Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 18 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 25, 2008 6:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ

Εικόνα

Οι αδελφές ψυχές διαμορφώνονται κατά τη διάρκεια των ενσαρκώσεών τους. Συναντιούνται ξανά και ξανά (ίσως στην αρχή για να κλείσουν κάποιους λογαριασμούς ή γιατί τους άρεσε η ποιότητα της σχέσης τους) και στην πορεία «αδελφοποιούνται»! Αγαπιούνται τόοοοοσο πολύ που δεν μπορούν να είναι ξεχωριστά.... Έτσι, ακολουθούν η μία την άλλη στις εκάστοτε ενσαρκώσεις τους.

Δύο αδελφές ψυχές μπορεί να επιλέξουν να ενσαρκωθούν σαν συγγενείς, επιστήθιοι φίλοι, ζευγάρι κ.λ.π. Στο τέλος, όμως, επιλέγουν να συναντηθούν σαν ζευγάρι μια και οι ενέργειες που εκλύονται είναι πιο δυνατές μέσα από τον έρωτα = δημιουργία!

Μη ξεχνάμε, όμως, ότι εδώ μιλάμε για γηραιές ψυχές! Οι νέες ή οι άγουρες ψυχές δεν έχουν προλάβει να διαμορφώσουν μία αδελφή ψυχή. Και επειδή η γη βρίσκεται σε ένα χαμηλό επίπεδο εξέλιξης, συνήθως τα άτομα που έχουν έρθει εδώ για μία αποστολή, έχουν την πιθανότητα να συναντήσουν τη αδελφή τους ψυχή. Άρα, μετρώνται στα δάκτυλα ενός χεριού....

Η Αγάπη είναι το πρωταρχικό σημείο που διακρίνει τις αδελφές ψυχές. Για να έχουν δημιουργηθεί δύο αδελφές ψυχές σημαίνει ότι στο διάβα των ενσαρκώσεών τους έχουν αγαπηθεί ΑΠΟΛΥΤΑ!

Στη πάροδο των ενσαρκώσεων, όταν η Αγάπη γίνεται απόλυτη, συνήθως έρχεται με το αντίθετο φύλο γιατί μέσα από τον έρωτα εκλύεται έντονη δημιουργία, ενέργεια και δράση....

Η ερωτική αγάπη δίνει την ευκαιρία στην απόλυτη Αγάπη να αναπτυχθεί, μέσα από τις έντονες ενέργειες που εκλύονται! Δημιουργείται, τότε, η Αγάπη άνευ όρων... η οποία πηγάζει αυθόρμητα... στις αδελφές ψυχές...

Για να φθάσει μία ψυχή στο σημείο να έχει αδελφή ψυχή, σημαίνει ότι έχει περάσει όλα τα στάδια της εξελικτικής της διαδικασίας, να έχει, γενικά, ωριμάσει...

Λέγεται, πως συναντάς την αδελφή σου ψυχή και παραμένεις μαζί της, μόνο όταν έχεις να συντελέσεις μαζί της ένα σημαντικό έργο, μία αποστολή για το καλό της ανθρωπότητας....

Ας δώσουμε ένα παράδειγμα για τις αδελφές ψυχές....

Εσείς, η αδελφή σας ψυχή απέναντι και στη μέση... ένας καθρέπτης! Αν μέσα από αυτό τον καθρέπτη βλέπετε τον εαυτό σας... τότε απέναντί σας βρίσκεται η αδελφή σας ψυχή!

Το δεύτερο παράδειγμα πηγάζει από μία ταινία με τους Αρνολντ Σβαντζενέγκερ και Ντάνι Ντε Βίτο. Νομίζω ότι ο τίτλος της ήταν «Οι δίδυμοι». Στην ταινία αυτή οι δύο πρωταγωνιστές ήταν δύο δίδυμα αδέλφια που συναντήθηκαν για πρώτη φορά μετά από χρόνια... Δείχνει ότι έκαναν ταυτόχρονα τις ίδιες κινήσεις μαζί, έλεγαν τα ίδια πράγματα, είχαν τις ίδιες συνήθειες.....

Εσείς και η αδελφή σας ψυχή στο αυτοκίνητο... Αν ταυτόχρονα και οι δύο μαζί βάλετε τις ζώνες ασφαλείας και με ένα στόμα πείτε την ίδια φράση..... ε... τότε σίγουρα βρίσκεστε με την αδελφή σας ψυχή....

© Κείμενο: Maro karma

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 26, 2008 2:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Πολύ ωραίο θέμα!

Πόσοι άραγε να έχουν συναντήσει την αδελφή τους ψυχή.... και ψάχνουν... και ψάχνουν... αλλά εκεί μέσα στα βάθη της καρδιάς τους υπάρχει η ελπίδα... και η λαχτάρα της συνάτησης του απόλυτου ομοίου... της απόλυτης ταύτισης...

Και αν συμβεί κάποτε αυτό... τότε αυθόρμητα θα πούνε... "Σε γνωρίζω μόλις λίγες ώρες, αλλά αισθάνομαι σα να σε ξέρω χρόνια!"...

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 4:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Πολύ όμορφο και εμπνευσμένο το κείμενό σου φίλη karma. :clap:

Σε ευχαριστούμε...

:angel:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 7:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Είναι πάρα πολύ δύσκολο αυτό και όπως είπε και η karma είναι πολύ λίγοι αυτοί οι τυχεροί που συναντάνε την αδελφή ψυχή τους.

Ολοι οι υπόλοιποι τις περισσότερες φορές ψάχνουμε με πάθος αυτή την ένωση, αυτή την συνάντηση.
Μέσα από αυτές τις τυχαίες συναντήσεις εμείς διαμορφώνουμε τις συνθήκες για την αδελφή μας ψυχή όχι εδώ αλλά για κάποια άλλη ζωή μας. Συναντάμε ανθρώπους που μπορεί να μας στιγματήσουν και εννοώ στην ψυχή μας και είναι αυτός ή αυτή που είναι σε μελλοντική μας ζωή η αδελφή μας ψυχή.

Και είναι τόσο έντονες οι στιγμές μας στην εδώ ζωή που μας προβληματίζουν αλλά ανίκανοι να καταλάβουμε ή να καθορίσουμε την συνέχεια εμείς απλώς συμμετέχουμε και αφήνουμε ανοιχτούς λογαριασμούς για μετέπειτα.

Σας έχει τύχει να συναντήσατε κάποιον ή κάποια και να είναι τόσο έντονα αυτά που περάσατε αλλά η κατάληξη να μην είναι η επιθυμιτή ή η καλύτερη για την γνωριμία σας;

Και όμως όλα δείχνανε ότι αυτό που σας ένωνε ήταν κάτι πάνω από εσάς;

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι κάτι σημαντικό έγινε και θα υπάρχει συνέχεια.

Ο χρόνος θα δείξει....!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 11:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ας μη ξεχνάμε και τις καρμικές μας σχέσεις!

Όταν συναντάμε έναν άνθρωπο και αυθόρμητα μας έρχεται στο μυαλό η ρήση "Σε γνωρίζω μόλις λίγες μέρες, αλλά αισθάνομαι σα να σε ξέρω χρόνια!", σίγουρα δεν είναι τυχαίο! Είτε έχουμε διαμορφώσει μία αδελφή ψυχή, είτε όχι, μέσα από το διάβα των ενσαρκώσεών μας έχουμε εξελιχθεί μέσα και από άλλες σχέσεις (ερωτικές, οικογενειακές κ.λ.π.).

Συνήθως, αυτές τις ψυχές συναντάμε, για να κλείσουμε τυχόν λογαριασμούς ή για να συνεχίσουμε την πορεία της εξέλιξής μας.

Όπως έγραψα στην αρχική μου δημοσίευση, πολλές φορές, δύο αδελφές ψυχές συναντώνται για να επιτελέσουν μαζί ένα σημαντικό έργο. Μια και η Αγάπη που νιώθουν η μία για την άλλη είναι αληθινή, χωρίς σκοπιμότητες για να μετατραπεί, κατ' επέκταση σε Συμπόνια και δημιουργία!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 02, 2008 8:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

''Γεννηθήκατε πάλι για να είστε μαζί'' του Ντίκ Σάτφιν.

Ρίξτε μια ματιά. Πολύ καλή ανάπτυξη.

Το Κάρμα στην αρχαία και νεότερη λαογραφία

http://www.theosophy.gr/articles.cfm?articleID=21

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 02, 2008 8:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διακριθέν μέλος
Διακριθέν μέλος
Άβαταρ μέλους

Και ίσως εγώ αναρωτιέμαι.....

ότι ίσως να ξαναγεννηθούμε για να είμαστε πάλι μαζί!!!

Ποιος άλλωστε μπορεί να γνωρίζει κάτι τέτοιο;

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 11, 2008 10:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Θα σας πω και και την δικη μου τραγικη ιστορια...

Ναι βρηκα την αδελφη ψυχη μου. η γνωριμια εγινε μεσω ενος forum καλη ωρα. Μολις τον ακουσα τον αναγνωρισα αμεσως εστω και απο την φωνη οσο παραξενο ισως ακουγεται. Μολις τον ακουσα η φωνη του μου φανηκε πολυ νεαρη και την ωρα που τον ρωταγα ποσο χρονων ειναι παρακαλαγα απο μεσα μου να πεσω εξω και να ειναι κοντα στην ηλικια μου γιατι εγω ειμαι 45. Δυστυχως αυτος ειναι μολις 21. . . . . . . . . . στεναχωρεθηκα πολυ.

Εγινε η πρωτη συναντηση και αντικρισα εναν αγγελο. Επιδιωκα να ειμαι συνεχεια μαζι του και αυτος ηθελε. Μετα απο λιγο καιρο με αναγνωρισε και αυτος, και τοτε αρχισαν τα δυσκολα. Ενω μου εχει μιλησει για τα αισθηματα του εχει αποτραβηχτει. Ξερω ολα του τα αισθηματα του αλλα εχουμε φρικαρει και οι 2 απο την μεγαλη διαφορα ηλικιας. Ισως αν ειμουν αντρας και αυτος η γυναικα η διαφορα ηλικιας δεν επαιζε τοσο ρολο. Ολα αυτα με εχουν πονεσει πολυ και δεν ξερω τι να κανω πως να φερθω.

Ειλικρινα θα ηθελα την γνωμη σας.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 11, 2008 10:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Αγαπητή skorpios

Καλώς ήρθες στο θέμα και το forum!

Πολύ ενδιαφέρουσα η διήγησή σου! Πραγματικά είναι μία τραγική ιστορία, βγαλμένη μέσα από τη ζωή, που φέρνει τόσα απρόοπτα από τη μια στιγμή στην άλλη....

Σκέφθηκα πολύ πριν σου απαντήσω... γιατί έχουμε να κάνουμε με ένα σοβαρό θέμα που χρειάζεται προσεκτική μελέτη και προσέγγιση.

Θα ξεκινήσω με το γνώμονα ότι πράγματι συνάντησες την αδελφή σου ψυχή και όχι μία έντονη καρμική σχέση (γιατί μπορεί να συμβαίνει και αυτό). Όπως ανέφερα στην αρχική μου δημοσίευση, για να έχουμε διαμορφώσει μία αδελφή ψυχή σημαίνει ότι είμαστε γηραιές ψυχές και κατά πάσα πιθανότητα, για να τη συναντήσουμε, έχουμε έρθει στη γη για μία αποστολή.

Στην περίπτωση που συμβαίνει αυτό, δεν πρόκειται να χαθείτε, γιατί δεν συναντηθήκατε τυχαία! Ίσως λόγω της ηλικίας του, δεν έχει βρει ακόμα την ταυτότητα της ψυχής του και την αποστολή του στη γη, γι' αυτό καλείσαι να τον βοηθήσεις εσύ, μέσα από την κατανόηση και την καθοδήγηση.

Θα ήθελα να μου γράψεις κάποιες λεπτομέρειες σχετικά το επίπεδο της εσωτερικής αναζήτησης που βρίσκεστε και οι δύο και σε τι είδους forum συναντηθήκατε, για να μπορέσω να βγάλω περισσότερα χρήσιμα συμπεράσματα.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 11, 2008 11:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Το ξερω οτι δεν προκειται να χαθουμε.

Οι ψυχες μας ελκονται οτι και να γινει. Δεν εχει σημασια σε ποιο forum γνωριστηκαμε ετσι κι αλλιως τωρα εχει κλεισει. Ασχολουμαστε με λιγα λογια με ολα τα μεταφυσικα.

Το κακο που μας πληγωνει οτι βγαινει εντονο το ερωτικο παρολο που σαν εραστες εχουμε ζησει σε αλλη ζωη.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 12, 2008 10:48 pm 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας φίλοι μου και από εμένα!

Πολύ ενδιαφέρον αυτό το θέμα με τις αδελφές ψυχές...

Σ' ευχαριστούμε karma... μας ξεσήκωσες, όμως, για τα καλά!

Περιγράφεις την ιδανική σχέση...

Αυτή που ονειρευόμαστε όλοι...

Όμως... πόσες λίγες φορές μπορεί να έρθει στη ζωή ενός ανθρώπου...

Ίσως δεν έρθει και ποτέ...

:kiss:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 23, 2008 1:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Θα σας πω κι εγώ τη δική μου γνώμη. Απο όσο θυμάμαι τον εαυτό μου ψάχνω τη αδερφή ψυχή μου. Δεν το έλεγα πάντα έτσι, αλλά το ρεζουμέ αυτό είναι, αν το καλοσκεφτώ. Τα τελευταία τρία χρόνια όλο και πιο έντονα ένιωθα την ανάγκη να ενωθώ επιτέλους με το άλλο μου μισό.

Παρόλα αυτά, πρίν λίγο καιρό έκανα μια σημαντική συνειδητοποίηση. Το άλλο μου μισό έχει ικανότητες, χαρακτηριστικά και στοιχεία κοινά με μένα. Ένα κομμάτι του υπάρχει μέσα μου, μέσα στην ψυχή μου, σαν δική μου αρσενική δύναμη.

Ένιωσα τότε, πρώτη φορά, οτι δεν είναι απαραίτητο να το βρω έξω μου, γιατί υπάρχει μέσα μου ήδη, σε μεγάλο βαθμό.
Απο τότε έπαψα να αισθάνομαι οτι μου λείπει αυτός ο άνθρωπος, οτι μου λείπει η ενέργειά του απο τη ζωή μου, γιατί αυτή την ενέργεια την βρήκα μέσα και στη δική μου ψυχή.

Δεν ξέρω αν θα τον γνωρίζω ποτέ αλλά ξέρω οτι δεν είναι απαραίτητο πια, γιατί "τον" νιώθω μέσα μου ζωντανό και δυνατό. Είναι πάντοτε μαζί μου.
Δεν θα με χάλαγε φυσικά να τον γνωρίσω, :lol: αλλά πιστεύω οτι αν αυτό συμβεί θα είναι επειδή μαζί θα έχουμε δουλειά να κάνουμε... :wink:

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 23, 2008 3:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Άβαταρ μέλους

Γεια σας και από εμένα!

Υπέροχο θέμα, σ' ευχαριστούμε karma!

Είναι τόσο όμορφο... να ζεις και να ελπίζεις.... ότι κάπου έξω υπάρχει μία αδελφή ψυχή για σένα....

Και άμα τη συναντήσεις, τότε θα νιώθεις πραγματικά ολοκληρωμένος...

Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 13, 2008 12:11 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Γεια σου! Με όλο το θάρρος να μου επιτρέψεις αν θες και εσύ να σου μιλάω στον ενικό! Είδα το θέμα αδελφών ψυχών! Εγώ είμαι ένα από τα παιδιά ίντιγκο! Δεν ξέρω γιατί αλλά μου λείπει τόσο πολύ μία κοπέλα που πέθανε! Δεν την γνώρισα ποτέ! Όλοι λένε πως ήταν εξαιρετική και υπέροχη!

Νιώθω κενή, μισή από τότε που πέθανε! Κάθε χρόνο, την ημέρα του θανάτου της φορά μαύρο και δεν μιλάω σε κανέναν! Κλείνομαι στον εαυτό μου! Τη βλέπω στα όνειρά μου και ακούγεται τρελό αλλά έχουμε επικοινωνία! Ανακάλυψα αυτό το site! Η μόνη μου στήριξη αφού δεν μπορώ να τα πω σε κανέναν άλλο! Θα με περάσουν για τρελή! Την κοπέλα αυτή την ανακάλυψα από μία κολλητή μου! Ήταν τραγουδίστρια σε μία μπάντα... τη βλέπω συχνά στα όνειρά μου! Ποια η άποψή σου; Πιστεύω ότι θα με βοηθήσεις πολύ!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 25, 2009 1:56 am 
Χωρίς σύνδεση
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Άβαταρ μέλους

Καταπληκτικό θέμα, υπέροχες οι τοποθετήσεις όλων!

Δεν έχω να προσθέσω κάτι, παρά μόνο ένα...

Αν κάθε ένας από εμάς βρισκόταν με την αδελφή του ψυχή, τότε ο κόσμος σίγουρα θα ήταν καλύτερος!!!!!!!!!!!

Εικόνα

Δεν φοβάμαι τίποτα, έτσι μπορώ να θυμηθώ τον εαυτό μου...
Είμαι... ελεύθερος!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 30, 2009 1:45 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Ένα αιώνιο δέσιμο... ένας αιώνιος όρκος που δένει για πάντα τις αδελφές ψυχές...

Άραγε μπορεί να υπάρξει η μία χωρίς την άλλη;;;;

Αν συναντήσετε την αδελφή σας ψυχή, μην την αφήσετε ποτέ να σας φύγει...

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: adelfi psuxi!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 14, 2010 2:42 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Geia sas karma! eimai kainourgia edw kai tha ithela ti sumvouli sas gia ena oneiro mou pou pragmatika imoun sigouri oti autos o antras pou eida itan i adelfi psuxi mou. parolo pou to proswpo tou den to eixa ksanadei pote sti zwi mou,wstoso oso perissotero ton koitousa toso mou fainontan pio gnwrimos! otan tn rwtisa poios einai mou eipe"den me exeis gnwrisei akomi?". afiste to allo, mou eipe oti autos tha einai edw gia alles 8 meres(!).. kai sto telos skuvei kai me filise kai exafanistike!!!ti na simainei arage autos o arithmos kai kata tn gnwmi sas pisteuete oti to oneiro upodilwnei kati h einai tuxaio??? ermineies dektes!!!! perimenw tn voitheia sas!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 14, 2018 7:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ, ΒΙΝΤΕΟ!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 18 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: