Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 2 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΔΗΣ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 7:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Προσευχηθηκα στο Θεο να μου δειξει, τι συμβαινει μετα το θανατο, αν υπαρχει κολαση και παραδεισος, και μου εδειξε σε τρια συνεχομενα βραδυα με τρια διαφορετικα ονειρα.

Το πρωτο βραδυ, βλεπω οτι ειμαι με ενα πληθος ανθρωπων, διαφορων ηλικιων, και ολοι μαζι κατεβαινουμε μεσα σε μια σηραγγα που ολο κατεβαινει προς τα εγκατα της γης. Στην αρχη δεν εχω καταλαβει τι γινεται, γιατι ετσι οπως κατεβαινουμε, ταυτοχρονα συζηταμε. Παρατηρω γυρω μου τι συμβαινει και ξαφνικα συνειδητοποιω, μια ανησυχια αρχιζει να με κυριευει, ρωταω τον εαυτο μου ρε συ στη κολαση παμε; Η σηραγγα οσο κατεβαινει τοσο στενευει, αναγκαζομαι να σκυψω, και με πιανει μια δυσφορια, και οσο περναει η ωρα αρχιζει να με κυριευει ενας πανικος. Καποια στιγμη η σηραγγα γινεται τοσο στενη που σερνομαστε ξαπλωτοι, και ολο στενευει. Τρομος με εχει κυριεψει, και τοτε λεω τελος, γυριζω πισω. Σερνομαι προς τα πισω και συνηδειτοποιω οτι δεν μπορω να φυγω, οσο προσπαθω να δραπετευσω στενευει το περασμα και δε χωραω να περασω, ειναι μονοδρομος, μονο προς τα κατω παει. Προσευχομαι στο Χριστο, οχι θεε μου οχι στη κολαση, και ξυπναω εντρομος. Το ερχομενο πρωι ερχεται η αμφιβολια, λεω στον εαυτο μου, ελα μωρε, ενα ονειρο ηταν, φαντασιες του μυαλου.

Το επομενο βραδυ, βλεπω παλι ονειρο, βρισκομαι σε ενα μερος οπου ξεκιναει ενα τουνελ υπαρχει μια τρυπα απο πανω μου, οπου χωραει ενας ανθρωπος να μπει, και συνεχως μπαινουν ανθρωποι, νεες κοπελες, νεοι ενα πληθος ανθρωπων ασταματητο. Τους φωναζω, μη μπαινετε μεσα, πατε στον αδη, αλλα ειναι αδιαφοροι στις φωνες μου. Ενας ποταμος ανθρωπων, ολοι στον κοσμο τους, δεν εχουν καταλαβει τι συμβαινει και ολο μπαινουν και κατηφοριζουν. Εχω τρομαξει, εχω συνειδητοποιησει οτι βλεπω τον δρομο για τον Αδη. Λεω θα βγω απο την τρυπα επανω , εγω δεν παω στον αδη, παω να περασω και η τρυπα μαγικα παλι στενευει και δεν χωραω. Ξυπναω εντρομος παλι, και με δακρυα προσευχομαι, αυτη τη φορα ειμαι σιγουρος. Τοτε με πιανει ο φοβος και ολη την επομενη μερα μια σκεψη περναει απο το μυαλο μου, λες να μου λεει ο θεος οτι πηγαινω στον Αδη.

Το τριτο βραδυ βλεπω παλι αλλο ονειρο. Βλεπω οτι ειμαι σε ενα μερος, αυτη τη φορα στην επιφανεια της γης. Βρισκομαι σε ενα μερος που μοιαζει με στρατοπαιδο εργασιας, αλλα δεν ειναι ακριβως στρατοπαιδο. Ολοι εχουν την εργασια τους, ο καθενας τη δικη του, κοσμος παει ερχεται, και εγω παρατηρω. Αναρωτιεμαι τι κουλο ειναι αυτο που βλεπω παλι, και μετα απο καποια ωρα η ωρες, χτυπαει ενα κουδουνι και σχολανε ολοι. Φευγω λοιπον, ειμαι με τα ποδια και περπαταω προς την πυλη, γυριζω και παρατηρω οτι ολοι φευγουν με αυτοκινητα και εγω ειμαι ο μοναδικος με τα ποδια. Ενα αυτοκινητο σταματαει μπροστα μου, και ο οδηγος μου λεει να παω μαζι τους, να μη περπαταω. Αρνουμαι ευγενικα, μπαινει στο αυτοκινητο και φευγει. Βλεπω τον αυτοκινητοδρομο απο το μερος που ειμαι, να ξετιλυγεται σαν φιδι προ τα κατω, και ειναι πιτα στο αυτοκινητο, χιλιομετρα ολοκληρα, ολοι μποτιλιαρισμενοι και στο βαθος χαμηλα παρατηρω οτι ο δρομος χανεται μεσα σε ενα τουνελ. Σκεφτομαι, πω πω τι ταλαιπωρια εχουν να τραβηξουν και αρχιζω να περπατω προς τα πανω, προς το βουνο. Ο δρομος ειναι χωματινος, γυρω μου υψωνονται θεορατα ελατα, ο αερας ειναι πεντακαθαρος, τραβαω δυνατες ρουφηξιες και γεμιζω τα πνευμονια μου.

Οσο ανηφοριζω τοσο στενευει ο δρομος, οσπου καποια στιγμη, γινεται μονοπατι, και ολο ανηφοριζω και ολο γινεται πιο κακοτραχαλο, πετρες με εμποδιζουν να περπατησω σωστα, σκονταφτω αλλα συνεχιζω να ανηφοριζω και ολο στενευει το μονοπατι. Ειμαι ιδρωμενος λαχανιασμενος και εχω κουραστει. Φταω σε ενα σημειο οπου το μονοπατι κοβεται απο ενα βραχο κοφτερο και δε μπορω να προχωρησω. Πισω δε γυριζω, πρεπει να βρω ενα τροπο να περασω, δεξια μου ειναι μια βουναπλαγια με μεγαλη κλιση και με σαθρο εδαφος, και λιγα ελατα αραια τοποθετημενα. . και βρισκω τη λυση. Θα πηδηξω απο δεντρο σε δεντρο για να κρατηθω και μη παρασυρθω στο γκρεμο. Πηδαω προς τα κατω στο πρωτο, και με πανικο διαπιστωνω οτι το δεντρο μετα απο λιγα δευτερολεπτα υποχωρει και παρασυρομαι ολο προς τα κατω, οποτε αρχιζω να πηδαω απο δεντρο σε δεντρο πολυ γρηγορα πριν προλαβει να ξεριζωθει και με μεγαλο κοπο και κινδυνο καταφερνω να βγω στο μονοπατι εχοντας πια προσπερασει τον βραχο. Ξυπναω παλι εντρομος απο το ονειρο και αναρωτιεμαι τι να σημαινει αραγε, και ακουω τη φωνη του φυλακα αγγελου μου να μου λεει:

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΥΧΩΡΟΣ Η ΟΔΟΣ Η ΑΠΑΓΟΥΣΑ ΕΙΣ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΣΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΙ' ΑΥΤΗΣ, ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΤΕΘΛΙΜΕΝΗ Η ΟΔΟΣ Η ΑΠΑΓΟΥΣΑ ΕΙΣ ΖΩΗΝ, ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΕΙΣΙ ΟΙ ΕΥΡΙΣΚΟΝΤΕΣ ΑΥΤΗΝ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΔΗΣ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 26, 2010 7:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

οταν εχει ηλιο εχουμε σκια οσο ο ηλιος δυει η σκια μας μεγαλωνει, οταν εχει δυσει ειμαστε η σκια μας. οι ψυχες στον Αδη τρωνε κρεατα και σαρκες και αιματα. εμεις τι τρωμε ? εδω ειναι ο Αδης της ψυχης μας εδω ειναι και ο παρ-αδησ-ος κατα χαρην Θεου.. οποιος δεν γνωριζει τουτα μηπως ειναι αδαης?

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 2 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: