Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 3 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 4:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Έχω διαβάσει για τη νέα γενιά, που ονομάζεται «Indigo children», ότι πρόκειται για ανώτερες ψυχές, που έχουν έρθει τα τελευταία χρόνια στη γη, με σκοπό να βοηθήσουν τον πλανήτη να μπει σε μια πιο «πνευματική» πορεία. Περιγράφουν αυτά τα παιδιά, ως πανέξυπνα και απρόθυμα να προσαρμοστούν και να περιοριστούν από τους φραγμούς των διαφόρων συστημάτων (κοινωνικών, πολιτικών κλπ), που οι άνθρωποι έχουν αποδεχθεί έως σήμερα.

Υπάρχουν πολλά site με σχετικές πληροφορίες, όπως το http://www.indigochild.com

Στο site: http://skepdic.com/indigo.html, περιγράφει τα Indigo children:

«As small children, Indigo’s are easy to recognize by their unusually large, clear eyes. Extremely bright, precocious children with an amazing memory and a strong desire to live instinctively, these children of the next millennium are sensitive, gifted souls with an evolved consciousness who have come here to help change the vibrations of our lives and create one land, one globe and one species. They are our bridge to the future.»

Η επόμενη γενιά από τα Indigo είναι τα «Crystal Children», που έχουν ήδη αρχίσει να έρχονται.

Στο site: http://www.thecrystalchildren.com/crystal.html, αναφέρει τα εξής:

«The first thing most people notice about Crystal Children is their eyes large, penetrating, and wise beyond their years. Their eyes lock on and hypnotize you, while you realize your soul is being laid bare for the child to see. Perhaps you've noticed this special new "breed" of children rapidly populating our planet. They are happy, delightful, and forgiving. This generation of new lightworkers, roughly ages 0 through 7, are like no previous generation. Ideal in many ways, they are the pointers for where humanity is headed . . . and it's a good direction!

The older children (approximately age 7 through 25), called "Indigo Children," share some characteristics with The Crystal Children. Both generations are highly sensitive and psychic, and have important life purposes. The main difference is their temperament. Indigos have a warrior spirit, because their collective purpose is to mash down old systems that no longer serve us. They are here to quash government, educational, and legal systems that lack integrity. To accomplish this end, they need tempers and fiery determination.»

Σε κάποιο βιβλίο της Carol Bowman, αν δεν κάνω λάθος, είχα διαβάσει για τα εξωτερικά χαρακτηριστικά, που μπορεί να αναγνωρίσει κανείς σε παιδάκια με παλιές ψυχές, όπως είναι τα πολύ εκφραστικά μάτια, που σε παρακολουθούν με το βλέμμα από όταν είναι ακόμη μωρά και σου δίνουν την αίσθηση ότι καταλαβαίνουν τι τους λες και επικοινωνούν μαζί σου.

Η αλήθεια είναι, ότι τα παιδιά σήμερα είναι ή τουλάχιστον μου δίνουν την εντύπωση, ότι είναι πολύ πιο έξυπνα και διορατικά από ότι παλιότερα και δείχνουν να αντιλαμβάνονται τα πάντα γύρω τους, από πολύ μικρές ηλικίες.

:angel:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 12:39 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας....

Εγώ δεν ξέρω και πολλά για το θέμα... έχω όμως μια απορία...

...ακούω συχνά ότι τα παιδια ιντιγκο γεννήθηκαν το Νοέμβριο του 1983.....

Είναι δυνατόν να γεννήθηκαν μόνο τότε;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 04, 2008 12:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:
Εγώ δεν ξέρω και πολλά για το θέμα... έχω όμως μια απορία...

...ακούω συχνά ότι τα παιδια ιντιγκο γεννήθηκαν το Νοέμβριο του 1983.....

Είναι δυνατόν να γεννήθηκαν μόνο τότε;

Αγαπητέ Πέτρο

Εύλογη η ερώτησή σου!

Ανά καιρούς κατεβαίνουν φωτισμένες ψυχές στη γη για μία συγκεκριμένη αποστολή για το καλό του πλανήτη και της ανθρωπότητας...

Από την προσωπική μου εμπειρία και μελέτη, έχω παρατηρήσει ότι οι ψυχές αυτές κατεβαίνουν όχι σε συγκεκριμένα διαστήματα, όπως πολλοί υποστηρίζουν, αλλά όποτε οι συνθήκες, βιολογικές, αστρολογικές κ.λ.π. είναι κατάλληλες.

Υπάρχουν, βέβαια και ορισμένα χρονικά διαστήματα όπου κατέβηκε (και ίσως συνεχίσει να κατεβαίνει) ένας μεγάλος αριθμός φωτισμένων ψυχών, λόγω του ότι η γη έχει χτυπήσει κόκκινο!

Διάβασε τη δημοσίευση μου... που αναφέρεται σε ένα "παραμύθι" και θα καταλάβεις!!! :D :D :D

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 3 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: