Εν Δελφοίς Έψιλον! ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΕΛ!

ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΟΙ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 9 Δημοσιεύσεις ] 

Πιστεύετε ότι έχετε ζήσει μία προηγούμενη ζωή;
Ναι 81%  81%  [ 26 ]
Όχι 3%  3%  [ 1 ]
Δεν ξέρω 16%  16%  [ 5 ]
Σύνολο ψήφων : 32
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ ΣΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 24, 2008 1:18 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Αναμνήσεις και εμπειρίες από τις προηγούμενες ζωές σας

Έχετε βρεθεί σε κάποιο μέρος, το οποίο από την πρώτη στιγμή σας φάνηκε γνωστό; Έχετε συναντήσει ανθρώπους που από τη πρώτη ματιά νιώσατε σαν να τους γνωρίζετε χρόνια; Έχετε δει στα όνειρά σας τόπους, μέρη κ.λ.π. από κάποιες άλλες εποχές; Έχετε δει τον εαυτό σας να βρίσκεται κάπου αλλού...;; Μήπως θυμάστε...;;

Εδώ θα συζητήσουμε τις αναμνήσεις σας και τις εμπειρίες σας από τις προηγούμενες ζωές σας!

Θα κάνουμε ανάλυση του ωροσκοπίου σας και θα βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα!

Σας περιμένω! Να εξερευνήσουμε μαζί το συναρπαστικό κόσμο της Καρμικής Αστρολογίας!

Εικόνα

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 03, 2008 6:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Αγαπητή μου φίλη πιστεύω στις μετενσαρκώσεις της ψυχής, που γίνονται με σκοπό αυτή να αποκτά εμπειρίες και να ανέρχεται/κατέρχεται επίπεδο τελειότητος δηλαδή όταν οι εμπειρίες αποκτώνται με σύντροφο τον ηθικό ή ανήθικο νόμο.

Στην ιστοσελίδα μου αναφέρομαι εκτενέστερα στο θέμα αυτό και πιο εμπεριστατωμένα. Η μετενσάρκωση αυτή θα πει κανείς αδαής ότι αντίκειται προς τον χριστιανισμό. Τότε κάποιοι μεγάλοι άγιοι του (Κλήμης, Ιουστίνος κ.α.) που πίστευαν στην μετενσάρκωση δεν ήταν χριστιανοί; Αυτά που μας δίδαξαν για τον χριστιανισμό είναι τελείως επιδερμικά τις ένδοθεν αλήθειες φρόντισαν να μη τις αποκαλύψουν. Αν πεις σήμερα σε κάποιο χριστιανό ότι η θρησκεία του πιστεύει στην μετενσάρκωση (προηγ. - επόμενες ζωές) θα σε χαρακτηρίσει να μη πω πως ενώ οι γραφές λένε ότι όπως ο Χριστός υπηρχε - υπάρχει - θα υπάρχει έτσι κι εμείς ζήσαμε - ζούμε - θα ζούμε.

Αναφέρθηκα στη θρησκεία αυτή, γιατί αυτή ενστερνίζονται οι πλείστοι αναγνώστες-στριες.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 09, 2008 4:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

ΕΛΛΗΝ έγραψε:
Αγαπητή μου φίλη πιστεύω στις μετενσαρκώσεις της ψυχής, που γίνονται με σκοπό αυτή να αποκτά εμπειρίες και να ανέρχεται/κατέρχεται επίπεδο τελειότητος δηλαδή όταν οι εμπειρίες αποκτώνται με σύντροφο τον ηθικό ή ανήθικο νόμο.

Στην ιστοσελίδα μου αναφέρομαι εκτενέστερα στο θέμα αυτό και πιο εμπεριστατωμένα. Η μετενσάρκωση αυτή θα πει κανείς αδαής ότι αντίκειται προς τον χριστιανισμό. Τότε κάποιοι μεγάλοι άγιοι του (Κλήμης, Ιουστίνος κ.α.) που πίστευαν στην μετενσάρκωση δεν ήταν χριστιανοί; Αυτά που μας δίδαξαν για τον χριστιανισμό είναι τελείως επιδερμικά τις ένδοθεν αλήθειες φρόντισαν να μη τις αποκαλύψουν. Αν πεις σήμερα σε κάποιο χριστιανό ότι η θρησκεία του πιστεύει στην μετενσάρκωση (προηγ. - επόμενες ζωές) θα σε χαρακτηρίσει να μη πω πως ενώ οι γραφές λένε ότι όπως ο Χριστός υπηρχε - υπάρχει - θα υπάρχει έτσι κι εμείς ζήσαμε - ζούμε - θα ζούμε.

Αναφέρθηκα στη θρησκεία αυτή, γιατί αυτή ενστερνίζονται οι πλείστοι αναγνώστες-στριες.

Αγαπητέ ΕΛΛΗΝ

Δεν έχω... παρά να συμφωνήσω απόλυτα!

Ας μη ξεχνάμε πως πολλές ρήσεις από τις διδαχές του Χριστού έχουν αποκρυφθεί!

Μια και η θρησκεία χρησιμοποιήθηκε σαν ένα πολιτικό σύστημα, ειδικά για τον έλεγχο της μάζας!!!

Να είσαι πάντα καλά!

Είμαστε όλοι εδώ και τίποτα δεν μας σκιάζει.. Με όπλο την Αγάπη μας η ώρα πλησιάζει!
Είμαστε όλοι εδώ, Ουράνιοι απεσταλμένοι... Το δίκιο για να φέρουμε σε όλη την Οικουμένη!

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 04, 2008 4:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Άβαταρ μέλους

Έχω δει πολλά όνειρα που με παραπέμπουν σε παλαιότερες εποχές όπου υπήρχα και δρούσα. Άλλες ήταν στην αρχαία Ελλάδα, άλλες πολύ πριν τον Κατακλυσμό... Καθώς και Αίγυπτο. Έχω δει κι εγώ να βρίσκομαι σε σκάφη και να ταξιδεύω όχι μόνο πάνω στην επιφάνεια κάποιου πλανήτη αλλά και στο διάστημα.
Αλλά δεν ξέρω αν αντιστοιχούν όντως σε κάποια πραγματικότητα.
Για το μόνο που μπορώ να είμαι περισσότερο σίγουρη, είναι μια φορά πριν κάποια χρόνια που ξύπνησα στο κρεβάτι μου και είχα την αίσθηση πως η συνειδητότητά μου ξύπνησε στο αρχαίο μου σπίτι. Στην αρχαία Ελλάδα.
Γι' αυτό και πιστεύω πως υπήρξα εκεί σε κάποια προηγούμενη ζωή μου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 05, 2008 1:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

nvisible έγραψε:
Έχω δει πολλά όνειρα που με παραπέμπουν σε παλαιότερες εποχές όπου υπήρχα και δρούσα. Άλλες ήταν στην αρχαία Ελλάδα, άλλες πολύ πριν τον Κατακλυσμό... Καθώς και Αίγυπτο. Έχω δει κι εγώ να βρίσκομαι σε σκάφη και να ταξιδεύω όχι μόνο πάνω στην επιφάνεια κάποιου πλανήτη αλλά και στο διάστημα.
Αλλά δεν ξέρω αν αντιστοιχούν όντως σε κάποια πραγματικότητα.
Για το μόνο που μπορώ να είμαι περισσότερο σίγουρη, είναι μια φορά πριν κάποια χρόνια που ξύπνησα στο κρεβάτι μου και είχα την αίσθηση πως η συνειδητότητά μου ξύπνησε στο αρχαίο μου σπίτι. Στην αρχαία Ελλάδα.
Γι' αυτό και πιστεύω πως υπήρξα εκεί σε κάποια προηγούμενη ζωή μου.

Αγαπητή nvisible

Από τη μελέτη του ωροσκοπίου σου προκύπτει ότι είναι πιθανό να έχεις ζήσει σε όλα αυτά τα μέρη που γράφεις!

Κατά τη γνώμη μου, όλα αυτά αντιστοιχούν σε μία πραγματικότητα!!! :D :D :D

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ ΣΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 23, 2009 6:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

ΑΓΑΠΗTΗ ΚΑΡΜΑ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΑΝΔΡΑΣ
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΖΩ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΩ ΜΟΝΟ ΕΔΩ....... ΙΔΕΑ ΜΟΥ???
ΑΛΛΟ ΕΝΑ.
ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΙ ?? ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ ΣΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 21, 2009 7:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

kallistw έγραψε:
ΑΓΑΠΗTΗ ΚΑΡΜΑ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΑΝΔΡΑΣ
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΖΩ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΩ ΜΟΝΟ ΕΔΩ....... ΙΔΕΑ ΜΟΥ???
ΑΛΛΟ ΕΝΑ.
ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΙ ?? ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.

Αγαπητή φίλη kallistw

Από τη μελέτη του ωροσκοπίου σου προκύπτει ότι έχεις ζήσει στην Ελλάδα σε προηγούμενες ενσαρκώσεις σου και όχι μόνο!

Διάβασε το θέμα "ΟΙ ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΤΥΠΟΙ" και θα καταλάβεις γιατί νομίζεις ότι οι γονείς σου είναι ξένοι και γιατί νιώθεις ότι είσαι από αλλού.

Κατά τη γνώμη μου, ανήκεις σε αυτή την κατηγορία!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 27, 2010 1:03 am 
Χωρίς σύνδεση
Νέο μέλος
Νέο μέλος

γειά σας είμαι καινούρια εδώ .... :) εδώ και πολύ καιρό μου έχει καρφωθεί η ιδέα πως ζούσα στον 15 αιώνα και αυτό γιατί ψάχνοντας για σπίτι άρχισα να ψάχνω μεσαιωνικά κάστρα (στο ιντερνετ) και συγκεκριμένα βρήκα ένα στην Γερμανία ...το οποίο μου φάνηκε πολύ οικείο σαν να βλέπω το σπίτι μου .......

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 27, 2010 4:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Συντονιστής
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Φίλη μου καλή, οι συζητήσεις επάνω στα θέματα του παράξενου, του εσωτερισμού, της ψυχής κ.λ.π., συνεχίζονται στην ανανεωμένη μας σελίδα, http://nebesnyel.phpbb30.com/ (υπάρχει το ίδιο θέμα και εκεί).

Σε περιμένουμε!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 9 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: