Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 3 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΦΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 20, 2009 3:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Θα ηθελα να σας περιγραψω μια εμπειρια μου που μεχρι σημερα δεν μπορω να πω οτι εχω ξεκαθαρισει ως προς το τι ηταν αυτο που βιωνα για καιρο και ποτε ποτε ακομα και τωρα αλλα υπο αλλη μορφη.

Ημουν 19 χρονων θυμαμαι και ηταν Ιουνιος. Εκανε πολυ ζεστη οποτε ειχα στρωσει στο πατωμα μπας και δροσιστω. Ξαφνικα Ακουω νερα να τρεχουν σαν να εκανε καποιος μπανιο (ο πατερας μου το συνηθιζει πριν κοιμηθει) και επειδη ηθελα να μπω και γω να κανω ενα μπανιο περιμενα να τελειωσει. Περνουσε η ωρα.... περνουσε και γω ακουγα το νερο να τρεχει. Σηκωνομαι και παω διπλα και λεω του πατερα μου.. 'επιτελους τελειωσες το μπανιο'. 'Δεν εκανα μπανιο μου λεει γιατι ειχα κανει νωριτερα'.

Απορρησα τοτε τι στο καλο ηταν τα νερα που ακουγα μες στην νυχτα που ηταν σαν να ακουγονταν απο το μπανιο αλλα που κανεις δεν εκανε μπανιο. Δεν εδωσα και σημασια. Ξαναξαπλωσα. Μαλιστα εκεινον τον καιρο εδινα και καποιες εξετασεις οποτε εξεταζα τον εαυτο μου αν τα θυμοταν καλα απο μεσα μου.

Ξαφνικα, ακυω φωνες. Τι φωνες θα μου πειτε? Εσωτερικες. Δεν τις προκαλουσα εγω ομως μιλουσαν μεσα μου. Και γω απλα τις ακουγα. Ελεγαν παραξενα πραγματα. Ασυναρτητα. Χωρις ειρμο. Π.χ. Μια προταση που θυμαμαι ηταν: Μην βαζεις το κεφαλι σου στον νεροχυτη. Ηταν ενας χειμμαρος προτασεων. Τρομαξα γιατι ηταν περιεργο. Να σου μιλουν φωνες που καποιες ηταν γνωστων ατομων και τις αναγνωριζα αλλες αγνωστες. Και ολα αυτα μεσα μου. Μιλουσαν κι γω ηθελα δεν ηθελα τις ακουγα να λενε τα δικα τους. Και δεν μπορουσα να κανω και αλλιως γιατι ολες αυτες οι φωνες δεν ακουγονταν στα αυτια μου αλλα μεσα μου.

Δεν ξερω με λογια πως αλλιως να το εξηγησω. Το ιδιο φαινομενο συνεχιστηκε για καιρο ακομα. Αλλες φορες στο μεταιχμιο υπνου ξυπνιου χωρις ομως να εχω κοιμηθει ακομα ωστε να αμφιβαλλω μπας και ηταν ονειρο γιατι δεν ηταν. Αλλες φορες στο ορθιο περπατουσα και ολο και κατι ακουγα να κουβεβτιαζουν μεταξυ τους Παντα ομως ασυναρτητα πραγματα.

Αρχιζα να πιστευω οτι κατι δεν παει καλα με μενα. Οτι ειχα καποιου ειδους τρελας γιατι δεν το θεωρουσα λογικο να ακουω ολες αυτες τις φωνες σχεδον καθε νυχτα η και μερα. Απο την αλλη αρχισα για καποιον λογο που ουτε ακομα ξερω να νιωθω καλα με τι φωνες να τις ακουω και να μ' αρεσει. Και αν για καποιο διαστημα εξαφανιζονταν να τις αναζητω και να χαιρομαι οταν ξαναρχονταν. Δεν ξερω για ποιο λογο αλλα αρχισαν να με ηρεμουν οταν τις συνηθισα.

Οταν λοιπον τις ακουγα ενιωθα καλα. Οταν οχι εβαζα την λογικη και ελεγα οτι κατι δεν παει καλα με μενα. Εννοειται οτι δεν μπορουσα να ξανοιχτω και να το πω σε πολυ κοσμο. Τι θα λεγαν ολοι? Δεν πας σε κανεναν ειδικο γιατρο? Αποφασισα να ψαξω διακριτικα μεσα απο συζητησεις με κοσμο που πιστευα οτι ισως γνωριζει.

Σε μια συζητηση με εναν συμμαθητη μου και φιλο μου (λεγαμε για την λιμνη Κουρνα - Κρητη που γι' αυτο το θεμα πρεπει να ανοιξω αλλο ποστ) και γυρναει και μου λεει το εξης αφου του ειχα εξιστορισει ολα οσα μου συνεβησαν εκει: εμενα παντως οι φωνες μεσα μου μου χουν πει να μην παω ποτε εκει. Οπα λεω εδω ειμαστε. Μου ειπε καποια πραγματα. Για το νερο που ακουγα οτι ηταν το 'ζεν'. Τι ειναι το ζεν? Ακουστα το εχω αλλα δεν ξερω. Επισης ειπε οτι αυτο ξεκινουσε με την μορφη φωνων και εξελισσοταν αν καποιος το εξασκουσε. Ετσι ειχε κανει και ο διος και οι φωνες πλεον του μιλουσαν με την μορφη εντονων διορατικων συναισθηματων που τον ωθουσαν η τον απετρεπαν ως προς το να κανει κατι που σκεφτοταν.

Να πω οτικαταλαβα και οτι τα ξεμπλεξα? μπα ειχα μπερδευτει περισσοτερο. Βρηκα και αλλα ατομα και εμαθα οτι τις ακουνε πολλοι αυτες τις φωνες. Το συζητησα με λιγους, ελαχιστους και ειδα οτι δεν υπηρχε μεγαλη διαθεση να μου αναλυσει καποιος ακριβως τι συνεβαινε. Μια φορα θυμαμαι καποιον σε μια εκδηλωση να λεει στον διπλανο του 'ξερεις τι ειναι ν' ακους τις φωνες το βραδυ να σου λενε...........?' και μετα ειπε κατι ασυναρτητο που του λεγαν και αυτου οι φωνες.

Τουλαχιστον καταλαβα οτι δεν ημουν μονη αν και αυτο δεν με παρηγορουσε και πολυ γιατι εγω ηθελα και θελω απαντησεις. Οι φωνες σιγα σιγα εξασθενησαν και αλλαξαν και μορφη. Ενω πρωτα 'μιλουσαν' κανονικα και ας ελεγαν ασυναρτητα πραγματα μετα ηταν σαν να επαιξαν μαζι μου. Τι εννοω Αρχιζαν να μιλανε και με το που εστηνα 'το εσωτερικο μου αυτι' να τις ακουσω χανονταν. Και αντε παλι. Τωρα πια ειναι σαν να κοιμουνται. Ακουω την ανασα τους και ξερω οτι θελουν και παλι να μου μιλησουν. Καποιε φορες κατι πανε να που παλι και το κοβουν.

Δεν εμαθα ποτε κατι πιο ουσιαστικο γι' αυτο, δεν ξερω τι ειναι αν ειναι καλο κακο, ποιοι τυποι ανθρωπου τις ακουνε και γιατι. Ουτε ξερω αν εξελισσονται σε κατι αλλο. Απλα νιωθω. Μονο νιωθω. Νιωθω οτι για καποιο λογο κοιμηθηκαν οι φωνες αυτες. Πολλες φορες πανε κατι να μου πουνε και σταματουν. Δεν ξερω αν φταιω εγω. Απλα νιωθω πως θα θελα να τις ξανακουσω γιατι με ηρεμουσαν και κατα καποιο τροπο με διασκεδαζαν. Επισης εμαθα οτι τις ακουνε πολλοι απλα κανεις δεν μιλαει. Και τι να πει αλλωστε και σε ποιον? Εδω ειναι κλειστη κοινωνια κι σε εβγαλαν αμεσως τρελο αν διαρευσει κατι και προφανως γιαυτο βρηκα καποιους που καταλαβα οτι ζουσαν το ιδιο και δεν μιλουσαν. Τελος παντων.

Εδω μεσα ομως ειναι διαφορετικα. Εδω μπορουμε να τα λεμε γιατι υπαρχει κατανοηση.

Αν καποιος ξερει κατι η εχει αναλογο βιωμα θα ηθελα να τ' ακουσω και παω απ ολα να παρω απαντησεις σε ολες αυτες τις αποριες που εχω ακομα και σημερα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 03, 2009 3:27 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Καλή μου φίλη anabela

Πολύ ενδιαφέρουσα η διήγησή σου!

Δεν έχω βιώσει ανάλογες εμπειρίες, αλλά έχω ακούσει παρόμοιες, από φίλους και γνωστούς μου. Να ακούν, δηλαδή, διάφορες φωνές στα καλά καθούμενα, άλλοτε ασυνάρτητες, άλλοτε συγκεκριμένες και άλλοτε γέλια...

Θυμάμαι πως συζητούσαμε αυτό το γεγονός σε μία παρέα και προσπαθούσαμε να βρούμε άκρη, από που μπορεί να προέρχεται το φαινόμενο αυτό.

Καταλήξαμε στην έκτη αίσθηση και στις συχνότητες.

Ο νους του ανθρώπου είναι περιορισμένος, όπως και οι αισθήσεις του. Έτσι, δεν μπορεί να συλλαμβάνει πολλά πράγματα, εκτός και αν διαθέτει το χάρισμα να πιάνει συχνότητες, τις οποίες ο μέσος άνθρωπος δεν μπορεί.

Υπάρχει γύρω μας ένας αόρατος κόσμος, τον οποίο δεν μπορούμε να αντιληφθούμε. Στον κόσμο αυτό, υπάρχουν διάφορες οντότητες, της "γύρας" όπως λέει και η karma, χαμένες σε έναν δικό τους κόσμο ή χαμηλής συχνότητας. Αν κάποιο αισθητήριό μας είναι πιο ευαίσθητο μπορούμε να τις δούμε, να τις αντιληφθούμε ή να τις ακούσουμε.

Στη δική σου περίπτωση πιστεύω πως κάτι τέτοιο συνέβη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 06, 2009 3:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Περιεργο φαινομενο οντως. Και πραγματι οσοι δεν εχουν αναλογες εμπειριες να μην ευχονται να ειχαν διοτι μερικες εμπειριες ειναι πολυ παραξενες και οχι για ολους. Πρεπει να τις αντεχει κανεις. Οι δικες μου φωνες ιντιγκο ειναι στο εσωτερικο αυτι μου. Δηλαδη σαν να τις ακουω εσωτερικα στα αυτια μου χωρις να μπορει κανενας αλλος απ εξω βεβαια. Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να πω. Εμ δεν εξηγουνται ευκολα αυτα.............. Εκτος και αν εχει βιωσει καποιος κατι αναλογο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 3 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: