Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 19, 2008 1:50 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ

Η εποχή του αντίχριστου... η εποχή που ζούμε!

Όλες οι προφητείες και όλες οι γραφές μιλούν για την εποχή μας, την εποχή που κυριαρχεί το αρνητικό στη γη...

Μια εποχή που η πάλη του θετικού με το αρνητικό θα είναι έντονη, μία εποχή ολοκληρωτικής κατάληψης των ψυχών που έχουν αποσκιρτήσει από την Πηγή... η εποχή του αντίχριστου!!!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 03, 2008 7:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Για αρκετό καιρό ακουγόταν σε κάποιους κύκλους ότι είχε ήδη έρθει και είναι κάποιος Maitreya (ψάξε στο internet, υπάρχει αρκετό υλικό στο θέμα). Κάτι σαν Ανατολίτης Μύστης. Κατά τη γνώμη μου, και με βάση τα όσα έχω διαβάσει από παιδί, ο Αντίχριστος θα έχει την όψη νεαρού τεχνοκράτη με ακριβό κοστούμι, πλατύ χαμόγελο και διάθεση να διορθώσει όλα τα κακά του κόσμου, γιατί λέει ότι στην αρχή θα παρουσιαστεί και θα συστηθεί με τρόπο που να κερδίσει την αγάπη όλων, και σίγουρα θα προέρχεται από τις ανώτερες οικονομικές τάξεις για να έχει επιρροή. Ξέρω ότι αυτό θυμίζει την ταινία Omen III: The Final Conflict, αλλά όσοι επιχειρηματολογούν υπέρ της θεωρίας αυτής δεν έχουν μια ταινία στο μυαλό τους.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΝΣΑΡΚΩΜΕΝΟΣ ΣΤΗ ΓΗ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 03, 2008 7:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ο μικρος πριγκηπας έγραψε:
Για αρκετό καιρό ακουγόταν σε κάποιους κύκλους ότι είχε ήδη έρθει και είναι κάποιος Maitreya (ψάξε στο internet, υπάρχει αρκετό υλικό στο θέμα). Κάτι σαν Ανατολίτης Μύστης. Κατά τη γνώμη μου, και με βάση τα όσα έχω διαβάσει από παιδί, ο Αντίχριστος θα έχει την όψη νεαρού τεχνοκράτη με ακριβό κοστούμι, πλατύ χαμόγελο και διάθεση να διορθώσει όλα τα κακά του κόσμου, γιατί λέει ότι στην αρχή θα παρουσιαστεί και θα συστηθεί με τρόπο που να κερδίσει την αγάπη όλων, και σίγουρα θα προέρχεται από τις ανώτερες οικονομικές τάξεις για να έχει επιρροή. Ξέρω ότι αυτό θυμίζει την ταινία Omen III: The Final Conflict, αλλά όσοι επιχειρηματολογούν υπέρ της θεωρίας αυτής δεν έχουν μια ταινία στο μυαλό τους.

Αγαπητέ μικρέ πρίγκιπα

Από την προσωπική μου έρευνα και μελέτη έχω καταλήξει στο εξής:

Υπάρχουν δύο εκδοχές για την ύπαρξη του Αντίχριστου.

Η μία είναι ότι ο όρος αυτός αντιπροσωπεύει όλη την αρνητική ενέργεια που επικρατεί στη γη, σαν ένα σύνολο των οντοτήτων που έχουν αποσκιρτήσει από τη Θεϊκή, Συμπαντική Ενέργεια και έχουν εγκατασταθεί στη γη (περισσότερα γι' αυτό μπορείς να δεις στη σχετική δημοσίευσή μου στο θέμα "ΙΝΚΟΥΜΠΟΥΣ - ΣΟΥΚΟΥΜΠΟΥΣ").

Η άλλη είναι ότι μπορεί να υπάρξει ένας ηγέτης, όλων αυτών των αρνητικών οντοτήτων, ο οποίος θα αναλάβει επίσημα τα ηνία του πλανήτη για την καθ' ολοκλήρου επικράτησή τους.

Είδωμεν... ο καιρός θα δείξει...

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 07, 2008 10:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Αυτο που εχω ακουσει ειναι οτι γεννηθηκε το 1983 και το 2010 θα εγκαινιασει το 3ο ναο του Σολωμοντα. Καποιοι λενε οτι ειναι ο πριγκηπας Γουιλιαμ ο γιος της Νταιαννα. Η παρουσα οικονομικη κριση ειναι φτιαχτη και θα γινει ακομα χειροτερη ωστε να εμφανιστει αυτος σαν σωτηρας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 09, 2008 12:28 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Αγαπητοί μου φίλοι

Τα πολιτικά συστήματα και οι θρησκείες, όπως τα γνωρίζουμε σήμερα, θα καταλυθούν για να αναδυθεί μία καινούργια εποχή, μία πιο υγιής κοινωνία...

Ο Σατανάς στην πραγματικότητα αντιπροσωπεύει το σύνολο των ψυχών που αποσκίρτησαν από τη Θεϊκή, Συμπαντική ενέργεια και αποφάσισαν να γίνουν αυτόνομες.

Μη δυνάμενες να συντηρηθούν από την Πηγή... το πρώτο τους μέλημα ήταν να βρουν τρόπους για τραφούν και για να επιβιώσουν...

Έτσι, ξεχύθηκαν στο Σύμπαν και άρχισαν ψάχνουν τόπους για τροφή...

Μέσα, λοιπόν, σε αυτή την αναζήτηση... συνάντησαν και τη γη...

Ήταν γι' αυτούς ένας βολικός χώρος για να εγκατασταθούν, μια και οι άγουρες ψυχές που την κατοικούσαν, δεν έδειχναν να διαθέτουν ιδιαίτερες αντιστάσεις....

Έχουν ακόμα πολλά να δουν τα μάτια μας... μια και η κατάληψη είναι πλέον ολοσχερής!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 10, 2008 5:04 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Δεν ξέρω αν θα προσθέσω τίποτα στη κουβέντα με αυτό που θα πω, αλλά σαν σύνοψη μπορούμε να πούμε ότι, με την μία ή με την άλλη μορφή, είτε ως μορφή κακής ενέργειας που έχει παρασύρει την ανθρωπότητα, είτε ως κάποιο "πρόσωπο" με σάρκα και οστά που κάποια στιγμή στο ορατό μέλλον πρόκειται να κυβερνήσει (εικασίες κάθε είδους χωράνε εδώ), είτε έστω ως οικονομικό και κοινωνικό σύστημα, ο Αντίχριστος κάνει αισθητή την παρουσία του. Εμείς, τι μπορούμε να κάνουμε γι αυτό? Η κακία υπάρχει, ποια είναι η δημιουργική αντίσταση?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 2:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

ο μικρος πριγκηπας έγραψε:
Δεν ξέρω αν θα προσθέσω τίποτα στη κουβέντα με αυτό που θα πω, αλλά σαν σύνοψη μπορούμε να πούμε ότι, με την μία ή με την άλλη μορφή, είτε ως μορφή κακής ενέργειας που έχει παρασύρει την ανθρωπότητα, είτε ως κάποιο "πρόσωπο" με σάρκα και οστά που κάποια στιγμή στο ορατό μέλλον πρόκειται να κυβερνήσει (εικασίες κάθε είδους χωράνε εδώ), είτε έστω ως οικονομικό και κοινωνικό σύστημα, ο Αντίχριστος κάνει αισθητή την παρουσία του. Εμείς, τι μπορούμε να κάνουμε γι αυτό? Η κακία υπάρχει, ποια είναι η δημιουργική αντίσταση?

Συμφωνώ με τον μικρό πρίγκιπα!

Η κακή ενέργεια φαίνεται παντού, όπου γυρίσεις και όπου κι' αν σταθείς...

Στην κοινωνία, στην πολιτική, στις ανθρώπινες σχέσεις κ.λ.π.

Και σίγουρα δεν πάμε καλά!!!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 11, 2008 8:00 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα κι από μένα

Αυτό λέω, η αρνητική ενέργεια είναι δεδομένη, πως μπορούμε να αντισταθούμε και τι μπορούμε να κάνουμε, εκεί είναι το ζήτημα.

Να αντισταθούμε, έχοντας ταυτόχρονα χίλια - μύρια προβλήματα και υποχρεώσεις ο καθένας μας που καταναλώνουν ενέργεια και σκέψη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 14, 2008 1:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Θα ήθελα να αναφέρω πως είχα δει ένα ντοκιμαντέρ στην τηλεόραση παλαιότερα, για το bar code και ήταν πράγματι πολύ ενδιαφέρον. Αυτό που μου έμεινε περισσότερο είναι ότι έβαλαν σε μεγέθυνση τον κώδικα και βγήκε ένα ανθρωπάκι με κέρατα, σαν διαβολάκι!!!!

Δεν είναι και τόσο αθώο τελικά, όσο φαίνεται...

Δείχνει ότι έχουμε μπει για τα καλά στα πράγματα!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα σε όλους.

Η μάχη έχει ξεκινήσει στο πνευματικό επίπεδο και όχι μόνο. Φίλοι μου θα εκπλαγείτε όταν αντιληφτείτε πόσοι πολύ έχουν αφυπνιστεί.

Πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 14, 2008 1:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Φίλοι μου, εμείς είμαστε το χέρι του θεού και όλοι μαζί θα φέρουμε την αγάπη και την δικαιοσύνη. space heart, μπορείς να μας πεις κάτι παραπάνω γι' αυτό το ντοκιμαντέρ;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 12:44 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

onar έγραψε:
space heart, μπορείς να μας πεις κάτι παραπάνω γι' αυτό το ντοκιμαντέρ;

Το ντοκιμαντέρ αυτό, πάνε χρόνια που το είχα δει, μπορεί και τέσσερα ή παραπάνω.

Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, θυμάμαι, πάντως, πως ήταν σοβαρό και με λογικά επιχειρήματα από τους παρουσιαστές, γι' αυτό και είχα καθίσει να το παρακολουθήσω (η παραγωγή ήταν ξένη).

Μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση η εικόνα που είχε εμφανιστεί όταν μεγέθυναν κάποια από αυτά, τα οποία είχαν επιλέξει τυχαία και από διαφορετικά προϊόντα.

Ποιος ξέρει...

Δε νομίζω πως όλη αυτή η έρευνα ήταν επιπόλαιη, το αντίθετο μάλιστα είχε αρκετά πειστήρια!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 3:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Δε βλέπετε πως έχουν αρχίσει σιγά - σιγά να μας επιβάλουν και να μας απαγορεύουν πράγματα, π.χ. την απαγόρευση του τσιγάρου;

Δεν είμαι καπνίστρια, αλλά αυτό το βλέπω τελείως φασιστικό, αύριο, μεθαύριο μπορεί να μας απαγορεύσουν άλλα πράγματα!

Να ξυπνήσουμε, δηλαδή, ένα πρωί και να μας πουν, κοιτάξτε απαγορεύουμε τα κέντρα διασκέδασης (ένα παράδειγμα λέω), γιατί δεν ωφελούν το κοινωνικό σύνολο, επειδή θεωρούμε πως ο τρόπος αυτός ζωής είναι ανθυγιεινός ή ότι άλλο μπορούμε να φανταστούμε...

Δεν είναι υποχρεωτικό να μας "χαράξουν", μπορούν, όμως, με τις διάφορες απαγορεύσεις να μας μετατρέψουν σε "ανθρωποειδή" χωρίς βούληση, χωρίς ατομική συνείδηση, χωρίς τίποτα...

Αυτά, εγώ φοβάμαι...

Και το χειρότερο ξέρετε ποιο είναι; Ότι κανείς δεν αντιδράει!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 15, 2008 4:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Το ξέρετε ότι το τσιγάρο στην πραγματικότητα δεν πειράζει, αλλά αυτό που πειράζει και μας κάνει να αρρωσταίνουμε από αυτό είναι ότι μας έχουν πείσει ότι κάνει κακό;

Όλα βρίσκονται στο μυαλό μας...

Όταν μας βομβαρδίζουν από παντού ότι το ένα βλάπτει, το άλλο βλάπτει κ.λ.π. μας αυθυποβάλλουν, με αποτέλεσμα να αρρωσταίνουμε.

Τώρα, γιατί μας έχουν πείσει για διάφορα;

Μα είναι εύλογο... αφού ζούμε σε μία κοινωνία που κυβερνάται από την αρνητική ενέργεια, οι αγωνίες και οι φόβοι μας, τρέφουν την ενέργεια αυτή...

Δεν ξέρω αν ο αντίχριστος βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη γη, αλλά σίγουρα ζούμε στα χρόνια του...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 12:23 am 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

space heart έγραψε:
Δε βλέπετε πως έχουν αρχίσει σιγά - σιγά να μας επιβάλουν και να μας απαγορεύουν πράγματα, π.χ. την απαγόρευση του τσιγάρου;

Δεν είμαι καπνίστρια, αλλά αυτό το βλέπω τελείως φασιστικό, αύριο, μεθαύριο μπορεί να μας απαγορεύσουν άλλα πράγματα!

Να ξυπνήσουμε, δηλαδή, ένα πρωί και να μας πουν, κοιτάξτε απαγορεύουμε τα κέντρα διασκέδασης (ένα παράδειγμα λέω), γιατί δεν ωφελούν το κοινωνικό σύνολο, επειδή θεωρούμε πως ο τρόπος αυτός ζωής είναι ανθυγιεινός ή ότι άλλο μπορούμε να φανταστούμε...

Δεν είναι υποχρεωτικό να μας "χαράξουν", μπορούν, όμως, με τις διάφορες απαγορεύσεις να μας μετατρέψουν σε "ανθρωποειδή" χωρίς βούληση, χωρίς ατομική συνείδηση, χωρίς τίποτα...

Αυτά, εγώ φοβάμαι...

Και το χειρότερο ξέρετε ποιο είναι; Ότι κανείς δεν αντιδράει!

space heart ωραία τα λες!

Έχετε καταλάβει ότι μας δουλεύουν;;;;

Αφήνουν να "αλωνίζουν" τα ναρκωτικά και τώρα τους πείραξε το τσιγάρο;

Ένας φίλος επισκέφθηκε πρόσφατα την Ολλανδία και το βράδυ πήγε σε ένα μπαρ. Ενώ κάπνιζαν όλοι ναρκωτικά, όταν πήγε να ανάψει τσιγάρο, ήρθε το γκαρσόνι και του λέει "σας παρακαλώ σβήστε το τσιγάρο, ο καπνός απαγορεύεται"!!!!

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 3:05 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Παιδί από τ' αστέρια έγραψε:
Έχετε καταλάβει ότι μας δουλεύουν;;;;

Αφήνουν να "αλωνίζουν" τα ναρκωτικά και τώρα τους πείραξε το τσιγάρο;

Ένας φίλος επισκέφθηκε πρόσφατα την Ολλανδία και το βράδυ πήγε σε ένα μπαρ. Ενώ κάπνιζαν όλοι ναρκωτικά, όταν πήγε να ανάψει τσιγάρο, ήρθε το γκαρσόνι και του λέει "σας παρακαλώ σβήστε το τσιγάρο, ο καπνός απαγορεύεται"!!!!

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!!

Συμφωνώ, το όλο θέμα έγκειται στην Παγκοσμιοποίηση... που όσο περνάει ο καιρός όλο και αγριεύει!

Ο μεγάλος αδελφός μπαίνει σιγά - σιγά στη ζωή μας και θέλει να μας μετατρέψει σε ρομπότ!

Και βέβαια, δεν μιλώ μόνο για το τσιγάρο! Ο τρόπος ζωής, γενικά, που θέλουν να μας επιβάλουν.

Για το τσιγάρο, πιστεύω ότι η απόφαση αυτή είναι καθαρά ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ, όπως ανέφερε και η φίλη μου, η space heart!

Ένα δημοκρατικό πολίτευμα που σέβεται τους πολίτες του δημιουργεί χώρους για καπνίζοντες και μη. Αυτό είναι το πιο υγιές. Δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος που δεν καπνίζει να βρίσκεται σε χώρους που τον "πνίγουν". Ούτε και κάποιος που καπνίζει να μην μπορεί να απολαύσει το τσιγάρο του, σαν το παιδί που το έχουν βάλει τιμωρία.

Και στο κάτω - κάτω όποιος θέλει να αρρωστήσει από το τσιγάρο (που δεν το πιστεύω), δικαίωμά του! Άκουσα και το εξής κουφό... είπαν ότι δεν μπορούν τα νοσοκομεία να νοσηλεύουν αρρώστους από το τσιγάρο, γιατί δεν βγαίνουν τα έξοδα!!!

Και η ζωή... συνεχίζεται...!!! :boohoo:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 11:57 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Παιδί από τα αστέρια έχεις δίκιο. Και εγώ καπνίζω και δεν μου αρέσει που το απαγορεύουν. Όπως έχουν δικαιώματα αντικαπνιστές (τα οποία και σέβομαι) έτσι έχω και εγώ. Το νερό είναι μολυσμένο, το φαγητό είναι μολυσμένο, ο αέρας που αναπνέουμε είναι μολυσμένος, τα κτίρια στα οποία δουλεύουμε και μένουμε είναι μολυσμένα, παρόλα αυτά το τσιγάρο κάνει κακό και το απαγορεύουμε. Όσο για την Ολλανδία νομίζω πως είναι μια σύγχρονη Βαβέλ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 09, 2008 1:44 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Άγιος Κοσμας ο Αιτωλος
Ακόμη να στοχάζεσθε και την Δευτέρα Παρουσία του Κυρίου μας, καθώς γράφουν τα βιβλία της Εκκλησίας μας και λέγουν εις τον όγδοον αιώνα έχει να γένη το τέλος του κόσμου. Μα πρωτύτερα έχει να γεννηθή ο Αντίχριστος και να κάμη τόσα κακά εις τον κόσμον και έχει να ονομάση του λόγου του υιόν Θεού και θέλει σταθή βασιλεύς να ορίση τον κόσμον όλον και να κάνη θαύματα κατά φαντασίαν, δια να πλανά τους ανθρώπους να τον ομολογήσουν διά Χριστόν και όσοι τον πιστύεουν να τους τάζη τόσα αγαθά και ύστερα να τους βουλώνη εις το μέτωπον, μάλιστα οι Εβραίοι όλοι έχουν να τον πιστεύσουν. Διά ημάς τους χριστιανούς έχει να στείλη ο Θεός τον προφήτην Ηλίαν διά να παραγγείλη και να διδάξη όσοι έχουν άγιον Βάπτισμα, την βόυλαν του Ιουσού Χριστού, να φυλάγωνται να μην πιστεύουν εκείνον τον πλάνον Αντίχριστον και εκείνα όπου τάξει είναι όλα ψεύτικα διά να τους γελάση, να τους βουλώση. Και καλύτερα να τυραννισθούν και να θανατωθούν παρά να τον πιστεύουν και να βουλωθούν. Αυτά και άλλα έχει να διδάξει ο προήφτης Ηλίας. Και ύστερα εκείνος ο πλάνος ακούοντας το κήρυγμα του προφήτη Ηλία έχει να λυσσάξη από τον θυμό του και να τυραννή και να παιδεύη όσους δεν τον πιστεύουν με τα πλέον χειρότερα βασανιστήρια και καλότυχος και τρισμακάριος όποιος υπομείνη και δεν βουλωθή, εκείνος βέβαια θέλει στεγανωθή και θέλει σταθή εις τον χορόν των μαρτύρων. Και πάλιν άθλιος και ταλαίπωρος όποιος πλανεθή και τον πιστεύση και βουλωθή, εκείνος έχει να καίεται πάντοτε εις την αιώνιον κόλασιν μαζί με τον πλάνον Αντίχριστον.

Αυτά λογιάζω, αδελφοί μου, σας ετρόμαξαν την καρδίαν και αληθινά φοβερά πράγματα είναι και εγώ όπου τα λέγω τρέμω και δειλιώ, μα τί να κάμω όπου έχω χρέος να σας τα φανερώσω. Λοιπόν ύστερα από αυτά τα κακά του κατηραμένου Αντιχρίστου θέλει λάμψει ο Πανάγιος σταυρός επάνω εις τον ουρανόν...

«... Καθώς εις τον καιρόν του Νώε οι άνθρωποι δεν επίστευον αλλά τον επεριγελούσαν, έως όπου ήλθεν εξάφνως η οργή του Θεού και ο κατακλυσμός και έπνιξεν όλον τον κόσμον, ομοίως και τώρα χριστιανοί μου εις την Δευτέραν Παρουσίαν του Χριστού μας δεν έχουν να πιστεύσουν οι άνθρωποι καθώς και τότε δεν επίστευσαν. Το ηξεύρω και εγώ χριστιανοί μου πως με περιγελούν και λέγουν: Τώρα ήλθες εσύ παλαιοκαλόγερε, να μας ειπείς λόγια εδικά σου. Τα λόγια οπού σας λέγω δεν είναι εδικά μου, είναι λόγια του Παναγίου Πνεύματος, οι αμαρτίες είναι εδικές μου, και όποιος θέλει να πιστεύση, πλην είναι ο καθένας ελεύθερος και όπως θέλει να κάμη. Εγώ το χρέος μου κάμνω, την πραγματεία μου»

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 08, 2014 12:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Πολύ ενδιαφέρουσες οι δημοσιεύσεις όλων των φίλων!

Αυτό που θέλω να πω είναι πως σίγουρα βρισκόμαστε στην εποχή του αντίχρηστου, τέτοια μεγάλη παρακμή η Γη και ο κόσμος δεν είχε βιώσει ξανά...

Και συνέχεια πηγαίνουμε από το κακό στο χειρότερο...

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: