Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΣΥΝΝΕΦΟ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 30, 2008 7:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεια σας,
Το χτεσινο βράδυ μου συνέβη κάτι περίεργο που θα ήθελα να το μοιραστώ μαζι σας και να ακούσω τις απόψεις σας.
Κατά τις 2:30 τα ξημερώματα, βγήκα να κάτσω στο μπαλκόνι μου, κάτι που το συνηθίζω όταν έχω υπερένταση και δεν μπορώ να κοιμηθώ.
Παρατηρούσα λοιπόν τον πεντακάθαρο ουρανό και μόνο προς την πλευρα της Πεντέλης υπήρχε ένα μεγάλο κάτασπρο σύννεφο με πολυ διακριτα όρια και πυκνο σχηματισμο οβαλ σχήματος και ιδιαίτερα συμμετρικο.

Έπειτα ένας δυνατος θόρυβος προερχόμενος από την αντίθετη κατεύθυνση μου τράβηξε τη προσοχή. Έπειτα απο 2-3 λεπτά γυρνάω να ψάξω το σύννεφο και είχε εξαφανιστεί. Τότε γυρνώντας το βλέμμα μου από την άλλη πλευρά το βλέπω το ίδιο ακριβώς με το ιδιαίτερο σχήμα του τελείως στην αντίθετη κατεύθυνση. Υπόψιν ότι ο ουρανός ήταν τελείως καθαρός, το σύννεφο και στις 2 φάσεις ήταν τελείως ακίνητο και δεν επιδρούσε καμία δύναμη ανέμου σε καμία περίπτωση.

Κοινώς το σύννεφο ήταν σαν να μεταπήδησε μια απόσταση απο την Πεντέλη στο μέγαρο του οτε... για να προσδιορίσω και τα γεωγραφικα ορια, όντας απολύτως ακίνητο στις 2 θέσεις που το παρατήρησα.
Είναι γεγονός ότι δεν μπορώ με τις γνώσεις μου στην φυσική να εξηγήσω μια τέτοια μεταφορά ...
Αν μπορείτε πείτε μου τις σκέψεις σας...
φιλικα, Αριάδνη

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 30, 2008 8:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Οντως περιεργο σκηνικο. Παντως πολλα εχω ακουσει για την Πεντελη τις 2 προηγουμενες εβδομαδες γιατι μου εχουν αναφερει καποιοι γνωστοι οτι εχει εμφανιστει 2 φορες ιπταμενο αντικειμενο.

Τι να πω, επειδη εχω οπτικη επαφη με το βουνο θα το παρατηρω μηπως δω τιποτα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 30, 2008 8:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Καλή μου φίλη Ariadne

Καλώς μας ήρθες! :rose:

Πριν λίγα χρόνια παρατήρησα στον ουρανό ένα παρόμοιο φαινόμενο.

Έμοιαζε με σύννεφο, αλλά ήταν πιο αραιό και εκτεταμένο.

Μάλιστα, έτυχε να διαβάσω σε ένα περιοδικό εσωτερικής αναζήτησης ότι το είχαν δει και άλλοι!

Ψάχνοντας και ρωτώντας έμαθα ότι είναι πιθανό να σχετίζεται με εξωγήινα σκάφη, τα οποία δηλώνουν την παρουσία τους με αυτή τη μορφή.

Το σίγουρο είναι ότι τώρα τελευταία οι θεάσεις αυτές έχουν πυκνώσει...

Οι πηγές μου αναφέρουν ότι δεν τα βλέπουν όλοι... μόνο εκείνοι που υπάρχει λόγος να τα δουν...!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 3:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γειά σας πάλι!!
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις,
space heart κι εγω κατι τετοιο υποψιαστικα....
Η αλήθεια είναι οτί ήταν αργά και μετά την μετακίνηση που είδα τρόμαξα και δεν συνέχισα να το παρατηρώ... τουλάχιστον αν είναι κάτι τετοιο ελπίζω να ξαναεμφανιστεί ...
:D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 6:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα ariadne δεν είσαι η μόνη και εγώ έχω δει και έχω ακούσει κάτι παρόμοιο μαζί με την κολλητή μου πριν ένα χρόνο στη Σαλαμίνα και μάλιστα πήγαινε αντίθετα από τα αλλά σύννεφα. Η πορεία του ήταν προς Αθήνα. :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 7:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Καλησπέρα !
Εψαξα στο ιντερνετ και βρήκα κάτι φωτογραφίες (αμφιβόλου γνησιότητας φυσικά όπως όλες του είδους...) οι οποίες είναι από περιοχή αμερικάνικης βάσης το 1956 και δείχνουν τέτοιου είδους συννεφο μέσα απ' το οποίο εμφανίζεται ένα ιπτάμενο σκάφος...
φρικη .... :shock:
επίσης διάβασα πως η Nasa έχει πρόγραμμα όπου δημιουργει σύννεφα για μετερεωλογικούς σκοπους....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 01, 2008 7:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα και από εμένα!

Έχω διηγηθεί μία δική μου εμπειρία στο θέμα "ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ", που είναι σχετικό με αυτό.

Επίσης, υπάρχουν ενδιαφέρουσες δημοσιεύσεις εκεί και από άλλους φίλους.

Για δείτε: http://nebesnyel.getforum.org/forum/viewtopic.php?t=229

Θα συμφωνήσω με τη φίλη μου τη space heart, ότι τώρα τελευταία οι θεάσεις αυτές έχουν πυκνώσει..., ειδικά στην Αττική!

Επίσης, θα επισημάνω ότι πολλές φορές εμφανίζονται σαν ένα "γαλάκτωμα" ή σαν σύννεφο. Μετά αυτό διαλύεται να βλέπεις καθαρά τα ιπτάμενα αντικείμενα...

Το σίγουρο είναι, πάντως, πως κάποιοι θέλουν να μας δηλώσουν την παρουσία τους!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 12:31 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Θέλω και εγώ με την σειρά μου να μοιραστώ κάτι που συνέβη μόλις πριν λίγο.

Βγαίνω στο μπαλκόνι και μου κάνει ο συγκάτοικος "Κοίτα πάνω στον ουρανό". Κοιτάω πάνω και βλέπω ένα φωτεινό αντικείμενο να κινείται κατά μήκος. Η πρώτη σκέψη που πέρασε από το μυαλό είναι ότι πρόκειται περί αεροπλάνου. Όμως υπήρχαν κάποια παράδοξα:

- Δεν διακρίνονταν τα πλευρικά φώτα (το πράσινο και το κόκκικο). Την νύχτα όσο ψηλά και να κινείται το αεροσκάφος αυτά διακρίνονται.
- Η ταχύτητα του φαινόταν να είναι υπερβολικά μεγάλη για το ύψος που έδινε ότι είναι.
- Το βασικότερο: Αντί να κινείται σε ευθεία γραμμή κινούνταν κάνοντας ελαφρά πλην απολύτως διακριτά ζιγκ-ζαγκ.

Αφού διέγραψε μια πορεία στον ουρανό, μείωσε την φωτεινότητα του, διατήρησε την νέα του φωτεινότητα 2-3 δευτερόλεπτα και έπειτα έσβησε εντελώς αφήνοντας την αίσθηση ότι δεν καταστράφηκε απλά ότι θα συνέχιζε να κινείται ικόγκνιτο.

Ίσως να ενδιαφέρει κάποιους να πω το μέρος που συνέβη αυτό. Τα τελευταία 2,5 χρόνια διαμένω στην Κοσέντζα στην Νότιο Ιταλία. Η πόλη αυτή βρίσκεται στο ίδιο γεωγραφικό πλάτος με τα Ιωάννινα.

Εάν δεν είναι κάποιο φυσικό φαινόμενο (αδύνατο λόγω της τροχιάς του) τί μπορεί να ήταν τότε; Γιατί να έδωσε το αίσθημα ότι απλά ήθελε να κρυφτεί να μην φαίνεται ενώ έδειχνε ότι συνέχιζε την πορεία του;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 26, 2009 10:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Παιδια ολα αυτα σε ποιες ακριβως περιοχες συμβαινουν? Πεντελη μονο? Ειμαι απο επαρχια εδω δεν εχουν παρατηρηθει τετοια φαινομενα. Για ΑΤΙΑ ναι χουν ακουστει διαφορα. Αλλα για συννεφο οχι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 27, 2009 3:58 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Λοιπόν παιδάκια.
Το φαινόμενο με τα ξαφνικά σύννεφα έχει εμφανιστεί τουλάχιστον 10-15 χρόνια σε διάφορες περιοχές τις Ελλάδας και του εξωτερικού.
Είναι τα τεχνητά σύννεφα που δημιουργούνται με ράντισμα της ατμόσφαιρας για την παραγωγή βροχής. Είχα διαβάσει οτι εμφανίζονται περισσότερο στην περιοχή τις Αττικής και τα έχει δει αρκετός κόσμος.

Προσωπικά είχα παρακολουθήσει κάτι τέτοιο το 2002 στην περιοχή τις Νότιας Ρόδου οπού υπηρετούσα. Ενώ ο ουρανός ήταν πεντακάθαρος ξαφνικά σε διάστημα 10-15 λεπτών δημιουργούνταν και εξαφανίζονταν ένα πυκνό άσπρο σύννεφο. Δίπλα παρατηρήσαμε οτι πετούσε συνεχώς και ένα μικρό αεροπλάνο, αυτό έγινε για δυο συνεχόμενες μέρες. Έχει και μια ονομασία το φαινόμενο αυτό αλλά δεν θυμάμαι, πάντως ήταν εμπλεκόμενο και κάποιο Ελληνικό πανεπιστήμιο και οχι ΑΤΙΑ, αυτά κάνουν άλλες δουλειές.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 16, 2009 12:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Με αφορμή αυτό το θέμα θέλω να σας πω κάτι. Ενώ ήμουν στη ταράτσα τις πολυκατοικίας μου κατάλαβα ότι έχει πιάσει φωτιά. (Βασικά πριν καταλάβω ότι είχε πιάσει φωτιά στον Υμηττό, έκανα ηλιοθεραπεία :lol: :shock:). Τράβαγα φωτογραφίες με το κινητό μου, την ώρα που είχα εκνευριστεί πάρα πολύ. Όταν κατέβηκα στο διαμέρισμα που μένω και τις είδα, σε μια από αυτές είδα κάτι το παράξενο...

Εικόνα

Αριστερά, σε ένα νέο μέτωπο, οι καπνοί σχηματίζουν μια ολοκάθαρη φιγούρα. Το σώμα,τα μάτια,το πόδι μπροστά σα να κάθεται, το χέρι κ.α.
Μου έκανε εντύπωση και ήθελα να σας το δείξω. Μου θυμίζει το περιστατικό, τότε με τους Δίδυμους Πύργους, που τραβήχτηκε ένα video και μέσα στους καπνούς έλεγαν πως φαινόταν το πρόσωπο του σατανά.

http://www.youtube.com/watch?v=-kBIbz-j

Δεν είμαι άνθρωπος που το παραμικρό που βλέπει πιστεύει πως συμβολίζει κάτι ούτε τρομολάγνης αλλά μου έκανε εντύπωση που σχηματίζει ολόκληρη φιγούρα. :shock:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 16, 2009 6:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Πολύ εντυπωσιακή η φιγούρα αυτή, πράγματι και άξια για να συζητηθεί!

Σ’ ευχαριστούμε αγαπητέ μας local phoenix που μας τη δημοσίευσες.

Ώρες - ώρες αναρωτιέμαι, συμβαίνουν άραγε τυχαία κάποια φαινόμενα;

Ή έχουν σα σκοπό να μας επαγρυπνήσουν και να μας προειδοποιήσουν;;;

Σίγουρα τίποτα δε γίνεται τυχαία... Η φιγούρα αυτή πιστεύω ότι αντιπροσωπεύει την ενέργεια εκείνη που κρύβεται πίσω απ’ όλα αυτά και που ευθύνεται για παρόμοια γεγονότα, μικρής ή μεγάλης εμβέλειας.

Ας ανοίξουμε τα μάτια και ας αποκτήσουμε αντιστάσεις, όσο είναι καιρός... γιατί ο καιρός γαρ εγγύς...

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 16, 2009 6:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστώ πολύ karma!!! :D

Αλλά δε καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς.. πιστεύεις δηλαδή ότι τέτοια φαινόμενα πράγματι μπορούν να μας επαγρυπνήσουν και ότι εκείνη η συγκεκριμένη εμπριστική ενέργεια και κάθε ενέγεια μπορούν να συμβολιστούν με τέτοια φαινόμενα? :?:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: