόμα και σε σχεδόν άγνωστες περιοχές; και άνθρωποι που ακόμα μπερδεύουν διαδρομές που κάνουν συχνά;;;

....ο άνθρωπος έχεις μέσα του κάποιες αντιδράσεις και ένστικτα που ταιριάζουν στη ζωώδη συμπεριφορά...
επιστήμονες έχουν διαπιστώσει ότι ακόμα και σε πεδιάδα να είναι ο άνθρωπος και να γίνει σεισμός, θα τρέξει να προστατευθεί...

Μήπως οι ρυθμοί ζωής και η απομάκρυνση του ανθρώπου από την φυσική ζωή και όχι απλά την φύση... του έχει μειώσει πράγματα που κατείχε από πριν, σαν χαρακτηριστικά;

Η φύση μας έχει δείξει ότι όταν κάτι δεν είναι χρήσιμο σε έναν οργανισμό το αποθηκεύει στο dna και παύει να είναι σε "λειτουργία" (στο DNA μας υπάρχει ακόμα η ουρά).

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 8:02 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Με το που διάβασα το τρίτο και το τέταρτο όνειρο σου Πτολεμαίε μου ταίριασε αρκετά με την καταστροφή που τώρα ζούνε οι άνθρωποι στο Mianmar.

Εγώ κατευθείαν με αυτή την καταστροφή το συσχέτισα, αναρωτιέμαι αν κάνω λάθος.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 8:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα να προσθέσω και την δική μου περίπτωση στην συζήτησή σας. Εδώ και αρκετό καιρό έχω μια ανησυχία. "Ακούω" το βουητό που κάνει ο σεισμός και "νιώθω" έντονο κούνημα. Το είχα νιώσει και στις αρχές του χρόνου που έγινε σεισμός, αλλά και το 1999. Όταν έγινε το 1999, επειδή το περίμενα, δεν πανικοβλήθηκα.... Πάντως είναι τρομαχτικό να το νιώθεις, αλλά να μην ξέρεις πότε ακριβώς θα γίνει... :cry:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 27, 2008 6:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και από εμένα!

Πολύ ενδιαφέρουσες και εντυπωσιακές οι διηγήσεις των φίλων!

Θα ήθελα να ρωτήσω, τα προμηνύματα αυτά που έχετε δει αφορούν την Ελλάδα ή γενικά το διεθνή χώρο;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 8:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Φίλη ΑΘΗΝΑΪΣ τουλάχιστον σε εμένα πολλά από τα προμηνύματα αφορούν και το εξωτερικό.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 02, 2008 10:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Θα κάνω μία πρόβλεψη για τον Ελλαδικό χώρο. Εχω την εντύπωση ότι μετά από τρεις μήνες, μέσα στον τρίτο μήνα, κάτι μου λέει στα μέσα του μήνα, θα γίνει μεγάλος σεισμός.

Το καλό θα είναι ότι δεν θα έχουμε θύματα.

Για να δούμε.

Υ.Γ. Στους δύο τελευταίους σεισμούς έπεσα δύο μέρες έξω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 26, 2009 12:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Θερμή παράκλιση σε όλα τα μέλη του φόρουμ, αν γίνει ή έχει γίνει σεισμός μέσα στο Φεβρουάριο ή αρχές Μαρτίου ας το γράψει εδώ γιατί δεν παρακολουθώ καθόλου ειδήσεις.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους και όλες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 2:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα σε όλους..... μόλις έλαβα πιστεύω μία σημαντική πληροφορία απο εμπιστό μου πρόσωπο, οτι αναμένεται ισχυρός σεισμός στον νομό Θεσσαλονίκης τις επόμενες ημέρες.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 25, 2009 9:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Χτες εβλεπα ειδησεις και κατι πηρε τ' αυτι μου για σεισμο που εγινε στην Θεσ/νικη 5,1 ριχτερ. Οσοι μενουν βορεια μπορουν να μας ενημερωσουν τι εγινε και που. αμεσως σας θυμηθηκα μολις τ' ακουσα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: