Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 61 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΤΟΣ 2012... ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 24, 2008 4:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΕΤΟΣ 2012... ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ;

Σύμφωνα με τη χρονολόγηση των Μάγια, η σημερινή εποχή άρχισε στις 12 Αυγούστου του 3.114 π.Χ. και θα τελειώσει στις 22 Δεκεμβρίου του 2012. Αναφέρεται ότι, εκείνη την ημέρα η Γη, όπως τη γνωρίζουμε, θα καταστραφεί από τρομερούς σεισμούς.

Πολλά βιβλία έχουν γραφτεί σχετικά με τους Μάγια, αλλά κανείς μέχρι τώρα δεν μπόρεσε να ερμηνεύσει το αξιοθαύμαστο ημερολόγιό τους ή τους λόγους που τους οδήγησαν στον προσδιορισμό των συγκεκριμένων ημερομηνιών.

Πιστεύω, πως στο μέλλον θα δούνε τα μάτια μας πολλά και απίστευτα πράγματα, όχι μόνο από την πλευρά των δοξασιών και των προφητειών, αλλά και από αυτή της απλής λογικής.

Όλα δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά! Μια ματιά γύρω μας θα μας πείσει... Η γη βαδίζει προς τον εκφυλισμό και πρακτικά - υλικά και πνευματικά. Για να αναδυθεί, λοιπόν, μία καινούργια και πιο υγιής κοινωνία, τότε θα πρέπει η παλιά να καταρριφθεί. Αυτό, βέβαια, δε γίνεται έτσι απλά... η αναγέννηση ακολουθείται πάντα από "ακραία" γεγονότα και "πόνο".

Για το 2012, θεωρώ πως θα είναι η χρονιά της αρχής του τέλους... Ίσως δε γίνουν τότε κάποια θεαματικά γεγονότα, είναι όμως πιθανό να πέσουν οι "μάσκες" και να αποκαλυφθούν οι υπαίτιοι... αυτοί, δηλαδή, που οδηγούν τη γη στην παρακμή.

Εικόνα

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 25, 2008 9:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας!

Έτος 2012... μία ημερομηνία που έχει συζητηθεί κατά πολύ στους μεταφυσικούς κύκλους και όχι μόνο!

Ένα δυνατό έναυσμα είναι και η θεωρία των ΜΑΓΙΑ για το έτος αυτό.

Πολλές σχολές υποστηρίζουν, επίσης, ότι θα συμβούν τότε γεγονότα τα οποία θα αλλάξουν την πορεία της ανθρωπότητας προς μία νέα εποχή!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 3:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ένα από τα τελευταία μηνύματα που έστειλε το γκρουπ (για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το βιβλίο "η Ρομφαία του Μιχαήλ") για το 2012:

The group has talked a lot about 2012. Although their message about 2012 is quite different they do say the following: It will be a magical time full of creation and an evolutionary step for humanity.

Many people on this Earth set up specific contracts that they would only enact if the level of humanity reached critical levels where this can happen. That is talking place now and it is on a course to manifest on the magical date of 2012.

The group says this will be a grand creation on as global basis. Many Lightworkers are having strange events take place in their lives right now to push them into a new direction that will allow them to active their Time Critical Contracts. In this message the group gave three examples of what this can look like.

The next four years will be a time for change for humanity. Many Lightworkers are activating contracts now that will put them in the best position for what is ahead. Enjoy the ride.

Για όσους δεν γνωρίζουν αγγλικά, μπορούν να μεταφράσουν το κείμενο εδώ:

http://translate.google.com

http://babelfish.yahoo.com/

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 4:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και από εμένα!

Έψαξα λίγο στο διαδίκτυο να δω τι κυκλοφορεί για το έτος αυτό και έπεσα επάνω σε αυτή τη σελίδα:

http://perseysteam.blogspot.com/2006_11_01_archive.html

Πριν ξεκινήσει το κείμενο, υπάρχει η εξής επισήμανση:

"ΠΡΟΣΟΧΗ: ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΚΤΟΣ ΟΡΙΩΝ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ."

Εμένα, πάντως, μου φάνηκε ενδιαφέρον!!!!! :sconvolto:

Τι λέτε και εσείς;;;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 4:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Παιδί από τ' αστέρια έγραψε:
Γεια σας και από εμένα!

Έψαξα λίγο στο διαδίκτυο να δω τι κυκλοφορεί για το έτος αυτό και έπεσα επάνω σε αυτή τη σελίδα:

http://perseysteam.blogspot.com/2006_11_01_archive.html

Πριν ξεκινήσει το κείμενο, υπάρχει η εξής επισήμανση:

"ΠΡΟΣΟΧΗ: ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΚΤΟΣ ΟΡΙΩΝ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ."

Εμένα, πάντως, μου φάνηκε ενδιαφέρον!!!!! :sconvolto:

Τι λέτε και εσείς;;;;;

Αγαπητό Παιδί από τ' αστέρια

Μπήκα στη σελίδα... και έριξα μία ματιά. Μου φάνηκαν και εμένα ενδιαφέροντα!

Λες... από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια;;;;

Αν συμβαίνει, πάντως, κάτι τέτοιο... είμαστε όλοι μακριά νυχτωμένοι!!!! :matrix:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 28, 2008 12:44 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

karma έγραψε:
Πιστεύω, πως στο μέλλον θα δούνε τα μάτια μας πολλά και απίστευτα πράγματα, όχι μόνο από την πλευρά των δοξασιών και των προφητειών, αλλά και από αυτή της απλής λογικής. Όλα δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά! Μια ματιά γύρω μας θα μας πείσει... Η γη βαδίζει προς τον εκφυλισμό και πρακτικά - υλικά και πνευματικά. Για να αναδυθεί, λοιπόν, μία καινούργια και πιο υγιής κοινωνία, τότε θα πρέπει η παλιά να καταρριφθεί. Αυτό, βέβαια, δε γίνεται έτσι απλά... η αναγέννηση ακολουθείται πάντα από "ακραία" γεγονότα και "πόνο".

Για το 2012, θεωρώ πως θα είναι η χρονιά της αρχής του τέλους... Ίσως δε γίνουν τότε κάποια θεαματικά γεγονότα, είναι όμως πιθανό να πέσουν οι "μάσκες" και να αποκαλυφθούν οι υπαίτιοι... αυτοί, δηλαδή, που οδηγούν τη γη στην παρακμή.

Θα συμφωνήσω με τη φίλη karma και συγχαρητήρια και από εμένα για το θέμα!

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι ίσως η ανθρωπότητα μεταβεί τότε σε ένα άλλο, πιο πνευματικό επίπεδο.

Από τη μελέτη του χάρτη (21 - 31/12/2012) δεν βλέπω κάτι το θεαματικό. Οι περισσότερες όψεις που σχηματίζονται, αφορούν τη Σελήνη και τον κλήρο της τύχης. Δεν μπορούμε να τις εκλάβουμε, όμως, γιατί δεν είμαστε σίγουροι για την ώρα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 28, 2008 10:11 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγώ πιστεύω ότι ο άνθρωπος πίστευε ανέκαθεν στήν έννοια του "κάτι θα συμβεί (άνωθεν) και θα σωθώ". Είναι μέρος της εξελικτικής πορείας της ψυχής του, μέχρι να φτάσει στήν κάτάσταση του Απολλωνείου "γνώθι σαυτό" και να συνειδητοποιήσει ότι μόνος θα σώσει τον εαυτό του. Και ο θεός βέβαια, πάντα τον βοηθούσε και πάντα θα τον βοηθάει.

Με αγάπη
Άτροπος

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 30, 2008 2:31 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι!

Παιδί από τ' αστέρια, μπήκα στη σελίδα που μας προτείνεις και έριξα μια ματιά!

Τη θεωρία αυτή την έχω ακούσει και από αλλού... μια και κυκλοφορεί στο διαδίκτυο και στους μεταφυσικούς κύκλους.

Πιστεύω, ότι η αλήθεια κρύβεται κάπου στη μέση....

Δεν είμαστε μόνοι στο Σύμπαν, αυτό προκύπτει από την κοινή λογική! Τα υπόλοιπα τ' αφήνω στη δική σας κρίση και... φαντασία.

Κατά τη γνώμη μου, ο κόσμος δεν θα καταστραφεί, απλά θα μεταβεί σε ένα άλλο πεδίο εξέλιξης, ενεργειακής και πνευματικής.

Γι' αυτό το λόγο, λέγεται, πως έχει κατέβει τις τελευταίες δεκαετίες ένα μεγάλο κύμα ψυχών, οι οποίες ονομάζονται "Εργάτες του φωτός".

Η εργασία τους εδώ στη γη είναι, να ανεβάσουν τις δονήσεις του πλανήτη μας μέσα από τη δική τους ενέργεια. Η ενέργεια αυτή πηγάζει μέσα από τη θετική σκέψη, την Αγάπη, την προσφορά και από όλα εκείνα τα Θεϊκά συναισθήματα που γαληνεύουν την ψυχή και την εξυψώνουν!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 1:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Μπήκα και εγώ στο site και μπορώ να πω ότι έμεινα άφωνη.

Τελικά αν ένα μικρό ποσοστό των όσων είναι γραμμένα εκεί είναι αλήθεια τότε πραγματικά είμαστε βαθιά νυχτωμένοι και έρμαιοι στα χέρια κάποιων.....

Αλίμονο μας......

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 6:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Γειά στο forum και από μένα.

Ένα ενδιαφερον video που κυκλοφορει στο διαδικτυο για το 2012 ειναι και αυτο του David Flynn. Ο ανθρωπος εχει καταπληκτικες πληροφοριες και εχει κανει τεραστια ερευνα γυρω απο το θεμα.

Δειτε και τα 9 video.

http://www.youtube.com/watch?v=vMn2K-TDIL0

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Όπως με τους κατακλυσμούς;

Γιατί ειλικρινά μου κάνει εντύπωση που κάθε χώρα, ανεξαρτήτου περιόδου και θρησκείας έχει στην ιστορία της ένα κατακλυσμό....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ... ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΑΡ' ΑΥΤΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ~ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΓΙΑ ΤΟ 2000 ~ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ!!! ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑΣ;

Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ.... ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ.... ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.....
ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

space heart έγραψε:
Πιστεύω, ότι η αλήθεια κρύβεται κάπου στη μέση....

Δεν είμαστε μόνοι στο Σύμπαν, αυτό προκύπτει από την κοινή λογική! Τα υπόλοιπα τ' αφήνω στη δική σας κρίση και... φαντασία.

Κατά τη γνώμη μου, ο κόσμος δεν θα καταστραφεί, απλά θα μεταβεί σε ένα άλλο πεδίο εξέλιξης, ενεργειακής και πνευματικής.

Γι' αυτό το λόγο, λέγεται, πως έχει κατέβει τις τελευταίες δεκαετίες ένα μεγάλο κύμα ψυχών, οι οποίες ονομάζονται "Εργάτες του φωτός".

Η εργασία τους εδώ στη γη είναι, να ανεβάσουν τις δονήσεις του πλανήτη μας μέσα από τη δική τους ενέργεια. Η ενέργεια αυτή πηγάζει μέσα από τη θετική σκέψη, την Αγάπη, την προσφορά και από όλα εκείνα τα Θεϊκά συναισθήματα που γαληνεύουν την ψυχή και την εξυψώνουν!

ΤΟ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.... ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ "ΤΡΑΦΕΙ" ΘΑ "ΤΡΩΕΙ" ΤΗΝ ΜΑΖΑ ΤΟΥ...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγώ έχω μια αδιόρατη εντύπωση ότι δεν θα καταστραφεί ακριβώς όπως εμείς οι ίδιοι το φανταζόμαστε ή σκεφτόμαστε.

Κάτι άλλο θα συμβεί που θα επιφέρει τον θάνατο και θα δημιουργήσει την αναγέννηση.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:35 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Ο κόσμος λένε έχει καταστραφεί και έχει αναγεννηθεί 7 φορές περίπου...
γι' αυτό και σε κάθε θρησκεία υπάρχει και μια τέτοια αναφορά ...όπως ο Χριστιανισμός με την αναφορά του στον Νώε...
όπως έγινε και προϊστορικά με τους δεινόσαυρους....
όπως έγινε και στην αρχαία Ελλάδα με τον Δευκαλίωνα ~νομίζω~.....

Οπότε αυτό που λες δεν είναι και πολύ αυθαίρετο σενάριο....

όπως και να έχει όμως.... από επιστημονικής άποψης- ο κόσμος λόγω φυσικής φθοράς θα καταστραφεί.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 10:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

ptolemaios έγραψε:
Γειά στο forum και από μένα.

Ένα ενδιαφερον video που κυκλοφορει στο διαδικτυο για το 2012 ειναι και αυτο του David Flynn. Ο ανθρωπος εχει καταπληκτικες πληροφοριες και εχει κανει τεραστια ερευνα γυρω απο το θεμα.

Δειτε και τα 9 video.

http://www.youtube.com/watch?v=vMn2K-TDIL0

Εδω και λιγο καιρο μου εχει "γεννηθει" μια απορια...
λεμε ολοι οτι ο κοσμος ΘΑ καταστραφει.....

μηπως ομως εχει αρχισει ηδη να καταστρεφεται;;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 3:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

29 Σεπτεμβρίου
2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ;

Στις 21 Δεκεμβρίου 2012, την ημέρα του χειμερινού ηλιοστασίου το κέντρο του γαλαξία μας θα ευθυγραμμιστεί με τον ήλιο μας γιά ακόμα μία φορά..

http://www.esoterica.gr/forums/topic.as ... IC_ID=1673

Θυμηθείτε το ανέκδοτο με τον Bill Gates...

“Αγαπητοί μου συνεργάτες. Εχω και καλά νέα και κακά νεα. Τα καλά νέα είναι οτι το νέο μας προιόν τα windows 2012 με τα synaptic interfaces και τα 3d holographic experience window blinds και τα interactive feel as real sex toys θα βγεί στην ώρα του — 23 Δεκεμβρίου 2012 για να προλάβουμε και την Χριστουγεννιάτικη αγορά. Τα κακά νέα είναι οτι ο κόσμος καταστρέφεται στις 21 Δεκεμβρίου 2012″…

<<Οι Μάγια άσφησαν πίσω τους δείγματα του πολιτισμού τους, που μεταφρασμένα στο σύγχρονο σύστημα χρονολόγησης, μας μεταφέρουν με τις αινιγματικές τους επιγραφές ένα παράξενο μήνυμα: "ο πέμπτος ήλιος θα κλείσει τον κύκλο του στις 23 Δεκεμβρίου του 2012 μ.Χ." >>

Η ίδια ημερομηνία εμφανίζεται και στο μυστήριο των 13 κρανίων, όλα καταστευασμένα από κρύσταλλο χαλαζία και όλα άγνωστης προέλευσης ή αδιευκρίνιστης προέλευσης. ορισμένοι θεωρούν ότι είναι κρυσταλλικοί πομποί που εγκατέλειψαν στην Γη πριν από εκατοντάδες χρόνια κάποιος εξωγήινος πολιτισμός για να επικοινωνήσει με τον άνθρωπο μέσω της άμεσης εγκεφαλικής οδού..

"Η Ζώνη Φωτονίων (Ζώνη Φωτός) ανακαλύφθηκε μέσω δορυφόρου το 1961 στον αστερισμό των Πλειάδων, αλλά δεν δόθηκε μεγάλη δημοσιότητα στο θέμα. Οι Πλειάδες είναι ένα σύστημα άστρων του οποίου μέρος είναι και ο ήλιος μας, καθώς επίσης και άλλοι ήλιοι - ο καθένας με το δικό του πλανητικό σύστημα βέβαια. Ο κεντρικός ήλιος των Πλειάδων λέγεται Αλκιόνη. Ο ήλιος μας κάνει μια πλήρη περιστροφή γύρω από την Αλκιόνη σε 24,000 χρόνια περίπου (άλλοι λένε 26,000). Κάθε 10,000 χρόνια περίπου το πλανητικό μας σύστημα "συναντά" τη Ζώνη Φωτονίων, η διάσχιση της οποίας κρατά 2,000 χρόνια και χαρακτηρίζεται από συνεχές φως. Οι ενδιάμεσες δύο μεγάλες περίοδοι (10,000 + 10,000 έτη περίπου) είναι οι περίοδοι του σκότους και χαρακτηρίζονται από την εναλλαγή νύχτας και ημέρας, όπως έχουμε τώρα.

Έχουμε αρχίσει (θεωρητικά από το 2000) να κινούμαστε μέσα στη ζώνη φωτονίων και θα είμαστε τελείως μέσα σε αυτήν το έτος 2012.

http://ditikos.wordpress.com/2007/03/21/2012/

Εσχατολογία... Ο φόβος του θανάτου έχει τρομερή δύναμη και επιρροή στη ζωή του ανθρώπου. Φαίνεται λοιπόν ότι ο άνθρωπος από τα πρώτα του διανοητικά βήματα στον πλανήτη συνειδητοποίησε ότι τα πάντα έχουν μια αρχή κι ένα τέλος, ακριβώς όπως και η ζωή του. ΟΛΕΣ οι θρησκείες όλων των λαών έκαναν και κάνουν λόγο για το τέλος του κόσμου, το τέλος των ημερών, το τέλος του χρόνου…

The Mayan Calendar - Welcome to evolution 2012

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YomEEicpxcc&feature=player_embedded[/youtube]

estrellito 29/09/07

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 3:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

http://pangian.spaces.live.com/blog/cns!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=11iCmzGnOI8&feature=player_embedded[/youtube]

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 05, 2008 4:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Το θέμα βλέπω ότι εμπλουτίστηκε με πολύ ενδιαφέρουσες δημοσιεύσεις!!!

Έκανα, όπως πάντα, τη βόλτα μου στο διαδίκτυο και βρήκα δύο σελίδες που αξίζει να συζητήσουμε!

Για ρίξτε μια ματιά:

http://enas-ellhnas.blogspot.com/2007/09/blog-post.html

http://www.geocities.com/anaxfiles/foru ... kis13.html

Κάτι παίζεται εδώ... :matrix:

Υ.Γ. Αγαπητή φίλη karma, αν θέλεις πέρασε και εδώ εκείνη τη δημοσίευση - "παραμύθι"... αξίζει να συζητηθεί!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 06, 2008 8:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας καλοί μου φίλοι!

Όλες οι απόψεις και οι απαντήσεις είναι πολύ ενδιαφέρουσες.

Παιδί από τ' αστέρια, πολύ ενδιαφέρουσες οι σελίδες που μας παραθέτεις!

Σιγά - σιγά πολλά πράγματα θα βγουν στη φόρα...

Προσωπικά πιστεύω, πως ότι και να συμβεί στη γη θα παραμείνουν αυτοί που έχουν έρθει ή έχουν τη διάθεση να δουλέψουν για την αναδόμηση μίας νέας εποχής, μιας νέας πιο υγιούς κοινωνίας.

Σίγουρα, πάντως, πολλά έχουν να δουν τα μάτια μας ακόμα... :eyeroll:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 06, 2008 8:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Παιδί από τ' αστέρια έγραψε:
Υ.Γ. Αγαπητή φίλη karma, αν θέλεις πέρασε και εδώ εκείνη τη δημοσίευση - "παραμύθι"... αξίζει να συζητηθεί!!!

Την περνάω και εδώ!

Θα σας διηγηθώ ένα παραμύθι...

Όταν κάποτε... κάποιες μεγάλες ομάδες ψυχών αποσκίρτησαν από τη Θεϊκή, Συμπαντική ενέργεια κα αποφάσισαν να γίνουν αυτόνομες, μη δυνάμενες να συντηρηθούν από την Πηγή... το πρώτο τους μέλημα ήταν να βρουν τρόπους για τραφούν και για να επιβιώσουν...

Έτσι, ξεχύθηκαν στο Σύμπαν και άρχισαν ψάχνουν τόπους για τροφή...

Μέσα, λοιπόν, σε αυτή την αναζήτηση... συνάντησαν και τη γη...

Ήταν γι’ αυτούς ένας βολικός χώρος για να εγκατασταθούν, μια και οι άγουρες ψυχές που την κατοικούσαν, δεν έδειχναν να διαθέτουν ιδιαίτερες αντιστάσεις....

Οι μέρες, τα χρόνια, οι αιώνες πέρασαν και αυτές εδραιώθηκαν για τα καλά, που μέσα από τις καταστάσεις που δημιούργησαν, απολάμβαναν ένα πλούσιο γεύμα...

Και φθάνουμε στις μέρες μας.... με μία γη να παραπαίει...

Η ανέχεια, η αγωνία, η κοινωνική ανισότητα, οι δανεισμοί, η πορνεία, η ασυδοσία και άλλα τόσα ιδιώματα της εποχή μας, έχουν δημιουργήσει ανθρώπους ζόμπι, χωρίς αντιστάσεις, μία έτοιμη και πολύ νόστιμη τροφή...

Ο περιορισμός του σεξ από Αγάπη και η αφθονία του σεξ, σαν τρόπος απόλαυσης, ήταν ακόμη ένα μέσον για να αφαιρέσουν από τους ανθρώπους τη μοναδική πηγή δύναμής τους, μέσα από το τσάκρας της βάσης.

Ο πλανήτης γη άρχισε να χτυπάει κόκκινο!!!! Η καταστροφή του, μέσα από τη χαμηλή δόνηση που δημιουργήθηκε, οδήγησε το συμβούλιο των Σοφών του Σύμπαντος, να αναλάβει ενεργό δράση...

Το πρώτο, μεγάλο, μέλημά τους ήταν να βοηθήσουν τους κατοίκους του πλανήτη, όσο εξουθενωμένοι και αν ήσαν από εκείνα τα ενεργειακά βαμπίρ, να αποκτήσουν αντιστάσεις...

Κατέβηκε ένα μεγάλο κύμα εξελιγμένων ψυχών – διδασκάλων, που μέσα από την προσωπική τους εργασία, θα βοηθούσαν ενεργά σε αυτό το σκοπό... και παράλληλα, μέσα από τη δική τους δόνηση, θα ανέβαζαν και τη δόνηση του πλανήτη...

Το Σχέδιο επιθυμεί να εκδιώξει με κάθε τρόπο και μέσον αυτούς τους εισβολείς...

Ανεβαίνοντας η γη από την τρίτη στην πέμπτη βαθμίδα, θα πάψει να είναι πια ένας πρόσφορος τόπος για τροφή...

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ.. ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ... ΗΡΘΕ, ΟΜΩΣ, Η ΩΡΑ, ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ ΟΛΟΙ... ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ, ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑ ΘΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΤΗ ΓΗ ΣΤΗ ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 06, 2008 9:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Τελικά... μου φαίνεται ότι τίποτα δεν έχουμε δει ακόμα!!!!

Συγκλονιστικό το "παραμύθι" σου αγαπητή μου karma!

Πάντως, σίγουρα δεν πάμε καλά και τα σημάδια έχουν αρχίσει να φαίνονται...

Και τώρα τελευταία πιο έντονα...

Σιγά - σιγά πολλά πράγματα θα βγουν στη φόρα...

Χαίρεσθαι και να προσμένετε. Απλά και όμορφα, να είστε έτοιμοι.... όπως γράφει και η φίλη μας ΙΝΤΙΓΚΟ, την οποία καλωσορίζω στην παρέα μας και στο θέμα! :lol: :lol: :lol:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 3:45 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

(Αρχική δημοσίευση: Κυρ Ιούλ 06, 2008 9:22 pm)
http://nebesnyel.forumup.com/viewtopic.php?t=266&postdays=0&postorder=asc&start=30

Μα δεν πρόκειται να περιέλθουμε στην ανυπαρξία. Απλώς από την Φυλακή και παρακμή της ύλης, θα επιστρέψουμε στην Πραγματικότητα. Τώρα ορισμένοι που θεωρούν την ύλη ως κόσμο τους, δικαιολογούνται να τρέμουν την μεγάλη αλλαγή αυτή.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 3:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Διάβασα προσεκτικά το θέμα και όλες τις απαντήσεις των φίλων που κάθε μία έχει και τη δική της αξία.

Θα συμφωνήσω, όμως, με την παρακάτω άποψη:

icaros83 έγραψε:
Μα δεν πρόκειται να περιέλθουμε στην ανυπαρξία. Απλώς από την Φυλακή και παρακμή της ύλης, θα επιστρέψουμε στην Πραγματικότητα. Τώρα ορισμένοι που θεωρούν την ύλη ως κόσμο τους, δικαιολογούνται να τρέμουν την μεγάλη αλλαγή αυτή.

Πιστεύω ότι είναι η πιο ουσιαστική!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 22, 2008 12:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Ναι, είναι αλήθεια ότι κάθε εποχή FINALE στο μυαλό της, τους "έσχατους καιρούς", σε πολλά χρονικά σημεία οι άνθρωποι πίστευαν ότι ζούσαν στην "τρίτη πράξη" του έργου (την τελευταία), με το φινάλε να είναι κοντά. Οι λίστες είναι διαφωτιστικές, ένα κάρο θεωρίες έχουν βγει βασισμένες σε διάφορες προφητείες, ημερολόγια, ιερά/αρχαία κείμενα κτλ.
Συμφωνώ βέβαια ότι τα πράγματα σήμερα δείχνουν πολύ άσχημα από πολλές απόψεις. Ακόμη κι όταν δεις το 12χρονο με το κινητό, κάνεις πολύ περισσότερες σκέψεις από την προφανή (επιπτώσεις από την ακτινοβολία). Η τεχνολογία και τα διάφορα gadget έχουν κάνει τον άνθρωπο πιο μαλθακό, πιο εξαρτημένο αλλά και πιο ηθικά "χαμηλό".

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 01, 2008 11:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Εδώ και μήνες βλέπω αλλόκοτα όνειρα. Όνειρα με μάχες. Μαζί μου βρίσκονται και άλλοι μετάξι αυτών και η κολλητή μου, όταν ξυπνώ είμαι ένα πτώμα, το περίεργο είναι πως όταν μιλάω με την κολλητή μου διαπιστώνουμε πως βλέπαμε το ίδιο όνειρο.

Μήπως συμβαίνει και σε εσάς;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Νοέμ 01, 2008 8:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Έψαξα να βρω ένα βιβλίο που είχα διαβάσει μικρή για το 2012 αλλά δεν το βρήκα δυστυχώς. Έλεγε πως μια φυλή κατάφερε να δει πέρα από το 2012 και είδε ένα κόσμο ονειρικό, ένα κόσμο γεμάτο αγάπη οπού οι άνθρωποι δεν θα δουλεύουν για να βγάλουν λεφτά, γιατί δεν θα τα χρειάζονται ότι θέλουν θα το έχουν, θα δουλεύουν μονό για 3 μήνες για να καταλάβουν πως ήταν παλιά. Αυτά θυμάμαι.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 11:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ένα από τα τελευταία μηνύματα που έστειλε το γκρουπ (για περισσότερες πληροφορίες δείτε τη "Ρομφαία του Μιχαήλ", στον ιστό βιβλία) για το 2012:

The group has talked a lot about 2012. Although their message about 2012 is quite different they do say the following: It will be a magical time full of creation and an evolutionary step for humanity.

Many people on this Earth set up specific contracts that they would only enact if the level of humanity reached critical levels where this can happen. That is talking place now and it is on a course to manifest on the magical date of 2012.

The group says this will be a grand creation on as global basis. Many Lightworkers are having strange events take place in their lives right now to push them into a new direction that will allow them to active their Time Critical Contracts. In this message the group gave three examples of what this can look like.

The next four years will be a time for change for humanity. Many Lightworkers are activating contracts now that will put them in the best position for what is ahead. Enjoy the ride.

Για όσους δεν γνωρίζουν αγγλικά, μπορούν να μεταφράσουν το κείμενο εδώ:

http://translate.google.com

http://babelfish.yahoo.com/

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 10, 2008 1:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι

Σαν αστρολόγος, για την ημερομηνία 21/12/2012, όπως και για την 30/12/2012, έχω κάνει μελέτη, αλλά δεν είδα κάτι άξιο λόγου.

Γενικά, οι πληροφορίες μου αναφέρουν ότι υπάρχουν διάφορα εναλλακτικά σχέδια για το μέλλον, γι' αυτό και δεν μπορεί να γίνει συγκεκριμένη πρόβλεψη.

Τα πάντα θα εξαρτηθούν από τις κινήσεις των αρνητικών.

Το βασικό Σχέδιο είναι να φύγει κόσμος από τη γη (θα ενσαρκωθούν αμέσως αλλού, για να συνεχίσουν την εξελικτική τους πορεία). Αυτό, γιατί αποτελούν τροφή για τους αντιθέτους. Το Συμπαντικό Σχέδιο πιστεύει πως αν δεν βρίσκουν πλέον τροφή θα αναγκαστούν να φύγουν. Έτσι μόνο θα σωθεί η γη!

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το 2012 θα αποτελέσει την αφετηρία δράσης για τους Εργάτες του Φωτός και για τα άτομα που έχουν έρθει στη γη για μία συγκεκριμένη αποστολή, μια και τότε είναι πολύ πιθανό να έχουν πέσει οι μάσκες από την άλλη πλευρά!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 16, 2008 10:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Μπορεί εσύ, εγώ και πολλοί άλλοι να μη τους κατακρίνουμε, όμως πολλοί πιστεύουν σε αυτά τα παιδιά με αποτέλεσμα να τα θεοποιούν. Μήπως το θέμα indigo είναι μια παραπλάνηση; Και ξαφνικά τώρα τα ανακάλυψαν; Εγώ πιστεύω πως indigo υπήρχαν και πριν απλά τους ονόμαζαν τρελούς, μάγους ή μάγισσες και τους έβαζαν σε Τσίρκα για θέαμα. Φαντάζομαι θα έχετε παρατηρήσει μια έξαρση σε ταινίες του Χόλυγουντ για σενάρια περί μαγείας, πολεμάρχων, νεράιδες, ταινίες που κόβουν τρελά εισιτήρια και μετά τα indigo. Εκεί που θεωρούσαν ταμπού το θέμα των ψυχικών δυνάμεων τώρα ασχολούνται όλοι, και ξαφνικά ανοίγουν και κάποια στόματα, ξέρω πως κάπου υπάρχει κάποια παγίδα αλλά δεν μπορώ να τη βρω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 61 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: