Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 24, 2008 1:22 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

Πιστεύετε στα φαντάσματα;;;;;;

Ας δούμε κάποια βίντεο και ας ανταλλάξουμε απόψεις!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u6trH81xpko&feature=player_embedded[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=deoJUBW9CI8&feature=player_embedded[/youtube]

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 4:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

karma έγραψε:
Πιστεύετε στα φαντάσματα;;;;;;

Ας δούμε κάποια βίντεο και ας ανταλλάξουμε απόψεις!

Πολύ ενδιαφέροντα τα βίντεο αυτά!

Πράγματι, μοιάζουν αληθοφανή!

Πιστεύω στα φαντάσματα και στις "παρουσίες", μια και είμαι μάρτυρας σε αυτά από μικρή ηλικία.

Μεγάλωσα σε ένα σπίτι, όπου συχνά βλέπαμε "παρουσίες" και εγώ αλλά και άλλα μέλη της οικογένειάς μου.

Κάποια φαινόμενα που είδα στα βίντεο τα έχω βιώσει.

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι, το από που προέρχονται αυτές οι "παρουσίες", αν έχουν επαφή μαζί μας και αν ναι, τι ζητούν από εμάς...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Έχω βιώσει ανάλογα γεγονότα... θα σας διηγηθώ ένα από αυτά...

Πριν μερικά χρόνια, ήμουν στο σπίτι μου το πατρικό. Η μαμά μου έλλειπε σε επίσκεψη, ο μπαμπάς μου διάβαζε εφημερίδα στο καθιστικό και εγώ καθόμουν στο δωμάτιό μου. Κάποια στιγμή, ακούγονται στην πόρτα κλειδιά, ακούω την πόρτα να ανοίγει, να κλείνει μετά και βήματα στο διάδρομο. Ρωτάει ο μπαμπάς μου, "ήρθες;", νομίζοντας ότι η μαμά μου επέστρεψε. Σιωπή... ξαναρωτάει... σιωπή...

Σηκώνομαι, και ψάχνω όλο το σπίτι... κανείς... Μετά από μία ώρα γύρισε η μητέρα μου....

Το περιστατικό συνέβη και τις τρεις φορές με τη μητέρα μου. Αυτό που είναι άξιο λόγου να συζητηθεί είναι, πως μία από αυτές τις φορές, λίγο μετά το γεγονός, ακούσαμε ένα δυνατό θόρυβο από το σαλόνι. Τρέξαμε ο πατέρας μου και εγώ και είδαμε το σώμα του καλοριφέρ πεσμένο κάτω και να έχει γεμίσει ο χώρος με νερό... τα καλοριφέρ, μόλις τα είχαμε αλλάξει και ήταν αδύνατον να πέσει από μόνο του (ο μάστορας που ήρθε μετά δεν μπορούσε να το εξηγήσει)!

Στο σπίτι μας είχαμε και άλλα φαινόμενα (βλέπαμε παρουσίες και μερικές φορές δημιουργούσαν και θόρυβο). Αν και τις έβλεπαν και οι γονείς μου, δεν έδιναν σημασία!

Δεν ξέρω τι συνέβαινε, ίσως το σπίτι ήταν χτισμένο επάνω σε κάποια "πύλη". Συνήθως, οι παρουσίες αυτές περνούσαν, χωρίς να μας δίνουν καμία σημασία. Άλλες φορές μας παρατηρούσαν... και άλλες φορές δήλωναν δυναμικά την παρουσία τους (π.χ. όταν πηγαίναμε να ανοίξουμε έναν διακόπτη, έπεφτε ο γενικός, γυρνούσαν το ρολό του χαρτιού στο μπάνιο κ.α.).

Αργότερα, βίωσα και άλλα παρόμοια φαινόμενα και σε άλλα σπίτια που έμενα (τα σπίτια αυτά ήταν παλιές μονοκατοικίες).

Τώρα που μένω σε νεόκτιστο σπίτι έχω πια ησυχάσει.... :D :D :D

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 6:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Προσωπική γνώμη, ειναι ότι υπαρχουν πόλλα είδη φαντασματων.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:

Α ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ

Β ΟΝΤΟΤΗΤΑ

Γ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΣΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ

Ε ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗΣ

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 6:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

tsoykalas έγραψε:
Προσωπική γνώμη, ειναι ότι υπαρχουν πόλλα είδη φαντασματων.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:

Α ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ

Β ΟΝΤΟΤΗΤΑ

Γ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΣΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ

Ε ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΗΣ

Συμφωνώ ότι υπάρχουν διάφορες κατηγορίες!

Προτείνω να επεκταθούμε λίγο στο θέμα και να ανταλλάξουμε απόψεις επάνω σε αυτό.

Τι λέτε;;;;;;;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 6:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΧΡΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ

Η εικόνα του σημερα επαναλαμβανεται απλως και μονο στον χωρο του μελλοντος απο καποια χρονικη η μαγνητικη ανωμαλια :wink: π.χ. δροσουλιτες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 10:11 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Καλησπέρα...

Είδα με προσοχή ειδικά το δεύτερο video....

...δεν θα πω ακριβώς την άποψή μου όμως θα πω "δυνατά" κάποιες σκέψεις μου.... με λίγο χιουμοριστικό τόνο....

1) γιατί τέτοιου τύπου video, έχουν τόσο καταπληκτική σκηνοθεσία; (π.χ. το film με το ρολόι τοίχου που είχε σαν πρώτο πλάνο την εικόνα του Χριστού);

2) γιατί ένα φάντασμα, από την στιγμή που είναι αϋλο ανοίγει την πόρτα για να μπει σε ένα μέρος και αμέσως μετά την κλείνει;

3) υπάρχουν πολλές εξηγήσεις που μας λένε γιατί και πως βλέπουμε ένα φάντασμα... γιαυτό και γω καταλαβαίνω γιατί μπορεί να βλέπω την ψυχή κάποιου που "έφυγε"... αλλά να βλέπω την ψυχή με ρούχα... δεν είναι κάπως;

4) γιατί τα φαντάσματα δείχνουν τέτοια εμμονή σε κάμερες; πριν πεθάνουν δεν είχαν ξαναδεί;

5) μία ακόμα απορία που έχει σχέση με την κάμερα.... και θα αναφερθώ στο video με το φάντασμα που ανοίγει και κλείνει την πόρτα...
γιατί η μορφή φαίνεται μόνο όταν είναι να περάσει τόσο κοντά και τόσο γρήγορα μπροστά από την κάμερα;

6) κατά 80% τα φαντάσματα συμβολίζονται κάτι σαν μάυρη σκία... μαύρη αύρα... κάτι τέτοιο... το μαύρο είναι το μόνο χρώμα που δεν υπάρχει στην φύση... δεν μπορεί λοιπόν το φάντασμα να είναι μαύρο... το μαύρο χρώμα είναι ουσιαστικά η απώλεια του φωτός (στην φύση)

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 10:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Αγαπητοί μου φίλοι

Πολύ σωστοί οι συλλογισμοί σας!

Με αυτό τον τρόπο γίνεται μία όμορφη και εποικοδομητική συζήτηση.

ΙΝΤΙΓΚΟ, σε γενικές γραμμές, συμφωνώ μαζί σου!

Δε γνωρίζουμε αν τα βίντεο αυτά είναι αληθινά, αλλά κάποιες καταστάσεις τις έχω βιώσει (π.χ. έχω δει παρουσίες και στο χώρο μου αλλά και σε φιλικά σπίτια), μια και διαθέτω αυτό το χάρισμα.

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 10:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

....ας αρχίσουμε λοιπόν....

Ti είναι φάντασμα...;
φάντασμα είναι η κάτι που υπάρχει στην φαντασία, υπερφυσικό, εμφάνιση νεκρού, στοιχείου, δαιμονικό... είδωλο ανθρώπου με άρρωστη και ισχνή όψη και άλλα....
ίσως με την ερμηνεία αυτή καταλαβαίνουμε και το όνομα του θέματος...
όμως για να μην σε μπερδεύω.. θα τα λέω πνεύματα...

1) σχετικά με την σκηνοθεσία.

Το γεγονός ότι βάζουν κάμερες παντού δεν έχει να κάνει με αυτό που λέω... δες τον φωτισμό... δες τα έπιπλα σε τι σημείο είναι (σχεδόν ποτέ δεν φαίνονται ολόκληρα)... δες το όλο σκηνικό... όλα επαναλαμβάνονται.... το πνεύμα που θα αρχίσει να πετάει πράγματα και τα τραβάει καρέκλες.... ή το πνεύμα που θα φανεί στην άκρη της σκηνής...

2) σχετικά με μεταθανάτειες συνήθειες... υποθέτω (!!!) πως ένας άνθρωπος που πεθαίνει έχει πολλά πράγματα που θα πρέπει να συνηθίζει σιγά - σιγά... οκ.... αλλά δεν είναι αστείο... ένα πνεύμα να πετάει από δω και από κει (δεν ειναι και συνηθισμένο για άνθρωπο)... αλλά να κλείνει την πόρτα όταν μπει κάπου;

3) το πνεύμα είναι ενέργεια... και αυτήν βλέπουμε, την απεικονίσει της ενεργειας (ισως)... το ρούχο σαν τι το βλέπουμε; απλά συνθέτει την σκηνοθεσία που λέγαμε πριν....

4) σχετικά με την εμμονή της κάμερας... είναι ανάγκη να πετάξουν την κάμερα κάτω; εδώ σπάνε ότι βρουν όρθιο...
εγώ επικεντρώθηκα στο πνεύμα που βιντεοσκοπεί σε κάποιο μέρος του video...
αφου ξέρουμε όλοι ότι στο τέλος θα σπάσουν την κάμερα.. γιατί δεν την κρύβουν κάπου;
ξέρεις γιατί όχι... γιατί τότε... το βιντεάκι δεν θα τελειώσει εντυπωσιακά...

5) όταν το πνεύμα είναι ήρεμο... τότε και μόνο τότε μπορούμε να το δούμε από απόσταση... όταν το πνεύμα τα χει πάρει δεν το βλέπεις ποτέ....

είναι θέμα marketing... όταν είναι ήρεμο.... σου πλασάρουν την εικόνα του πνεύματος...
όταν είναι νευρικό σου πλασάρουν την ζημιά..οπότε η εικόνα θα έχανε... τσάμπα κόπος... γι' αυτό και σε τέτοιες περιπτώσεις την εικόνα την ξεπετάνε συνήθως με μια μαύρη σκιά στα πεταχτά...

6) σχετικά με την απόχρωση του πνεύματος... μου φαίνεται λίγο αμερικάνικο και λίγο ρατσιστικό... το καλό να συμβολίζεται με το άσπρο και το κακό με το μαύρο.... δεν υπάρχουν δηλαδή άλλα χρώματα;

ότι και να είναι τα πνεύματα, τα φαντάσματα και οι παραφυσικές οντότητες...ας είμαστε πολύ ψαγμένοι σχετικά με το τι δεχόμαστε και τι όχι....

Φιλικά σε όλους...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 6:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΑΘΗΝΑΪΣ έγραψε:
Πολύ ενδιαφέροντα τα βίντεο αυτά!

Πράγματι, μοιάζουν αληθοφανή!

Πιστεύω στα φαντάσματα και στις "παρουσίες", μια και είμαι μάρτυρας σε αυτά από μικρή ηλικία.

Μεγάλωσα σε ένα σπίτι, όπου συχνά βλέπαμε "παρουσίες" και εγώ αλλά και άλλα μέλη της οικογένειάς μου.

Κάποια φαινόμενα που είδα στα βίντεο τα έχω βιώσει.

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι, το από που προέρχονται αυτές οι "παρουσίες", αν έχουν επαφή μαζί μας και αν ναι, τι ζητούν από εμάς...

Μερικές φορές είναι να απορεί κανείς.... γιατί όλα τα φαντάσματα έχουν το ίδιο μοτίβο;

Στην ερώτηση της Αθηναϊς θα ήθελα να την ανατρέξω σε λαϊκες αντιλήψεις, περί ελαφροίσκωτων.

Γιατί θα πρέπει να θέλουν κάτι από εμάς; Γιατί θα πρέπει να ασχολούνται με εμάς;

Ίσως απλά "ζούμε" σε δύο παράλληλους κόσμους......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 13, 2008 3:05 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
Μερικές φορές είναι να απορεί κανείς.... γιατί όλα τα φαντάσματα έχουν το ίδιο μοτίβο;

Στην ερώτηση της Αθηναϊς θα ήθελα να την ανατρέξω σε λαϊκες αντιλήψεις, περί ελαφροίσκωτων.

Γιατί θα πρέπει να θέλουν κάτι από εμάς; Γιατί θα πρέπει να ασχολούνται με εμάς;

Ίσως απλά "ζούμε" σε δύο παράλληλους κόσμους......

Πιστεύω στα φαντάσματα!

Δεν ξέρω αν αυτά τα βίντεο ήταν πραγματικά, έμοιαζαν πολύ, όμως. Έχω ακούσει διάφορες ιστορίες από φίλους και γνωστούς και κάποιες σκηνές που είδα μου θύμισαν αυτές τις διηγήσεις.

Θα συμφωνήσω μαζί σου Πέτρο, είναι πολύ πιθανό να "ζούμε" σε δύο παράλληλους κόσμους, ίσως και παραπάνω!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 13, 2008 12:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Μόνο 2;;;;;;; Εγώ πιστεύω ότι ζούμε σε άπειρους παράλληλους κόσμους οι οποίοι όλοι μαζί δημιουργούν μία ενιαία κλωστή που λέγεται ύπαρξη. Και δεν εννοώ ζωντανούς - νεκρούς. Εννοώ και άλλοι κόσμοι όπου οι παράλληλοι εαυτοί μας ζουν τις ζωές τους.

Όσο για τα φαντάσματα... Αν μη τη άλλο πιστεύω σε αυτά. Αλλά όχι όπως τα δείχνουν στα video. Και όσο για τις αύρες που ανέφερε ο Πέτρος.... Είναι σαν τις ενέργειες. άπρη δείχνει αγνότητα και καλοσύνη, μαύρη δείχνει ή πολύ θλίψη και προβληματισμό ή κακία και μίσος. Οπότε είναι λογικό ένας δαίμονας να έχει σκοτεινή αύρα, ενώ ένα καλό πνεύμα να είναι άσπρο.

Τώρα πως οι άυλες μορφές αποτυπώνονται στο φιλμ.... αυτό είναι μία άλλη ιστορία.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 17, 2009 4:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Βρήκα κάποια ενδιαφέροντα βίντεο, ας τα απολαύσουμε!!!! :shock: :shock: :shock:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MlpYfP8PQDA&feature=player_embedded[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wFjmtDZbdDY&feature=player_embedded[/youtube]

Δεν φοβάμαι τίποτα, έτσι μπορώ να θυμηθώ τον εαυτό μου...
Είμαι... ελεύθερος!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 29, 2009 1:25 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ελλάνικος έγραψε:
Πολύ ενδιαφέρον αυτό θέμα για τα φαντάσματα.

Δεν ξέρω αν αυτά τα βίντεο είναι αληθινά, όμως έχω ακούσει διάφορες μαρτυρίες από φίλους και γνωστούς που έζησαν παρόμοιες εμπειρίες.

Διάβασα κάπου και για το εκτόπλασμα.

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό;;;

Αγαπητέ φίλε Ελλάνικε

Το εκτόπλασμα, συνήθως, εμφανίζεται όταν κάνουμε επίκληση πνευμάτων. Με αυτό τον τρόπο πολλές φορές υλοποιούνται. Μπορεί π.χ. μέσα αυτό να υλοποιηθεί ένα πρόσωπο κ.λ.π.

Πρώτα εμφανίζεται το εκτόπλασμα και μετά γίνεται η υλοποίηση. Είναι το μέσον που χρησιμοποιούν τα πνεύματα για να παρουσιαστούν.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: