Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 28 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΣΥΜΜΕΤΡΙΕΣ ΑΡΙΘΜΩΝ, ΟΠΩΣ 11:11, 22:22, 23:32...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 4:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Σε κάποιο άλλο φόρουμ, σε ένα topic στο οποίο συμμετείχα και εγώ, είχε συζητηθεί το θέμα του να βλέπει κάποιος πολύ συχνά συμμετρίες αριθμών, κάθε φορά που κοίταζε την ώρα, είτε στο ρολόι, είτε στο VCR, είτε στο κινητό τηλέφωνο κλπ.

Επανέρχομαι σε αυτό το θέμα, γιατί το να βλέπω παντού συμμετρικούς αριθμούς 11:11, 22:22, 23:23 ή 23:32 κλπ έχει γίνει ‘ρουτίνα’. Συμβαίνει συνεχώς και έχω την αίσθηση ότι πρόκειται για κάποιο σημαντικό μήνυμα, ότι πλησιάζει η ώρα για κάτι σημαντικό να γίνει, αλλά δε ξέρω τι.

Έψαξα πάλι στο Internet και βρήκα την παρακάτω ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα:

http://www.1111spiritguardians.com/

στην οποία μιλάει για ένα γκρουπ 1,111 αγγέλων, οι οποίοι μας δηλώνουν την παρουσία τους, στην αρχή χρησιμοποιώντας το 11:11 σε διάφορες περιστάσεις και μετά χρησιμοποιώντας άλλες συμμετρίες, όπως 22:22 για υπενθύμιση.

Στο άρθρο αυτό επίσης, μου έκανε εντύπωση ότι αναφέρεται, ότι οι άγγελοι αυτοί πολλές φορές χρησιμοποιούν διάφορους τρόπους να μας υπενθυμίσουν την παρουσία τους, όπως το να αλλάζουν τα φανάρια όταν περνάμε ή να αναβοσβήνουν τα φώτα στους δρόμους. Είναι παράξενο, αλλά πράγματα σαν αυτά, τα έχω παρατηρήσει από παιδί. Πολλές φορές μου έχει συμβεί να ανάψει το φως της κολόνας έξω από το σπίτι μου, την ώρα που γυρίζω σπίτι και ας μην έχει σκοτεινιάσει ακόμη και μετά από μερικά λεπτά σβήνει ή να αλλάζουν πολλά συνεχόμενα φανάρια την ώρα που περνάω. Ή πάλι, να είναι αναμμένα τα φώτα του δρόμου και όταν περάσω να σβήσουν για λίγα δευτερόλεπτα. Συμπτώσεις...???

:angel:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 5:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Angel έγραψε:
Σε κάποιο άλλο φόρουμ, σε ένα topic στο οποίο συμμετείχα και εγώ, είχε συζητηθεί το θέμα του να βλέπει κάποιος πολύ συχνά συμμετρίες αριθμών, κάθε φορά που κοίταζε την ώρα, είτε στο ρολόι, είτε στο VCR, είτε στο κινητό τηλέφωνο κλπ.

Επανέρχομαι σε αυτό το θέμα, γιατί το να βλέπω παντού συμμετρικούς αριθμούς 11:11, 22:22, 23:23 ή 23:32 κλπ έχει γίνει ‘ρουτίνα’. Συμβαίνει συνεχώς και έχω την αίσθηση ότι πρόκειται για κάποιο σημαντικό μήνυμα, ότι πλησιάζει η ώρα για κάτι σημαντικό να γίνει, αλλά δε ξέρω τι.

Πράγματι! Πολύ ενδιαφέρον θέμα και έκανες πολύ καλά που επανήλθες!

Λοιπόν... μία από τα ίδια.... θα έλεγα ότι έχει γίνει ρουτίνα και σε εμένα... ειδικά με το 11, το οποίο μου εμφανίζεται με πολλούς τρόπους (κι' απρόσμενα, φυσικά)...

Τι προάλλες μου εμφανίστηκε ο αριθμός 11:22. Δε γνωρίζω τι σημαίνει αυτό, αλλά κάποιο μήνυμα θα ήθελε να δώσει...

Πιστεύω, ότι δεν έχει να κάνει τόσο με τους Αγγέλους, όσο με τους οδηγούς συγκεκριμένων ψυχών που έχουν κατέβει στη γη για μία αποστολή!

Αλλά, επάνω σε αυτό, θα μας κατατοπίσει καλύτερα η φίλη karma!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 5:58 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ο αριθμός 11

Ο αριθμός 11 συμβολίζει τα μεγαλόπνοα οράματα, τα υψηλά ιδανικά, τον ιδεαλισμό την πνευματική ανάπτυξη και καλλιέργεια.

Είναι ο αριθμός των πολιτικών αρχηγών, των φιλοσόφων, των διδάσκαλων, των πνευματικών ηγετών και των αποκρυφιστών.

Ο αριθμός 22

Ο αριθμός 22 συμβολίζει την πίστη, τον ιδεαλισμό, τα οράματα και την πρωτοτυπία.

Είναι ο αριθμός της φιλανθρωπίας, της ηθικής, της φιλίας της πνευματικότητας, της βοήθειας προς το συνάνθρωπο και της κοινωνικής προσφοράς.

Ο αριθμός 23

Ο αριθμός 23 συμβολίζει το θάρρος, την τόλμη, την έρευνα, τη θεραπεία, την εντιμότητα και τη φήμη.

Είναι ο αριθμός των συγγραφέων και των λογίων.

Ο αριθμός 32

Ο αριθμός 32 είναι ο μαγικός αριθμός που κυβερνά ανθρώπους και λαούς. Συμβολίζει τη μετάδοση της γνώσης, τους υψηλούς στόχους και την πνευματική δύναμη.

Είναι ο αριθμός των πολεμιστών, των νομοθετών, του καθήκοντος, της δράσης, της ευγλωττίας και των πολιτικών αρχηγών.

Όταν παρουσιάζονται συχνά οι αριθμοί αυτοί, το μήνυμα που έχουν να δώσουν είναι ότι θα πρέπει να είμαστε σε εγρήγορση σε σχέση με τα ζητήματα που αντιπροσωπεύουν οι αριθμοί αυτοί... Σαν ένα μήνυμα ότι δεν θα πρέπει να επαναπαυόμαστε...

Γιατί... ο καιρός γαρ εγγύς...

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:02 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Η αλήθεια είναι, πως νοιώθω ότι βρίσκομαι σε εγρήγορση, ασχέτως αν δεν είμαι σίγουρη για ποιον ακριβώς λόγο.

... και συμφωνώ με την karma ‘ο καιρός γαρ εγγύς’.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 7:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Angel έγραψε:
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Η αλήθεια είναι, πως νοιώθω ότι βρίσκομαι σε εγρήγορση, ασχέτως αν δεν είμαι σίγουρη για ποιον ακριβώς λόγο.

... και συμφωνώ με την karma ‘ο καιρός γαρ εγγύς’.

Γεια σας και από εμένα!

Κοιτάξτε τι μου συνέβη σήμερα....

Εργαζόμουν στον υπολογιστή μου και βλέπω την ώρα 9:9... Δε δίνω σημασία... Εκείνη τη στιγμή ακούω στο ραδιόφωνο να αναφέρουν τον αριθμό 9 και παράλληλα πέφτει το μάτι μου σ’ ένα βιβλίο που αναγραφόταν ο αριθμός 9...

Μία τέλεια συγχρονικότητα...

Ανοίγω, λοιπόν, τα κιτάπια μου και διαβάζω για τις σειρές των αριθμών...

Σειρά 999 - Αυτό είναι το τέλος μια μεγάλης φάσης της προσωπικής ή της παγκόσμιας ζωής. Επίσης, είναι ένα μήνυμα προς τους εργάτες του φωτός που ασχολούνται με τη θεραπεία της γης και σημαίνει, «Πιάστε δουλειά γιατί η Μητέρα Γη σας χρειάζεται αμέσως τώρα»!

Η φίλη karma, μάλλον έχει δίκιο....

Ο καιρός γαρ εγγύς.....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 8:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Το παιδί από τ’ αστέρια έγραψε:
«Επίσης, είναι ένα μήνυμα προς τους εργάτες του φωτός που ασχολούνται με τη θεραπεία της γης και σημαίνει, «Πιάστε δουλειά γιατί η Μητέρα Γη σας χρειάζεται αμέσως τώρα!»

Σε κάποιο άλλο φόρουμ, στο οποίο είμαι επίσης μέλος, μου είχε γίνει μια ανάλυση από άλλο μέλος και μου είχε πει, ότι από τη μελέτη του ωροσκοπίου μου προκύπτει, ότι είμαι και εγώ ένας εργάτης του φωτός.

Έχω διαβάσει πολλά site στο Internet σχετικά με τους εργάτες του φωτός και από ότι φαίνεται, πολλοί άνθρωποι βρίσκονται σε διαφορετικά στάδια ‘αφύπνισης’, άλλοι πιο προχωρημένα και άλλοι λιγότερο.

Ειλικρινά, νοιώθω πως κάτι συμβαίνει ή κάτι θα έπρεπε να κάνω, αλλά δεν ξέρω τι. Άραγε, υπάρχει κάποιος τρόπος να ‘αφυπνιστεί’ η συνείδηση μας και να συνειδητοποιήσουμε αυτά τα οποία έχουμε έρθει να πραγματοποιήσουμε, ή θα έρθει η γνώση αυτή από μόνη της, όταν θα φτάσει η κατάλληλη ώρα;;;

Όσον αφορά, αυτό που έγραψες Παιδί από τ’ αστέρια, για τους εργάτες του φωτός που ασχολούνται με τη θεραπεία της γης, θα ήθελα να ρωτήσω, αν από αυτά που γνωρίζεις ή έχεις διαβάσει, όλοι οι εργάτες του φωτός έχουν έρθει για να ασχοληθούν με τη θεραπεία της γης, ή υπάρχουν διαφορετικές ομάδες για διαφορετικούς σκοπούς;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Angel

Επαναλαμβάνω τη δημοσίευσή μου στο θέμα "Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ" για τις ψυχές που έχουν έρθει στη γη για μία αποστολή (αν θέλεις ρίξε μία ματιά στο θέμα).

karma έγραψε:
Από την προσωπική μου έρευνα έχω καταλήξει στα εξής για τα άτομα αυτά (ανώτατες ψυχές και βοηθοί):

- Ηγέτες - στρατηγοί (είναι τα άτομα εκείνα που θα οργανώσουν το σχέδιο δράσης για τη σωτηρία της γης, μέσα από τη φωτισμένη καθοδήγηση των πνευματικών τους Οδηγών - Ουράνιων Σοφών και θα την οδηγήσουν στην αναγέννησή της).

- Εργάτες φωτός (είναι τα άτομα εκείνα που θα επιτελέσουν σημαντικά στο σχεδιασμό αυτό, μέσα από τη βοήθεια προς το κοινωνικό σύνολο και τις ανθρωπιστικές δραστηριότητες).

- Συμπαντικοί στρατιώτες - βοηθοί (είναι τα άτομα εκείνα που θα απαρτίσουν τις ομάδες δράσης, θα συντονίζουν και θα ελέγχουν τις καταστάσεις).

- Συμπαντικοί κλητήρες (είναι τα άτομα εκείνα που θα μεταφέρουν πληροφορίες, οι γραμματείς των ομάδων δράσης).

Οι ψυχές αυτές έχουν κατέβει στη γη για ένα και μοναδικό σκοπό, τη σωτηρία της ανθρωπότητας. Όλες, ανεξαιρέτως, είναι σημαντικές γιατί έχουν διαλέξει μία δύσκολη πορεία και ζωή, μια και νιώθουν ξένες σε τούτον εδώ τον τόπο....

Μπορούμε, αν θέλεις, να το συζητήσουμε!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Angel έγραψε:
Όσον αφορά, αυτό που έγραψες Παιδί από τ’ αστέρια, για τους εργάτες του φωτός που ασχολούνται με τη θεραπεία της γης, θα ήθελα να ρωτήσω, αν από αυτά που γνωρίζεις ή έχεις διαβάσει, όλοι οι εργάτες του φωτός έχουν έρθει για να ασχοληθούν με τη θεραπεία της γης, ή υπάρχουν διαφορετικές ομάδες για διαφορετικούς σκοπούς;

Στη συγκεκριμένη εποχή, από αυτά που έχω διαβάσει και ακούσει, όλοι οι εργάτες του φωτός έχουν έρθει για ένα και μοναδικό σκοπό, τη σωτηρία της γης...

Θα συμφωνήσω, επίσης, με τη φίλη karma. Αυτά που αναφέρει μου φαίνονται "οικεία".

Το άρθρο, "Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ" είναι πράγματι εντυπωσιακό και θα πρέπει να μας προβληματίσει όλους!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Παιδί από τ’ αστέρια, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Αγαπητή μου Karma, ευχαριστώ πολύ για την παραπομπή στο θέμα «Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ». Πολύ ενδιαφέροντα, τα όσα αναφέρετε εσύ και ο Epsylon.

Η Karma έγραψε:
«Οι ψυχές αυτές έχουν κατέβει στη γη για ένα και μοναδικό σκοπό, τη σωτηρία της ανθρωπότητας. Όλες, ανεξαιρέτως, είναι σημαντικές γιατί έχουν διαλέξει μία δύσκολη πορεία και ζωή, μια και νιώθουν ξένες σε τούτον εδώ τον τόπο....»

Έχεις απόλυτο δίκιο, όσον αφορά τη δύσκολη πορεία και ακόμη περισσότερο, όσον αφορά το πόσο ξένη νοιώθω κάποιες στιγμές. Προσπαθώ να κάνω, ότι καλύτερο μπορώ και καλώς ή κακώς, παραμερίζω διαρκώς τις προσωπικές μου ανάγκες και συμφέροντα για τους γύρω μου. Αυτό που κάνω με γεμίζει και μου δίνει ικανοποίηση, αλλά όταν αντιμετωπίζω καθημερινά την αχαριστία, τις διαρκώς αυξανόμενες απαιτήσεις των άλλων (όσα περισσότερα δίνεις, τόσα περισσότερα ζητάνε) και φυσικά, την αδιαφορία των περισσοτέρων για τις δικές μου ανάγκες, κλυδωνίζομαι και μου δημιουργούνται αμφιβολίες για τις επιλογές μου και αν σε τελική ανάλυση, δεν είμαι ‘χαζή’ και ‘εύκολο θύμα’. Σκέφτομαι, ότι μπορώ να παίξω και εγώ αυτό το παιχνίδι και να ‘παίρνω’ περισσότερα από ότι ‘δίνω’, αλλά τελικά συνειδητοποιώ, ότι αυτό δε θα με ευχαριστούσε και δε θα αισθανόμουν καλά μέσα μου. Οπότε, καλύτερα να τα έχω καλά με τον εαυτό μου, παρά με τον κόσμο ολόκληρο...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή Angel

Έχω παρατηρήσει ότι το τελευταίο διάστημα συμβαίνουν κάποια σημαντικά ξεκαθαρίσματα, σε σχέση με τους εργάτες του φωτός και εν γένει με τις ψυχές που έχουν έρθει στη γη για μία συγκεκριμένη αποστολή...

Τα ξεκαθαρίσματα αυτά αφορούν ανθρώπους και καταστάσεις που λειτουργούν αρνητικά και παρασιτικά απέναντί τους (οι άνθρωποι που λειτουργούν παρασιτικά, ονομάζονται ενεργειακά βαμπίρ)...

Την εποχή αυτή, τα άτομα αυτά χρειάζεται να ανακτήσουν τις δυνάμεις τους από την «επίπονη» ζωή τους εδώ στη γη και να αποβάλλουν, όσο γίνεται, την ενεργειακή «σκουριά» που έχουν επωμιστεί από το «ξένο» περιβάλλον.

Αυτό επιτυγχάνεται με την απομάκρυνση ακατάλληλων ανθρώπων από δίπλα τους, τη μοναξιά και κατ' επέκταση την απομόνωση και τη συνάντηση ομοίων, που μέσα από την ίδια ενέργεια, θα μπορέσουν να εξισορροπήσουν το αστρικό τους σώμα.

Κάθε σπατάλη τώρα κοστίζει... γι' αυτό και οι Πάνω (Σοφοί Διδάσκαλοι και οδηγοί) μεριμνούν γι' αυτό.

Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι, να προστατεύσεις τον εαυτό σου από κάθε εξωτερική παρεμβολή. Και τα πράγματα θα πάνε από μόνα τους εκεί... που είναι απ' αρχής του κόσμου.... προγραμματισμένα....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Η Karma έγραψε:

«Έχω παρατηρήσει ότι το τελευταίο διάστημα συμβαίνουν κάποια σημαντικά ξεκαθαρίσματα, σε σχέση με τους εργάτες του φωτός και εν γένει με τις ψυχές που έχουν έρθει στη γη για μία συγκεκριμένη αποστολή...

Τα ξεκαθαρίσματα αυτά αφορούν ανθρώπους και καταστάσεις που λειτουργούν αρνητικά και παρασιτικά απέναντί τους (οι άνθρωποι που λειτουργούν παρασιτικά, ονομάζονται ενεργειακά βαμπίρ)...

Την εποχή αυτή, τα άτομα αυτά χρειάζεται να ανακτήσουν τις δυνάμεις τους από την «επίπονη» ζωή τους εδώ στη γη και να αποβάλλουν, όσο γίνεται, την ενεργειακή «σκουριά» που έχουν επωμιστεί από το «ξένο» περιβάλλον.

Αυτό επιτυγχάνεται με την απομάκρυνση ακατάλληλων ανθρώπων από δίπλα τους, τη μοναξιά και κατ' επέκταση την απομόνωση και τη συνάντηση ομοίων, που μέσα από την ίδια ενέργεια, θα μπορέσουν να εξισορροπήσουν το αστρικό τους σώμα.»

Έχεις απόλυτο δίκιο καλή μου φίλη, ότι είναι ανάγκη να γίνει κάποιο ξεκαθάρισμα, αλλά μερικές φορές αυτό δεν είναι και τόσο εύκολο, ειδικά όταν πρόκειται για πρόσωπα του εργασιακού περιβάλλοντος ή ακόμη και για συγγενικά πρόσωπα. Εντάξει, τους φίλους τους διαλέγεις, αλλά τι γίνεται με τους άλλους, που δεν έχεις επιλογή; :think:

«Κάθε σπατάλη τώρα κοστίζει... γι' αυτό και οι Πάνω (Σοφοί Διδάσκαλοι και οδηγοί) μεριμνούν γι' αυτό.»

Αυτό είναι πολύ ελπιδοφόρο, γιατί ένας Θεός ξέρει, πόσο πολύ χρειαζόμαστε τη βοήθεια.

Το μόνο που προσπαθώ να κάνω, όχι ότι το καταφέρνω και τόσο καλά μέχρι στιγμής, είναι να προσπαθώ να μην επηρεάζομαι τόσο πολύ, να θωρακίσω τον εαυτό μου και να περιφρουρήσω, όσο το δυνατόν την ψυχική μου υγεία και ισορροπία.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Angel έγραψε:
Έχεις απόλυτο δίκιο καλή μου φίλη, ότι είναι ανάγκη να γίνει κάποιο ξεκαθάρισμα, αλλά μερικές φορές αυτό δεν είναι και τόσο εύκολο, ειδικά όταν πρόκειται για πρόσωπα του εργασιακού περιβάλλοντος ή ακόμη και για συγγενικά πρόσωπα. Εντάξει, τους φίλους τους διαλέγεις, αλλά τι γίνεται με τους άλλους, που δεν έχεις επιλογή; :think:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Σ' αυτή την περίπτωση, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

Τα πρόσωπα που έχουν επιλεγεί να υπάρχουν στη ζωή σου, έγκειται στο πρόγραμμα της εκπαίδευσής σου. Τι θέλω να πω... κάθε Συμπαντικός στρατιώτης, που κατεβαίνει στη γη, πριν αναλάβει δράση, περνάει ένα πρόγραμμα εκπαίδευσης... μερικές φορές και επίπονο... για να μπορέσει, αργότερα, να αντεπεξέλθει στις απαιτήσεις της αποστολής του...

Μέσα στο πρόγραμμα αυτό περιλαμβάνονται και τα άτομα του στενού μας περιβάλλοντος (συγγενείς, συνάδελφοι κ.λ.π.). Τα άτομα, δηλαδή, που δεν επιλέγουμε εμείς.

Το ξεκαθάρισμα που ανέφερα παραπάνω αφορά τους ανθρώπους που επιλέγουμε (φίλους, γνωστούς κ.λ.π.). Σε αυτή την περίπτωση, θα πρέπει να παραμείνουν όσοι διαθέτουν με εμάς μία συναφή, όμοια ή έστω συμβατή ενέργεια. Ώστε να μη μπορούν να απομυζούν τη δική μας...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Έχετε δίκιο. Ο αγώνας συνεχίζεται... :pray:

Άλλωστε και αυτοί που μας ‘απομυζούν’, ‘ανώριμες’ ψυχές είναι, που προσπαθούν να βρουν το δρόμο τους.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 1:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Αντιγράφω από το forum της Ελληνικής Αστρολογίας την εξής ενδιαφέρουσα δημοσίευση:

Παρατηρει κανεις απο σας συστηματικα οταν κοιταζει την ωρα να είναι της μορφης
α) Ίδια ώρα, ίδια λεπτά π.χ. 08:08, 09:09, 12:12 , 11:11, 10:10 κτλ...
β) Παλινδρομικη μορφη π.χ. 12:21, 10:01 κτλ..
γ) Ίδια ψηφια π.χ. 11:11, 22:22 κτλ...

Η δικη μου συμμετοχη στο συγκεκριμενο topic με παροτρυνσεις και στοιχεια απο αλλα μελη οδηγησε σε αρκετα στοιχεια που βρηκα απο το google....

Θα προσπαθησω να συγκεντρωσω μερικα απο αυτα:

1. http://www.greatdreams.com/11coin.htm

Εδω γραφουν καποιοι που παρατηρησαν τους αριθμους 11:11 12:12 κλπ.
Παραθετω το πρωτο κομματι απο τον συγγραφεα του αρθρου περιληπτικα: "Ξεκινησα να βλεπω πολυ συχνα το 11:11 πριν απο 7 χρονια. Απο τοτε αυτο που εμαθα ειναι οτι το 11:11 ειναι μια κληση αφυπνισης (wake-up call) για "εργατες του φωτος" (lightworkers). Οι εργατες του φωτος ειναι ανθρωποι που εχουν αναλαβει μια αποστολη "πρασινοσκουφηδων" (green beret) οταν βρισκονταν στο πνευματικο επιπεδο (πριν ενσαρκωθουν στη Γη). Η αποστολη εν συντομια ειναι να κρατησουν οσο περισσοτερο Φως μπορουν σε αυτον τον πλανητη. Αυτη η εικοσαετης περιοδος (ξεκινωντας στις 11 Γεναρη του '91) (σχολιο: δηλαδη η περιοδος ληγει στο "γνωστο" ετος 2011...) θα δει την υλη να απορροφα περισσοτερο φως απο ποτε. Η δονηση του πλανητη εχει "πεσει" σε χαμηλη, πολυ χαμηλη συχνοτητα. Αυτος ειναι ο λογος που ειναι τοσο δυσκολο να θυμηθουμε την προελευση μας, οτι ειμαστε ολοι συνδεδεμενοι, να θυμηθουμε ποιοι ειμαστε πραγματικα. Αυτο αναφερεται συχνα ως η Πτωση (Fall). Αυτη η αποστολη ειναι πολυ σημαντικη και πολυ δυσκολη...."

Πολυ Matrix δε θυμιζει;;

:matrix: Στη συνεχεια εψαξα να δω τι ειναι αυτοι οι lightworkers..

2. http://lightworker.com/

Το site αφορα μια μη κερδοσκοπικη οργανωση. Πανω κατω σχετιζεται με την προηγουμενη πηγη. Ειναι πολυ αναλυτικο για οποιον θελει να μαθει περισσοτερα.
Εντυπωση μου εκανε ο αριθμος των γλωσσων που εχει γινει μεταφραση σε αρθρα του, ειναι ... 26!!!
Μεταξυ των οποιων και τα ελληνικα:
http://transbeacon.lightworker.com/gree ... tions.html

Πρεπει να πω οτι διαβασα με ενδιαφερον ολες τις ελληνικες μεταφρασεις..
Μερικα αξιοπροσεκτα σημεια ειναι:
- Το δευτερο φεγγαρι που αναφερεται οτι υπηρχε την εποχη της Ατλαντιδας, το οποιο οι Ατλαντιοι κατεστρεψαν.
- Εχει πολυ ενδιαφερον η αναφορα στις πρωτες ενσαρκωσεις της ανθρωποτητας http://transbeacon.lightworker.com/0815 ... ily-gr.htm
- Εξαιρετικο ενδιαφερον εχει και το: http://transbeacon.lightworker.com/0315 ... tes-gr.htm

Μιλαει για παραλληλες πραγματικοτητες, οντα που επικοινωνουν μαζι μας, τους Halors, Millinors, Shellinets και Duonites (!!!)

Εκανα μια συνδεση των τελευταιων (ισως εξωγηινων) με κατι που ειχα βρει πριν αλλα το αναφερω τωρα: στο προηγουμενο site http://www.greatdreams.com/11coin.htm καποιος σε ενα post ρωταει αν σχετιζονται ολα αυτα με τους Pledians (μοιαζει με τον αστερισμο Πλειαδες...)
Αναζητωντας στο google τους Pledians βρηκα αυτο: http://www.abovetopsecret.com/forum/thread134039/pg1
Ειναι ενα forum, με το συγκεκριμενο post να ειναι ερωτηση για το ποιος θα νικησει εκ των "παραταξεων" των Δρακονιανων, Γκριζων (οι Δρακονιανοι και οι Γκριζοι αναφερονται και στο περιοδικο Strange) και Mantis, ή των Pledians, Nordics και των αλλων συμμαχων...

Μηπως υπαρχει μια σχεση μεταξυ των παραπανω;.. Μηπως δηλαδη οι προηγουμενες φυλες (Halors κλπ.) ανηκουν στους Pledians;

Η ιστορια ξεφευγει ακομα περισσοτερο..

3. http://www.nvisible.com/
http://www.nvisible.com/1111/1111Doorway.html

Εδω μιλαει για Ενεργοποιησεις Πυλων (!!) με τελευταια την ενεργοποιηση της 7ης Πυλης το 2004. Σχετιζει τις Πυλες με τον αριθμο 11:11.
Παραθετω αυτουσια: "Η πυλη του 11:11 ανοιξε στις 11 Γεναρη του '92 (ενω στο πρωτο link αναφερεται το ετος 1991) κ αναμενεται να κλεισει στις 11 Νοεμβρη 2011 (τα ψηφια της συγκεκριμενης ημερομηνιας ειναι 11-11-2011...)

το 11:11 ειναι ενα προ-κωδικοποιημενο εναυσμα (trigger) τοποθετημενο στην κυτταρικη μας μνημη πριν τη μεταβιβαση μας σε υλη"

Απο το http://www.nvisible.com/1111/1111intro.html
"Μια Μεγαλυτερη Πραγματικοτητα (Greater Reality) εισερχεται στην καθημερινη μας ζωη. Μια συγχωνευση λαμβανει χωρα μεταξυ των απεραντων κοσμικων Εαυτων μας και των φυσικων σωματων μας. Αυτο μεταλλασσει το DNA και μας επιτρεπει να γινουμε παλλομενα ζωντανοι και πληρως πραγματικοι"...

http://www.nvisible.com/1111/1111.html

Αναφερεται οτι το 11:11 εμφανιζεται μυστηριωδως σε εκατομυρια ανθρωπων σε ολο τον κοσμο.

"Καθε φορα που βλεπουμε τα νουμερα 11:11 τα κυτταρα μνημης ενεργοποιουνται περισσοτερο. Υφισταται μια εντονη εσωτερικη διεγερση, μια υπονοια αναμνησης ξεχασμενης για πολυ καιρο. Η εμφανιση του 11:11 ειναι μια ισχυρη επιβεβαιωση οτι βρισκομαστε στο σωστο μονοπατι ευθυγραμισμενοι με τη Μεγαλυτερη Πραγματικοτητα.

Το 11:11 ειναι μια κληση αφυπνισης, ενα σημειο εισαγωγης της Σημαντικοτερης Πραγματικοτητας στην παρουσα στιγμη.

Οταν αυτο συμβει ειναι καιρος να σταματησετε αυτο που κανετε και να ΚΟΙΤΑΞΕΤΕ ΕΥΡΥΤΕΡΑ.

Μπορειτε να εισελθετε στη Μεγαλυτερη Πραγματικοτητα και να ταξιδεψετε βαθυτερα στο Αορατο..."

Αναφερεται σαν Θεια Παρεμβαση (Divine Intervention)

"Σου λεει οτι ειναι καιρος να ριξεις μια προσεκτικη ματια γυρω σου και να δεις τι ειναι αληθινο και τι ειναι ψευτικο. Ειναι καιρος να διαπεραστει το πεπλο της ψευδαισθησης που μας κραταει περιορισμενους σε ενα ψευτικο κοσμο. Εχεις εκλεγει, επειδη εισαι ετοιμος, να εισελθεις σε μια Μεγαλυτερη Πραγματικοτητα. Οδηγησε το δρομο για αλλους σε ενα νεο τροπο ζωης σε μια Μεγαλυτερη Αγαπη."

http://www.nvisible.com/1111/1111Activation.html

Εδω λεει μεταξυ αλλων οτι στην ενεργοποιηση της Πρωτης Πυλης συμμετειχαν 144.000 ανθρωποι.

http://www.nvisible.com/1111/ElevenGates.html

Μεταξυ αλλων αναφερεται οτι υπαρχουν 11 Πυλες.

Τα οσα λεγονται γενικα σε αυτο το site μου φαινονται τρομακτικα..

Κανοντας μια συσχετιση με οσα εχει τυχει να διαβασω σχετικα με Δρακονιανους, Γκριζους και τους υπολοιπους που προαναφερθηκαν αρκετα πιο πανω, ειναι καποιες φυλες που λεγεται οτι υπαρχουν στη Γη και ψαχνουν τροπο να διαιωνισουν το ειδος τους χρησιμοποιωντας το ανθρωπινο ειδος. Λεγεται επισης οτι η συμμαχια των Δρακονιανων ειναι οι "κακοι" ενω οι Pledians οι "καλοι"..

Αν καποιος θεωρησει οτι εχει μια βαση ολο αυτο, συνδεοντας το με τα προηγουμενα θα ελεγα οτι το site http://lightworker.com/ εχει περισσοτερο "αγνες" προθεσεις (Pledians?) απο το http://www.nvisible.com/ το οποιο μου φαινεται περισσοτερο υποπτο (Δρακονιανοι?)..

Ποια ειναι η γνωμη σας για ολα αυτα?

Υ.Γ.1: Το μελος angel αναφερει στο topic http://astro.forumup.com/about430-astro.html μεταξυ αλλων για την επομενη γενια απο τα παιδια indigo (γεννημενα τον Απριλη του '83) τα "Crystal children" τα οποια αναφερονται ως η γενια των νεων εργατων φωτος (lightworkers)!!! Οταν διαβασα τη συγκεκριμενη λεξη εξεπλαγειν..

Πως τα παιδια indigo και τα crystal children εχουν αυτες τις υποτιθεμενες ιδιοτητες που εχουν? Μηπως ειναι καποια προσπαθεια των ανωτερω φυλων να επιβιωσουν προσπαθωντας να συνθεσουν το DNA τους με το ανθρωπινο DNA, αν μπορει να γινει κατι τετοιο?

Υ.Γ.2: Εχει παρακολουθησει κανεις σας Λιακοπουλο? Κατι ειχε αναφερει για Πυλες και οτι τις ανοιγουν καποιοι, οι οποιες ηταν σφραγισμενες απο το Μεγα Αλεξανδρο...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 27, 2008 12:18 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Καλή μου φίλη ΑΘΗΝΑΪΣ

Τι να πω... έχω εντυπωσιαστεί από αυτά που διάβασα!

Έψαξα και βρήκα τα εξής:

Ο αριθμός 11, είναι ο αριθμών των μυστών, των διδασκάλων, των αγίων και των πνευματικών οδηγών.

Των ατόμων, γενικά, που μεταδίδουν την πνευματική γνώση. Σύμφωνα με τον Πυθαγόρειο συμβολισμό, η σειρά των αριθμών από το 1 μέχρι το 10 εξέφραζε το άθροισμα όλων των πραγμάτων (του δημιουργημένου κόσμου).

Ο αριθμός 11, αφού έπεται από τον 10, συμβολίζει ένα επίπεδο γνώσεων υψηλότερο από το συνηθισμένο.

Είναι ένα σύμβολο της αρχής της γνώσης του Θεού, της εισόδου, δηλαδή, στην ανώτερη ζωή των Ουρανών.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Συμμετρίες αριθμών, όπως 11:11, 22:22, 23:32...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 29, 2008 3:23 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Angel έγραψε:
Έψαξα πάλι στο Internet και βρήκα την παρακάτω ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα:

http://www.1111spiritguardians.com/

στην οποία μιλάει για ένα γκρουπ 1,111 αγγέλων, οι οποίοι μας δηλώνουν την παρουσία τους, στην αρχή χρησιμοποιώντας το 11:11 σε διάφορες περιστάσεις και μετά χρησιμοποιώντας άλλες συμμετρίες, όπως 22:22 για υπενθύμιση.

Στο άρθρο αυτό επίσης, μου έκανε εντύπωση ότι αναφέρεται, ότι οι άγγελοι αυτοί πολλές φορές χρησιμοποιούν διάφορους τρόπους να μας υπενθυμίσουν την παρουσία τους, όπως το να αλλάζουν τα φανάρια όταν περνάμε ή να αναβοσβήνουν τα φώτα στους δρόμους. Είναι παράξενο, αλλά πράγματα σαν αυτά, τα έχω παρατηρήσει από παιδί. Πολλές φορές μου έχει συμβεί να ανάψει το φως της κολόνας έξω από το σπίτι μου, την ώρα που γυρίζω σπίτι και ας μην έχει σκοτεινιάσει ακόμη και μετά από μερικά λεπτά σβήνει ή να αλλάζουν πολλά συνεχόμενα φανάρια την ώρα που περνάω. Ή πάλι, να είναι αναμμένα τα φώτα του δρόμου και όταν περάσω να σβήσουν για λίγα δευτερόλεπτα. Συμπτώσεις...???

Συγχαρητήρια φίλη μου γι' αυτό το θαυμάσιο θέμα!

Τίποτα δεν είναι... συμπτώσεις....

Μάλιστα, με βοήθησες πολύ στο σημείο για το 22:22! Το βλέπω πολύ συχνά και δεν ήξερα τι σημαίνει...

Όσο για τους άσσους; Ε! Έχουν καταντήσει πια... ρουτίνα!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 01, 2008 2:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Η εμφάνιση όμοιων αριθμών, κατ' αρχή, έχει να κάνει με τη Συγχρονικότητα!

Το νόημα της Συγχρονικότητας είναι να προσέξουμε τη δεδομένη στιγμή το μήνυμα που απευθύνεται σε εμάς.

Όταν, λοιπόν, εμφανίζονται όμοιοι ή επαναλαμβανόμενοι αριθμοί, αυτό συμβαίνει για να μας τραβήξει την προσοχή!

Οι άσσοι περιέχουν έναν κώδικα και ανοίγουν "πύλες" προς τα αόρατα - Συμπαντικά πεδία. Επίσης, πολύ ισχυροί αριθμοί θεωρούνται το 22 ή 222 ή 22:222, το 33 ή 333 ή 33:33 (επαφή με αναληφθέντες διδασκάλους).

Βέβαια, υπάρχουν και άλλοι αριθμοί, που μπορεί να παίζουν ρόλο στον καθένα ξεχωριστά. Αυτοί έχουν να κάνουν και με τους προσωπικούς μας αριθμούς (π.χ. βασικό αριθμό = ημερομηνία γέννησης, αριθμό πεπρωμένου = άθροισμα ημέρας, μήνα και έτους γέννησης κ.λ.π.).

Οι αριθμοί αυτοί σχετίζονται με την Αριθμολογική μας ταυτότητα, χαρακτηρίζουν, δηλαδή, την προσωπικότητά μας.

Θα σας δώσω ένα παράδειγμα. Ο αριθμός πεπρωμένου μου είναι το 11, το οποίο πηγάζει από το 38. Εκτός του ότι μένω σε σπίτι με αριθμό 11 και το 11 κυριαρχεί στη ζωή μου με πολλούς τρόπους, έχω παρατηρήσει να μου εμφανίζεται συχνά το 11:38, π.χ. στο ρολόι της κουζίνας μου, στο κομπιούτερ μου, σε πολλές δημοσιεύσεις μου κ.α., όπως επίσης και οι άσσοι.

Κατά διαστήματα έχω παρατηρήσει να μου εμφανίζονται όμοιοι αριθμοί, σε σημείο... πρόκλησης, δηλαδή την ίδια στιγμή με πολλούς τρόπους.

Πιστεύω, ότι τίποτα δε συμβαίνει τυχαία, όλα έχουν κάποιο σοφό λόγο που γίνονται....

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 3:52 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

(Αρχική δημοσίευση: Κυρ Ιούλ 06, 2008 1:02 pm)
http://nebesnyel.forumup.com/viewtopic.php?t=140

Οι βασικοί ''τύποι'' τέτοιων αριθμών των οποίων η θέαση πιθανώς προκαλείται από κάποια νοημοσύνη, ή / και από ακούσιο συντονισμό του εγκεφάλου με συχνότητες, είναι:

01:01 (επανάληψη),
01:10 (καρκινικός),
12:34 (αρ. πρόοδος 1,2,3,4),
14:15 (διαφορετική αρ. πρόοδος 14,15),
κλπ.

Υπάρχουν και άλλοι τύποι.
Ο 14:05, 05:23, όπου πριν και μετά το : το άθροισμα είναι ίδιο, εν προκειμένω 5,
αλλά και ο τύπος με το 17:05 νοούμενο ως 05:05,
εφόσον σε ''12ωρα'' ρολόγια δεν υπάρχει η ώρα 5 απόγευμα ως ''17'', αλλά ως [0]5.

Πολλές φορές επαναλαμβάνεται μόνο ένας ''τύπος'' από αυτούς, όπως ο της ''επανάληψης'', σερί:
10:10,
11:11,
12:12,
13:13,
14:14...

Άλλοτε έχουμε αυξημένη πολυπλοκότητα,
όταν η πρώτη παρατήρηση είναι 13:13,
η δεύτερη είναι 13:31 (καρκινική της προηγούμενης),
η τρίτη 14:14,
η τέταρτη 14:41,
η πέμπτη 15:15,
η έκτη 15:51,
η έβδομη 16:16,
κ.ο.κ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 2:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ας δούμε ένα ζωντανό παράδειγμα των αριθμών αυτών από δημοσιεύσεις του αγαπητού icaros83!

- Δημοσιεύθηκε: 04 Σεπ 2008 04:44 am (επανάληψη του 4)

- Αρχική δημοσίευση: Σαβ Ιούλ 12, 2008 1:11 am (επανάληψη του 1)

Στην παλαιά, αλλά και στην καινούργια μας σελίδα υπάρχουν πολλές ανάλογες δημοσιεύσεις!!!!

Να και μία δική μου!

- Δημοσιεύθηκε: 03 Σεπ 2008 01:01 am

Άραγε, γίνεται τίποτε τυχαία;;;;;;;;;;;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 18, 2008 3:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Αναρωτιέμαι αν μερικές φορές οι αριθμοί (ή κάτι πίσω από αυτούς τέλος πάντων) προσπαθούν να "πουν" κάτι, όσο αφελής κι αν μπορεί να ακουστεί μια τέτοια διαπίστωση.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 07, 2008 11:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Και εγω βλεπω συνεχεια το 11:11 συνεχεια. Και τις μερες αυτες σχεδον καθε μερα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 10, 2008 10:34 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

το βλεπω κι' εγω καποιες φορες, σιγουρα παντως συχνα μια η
δυο φορες το μηνα! σημερα παντως ειναι 10/11. και τι λετε
για αυριο 11/11, και να τολμησω να πω στις 11 και 11?

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 26, 2008 9:11 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

..κατι πολυ παραξενο!
..συνεβη εχθες το βραδυ στην περιοχη της Αιδηψου, μεσα στην πολη
στα λουτρα! ημουν σε αυτοκινητο, και εστελνα μηνυματα με το κινητο
σε μια φιλη.. ερχεται λοιπον η γνωστη σε πολλους απο εσας θεληση
να δω την ωρα.. βλεπω 23¨23! κοιταζω και το ρολοι στο αμαξι που ειναι
με δεικτες και εδειχνε εκει κι' αυτο!τοτε ταραχτηκα και εστειλα ενα
μηνυμα στη φιλη μου, οπου την ρωτησα σχετικα αν δηλαδη πιστευει
πως σημαινει κατι οταν κοιταζει την ωρα και βλεπει συμμετριες..
ακουμπουσα στο τιμονι, το αμαξι ηταν παρκαρισμενο, και περιμενα
την απαντηση στο μηνυμα.. περασαν φανταζομαι λιγα λεπτα, δεν
ερχοταν απαντηση, και τοτε συνεβη το παραξενο.. ξυπνουσα σταδιακα
απο καποιο ληθαργο που ηρθε αγνωστο πως και ποτε, εκει στο τιμονι
με το κινητο στο χερι, ακουγοντας παρα πολυ καθαρα πιο καθαρα δεν
γινεται, μεσα σε ονειρο χιλιαδες φωνες απιστευτα καθαρα χιλιαδες,
αλλα γυναικειες και μαλιστα θα ελεγα παιδικες, να λενε ρυθμικα..
"εμεις" "εμεις" "ειμαστε εμεις" "αυτοι ειμαστε" "ειμαστε εμεις" "εδω
ειμαστε εμεις" σε επαναληψη ρυθμικα.. περιτο να σας πω οτι ειχα
φτασει σε απιστευτη κατασταση, αλλα δεν τρομαξα δεν εγινε πανικος
ενιωθα σαν να ηταν ενα ευχαριστο γεγονος!

το πιο παραξενο ειναι το παρακατω..
δεν υπηρξε αλλο μηνυμα αφησα το κινητο, και πηγα για υπνο!
την αλλη μερα θυμηθηκα το θεμα και εψαχνα στο κινητο, γιατι
κατι δεν μου ταιριαζε.. λοιπον η φιλη μεχρι τις δυο το μεσημερι
ειχε κλειστο το κινητο της και δεν ειχε παρει το μηνυμα μου..
τα μηνυματα που εστειλα ηταν ολα μεχρι τις 10 και 5..'
εκει γυρω ηταν και οι απαντησεις που ειχα παρει..
πως λοιπον ειδα 23 και 23, αφου εστειλα το ερωτημα μου πριν
απο τις 10 οπου εκει καπου ηταν και το τελευταιο που εστειλα
και ελαβα? αν ηθελε καποιος να μου πει κατι, περα απο τις φωνες
που πιο ξεκαθαρα δεν γινεται, ηθελε να μου πει μαλλον οτι ο χρονος
δεν υπαρχει.. αυτο σκεπτομαι τωρα.. ηταν θαυμασιο!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 11, 2008 4:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Είναι περίεργες πόσες συμπτώσεις μπορεί να συνδυάσει κάποιος με συμμετρίες αριθμών.

Ώρες - ώρες σε σημείο τρέλλας, κάποιες στιγμές σχεδόν "ξέρω" ότι το ρολόι θα δείχνει κάποια συγκεκριμένη ώρα ή κάτι άλλο.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 11, 2008 6:18 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΙΝΤΙΓΚΟ έγραψε:
Όμως....
Έγινε κάτι...
Με το που άνοιξα λοιπόν όπως προείπα το κινητό μου τηλέφωνο, η ώρα ήταν 11:11. Μετά από ένα λεπτό η ώρα ήταν 11:10! Ναι καλά διαβάσατε. Ήταν 11:10. Μετά από ένα λεπτό, ξαναπηγαίνει η ώρα 11:11. Και συνέχισε μετά να κυλά ο χρόνος κανονικά.. 11:12 μετά 11:13 κ.ο.κ.
Απλά σκέφτηκα ότι αυτό μπορούσα να το μοιραστώ μαζί σας, αλλά και πάλι μπορώ να πώ ότι διατηρούμαι επιφυλακτική για τις πιθανές αντιδράσεις σας.

Περιμένω τα σχόλιά σας και όποια ερμηνεία μπορείτε να δώσετε στο γεγονός αυτό. Σας ευχαριστώ.

Η δική μου απάντηση είναι η εξής...

Οι Οδηγοί σου και οι φύλακες Άγγελοί σου είχαν διάθεση για... παιχνιδάκια!!!

Και, για κατά δεύτερο λόγο, σε ώθησαν το προσέξεις!

Ο πραγματικός λόγος είναι ότι θέλουν να καταλάβουμε ότι υπάρχει ένας αόρατος κόσμος γύρω μας, πέρα για πέρα αληθινός! Ότι υπάρχουν οντότητες, φύλακες, Οδηγοί κ.λ.π. που μας παρακολουθούν, που μας συμβουλεύουν και που συμπάσχουν μαζί μας στις δύσκολες στιγμές...

Ανάλογα, τώρα, το μήνυμα που θέλουν να μας περάσουν, ανάλογοι είναι και οι αριθμοί. Τα 10 και 11 για μένα σημαίνουν ότι ακολουθούμε το σωστό μονοπάτι της γνώσης και της επαγρύπνησης και κυρίως ότι έχουμε να κάνουμε δουλειά εδώ!

Τις προάλλες μου έπαιξαν και εμένα ένα παιχνιδάκι με τα 10 και 11, που δεν άντεξα, με έπιασαν τα γέλια!!!! Μου τα παρουσίασαν μαζεμένα σε διάφορα μέρη, σε forum, σε δημοσιεύσεις, στον υπολογιστή μου...

Επίσης, μου δείχνουν πολύ συχνά τα τριάρια.

Το βιβλίο ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ περιέχει ένα πολύ ενδιαφέρον παράρτημα με την ερμηνεία αυτών των αριθμών!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 10, 2009 1:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

το 11:11 ειναι ενας αριθμος που εδω και καποια χρονια ειναι στην ζωη μου τα τελευταια 2 χρονια ομως ειναι εντονο και συνεχες με αποτελεσμα να μου κινησει την περιεργεια. Ποτε δεν ειχα σκεφτει οτι μπορει να ειναι καποιο μηνυμα απο καπου αλλα πολυ φευγαλεα στην τηλεοραση πηρε κατι ταυτι μου σε μια εκπομπη 'γι' αυτους που βλεπουν συνεχεια μπροστα τους το 11:11'.

Ρωτησα καποιο ατομο απο το φορουμ οταν πρωτομπηκα και μου εδωσε ενα Link. Σενα περιοδικο που αγορασα προσφατα διαβασα τα εξης ενδιαφεροντα κατα την γνωμη μου και σας τα παραθετω για να πειτε και σεις τις δικες σας αποψεις.

Αν ξαφνικα αρχισατε να βλεπετε 11 η 111 η 1111 η 11.11 σε υπολογιστες, σε ψηφιακα ρολογια του σπιτιου σας, του αυτοκινητου σας, του υπολογιστη σας, σε αριθμους κυκλοφοριας αυτοκινητων, σε εγγραφα, σε φωτεινες πινακιδες, σε κλεισιματω τιμων μετοχων σε ημερομηνιες κτλ τοτε διαβασε προσεκτικα τα παρακατω:

11:11

Λεγεται οτι το φαινομενο αυτης της συμπτωσης εχει κατι το θετικο και οτι οι ανθρωποι που εχουν μια σταθερη επαφη με το 1111 εχουν μια θετικη αποστολη να εκπληρωσουν. Ειναι σαν μια οντοτητα σκεψης να στελνει φυσικα και οπτικα σημαδια και να υπενθυμιζει στους ανθρωπους, στους οποιους συμβαινει αυτο το φαινμενο την αποστολη τους: ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ. To φαινομενο 1111 φαινεται ακομα πολυ μπερδεμενο. Καποια μερα θαποκαλυφθει ο μηχανισμος του και ολοι οσοι επαιρναν τα μηνυματα 1111 θα δουν τον ρολο τους, τον σκοπο τους την αποστολη τους να εκπληρωνεται. {Ποτε αραγε θα γινει αυτο και πως? ρωτω εγω}.

Παρακατω το περιοδικο παραθετει τον αριθμο 11 απο 11 διαφορετικες οπτικες γωνιες. Γραφει λοιπον:

1) Το 11 στο δυαδικο αριθμητικο συστημα ειναι ο αριθμος 3.

2) 1 αρσενικο και 1 θηλυκο απαιτειται για να αναπαραχθει ενα παιδι. Αρα 1+1=3 στην αναπαραγωγη.

3) Η δομικη μοναδα ολου του Συμπαντος ειναι το υδρογονο. Το υδρογονο μεσω της πυρηνικης συντηξης παραγει ολα τα αλλα στοιχεια που βρισκουμε σημερα στο Συμπαν. Το υδρογονο αποτελειται απο 1 ηλεκτρονιαο και 1 πρωτονιο (11).

4) Το Υin και το Yang ειναι επισης ενα 11 που αποτελειται απο δυο πρωτα ισα και αντιθετα του καθε ειδους απεικονιζοντας την δυαδικοτητα του κοσμου οπως μας την αναφερουν οι ανατολικες θρησκειες και οπως την χρησιμοποιουμε στην συγχρονη τεχνολογια των υπολογιστων (δυαδικο συστημα).

5) Το 11 συνδεεται με την επιθεση της 11/09/2001 με πολλους τροπους:

- Ημερομηνια επιθεσης 11/9 (αριθμολογικα 1+1+9=11).
- Η 11η Σεπτεμβριου ειναι η 254η μερα του χρονου δηλ 2+5+4=11.
- Μετα την 11η Σεπτεμβριου μενουν 111 ημερες μεχρι το τελος του χρονου.
- Οι διδυμοι πυργοι ηταν ιδιοι (διδυμοι) και ηταν διπλα διπλα ετσι που εμοιαζαν μενα τεραστιο 11.
- Η πολιτεια της Νεας Υορκης ειναι η 11η πολιτεια που προστεθηκε στην ενωση των Ηνωμενων Πολιτειων της Αμερικης.
- Η λεξη Afghanistan εχει 11 γραμματα.
- Η πρωτη πτηση καταχωρηθηκε ως 'πτηση 11' με 92 επιβαινονταις (9+2=11).
- Η δευτερη πτηση καταχωρηθηκε ως 'πτηση 77' με 65 επιβαινοντες (6+5=11).
- Το πρωτο αεροπλανο που χτυπησε τους πυργους ηταν η πτηση 11.
- Η ονομασια New York City αποτελειται απο 11 γραμματα.
- Το ονομα του George W. Bush αποτελειται απο 11 γραμματα.

6) Το χτυπημα που ακολουθησε στην Μαδριτη συνεβει 911 μερες (9+1+1=11) μερες μετα το χτυπημα στους διδυμους πυργους και πραγματοποιηθηκε στις 3/11/2004 (αριθμολογικα 3+1+1+2+4=11).

7) Αν πολλαπλασιασετε το 1111 επι 1111 θα σας δωσει τον αριθμο 1234321 ο οποιος αναπαριστα μια πυραμιδα. Ο αριθμος 11 εμφανιζεται στα αριθμητικα της Μεγαλης Πυραμιδας ως αναλογια 7:11.

8) Συμφωνα με τον Μωυση, ο Ιωσηφ ονειρευτηκε οτι ο Ηλιος η Σεληνη και 11 αστερια γονατισαν μπροστα του (Γενεσις 37 9).

9) Στους Βαβυλωνιους ο αριθμος 11 αναφερεται στον μυθο της δημιουργιας, στα 11 πνευματα του χαους.

10) Το 11 στους Πυθαγορειους συμβολιζει ενα επιπεδο γνωσεων και πραγματοποιησεων πανω απο το κοινο και το συνηθισμενο.

11) Το ετος που διανυουμε 2009 αριθμολογικα ειναι (2+9=11).

Ετσι λοιπον τα διαβασα και προβληματιστηκα. Ειναι συμπτωση καποια πραγματα? Υπαρχει καποιο οργανωμενο σχεδιο πισω απο το 11? Αν καποιος εχει καποιες σχετικες γνωσεις μπορει να σχολιασει κατι απο
τα παραπανω θα ηταν πολυ ενδιαφερον πιστευω.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 09, 2009 4:06 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι

Θα ήθελα να σας παραθέσω κάτι απίστευτο που μου συνέβη πριν λίγες ημέρες!

Ακούω έναν ήχο στο κινητό μου, αναβοσβήνει παράλληλα, το φως και σταματάει. Πηγαίνω να δω, όλα κανονικά και την ώρα να δείχνει 10:55. Δεν έδωσα σημασία, το αφήνω, κάποιο σήμα θα έπιασε, σκέφθηκα...

Αργότερα, το ίδιο γεγονός επαναλαμβάνεται... Πηγαίνω πάλι να δω και η ώρα έδειχνε 11:55. Δεν μπορεί, κάτι γίνεται εδώ σκέφθηκα... Δεν έδωσα σημασία και το αφήνω...

Πέρασε η ώρα και τότε επαναλαμβάνεται για μία ακόμη φορά το ίδιο συμβάν! Η ώρα, 12:55! Α, λέω κάτι γίνεται εδώ!!! Για να μη μακρηγορώ το φαινόμενο αυτό συνεχίστηκε, ανά μία ώρα!!!!

Σημειωτέον, δεν πείραξα το κινητό από την ώρα που το άνοιξα, δεν άλλαξα καμία ρύθμιση, δεν πάτησα κατά λάθος τίποτα, δεν το έπιασα στα χέρια μου... δεν έκανα καμία κίνηση άθελά μου και δεν μίλησα με κανέναν μέχρι τότε!!!!

Βέβαια, το ότι το κινητό μου έστειλε από μόνο του μήνυμα παλαιότερα στο ραδιοφωνικό σταθμό angel (Άγγελος) είναι μία άλλη ιστορία που θα τη συζητήσουμε μία άλλη φορά!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 09, 2009 2:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγω το 11.11 το βλεπω χρονια σχεδον σε καθημερινη βαση. Πλεον πρεπει να καλωσορισω και το 22.22 γιατι εχει αρχισει και αυτο να εμφανιζεται συχνα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 28 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: